aA
Artėjant meilės dienai, vis daugiau mąsto ne tik apie tai, kaip nustebinti ir pradžiuginti savo mylimą žmogų, bet ir kaip įprasminti pačios Valentino dienos praleidimą. Galbūt vietoj įprasto pasimatymo restorane šįkart galite pasirinkti kelionę – ir nesvarbu, turite antrąją pusę ar ne.
Ugnė Juodytė
Ugnė Juodytė
© Organizatorių nuotr.


Dalis žmonių kritiškai vertina Valentino dieną, kiti su malonumus švenčia šią dieną. Ar verta švęsti meilės dieną? Psichologė Ugnė Juodytė sako, kad jau pats žodis „švęsti“ pakelia ūpą.
„Kuo daugiau švenčių, manau, tuo yra geriau. Noriu atkreipti dėmesį, kad kasdienybėje mes esame lekiantys, skubantys ir tikrai kartais pamirštame savo artimam žmogui „tu man rūpi“, „ačiū tau“ už kažkokį dalyką, „myliu tave“. Tokios šventės sako stop, sustojam ir gal dabar laikas tai padaryti? Manau, tai puiku. Švęskime ir kuo daugiau“, – pataria psichologė.

Anot U. Juodytės, dovanas gauti, dažniausiai, yra malonu, tačiau svarbu, kad ji atlieptų žmogaus poreikius.

Ugnė Juodytė
Ugnė Juodytė
© DELFI / Karolina Gudžiūnienė

„Pastebėkite, kaip mes renkame dovanas – tai, ką aš norėčiau gauti, kažką panašaus dovanoju. Rekomenduoju atkreipti dėmesį ne tik ko žmogus nori, bet ir koks jo poreikis yra – dėmesio, meilės, šilumos, pokalbio, ir pagal tai tą dovaną parinkti. Tai gali būti kelionė“, – sako U. Juodytė.

„Novaturo“ komunikacijos vadovė Miglė Bielinytė sako, kad kelionė yra viena įsimintiniausių dovanų. Statistika rodo, kad jos dovanojamos ir Vasario 14-osios proga.

„Net mano feisbuko žinutėse paskutines dvi savaites pagrindinis klausimas yra „kur keliauti Valentino dienos proga“. Tai nėra tik tų žmonių klausimai, kurie nori pasveikinti savo antrąją pusę – nori pasveikinti ir savo draugus, šeimos narius, artimuosius. Nori ir pasidovanoti sau kelionę. Manau, kad tai puikus pasirinkimas, nes Valentino diena yra gero proga švęsti, yra gero proga keliauti ir planuoti ir ateities kelionę“, – dalijasi M. Bielinytė.

Norintiems keliauti Meilės dienos proga, pašnekovė pataria, kad jau klasika tapo romantiškas savaitgalis Paryžiuje. Labiau pažintinė kelionė siūloma į Berlyną, čia galima keliauti ir su pora, ir su draugais. Su šeima organizuojamos pažintinės kelionės į Laplandiją, kur laukia haskių tempiamų rogių pramogos ir daug įsimintinų įspūdžių.

Ilgesnio laiko keliones ateityje siūloma išdrįsti aplankyti ir tolimas egzotiškas šalis. Būtent dabar

Miglė Bielinytė
Miglė Bielinytė
© DELFI / Audrius Gavėnas

siūloma išankstinių kelionių organizavimai, kuomet kainos dar nėra itin pakilusios. Zanzibaras, Meksika, Šeišėliai, Maldyvai – kelionių krypčių pasiūloje laukia egzotiška gamta, kultūra. Aktyvesnio poilsio, gastronomijos ir pažintinių kelionių mėgėjams atviras Balis, Tailandas, Jungtiniai Arabų Emyratai. Ieškantiems dovanos sau, siūloma pasižvalgyti po Madeirą, kur gausu aktyvių žygių ir jais neretai mėgaujasi pavieniai keliautojai – tai dovanoja ir naujas pažintis, ir naujas patirtis. Kelionių pasiūloje – ir Egiptas, kuriame galima prisiliesti prie ilgus amžius išlikusios istorijos.

Psichologė sako, kad per tokias šventes žmonės kartais pasijunta vieniši. Kai kuriuos tas jausmas aplanko net būnant tarp artimų žmonių, ne tik esant vienam. U. Juodytė savo, kad būtina įsiklausyti į save.

