100 m rungties krūtine čempionė!!!

R. Meilutytė 100 metrų plaukimo krūtine finale nuotolį įveikė per 1 min. 06,61 sek., tapo nugalėtoja ir pagerino jaunimo čempionatų rekordą. Antra buvo britė Sophie Taylor (1:07,36), o bronzą pelnė ukrainietė Viktorija Solnceva (1:07.53).

100 metrų plaukimo krūtine finalo rezultatas:

1. Rūta Meilutytė (Lietuva) - 1:06,61 min.
8. Willers, Julia (Vokietija - 1:09,33

Vėliau mūsiškė triumfavo ir 200 m kompleksinio plaukimo rungtyje.

R. Meilutytė ir 200 m kompleksinio plaukimo čempionė

R. Meilutytė ketvirtadienį savo taupyklę papildė dar vienu aukso apdovanojimu. 200 m kompleksinio plaukimo finale ji distanciją įveikė per 2 min. 12.32 sek. ir buvo nepralenkiama. Kaunietė pagerino čempionatų rekordą ir net 1,37 sek. pagerino pačiai priklausiusį Lietuvos rekordą. Tai buvo Rūtos trečias aukso medalis iškovotas Dubajuje.

8. Marlies Ross (PAR) 2:16,74

Ketvirtadienį rytą ji buvo greičiausia 200 m kompleksinio plaukimo atrankoje - 2 minutės 15,10 sekundės - ir pateko į finalą.

Antrą vietą šios rungties kvalifikacijoje užėmė japonė Emu Higuchi (2:15,15), o trečia liko amerikietė Ella Eastin (2:15,34).

50 m rungtyje nugara R. Meilutytė pateko į finalą

Jau septintąsyk Lietuvos rekordą - šįsyk 0,26 sek. - pagerinusi R. Meilutytė 50 m rungties nugara pusfinalyje užėmė ketvirtą vietą. Ji distanciją įveikė per 28,78 sek. ir nuo trečią rezultatą pasiekusios Gabriell Fa'Amausili iš Naujosios Zelandijos atsiliko 10 šimtųjų sek. (28,68). Greičiausiai plaukė rusė Darija Ustinova (28,57), aplenkusi amerikietę Kathleen Baker (28,61).

50 m rungties nugara pusfinalio rezultatai:

1. Darija Ustinova (Rusija) - 28,57 sek.
8. Iryna Glavnyk (Ukraina) - 29,35

Ketvirtadienį rytą atrankos varžybose R. Meilutytė nuotolį nuplaukė per 29,04 sekundės ir, 0,5 sekundės pagerinusi pačiai priklausiusį rekordą, buvo septinta.

50 m peteliške finale - nedalyvavo

Ketvirtadienį vakarinėse varžybose R. Meilutytė dar turėjo varžytis 50 m peteliške rungties finale, bet dėl didelio krūvio šio plaukimo atsisakė.

Antradienį R. Meilutytė iškovojo auksą plaukdama 50 m krūtine ir su Lietuvos komandos draugais džiaugėsi sidabru mišrioje 4 po 100 m kompleksinio plaukimo estafetėje, o trečiadienį tenkinosi sidabro medaliu 100 laisvu stiliumi nuotolyje.

D. Rapšys 50 m nugara finale liko 7-as

Vieną sidabro medalį Lietuvai šiose pirmenybėse iškovojęs Danas Rapšys (100 m nugara), ketvirtadienį varžėsi 50 m nugara rungties finale ir užėmė septintą vietą. Panevėžietis distanciją įveikė per 26,11 sek.

Čempionu tapo rusas Grigorijus Tarasevičius (25,44), aplenkęs vokietį Carlą Louisą Schwarzą (25,76) ir graiką Michailą Kontizą (25,90).

Vaikinų 50 m nugara finalo rezultatai:

1. Grigorij Tarasevič (Rusija) - 25,44 sek.

D. Margevičiaus staigmena

Malonią staigmeną pateikė Deividas Margevičius, patekęs į 50 m peteliške rungties finalą.

Atsisakius pusfinalyje plaukti rusui Jevgenijui Sedovui, pirmu atsarginiu buvęs lietuvis puikiai pasinaudojo jam suteiktu šansu. Ketvirtadienį pusfinalyje D. Margevičius nuotolį įveikė per 24,15 sekundės ir, 0,25 sekundės, pagerinęs asmeninį rekordą, užėmė ketvirtą vietą tarp šešiolikos pusfinalio dalyvių. Iki Lietuvos rekordo, kuris priklauso Tadui Duškinui, pritrūko vos 0,08 sekundės.

Greičiau už lietuvį šios rungties pusfinalyje plaukė tik amerikietis Justinas Lynchas (24,04 sek.), Ryanas Coetzee (23,81 sek.) iš Pietų Afrikos Respublikos bei kitas JAv atstovas Matthew Josa (abu 24,11 sek.).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (181)