Meksika

1408 straipsnių

Jungtinės Meksikos Valstijos (isp. Estados Unidos Mexicanos) (Meksika) (isp. México) yra federalinė konstitucinė respublika Šiaurės Amerikoje. Ribojasi su JAV šiaurėje, Gvatemala ir Belizu pietryčiuose, Ramiuoju vandenynu vakaruose, Karibų jūra bei Meksikos įlanka rytuose. Šalis užima beveik 2 mln. km² plotą ir yra 5-ta iš didžiausių Amerikų žemynų valstybių ir 14-ta tarp didžiausių nepriklausomų valstybių pasaulyje. Šalyje gyvena apie 121,7 mln. gyventojų 2015 m. duomenimis ir tai yra didžiausia pagal gyventojų skaičių ispaniškai kalbanti valstybė bei 12-a pagal gyventojų skaičių pasaulyje. Meksika yra federacija, sudaryta iš 31 valstijos ir sostinės Meksiko.

Meksikoje tvyranti karščio banga, anot pranešimų, jau pareikalavo dešimčių žmonių gyvybių. Be kita ko, turistų pamėgtoje Jukatano valstijoje prie Meksikos įlankos sekmadienį buvo prognozuojama 45 laipsnių kaitra. Šiaurinėje San Luis Potosio valstijoje nuo ketvirtadienio iki šeštadienio, pasak žinias...

Kalbino Fausta Marija Leščiauskaitė, parengė Rita Gečiūnaitė

Šalta lietuviška žiema ir pilkas dangus, turbūt, neretam bent mintinis kelia norą pasprukti ten, kur saulėta ir šilta. Kelionių organizatoriai jau kviečia planuoti tiek netolimos ateities, tiek vasaros keliones ir pasidairyti po specializuotas muges.