„Prašau mūsų partnerių ir sąjungininkų palikti Baltarusiją darbotvarkėje, – Niujorke vykstančios Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos (JTGA) kuluaruose naujienų agentūrai AFP duotame interviu tvirtino S. Cichanouskaja. – Labai svarbu, kad apie Baltarusiją būtų kalbama, o mūsų regione Baltarusija nebūtų palikta V. Putinui kaip paguodos prizas.“

S. Cichanouskaja, kuri yra paskelbusi pergalę prieš ilgametį Baltarusijos vadovą Aliaksandrą Lukašenką 2020 m. šalyje vykusiuose prezidento rinkimuose, tremtyje gyvena nuo tada, kai Baltarusijos valdžios institucijos pradėjo brutalų susidorojimą su protestuotojais, kurie ginčijo šio balsavimo rezultatus. A. Lukašenka prisideda prie dabartinio Rusijos karo prieš Ukrainą ir leidžia Maskvai naudotis Baltarusijos teritorija vykdant atakas. Negana to, buvo paskelbta, kad Baltarusijoje bus dislokuoti Rusijos branduoliniai ginklai, o Minskas taip pat priėmė Rusijos samdinių grupuotės „Wagner“ kovotojus.

„Branduolinių ginklų ir Rusijos karinių pajėgų dislokavimas mūsų šalyje taip pat kelia grėsmę regioniniam saugumui ir mūsų kaimynams, – kalbėjo S. Cichanouskaja. – Be demokratinės ir laisvos Baltarusijos visame regione nebus taikos ir saugumo. Mes esame svarbūs.“

Ji paragino Tarptautinį Teisingumo Teismą (TTT) pradėti tyrimą dėl A. Lukašenkos ir jo sąjungininkų vykdomų žmogaus teisių pažeidimų.

Pasak S. Cichanouskajos, tarptautinės humanitarinės organizacijos turėtų atlikti aktyvesnį vaidmenį Baltarusijoje, ten stebint politiškai motyvuotų sulaikymų epidemiją. „Baltarusijoje yra daugybė politinių kalinių, kurie yra labai prastos fizinės būklės“ ir jiems neleidžiama gydytis, pažymėjo opozicionierė.

Kalėjime vis dar yra keletas opozicijos lyderių, įskaitant S. Cichanouskajos vyrą Siarhejų. S. Cichanouskaja nurodė, kad jau pusmetį nėra nieko girdėjusi iš jo pusės. Opozicionierė teigė bandanti būti stipri, tačiau jai esą skaudu matyti, kaip kenčia jos vaikai. „Išsiverksiu į pagalvę, bet to niekas nematys, – sakė S. Cichanouskaja. – Kasdien matau, kaip mano vaikai kenčia – jie rašo laiškus tėčiui, tačiau negauna jokio atsakymo.“

„Žinau, kad kiekvieną dieną turiu sunkiai dirbti... nes be šio darbo, be šio atkaklumo mūsų mylimieji, draugai ir giminaičiai nebus paleisti iš kalėjimo“, – akcentavo. S. Cichanouskaja.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją