Remigijus Žemaitaitis

338 straipsnių

Remigijus Žemaitaitis – politikas, buvęs europarlamentarų R. Pakso ir J. Imbraso patarėjas.

R. Žemaitaitis nuo 2008 metų dirba Seimo nariu, 2012–2016 metų kadenciją ėjo Ekonomikos komiteto pirmininko pareigas.

2020 metais vienmandatėje rinkimų apygardoje išrinktas į Seimą 4-ajai kadencijai.

2023 metų pavasarį kilo triukšmas dėl antisemitinių politiko pasisakymų, po to jo narystę suspendavo partija Laisvė ir teisingumas.

2023 metų gruodį Konstitucinis Teismas priėmė nagrinėti Seimo nutarimą dėl apkaltos R. Žemaitaičiui. Specialioji parlamentinė tyrimo komisija yra nusprendusi, kad jis galėjo sulaužyti priesaiką ir šiurkščiai pažeisti Konstituciją.

2024 vasarį Seimas panaikino R. Žemaitaičio teisinę neliečiamybę. To Seimo prašė generalinė prokurorė, teigusi, kad Seimo narys galėjo padaryti Baudžiamajame Kodekse numatytą nusikaltimą dėl tyčiojimosi ir neapykantos skatinimo prieš žydų tautybės asmenis.

2023 metų antroje pusėje R. Žemaitaitis paskelbė kuriantis naują partiją Nemuno aušra. 2024 metų sausį Teisingumo ministerija leido registruoti politinę jėgą.

2024 metų sausį R. Žemaitaitis iškėlė savo kandidatūrą prezidento rinkimuose. 

R. Žemaitaitis yra buvęs partijos Laisvė ir teisingumas pirmininku. Teisininko išsilavinimą turintis R. Žemaitaitis praeityje yra dirbęs teisėjo padėjėju, yra buvęs Vilniaus apygardos teismo pirmininko padėjėju.

2024 m. gegužės 2 d. Vyriausioji rinkimų komisija nutarė panaikinti R. Žemaitaičio parlamentaro mandatą.

Išskirtinė Delfi medžiaga
Naujausi reitingai: aišku, kas tapo tikruoju prezidento rinkimų naudos gavėju
Simona Voveriūnaitė

Paaiškėjo tikrasis prezidento rinkimų naudos gavėjas, rodo naujausia „Delfi“ užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ gegužės 17-26 dienomis atlikta visuomenės nuomonės apklausa. Pokyčių prezidento rinkimai įnešė visose reitingų lentelėse. O kokius signalus naujausi ...

parengė Gabija Zdanytė, kalbino Vytautas Bruveris

Rusija, Ukraina ir Artimieji Rytai – tai kraštai, kuriuose vykstantys dalykai mūsų visuomenėje kelia daug įvairių diskusijų. Kiek teisingas ir adekvatus mūsų supratimas apie ten vykstančius karus? Ar Lietuvos užsienio politika šiais klausimais pakankamai tvirta? O kaip turėtume vertinti patį Rusijos...

Matas Baltrukevičius

Antrame Prezidento rinkimų ture varžysis Gitanas Nausėda ir Ingrida Šimonytė. Intriga rinkimų nakties metu išsisklaidė gana greitai. Tačiau nereikėtų pamiršti to, kad praktiškai visiems kandidatams šie Prezidento rinkimai buvo svarbūs tikrai ne dėl to, kad jie siekė vadovauti Lietuvai. Šiame tekste ...

Kornelija Mykolaitytė

Ketvirtą vietą pirmajame prezidento rinkimų ture užėmęs Remigijus Žemaitaitis teigia, kad jei ne iškelta apkaltos byla, jo pasiektas rezultatas būtų dar geresnis. Spaudos konferencijos metu politikas neapsiėjo ir be kontroversiškų pasisakymų apie Izraelį.