natris

25 straipsnių

Natris – cheminis elementas, šarminis metalas, žymimas Na. Atominis skaičius – 11. Kambario temperatūroje – minkštas balkšvas metalas, ore iš lėto oksiduojasi, sudarydamas Natrio oksidą, pakaitintas – užsidega.

šeimos gydytojas Valerijus Morozovas, Delfi laida „Sveiki! su gydytoju V. Morozovu"

Jomarkas be čigono, karčema be žydo – kaip viralas be druskos; tai – sena patarlė. Be druskos neskani nei košė, nei sriuba. Tikrai taip. Vienas iš pagrindinių trijų žmogaus jaučiamų skonių yra sūrumas. Maža to, druska sustiprina ir saldumą, ir aštrumą, tad ir į saldainius, ir į aštrius padažus jos į...

Alvydas Unikauskas, LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt

Kai prarandame saiką, net medžiagos, kurios būtinos mūsų organizmui, tampa jį žalojančiu nusikaltėliu, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas. Pasak jo, nors saugi suvartotos druskos norma suaugusiam žmogui – iki 5 g per...

Ol Doinyo Lengai Tanzanijoje, Aruša (Arusha) regione, yra aktyvus ugnikalnis, didingai keliantis savo 2890 metrų aukščio galvą virš Rytų Afrikos riftinio (lūžių) slėnio žemumos. Vietinių masajų genties kalba, šio ugnikalnio pavadinimas reiškia „Dievo kalną“.

Gydytojai nuo seno įspėja apie pavojus, kuruos kelia gausus druskos vartojimas. Bet naujausias tyrimas rodo, kad natris nekelia kraujo spaudimo, o ryšys tarp druskos ir kraujospūdžio yra „daug sudėtingesnis nei iki šiol manyta“.