„Pirmiausia reikia pajusti, ko aš noriu ir sau leisti tai padaryti, atliepti tą poreikį. Tai gali būti įvairūs dalykai: susitikimas su draugais, kavinėje gražiai pavakarieniauti, tai gali būti poros dienų kelionė, kai atsiduodame tik buvimui, negalvojama apie darbus, tik vienas kitam sugalvojame kažkokius malonumus ir pabandom tai išpildyti. Pagrindinis principas yra suprasti ko aš noriu ir leisti tai sau padaryti. Kokie būdai? Jų yra labai labai daug ir kiekvienas gali pasirinkti savo“, – sako psichologė.
Tie, kurie galvoja apie keliones vieniems, U. Juodytė pataria išdrįsti eksperimentuoti, o jausti baimę dar neparitam dalykui, anot jos, yra normalu.

„Solo kelionė yra labai naudinga, todėl, kad mes per ją galime daug geriau išgirsti save. Kalbėjome, jog aplinkui daug triukšmo, daug norų, poreikių ir mes kartais tame pametame save. Tai kelionė gali padėti sugrįžti į save, į supratimą, ko aš noriu ir net gali išmokyti, kaip tai patenkinti, rasti būdus. Pavyzdžiui, kai keliaujame su šeima, yra jų poreikiai, norai ir mes turime derėtis kažkaip, o solo kelionėje nieko derėtis nereikia“, – drąsina U. Juodytė.

Kelionių organizacijos atstovė sako, kad Madeira tam puikiai tinka. Taip pat puikiai tinka Graikija, Tunisas, Juodkalnija, kur daug kad vertina šias šalis dėl kainos ir kokybės santykio, bei pramogų. O štai norintiems sutaupyti rekomenduoja kelionę vasaros laiku verta pasidovanoti jau dabar. M. Bielinytė primena, kad paskutinės minutės kelionės gali kelti kur kas daugiau streso, net pigūs kelionių išpardavimai – jau praeitis.

„Kelionę planuoti būtina, nes kitaip rutina mus nuneša ten, kur nereikia. Tuomet būna ir perdegimų, ir kitų dalykų“, – primena psichologė, kad net kelionės laukimas kelia malonius jausmus ir kviečia skirti laiko savo atostogoms.

Specialus projektas „Atostogenas“
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(16 žmonių įvertino)
2.4375

Top naujienos

Iš Cichanouskajos biuro – kritika Seimo planams: nereikia bausti Lietuvai lojalių Baltarusijos piliečių (1)

Siūlomos pataisos dėl ribojimų sukuria didelių sunkumų įstatymus gerbiantiems ir Lietuvai...

Karas Ukrainoje. Maskvoje pasirodė mįslingi užrašai prognozuoja, kad Rusija pakeis atakų taktiką

Rusijos kariai gali pakeisti raketų smūgių į Ukrainą taktiką, sutelkiant dėmesį į...

Siunčia signalus Vakarams: jei Putinas būtų suimtas, gąsdina pasauliniu karu (3)

Ketvirtadienį rusai apšaudė Berislavą Chersono srityje, vėl pataikė į gyvenamąjį namą ir...

Ekspertai – apie siūlomą NT mokestį: didžiąją dalį suneš vilniečiai, o turtingieji mokės mažiau nei dabar (10)

Finansų ministerijai siūlant naują nekilnojamojo turto (NT) mokestį, ekspertai negali kritikos...

Pasiruoškite ypatingam reginiui virš Lietuvos: šiąnakt dangų nutvieks Šiaurės pašvaistė pašvaistę užfiksavo ir praėjusią naktį

Šiaurės pašvaistė mūsų regione – didelė retenybė. Šiaurės pašvaistės dažniausiai...

The Economist

Kaip Irako karas nustekeno JAV kariuomenę: kol amerikiečiai kovojo su sukilėliais, Kinija naudojosi proga sustiprėti (1)

Irako karas prasidėjo 2003 metų kovo 21 dieną naktinį Bagdado dangų nušvietus valdomoms...

Zina iš Palangos: išsaugojau babulės velykinio kastinio receptą – skanesnio už jį nesu ragavusi + 2 žemaičių kulinarinio paveldo receptai

Artėjant didžiosioms pavasario šventėms Zina Bružienė iš Palangos, tinklaraščio „Zinos...

Tiesioginė transliacija / Delfi tema. Kas laukia Lietuvoje gyvenančių Rusijos ir Baltarusijos piliečių?

Antradienį Seimas per svarstymą balsų daugumą pritarė įstatymo projektui, kuriuo siūloma...

Teismas atmetė vaistinių skundą dėl milijoninių baudų: teks susimokėti

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas ( LVAT ) išnagrinėjo uždarosios akcinės bendrovės...

Rusijoje – dar vienas didelis gaisras (2)

Netoli Rusijos Jekaterinburgo miesto dega dar viena gamykla. Skelbiama, kad užsiliepsnojo mokslo ir...