Atgimimas

33 straipsnių

Tomas Vaitelė

Vietoj iškilmingo armijos parado – šūksniai „okupantai“ ir į kareivius skrendantys daiktai. Vietoj sovietinės grietinėlės konservatorijos balkone – Leonidą Brežnevą ir Sovietų Sąjungą išjuokiantis pasirodymas. Vietoj kalbų apie tautų draugystę ir revoliucijos pergalę – dūžtantys langai ir kariškių s...

Sandra Gerdauskaitė

Kažkodėl nenustembu, kai fotografė, keliautoja Lina Kiznytė pasako, kad kelionei į Naująją Zelandiją, šalį, kurią iki šiol vadina savo svajonių kryptimi, ją įkvėpė viena vienintelė nuotrauka. Juk fotografija ir kelionės – tai jos pabėgimas nuo realybės, jos meditacija ir būdas atrasti balansą.

Algimantas Jankauskas, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas

Romualdas Ozolas (1939 01 31 – 2015 04 06) – politikas ir filosofas, Nepriklausomybės Akto signataras, Sąjūdžio steigėjas ir ideologas, pirmojo nepriklausomo savaitraščio „ Atgimimas “ steigėjas ir leidėjas, pirmosios Vyriausybės vicepremjeras, Centro judėjimo ir partijos iniciatorius ir ideologas, ...

Ramunė Sakalauskaitė

2018-uosius metus Seimas yra paskelbęs Sąjūdžio metais. Anuomet, prieš trisdešimt metų, Sąjūdžio akimirkas įamžinę fotografai ir žurnalistai spinduliavo jaunyste. Tai buvo ne tik gražiausi, bet ir įdomiausi metai, leidę pajusti tautos pulsą ir dalyvauti valstybės virsmo įvykiuose.

Andrius Navickas, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narys

1988 metų birželio 3 dieną susikūrė Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdis. Laisvės ilgesys įgavo balsą. Pakako pradėti viešai kalbėti apie laisvę, tautos istoriją, praeities kančias, ir pusę amžiaus kankinę melo imperijos gniaužtai ėmė laisvėti.