ekonomistas

89 straipsnių

Vytautas Budzinauskas

Bazinės palūkanų normos veikiausiai bus mažinamos birželį, teigia Lietuvos banko (LB) vadovas, Europos Centriniam Bankui ketvirtadienį palikus jau beveik pusmetį galiojantį palūkanų lygį. Gediminas Šimkus neatmeta galimybės, kad tai gali būti keli mažinimai po 0,25 proc. punktus.

Vytautas Budzinauskas

Europos Centrinis Bankas ketvirtadienį nepakeitė bazinių palūkanų normų, taip pakartodamas kolegų už Atlanto sprendimus. Euro zonos reguliuotojas kartu sumažino valiutos bloko ekonomikos augimo bei infliacijos prognozes ir pažymėjo, kad nors kainų augimas lėtėja, bet gali vėl paspartėti.

Vytautas Budzinauskas

Lenkijos zlotas pastaruoju metu atpigo, sudarydamas dar geresnių progų Lietuvos gyventojams ten apsipirkti, teigia kai kurie ekspertai. Tokią padėtį iš dalies lėmė analitikus nustebinusi Lenkijos pinigų politika. Ekonomistų teigimu, zlotas kurį laiką išliks silpnesnis.

Vytautas Budzinauskas

Europos Centrinis Bankas ketvirtadienį padidino visas tris pagrindines palūkanų normas 25 baziniais punktais. Jos sieks 4–4,75 proc. Tai dešimtas pakėlimas iš eilės per daugiau nei metus, euro zonos reguliuotojui kovojant su infliacija ir mėginant ją sugrąžinti prie tikslinio 2 proc. lygio.

Vytautas Budzinauskas

Europos Centrinis Bankas ketvirtadienį spręs dėl bazinių palūkanų normų. Rinkų ir analitikų nuomonės išsiskiria, ar euro zonos reguliuotojas ryšis dešimtą kartą iš eilės didinti palūkanas. Sutariama, kad jų mažinimas turėtų įvykti kitąmet, o su juo – ir laipsniškas paskolų naštos mažėjimas gyventoja...

Dalia Bikauskaitė

Gintautas Kutka, ilgametis Lietuvos laivų savininkų asociacijos vykdomasis direktorius – ne jūrininkas, o ekonomistas. Jis dešimt metų buvo laivų agentu. Dirbdamas šį darbą suprato, kad kepurę reikia nusiimti ne tik įėjus į bažnyčią, bet ir į pasienio ar muitinės tarnybų patalpas. Kalbėjomės apie jį...