Ukrainai grėsmę kelianti Rusija kartu su Baltarusija treniruojasi kaip atremti išorines atakas (1)

187317
REUTERS
2022 m. sausio 19 d. 14:10
Rusija ir Baltarusija kitą mėnesį surengs bendras karines pratybas, kurių metu treniruosis atremti išorines atakas. Šią informaciją abi šalys paskelbė antradienį, sausio 18 d., tvyrant didžiulei įtampai su Vakarais dėl kaimyninės Ukrainos.

Rusijos karinės pajėgos ir technika pirmadienį pradėjo rinktis Baltarusijoje ir ruoštis pratyboms „Jungtinis ryžtas“, kurios įvyks netoli Baltarusijos vakarinės sienos su NATO valstybėmis narėmis Lietuva ir Lenkija bei netoli pietinės sienos su Ukraina.

Vakarai nuogąstauja, kad Rusija gali įsiveržti į Ukrainą, nes prie jos sienos sutelkė dešimtis tūkstančių karių. Rusija tokius planus paneigė.

Rusijos gynybos viceministras Aleksandras Fominas pareiškė, kad per pratybas Baltarusijoje bus dislokuota 12 naikintuvų „Sukhoi Su-35“, dvi priešlėktuvinių raketų sistemos „S-400“ ir raketų sistema „Pantsir“.

Baltarusijos gynybos ministerija pranešė, kad pirmajame pratybų etape, truksiančiame iki vasario 9-osios, abi šalys treniruosis dislokuoti karius ir ginti karinius objektus bei įvertins savo kareivių priešlėktuvinės gynybos pajėgumus.

Per antrąjį pratybų etapą, įvyksiantį vasario mėnesio 10–20 dienomis, Rusijos ir Baltarusijos pajėgos „naikins neteisėtus šarvuotuosius darinius bei priešo žvalgybos ir sabotažo grupes“, nurodė Rusijos gynybos ministerija.

Vakarų nepripažįstamas Baltarusijos vadovas Aliaksandras Lukašenka, 2020-aisiais ėmęsis žiaurių veiksmų prieš protestuotojus, o praėjusiais metais sukėlęs migrantų krizę prie Europos Sąjungos sienų, sakė, kad pratybų reikia, nes Ukraina sutelkė karių prie sienos su Baltarusija.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai