„Penktadienį jėgos struktūrų atstovai neteisėtai nutraukė Baltarusijoje įregistruotos Baltarusijos laisvosios profesinės sąjungos (SPB) oficialų renginį ir sulaikė daugiau kaip 30 žmonių. Sulaikyti liko keturi studentai“, – sakoma pranešime, paskelbtame Koordinacinės tarybos „Telegram“ kanalu.

Pranešime nurodoma, kad trims studentams – Vladzislavui Kalkovui, Sofjai Marhunovai ir Stanislavui Sianiukevičiui – skirta po 15 parų arešto, o Kriscinai Miranenkai – 14 parų. Jie buvo apkaltinti nepaklusimu teisėtam nurodymui ar pareigūno reikalavimui.

Tarp iš pradžių sulaikytų konferencijos dalyvių buvo Koordinacinės tarybos nariai Vitalis Rymašeuskis ir Andrejus Jahoravas.

„Tai, kas įvyko, ne tik savivalė, bet ir didelė kvailystė, nes ši profesinė sąjunga veikia visiškai teisėtai“, – sakė V. Rymašeuskis.

Koordinacinė taryba pranešė, kad SPB drauge su advokatais skųs minėtus teismų sprendimus ir perduos visą informaciją „tarptautinėms organizacijoms, tarp jų Tarptautinei darbo organizacijai (TDO)".

Penktadienį maždaug 18 val. 30 min. nežinomi kaukėti asmenys atėjo į Studentų susivienijimų lygos steigiamąją konferenciją viename Minsko verslo klube ir sulaikė renginio dalyvius.

Baltarusiją jau kelis mėnesius krečia masiniai protestai prieš rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų, rezultatus.

Jo oponentai sako, kad rinkimai buvo suklastoti ir tikroji jų nugalėtoja yra politikos naujokė Sviatlana Cichanouskaja, kandidatavusi vietoj savo įkalinto vyro.

Baltarusijos saugumo pajėgos ėmėsi griežtų represijų prieš protestuotojus, sulaikė demonstrantų ir privertė opozicijos lyderius palikti šalį.

Protestuotojai reikalauja A. Lukašenkos atsistatydinimo, politinių kalinių išlaisvinimo ir naujų rinkimų. Jėgos struktūroms nuožmiai slopinant protesto akcijas, jos iš gatvių persikėlė į kiemus ir vyksta įvairiuose Minsko rajonuose.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (48)