Dainius Zubrus

320 straipsnių

Dainius Zubrus (g. 1978 m. birželio 16 d. Elektrėnuose) – 193 cm ūgio 104 kg svorio lietuvių ledo ritulininkas. Žaidžia dešiniojo krašto arba centro puolėjo pozicijoje. Pirmasis treneris Aleksejus Nikiforovas. Būdamas vos 12-os metų įšvyko žaisti į Ukrainą, Charkovo „Družbos“ vaikų komandą.

1995–1996 metais persikraustė į Kanados jaunių lygą, o 1996 metais D. Zubrų 15-uoju šaukimu NHL naujokų biržoje pašaukė Filadelfijos „Flyers“ komanda.

Jis nebuvo pirmasis lietuvis pasiekęs šią atžymą. Dar prieš keturis metus savo vardą 5-u šaukimu išgirdo Darius Kasparaitis.

D. Zubrus jau pirmaisiais metais pasiekė daugiau, nei dauguma šioje lygoje aibę sezonų praleidusių ledo ritulininkų. Būdamas vos 18 metų jis įrodė esantis vertas vietos pagrindinėje komandoje, o sezonas jam ir komandai klostėsi tiesiog įspūdingai.

„Flyers“ žengė iki pat NHL atkrintamųjų varžybų finalo, o D. Zubraus 9 rezultatyvumo balai prisidėjo prie žygio, kurį sustabdė tik Detroito „Red Wings“ klubas, palikęs mūsų šalies atstovą per vieną žingsnį nuo trofėjaus.

Per vėliau sekusią ilgą ir įspūdingą karjerą dėl Stenlio taurės D. Zubrus kovėsi dar du kartus: 2011-2012 metų sezone atstovaudamas Naujojo Džersio „Devils“ ir paskutiniame savo profesionalios karjeros sezone, 2015-2016 metais, gindamas San Chosė „Sharks“ garbę. Deja, bet abu kartus finale sėkmė šypsojosi varžovams.

D. Zubrus NHL lygoje per 19 metų sužaidė 1293 reguliaraus sezono rungtynes, pagal tai NHL lygoje jis yra 75-oje vietoje tarp visų NHL ledo ritulininkų lygos istorijoje.

Savo meistriškumą pirmą kartą prieš gimtosios šalies žiūrovus jis galėjo pademonstruoti dar 2014 metais, kai jo žvaigždė Vilniuje vykusiame čempionate švietė ryškiausiai. Jis ne tik tapo rezultatyviausiu turnyro žaidėju, bet ir padėjo pirmą kartą iškovoti I diviziono, B grupės bronzą.

2018 m. Kaune į priekį rinktinę vedęs D. Zubrus padėjo sukurti nepamirštamą ledo ritulio šventę, kuri vainikuota I diviziono, B grupės aukso medaliais. Apie tai plačiau čia: delfi.lt/a/77851213

Rinktinėje iš Elektrėnų kilęs puolėjas žaidė ir 2019 m., o jau tuomet jis savo indėlį nešė ir sprendžiant svarbiausius šalies ledo rituliui aktualius klausimus bei reprezentuojant ledo ritulį tarptautinėje arenoje. D. Zubrus tapo asociacijos „Hockey Lietuva“ prezidentu, o šiose pareigose jis liko ir antrajai kadencijai.

2013 m. liepos 7 d. valstybės dienos proga, Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė už visuomeninę veiklą ir šalies garsinimą pasaulyje D.Zubrų apdovanojo ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu.

Hockey.lt

Lietuvos vardą pasaulyje per savo karjerą garsino ne vienas ledo ritulininkas. Visgi, nė vienas iš jų neturėjo tokios didelės įtakos šalies žinomumui kaip Dainius Zubrus. Praleidęs du dešimtmečius stipriausioje planetos ledo ritulio lygoje, jis gimtosios šalies nepamiršo ir pabaigęs savo įspūdingą l...

Sausį su Vilniaus miesto savivaldybės administracija sutartį dėl sostinės ledo arenos architektūrinio projektavimo pasirašiusios UAB „Projektų rengimo centras“ ir UAB „Tiksli forma“ pristatė pirmuosius pastato planus ir vizualizacijas. Vilniaus miesto savivaldybė kviečia visuomenę susipažinti su pir...

Marius Grinbergas, „Olimpinė panorama“

„Fiziškai jaučiuosi puikiai, gal ir galėčiau žaisti, bet pirmiausia reikia, kad kokios nors varžybos būtų“, – šypteli Dainius Zubrus, paklaustas, ar dar apsivilks Lietuvos rinktinės aprangą. Jau dvejus metus šalies ledo rituliui vadovaujantis atletas stengiasi ne tik žaidimu aikštėje prisidėti prie ...