Viena didžiausių Baltijos šalyse pieno produktų gamybos bendrovių „Vilvi Group“ simbolinės kapsulės įkasimu pradėjo naujos sūrių gamyklos statybas Bauskėje (Latvija). Daugiau nei 50 mln. eurų vertės gamykla – didžiausias investicinis projektas grupės veiklos istorijoje, rašoma pranešime žiniasklaida...
Gintaras Bertašius
50 straipsnių
Dalis Lietuvos pieno pramonės įmonių veiklą pradėjo prieš kelis dešimtmečius, kuomet tvarumas buvo taikomas tik kaip priemonė sutaupyti ar gauti daugiau pelno. Rūpinantis planetos ateitimi ir verslų įtaka gamtai, Europos Sąjunga kelia vis daugiau reikalavimų, o ir pačios įmonės stengiasi sumažinti s...
Per pastaruosius 20 metų Latvijoje net 31,7 proc. sumažėjo žemės ūkių, tačiau vidutinis ūkio plotas padidėjo 2,3 karto, rodo Latvijos centrinės statistikos valdybos duomenys, praneša LETA.
Politikoje, ekonomikoje, kaip ir gyvenime, taip jau priimta, kad tenka skaityti tarp eilučių. Dažnai tai, apie ką trimituojama viešai, būna toli nuo realybės, nes žaisti skaičiais labai patogu ir patrauklu.
Lietuviai ilgai miegojo ant laurų – mūsų šalies pieno pramonės įmonės buvo laikomos Baltijos šalių regiono lyderėmis, šalyje primelžiama daugiausia pieno, tačiau paskutinės žinios verčia pakeisti požiūrį.
„Vilkyškių pieninės“ vadovas Bertašius – apie netikėtą produktą, medžioklę ir auksinę verslo taisyklę (2)
Tris dešimtmečius „Vilkyškių pieninei“ vadovaujantis Gintaras Bertašius dar nenusiteikęs palikti darbų. Prieš kelias dienas bendrovei pranešus apie istorinę investiciją vadovas teigia jau svarstantis naujas idėjas. Verslininkas interviu „Delfi“ prisiminė vienos didžiausių pieno bendrovių kūrimą, sav...
Viena didžiausių Baltijos šalyse pieno produktų gamybos bendrovių „Vilvi Group“ istorinei 50 mln. eurų investicijai Latviją pasirinko dėl kelių priežasčių, tarp kurių yra ir pieno gamybos efektyvumas, „Delfi“ komentavo grupės generalinis direktorius Gintaras Bertašius.
Izraelyje vykstant karui, Lietuvoje veikiantys ir su šia šalimi dirbantys verslai sako, kad kol kas prekyba vyksta įprastai ir pokyčių nematyti, tačiau dėl ateities prekybos jaučiamas didelis atsargumas.
Dėl prastėjančios ekonomikos situacijos, lietuviškų pieno produktų eksportas pastebimai mažėja, teigiama Lietuvos pienininkų asociacijos „Pieno centras“ pranešime žiniasklaidai.
Didėję energijos kaštai įmones verčia priimti sunkius sprendimus. Kol tam tikros įmonės siekdamos sutaupyti iš dalies arba visiškai stabdo gamybą, kitos sako priėmusios sprendimus nutraukti tam tiktų produktų gamybą. Teigiama, kad jie, ko gero, niekada nebegrįš į parduotuvių lentynas.
Vienos didžiausių pieno perdirbimo bendrovių Vilkyškių pieninė vadovas Gintaras Bertašius sako, kad nepaisant rekordinių kainų pastaruoju metu stebima itin didelė pieno produktų paklausa, todėl įmonė mato prielaidų plėsti gamybą.
Infliacija ir toliau augančios žaliavų ir energetikos kainos verslą spaudžia į kampą. Eksperto teigimu, dar ne visos įmonės spėjo pakelti gaminių kainas, mat pateko į fiksuotų kainų spąstus. Kitos per šiuos ir praėjusius metus jas kėlė kelis kartus, tačiau pripažįsta, kad tai – dar ne pabaiga.
„Vilkyškių pieninė“ įgyvendina savo prekių ženklų konsolidaciją – iki šiol eksporto rinkose naudotu prekės ženklu „Vilvi“ pradėti žymėti ir Lietuvoje parduodami sūriai. Kartu įmonė pradėjo ir šio prekės ženklo reklamos kampaniją.
Vienos didžiausių pieno perdirbimo įmonių Vilkyškių pieninė kontrolinį akcijų paketą 2018 metais perleidęs turto valdymo įmonei „Swisspartners“, jos vadovas Gintaras Bertašius pirmadienį vaikams padovanojo dar 927 tūkst. įmonės akcijų.
Maisto prekių brangimą Lietuvoje gali lydėti mažėjančios jų „porcijos“. Tai parduotuvėje pastebėjo „Delfi“ skaitytoja. Pasak jos, sviesto pakelis per kelis mėnesius palengvėjo, tačiau jo kaina – nepakito nė kiek.
Atšaukti užsakymai, stringančios prekės muitinės punktuose, spaudimas partneriams užsienyje – tik keli manevrai, kurių jau ėmėsi Kinija prieš Lietuvos verslą, reaguodama į atidarytą Taivano atstovybę Lietuvoje. To pasekmės ne tik sumažėjusios įmonių pajamos, kas gali turėti įtakos atlyginimams ir ša...
„Vilkyškių pieninės“ vadovas apie verslo pradžią ir šiandieninius sunkumus: Lietuvos rinka kainų augimo dar nepajuto (63)
„Ėjome į tikrą avantiūrą“, – taip prisiminęs „Vilkyškių pieninės“ įmonės pradžią prieš beveik 30 metų šiandien sako vienas iš įmonės įkūrėjų Gintaras Bertašius. Pasak jo, nors įkūrimo pradžia prieš tiek metų ir kelia šypseną, šiandien situacija, kalbant apie rekordiškai kilusią pieno kainą, rinkoje ...
Pablogėjus Vilniaus ir Pekino santykiams bei Kinijos partneriams nutraukiant bendradarbiavimą su Lietuvos įmonėmis, vienai didžiausių pieno perdirbimo bendrovių „Rokiškio sūris“ eksportą į šią šalį pavyko atnaujinti pakeitus laktozės pristatymo būdą – siunčiant ją per Lenkiją.
Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovei Rūtai Vainienei pareiškus, kad reikalavimas nuo rugsėjo 13-osios žmones aptarnauti tik su galimybių pasu gali paveikti visą prekybos grandinę, vieno didžiausių prekybos tinklų „Maxima“ atstovė patvirtino, kad jau ruošiamasi mažinti užsakymų.
Stoja ne tik Kinijos traukiniai į Lietuvą – šalies eksportuotojai skundžiasi, kad Kinijai nebereikia lietuviškų produktų. Stambi medienos pardavėja ketina kraustytis iš Lietuvos. „Vilkyškių pieninė“ tvirtina, kad pardavimai čia stoja, o įdirbis – nuplaukia. Netgi lietuviški javai šilko keliu nebevaž...