Į šalį atgabenta pirmoji iš kelių vakcinos partijų. Iš viso jų turi būti pristatyta 100 tūkst. dozių.

Kaip BNS nurodė SAM atstovas Julijanas Gališanskis, antradienį sulaukta 51 tūkst. 840 „Pfizer“ ir „BioNTech“ pagamintų vakcinos dozių. Likusiais tikimasi gauti kitą savaitę.

Anot SAM, rugsėjį Lietuvą turėtų pasiekti dar 10,7 tūkst. bendrovės „Moderna“ omikron atmainai pritaikytų vakcinos dozių. Jos taip pat bus pristatytos keliomis dalimis.

Kaip nurodė ministerija, kad gautų adaptuotus skiepus greičiau, Lietuva 100 tūkst. naujos vakcinos dozių pasiskolino iš Bulgarijos ir jas grąžins kitą mėnesį iš savo rezervuoto vakcinų kiekio.

Nuo kitos savaitės – antra sustiprinančioji dozė visiems

Kaip antradienį spaudos konferencijoje sakė sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė, atnaujinta vakcina bus naudojama tik revakcinacijai – skiepijant pirma arba antra sustiprinančia doze.

Pasak jos, nuo kitos savaitės atėjus į polikliniką žmonėms neteks rinktis, ar gauti senąjį, ar atnaujintą skiepą.

„Be abejonės, bus adaptuota vakcina siūloma automatiškai“, – sakė viceministrė.

SAM Sveikatos stiprinimo skyriaus patarėjos Ginretos Megelinskienės teigimu, pirmąją sustiprinančią šio preparato dozę, kaip ir dabar, bus galima gauti nuo 12 metų.

Antrąja sustiprinančiąja doze iki šiol skiepyti tie žmonės, kuriems kyla rizika sirgti sunkia COVID-19 ligos forma. Vis dėlto nuo kitos savaitės ministerija planuoja leisti tą daryti visiems pilnamečiams gyventojams.

„Nuo kitos savaitės, pasitarus su ekspertais, tikimasi išplėsti šias grupes ir sudaryti galimybe antra sustiprinančia doze pasiskiepyti visiems 18 metų ir vyresniems asmenims“, – teigė G. Megelinskienė.

Ginreta Megelinskienė

Kaip teigė A. Bilotienė Motiejūnienė, senosios vakcinos dozės bus naudojamos pirminei vakcinacijai.

Daugiau adaptuotų vakcinų

Europos vaistų agentūra rugsėjo 1 dieną patvirtino bendrovių „Pfizer“ ir „BioNTech“ bei „Moderna“ adaptuotas vakcinas, apsaugančias nuo omikron atmainos.

Šiuo žingsniu Bendrijai sudarytos sąlygos pradėti revakcinacijos nuo COVID-19 kampaniją artėjant šaltajam sezonui.

Šis preparatas skirtas apsisaugoti tiek nuo originalios viruso atmainos, aptiktos Kinijos Uhano mieste 2019 metais, tiek nuo omikron subvarianto BA.1.

Tačiau šie preparatai neteikia papildomos apsaugos nuo naujesnių ir labiau užkrečiamų BA.4 ir BA.5 subvariantų, tapusių dominuojančiais pasaulyje.

Sprendimą dėl skiepų, skirtų kovoti su šiais subvariantais, tikimasi priimti artėjančiomis savaitėmis.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės