Gibraltaras

83 straipsnių

Gibraltaras yra Jungtinės Karalystės užjūrio teritorija, esanti pietvakarių Europoje, šiaurėje besiribojanti su Ispanija, pietuose – su Atlanto vandenynu ir Viduržemio jūra. Gibraltaras yra tarp Europos ir Afrikos.

Įtempti santykiai tarp Ispanijos ir Gibraltaro vis dėlto tęsėsi visus 1990-uosius metus, nes Ispanija kaltino Gibraltarą esant narkotikų šaltiniu ir jų transporto punktu, taip pat tabako kontrabanda, pinigų plovimu ir mokesčių vengimu. 1997 m. Ispanijos pasiūlymas dėl jungtinio britų-ispanų suvereniteto buvo atmestas Gibraltaro vyriausybės, ir dar viename referendume (po 1967 m. referendumo) 2002 m. dėl šio Ispanijos pasiūlymo piliečiai beveik vieningai pasisakė už Ispanijos pasiūlymo atmetimą.

Orijus Gasanovas, Parengė Ema Miliūnaitė

Nuskridus į Malagą ir keliaujant po pietvakarių Ispaniją, būtų nuodėmė neužsukti į labai mažą ir keistą vietą – Gibraltarą. Tai yra Jungtinės Karalystės užjūrio teritorija, įsiterpusi tarp Europos bei Afrikos. Nepanaši į nieką kitą aplink – gamtiškai primena Ispaniją, o visu kitu – Didžiąją Britanij...

Madridas ir Briuselis kreipėsi į Jungtinės Karalystės vyriausybę su pasiūlymu panaikinti Ispaniją ir Gibraltarą skiriančią pasienio tvorą, kad būtų palengvinta judėjimo laisvė, penktadienį pranešė Ispanijos užsienio reikalų ministras.

REUTERS

Jungtinės Karalystės meteorologijos tarnybos išplatintame pagreitinto vaizdo („timelapse“) įraše iš šio trečiadienio, rugpjūčio 24-osios, matyti virš Gibraltaro uolos besiformuojantis levantinis debesis. Gibraltaro meteorologijos tarnyba įrašą perpublikavo tviteryje su tokiu prierašu: „Iš Londono Ga...

Gibraltaras, gavęs kreditoriaus banko skundą, konfiskavo superjachtą, priklausančią Rusijos oligarchui Dmitrijui Pumpianskiui, pranešė pareigūnai, siedami šį žingsnį su britų sankcijomis, įvestomis dėl karo Ukrainoje.