Bendras tarpusavio dvikovų balansas dabar jau Lietuvos naudai - 7:6.

Tiesa, Prancūzija buvo pajėgesnė du ankstesnius sykius (67:73 - 2011 metų Europos čempionato Lietuvoje antrame etape ir 74:82 - 2012 metų Londono olimpinėse žaidynėse).

Lietuvos ekipa Senojo žemyno pirmenybių Slovėnijoje pirmame etape nugalėjo Latviją (67:59), Makedoniją (75:67) ir Juodkalniją (77:70, po pratęsimo), bet pralaimėjo Serbijai (56:63) bei Bosnijai ir Hercegovinai (72:78).

Prancūzai įveikė britus (88:65), žydus (82:63), ukrainiečius (77:71) ir belgus (82:65), o nusileido tik vokiečiams pirmą čempionato dieną (74:80).

E grupėje trečiadienį Latvija jau sutriuškino Ukrainą 85:51, o Serbija sunkiai 76:69 įveikė Belgiją.

Rungtynės

Prancūzijos rinktinės starto penketas: Nicolas Batumas, Tony Parkeris, Borisas Diaw, Alexisas Ajinca ir Mickaelis Gelabale.

Pirmus taškus tritaškiu pelnė M. Gelabale (0:3), o D. Lavrinovičius kitoje aikštės pusėje sušvelnino skirtumą (2:3). Netrukus dėjimą atliko B. Diaw (2:5), bet dvitaškį įmetė ir M. Kalnietis (4:5). 4-ą minutę D. Lavrinovičius persvėrė santykį mūsiškių naudai (6:5). Toliau kurį laiko vyko kova taškas į tašką (6:7, 8:7, 8:9). Pagaliau Mindaugas Kuzminskas įmetė iš po krepšio, M. Kalnietis - iš vidutinio nuotolio, Jonas Valančiūnas pataisė draugo metimą ir pats dar pataikė iš arti ir Lietuvos rinktinė įgijo 7 taškų persvarą (16:9, atkarpa - 8:0). Prancūzai buvo kiek sutrikę, nes T. Parkeris įmetė tik vieną baudą. Po pirmų 10 minučių žaidimo Lietuva pirmavo - 16:10.

Antrą ketvirtį M. Kuzminskas pradėjo drąsiu reidu po krepšiu (18:10). Į Johano Petro dvitaškį (18:12) Martynas Pocius atsakė įspūdingu dėjimu (20:12), o prancūzų treneris Vincent'as Collet paprašė minutės pertraukėlės. Po jos L. Kleiza realizavo abi baudas ir lietuvių pranašumas tapo dviženklis (22:12). Vienu tašku nuo baudų metimo linijos skirtumą dar padidino Donatas Motiejūnas (23:12).

Po ilgesnės pertraukos ir prancūzai pelnė taškus, bet metimu iš po krepšio atsakė ir M. Kalnietis (25:14). 17-ą minutę pirmus 5 savo taškus iš eilės iš žaidimo įmetė ir T. Parkeris, du kartus pataikė M. Gelabale ir persvara ėmė tirpti (25:23). Laimė, mūsiškius metimu su pražanga vėl kiek atitolino J. Valančiūnas (28:23). Reidais po krepšiu apsikeitė R. Seibutis ir T. Parkeris (30:25). Kėlinio pabaigoje J. Mačiulis puolime sužingsniavo, o prancūzas N. Batumas atliko lengvą „alley-up“ (30:27). Paskutinėje atakoje prieš tritaškį metantį M. Pocių prasižengė T. Parkeris, gaila, bet mūsų puolėjas pataikė tik du metimus - 32:27.

