Skaidrinam

Skaidrinam

Akcija „Skaidrinam“ buvo pradėta A. Tapinui pastebėjus keistas Neringos tarybos narių išlaidas.

2023 metų pavasarį A. Tapinas paviešino duomenis Kauno miesto tarybos narių veiklai naudotas lėšas. Kilo abejonių, ar jas tarybos nariai naudojo skaidriai. Ši situacija skaudžiai palietė Kauno taryboje anksčiau dirbusią švietimo, mokslo ir sporto ministrę Jurgitą Šiugždinienę – sulaukusi daug kritikos ministrė iš posto pasitraukė. A. Tapino duomenimis, J. Šiugždinienė galbūt neskaidriai įsisavino beveik 14 tūkst. eurų. 

Akcijos „Skaidrinam“ metu pradėjus viešinti vis daugiau galimo piktnaudžiavimo atvejų, darbo ėmėsi Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Ji pradėjo ne vieną tyrimą dėl neskaidraus lėšų įsisavinimo. 

2024 metų vasarį paaiškėjo, kad Jonavos rajono merui, įtakingam socialdemokratui Mindaugui Sinkevičiui teks stoti prieš teismą. Politikas bus teisiamas dėl dokumentų klastojimo, turto pasisavinimo ir piktnaudžiavimo. 

2024 metų pradžioje A. Tapinas ėmė viešinti klausimų keliančias Seimo narių išlaidas reprezentacijai. 

Vasarį paaiškėjo, kad Laisvės partijos atstovas Marius Matijošaitis už mokesčių mokėtojų pinigus prisipirko kompiuterinės įrangos ir garso aparatūros. Po to jis sustabdė narystę partijoje ir pasitraukė iš sąrašo į Europos Parlamentą. 

Klausimų kėlė ir ministrų Monikos Navickienės bei Dainiaus Kreivio išlaidos. Kai kuriems parlamentarams teko aiškintis dėl nusipirktų kompiuterių bei telefonų, o taip pat dėl iš Seimo sandėlio pasiimtų gėrybių. 

„Skaidrinam“ metu buvo paviešinta, kad parlamentaras Justas Džiugelis per trejus metus savo ataskaitos spausdinimui ir platinimui išleido daugiau kaip 23 tūkst. eurų ir už tai mokėjo Mindaugui Ardišauskui, šiuo metu vadovaujančiam Atsakingo lošimų verslo asociacijai. J. Džiugelis pasitraukė iš konservatorių frakcijos, suspendavo narystę partijoje ir liko be Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko posto. 

Pradėtas tyrimas ir dėl buvusių Šiaulių rajono tarybos narių išlaidų

Teisėsaugos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl buvusių Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narių veiklos išlaidų.

Per akciją „Skaidrinam“ pagarsėjusius Jovaišą ir Matulą siūlo išbraukti iš Etikos komisijos narių (7)

Seimo narė Agnė Širinskienė siūlo iš parlamentinės Etikos ir procedūrų komisijos narių išbraukti akcijos „ Skaidrinam “ metu...

Iš buvusio tarybos nario prašoma priteisti beveik 14 tūkst. eurų, didžiąją dalį naudojo „Porsche“ nuomai (3)

Iš buvusio Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario Justino Kvėglio siekiama priteisti beveik 14 tūkst. eurų, didžioji dalis šių pinigų –...

Ar Lietuvos parlamentarai turi kuo skųstis: pasižiūrėjo, kaip gyvena kitų šalių politikai (7)

Po „ Skaidrinam “ akcijos parlamente Seimo valdyba sugriežtino parlamentinių išlaidų kompensavimo tvarką. Tiesa, kaip ir anksčiau, Lietuvos...

STT pradėjo tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo tarybos nariams skirtomis lėšomis Klaipėdos rajono savivaldybėje

Ketvirtadienį Specialiųjų tyrimų tarnyba ( STT ) pradėjo tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo savivaldybės tarybų narių veiklai skirtomis lėšomis...