Minskas

470 straipsnių

Minskas (brus. Мiнск, 1939 m. Менск, rus. Минск) – Baltarusijos sostinė ir didžiausias šalies miestas; srities ir rajono centras; miestas-didvyris. Tai artimiausia Vilniui užsienio sostinė.

Išsidėstęs prie Svisločės upės (Dniepro baseinas). Didelis geležinkelio mazgas. XIX a. pabaigoje nutiesta Sankt Peterburgo-Varšuvos geležinkelio atšaka iš Naujosios Vilnios į Minską.

Per Antrąjį pasaulinį karą Minskas buvo visiškai sugriautas. Raudonajai armijai nugalėjus vokiečių armiją, Baltarusija su sostine Minsku, vėl buvo užgrobta Sovietų Sąjungos. Pokario metais miestas atstatytas. 1991 m. tapo nepriklausomos Baltarusijos sostine.

Valstybės saugumo departamento ( VSD) parengtame 2022-ųjų Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinime nurodoma, kad Kremliaus remiamas Baltarusijos autoritarinis režimas įgyja vis daugiau totalitarizmo bruožų ir, jų teigimu, tai tampa dideliu nestabilumo regione šaltiniu.

Kristina Pocytė, laida „Delfi diena“, Agnė Vasiliauskaitė

„Šis karas, beprotybė, kurią pradėjo Rusijos režimas, yra absoliučiai nelogiškas, neracionalus – tokie veiksmai neveda niekur, jie niekaip negali pasiekti jokių tikslų“, – sako Specialiųjų operacijų pajėgų atsargos karys Aurimas Navys. Pokalbio metu jis taip pat įvertino kraupius pranešimus apie žud...