Trečią kėlinį dėjimu pradėjo A. Ajinca (32:29), bet svarbiu tritaškiu atsakė R. Seibutis (35:29). Prasidėjo kietas fizinis krepšinis, kuris buvo parankesnis prancūzams (35:31). Teisėjai toleravo varžovų šiurkštumą. Į tokią „neteisybę“ L. Kleiza ir J. Mačiulis atsakė dviem tritaškiais iš eilės ir susigrąžino 10 taškų skirtumą - 41:31 (26 min.). Mūsiškių įkarštį atvėsino Jono Kazlausko techninė pražanga ir 8 varžovų taškai (43:39). Tiesa, technine už vaidybą tuoj pat to paties teisėjo buvo nubaustas ir N. Batumas (45:39). Stebuklingas Roberto Javtoko kablys dar truputėlį truktelėjo lietuvius pirmyn (47:41). Kėlinio pabaigoje R. Javtokas įmetė iš po krepšio ir M. Kuzminsko atliko šaunų reidą per visą aikštę po jo paties parimto kamuolio. Tai po 30 minučių mūšio leido Lietuvos rinktinei pirmauti 9 taškų skirtumu - 51:42.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo T. Parkerio taiklia bauda ir Nando De Colo dėjimu (51:45). Lietuviai kirto atgal - M. Pociaus ir L. Kleizos tritaškiais - 57:45. Gaila, bet B. Diaw taip pat buvo taiklus iš toli (57:48). M. Kuzminskas baudomis vėl padidino skirtumą (59:48). Kurį laiką vyko rezultatyvus žaidimas į abu krepšius (63:53, atkarpa - 4:5). Šiuo momentu po Lietuvos ekipos krepšiu kamuolį atkovojo N. Batumas ir pelnė taškus (63:55). Po R. Seibučio metimo iš vidutinio nuotolio lietuviai pirmavo 65:55 (likus 4,03 min.). Po R. Seibučio idealaus perdavimo J. Valančiūnas sugrūdo kamuolį į prancūzų krepšį, o kitoje atakoje jis dar įmetė iš po krepšio (69:55, likus 2:19 min.). Tuo tarpu gynyboje „centras“ iš Utenos blokavo varžovo metimą, o puolime pražanga sustabdytas R. Seibutis įmetė abi baudas (71:55, likus 1:55 min.). Kiek chaotiškoje mačo pabaigoje N. De Colo ir N. Batumas surinko 4 taškus iš eilės (71:59). R. Seibutis įmetė abi baudas, o N. De Colo - tritaškį (73:62). Vėliau prie baudų linijos spėjo pasižymėti L. Kleiza, o po krepšiu  - J. Valančiūnas, o Lietuvos rinktinė šventė gražią pergalę - 76:62.

Rezultatas:

Lietuva - Prancūzija - 76:62 (16:10, 16:17, 19:15, 25:20)

Lietuva: Renaldas Seibutis 15 (29:22 min., 2 rez. perdav., 3/5 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 6/6 baudos), Jonas Valančiūnas 13 (15:51, 6 atk. kam., 1 per. kam., 1 blk., 6/6 dvitaškiai, 1/2 baudos), Linas Kleiza 11 (35:53, 7 atk. kam., 3 rez. perdav., 2 klaid., 0/3 dvitaškiai, 2/6 tritaškiai, 5/6 baudos), Mindaugas Kuzminskas 10 (24:18, 4 atk. kam., 2 per. kam., 3/5 dvitaškiai, 4/4 baudos) Mantas Kalnietis 8 (34:18, 6 atk. kam., 7 rez. perdav., 4/5 dvitaškiai, 0/4 tritaškiai), Martynas Pocius 7 (13:02, 1/4 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 2/3 baudos), Darjušas Lavrinovičius (15:14, 3 atk. kam., 2 rez., perdav., 2/5 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai) ir Robertas Javtokas (08:55, 2 atk. kam., 1 klaid., 2/2 dvitaškiai) po 4, Jonas Mačiulis 3 (15:14, 3 atk. kam., 0/3 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai), Donatas Motiejūnas 1 taškas (04:05, 0/1 dvitaškiai, 1/2 baudos). Tomas Delininkatis (03:18) taškų nepelnė (0/1 tritaškiai), o Kšyštofas Lavrinovičius nežaidė.

Prancūzija: Nando De Colo 12 (3/5 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai), Tony Parkeris 11 (3/4 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 2/4 baudos), Alexisas Ajinca 10 (6 atk., kam., 5/8 dvitaškiai), Nicolas Batumas 8, Borisas Diaw ir Mickaelis Gelabale po 7, Johanas Petro ir Joffrey Lauvergne po 3 taškus. Florent‘as Pietrusas (08:39), Antoine‘as Diot (06:21) ir Charles‘is Kahudi (04:04) taškų nepelnė, o Thomas Heurtelis nežaidė.