Omikron

396 straipsnių

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė, kad Pietų Afrikoje atrastas COVID-19 sukeliančio koronaviruso variantas B.1.1.529 yra keliantis susirūpinimą. Šiai atmainai suteiktas graikiškos omikron raidės pavadinimas.

Omikron variantas pasižymi kai kuriomis neįprastomis mutacijomis. Apie 30 jų pasireiškia baltyme, formuojančiame koronaviruso dyglius. Būtent šie viruso paviršiaus dariniai lemia patogeno gebėjimą prisitvirtinti prie žmogaus organizmo ląstelių.

Kaip rodo duomenys apie ankstesnes koronaviruso atmainas, kai kurios mutacijos gali lemti reikšmingai didesnį šio patogeno užkrečiamumą. Dalis genetinių pakitimų gali padidinti viruso atsparumą šiuo metu vartojamų vakcinų nuo COVID-19 sukuriamai imuninei apsaugai.

Omikron atmaina: kas žinoma

Lietuvos bendrosios praktikos (šeimos) gydytojų asociacijos prezidentas, prof. habil.dr. Julius Kalibatas

Pasaulio sveikatos organizacija 2021 m. lapkričio mėn. atsiradusį naują koronaviruso variantą omikron (B.1.1.529) paskelbė keliančiu susirūpinimą. Dėl žaibiško plitimo ši koronaviruso atmaina ne tik per ganėtinai trumpą laiką užkariavo visus žemynus, bet ir pilnai išstūmė prieš tai dominavusią delta...

Sveikatos apsaugos ministerija

Prasidėjo antrasis vakcinacijos adaptuotomis vakcinomis etapas. 18-os sulaukę ir vyresni šalies gyventojai jau gali pasiskiepyti antrąja sustiprinančiąja COVID-19 vakcinos doze, naudojant adaptuotas vakcinas. Iki šiol tokią galimybę turėjo tik rizikos grupių asmenys. Gyventojai bus skiepijami tuo me...

Melas
Melo detektorius
Meluoja, kad vis daugiau tyrimų įrodo skiepų žalą

Nors išsamus mokslininkų tyrimas patvirtino, kad visame pasaulyje COVID-19 vakcinos per metus išsaugojo milijonus gyvybių, skiepų priešininkai skelbia, jog vis daugiau įtikinamų tyrimų įrodo vakcinacijos nuo koronaviruso žalą. Toks teiginys yra melas.