Minskas

Minskas

Minskas (brus. Мiнск, 1939 m. Менск, rus. Минск) – Baltarusijos sostinė ir didžiausias šalies miestas; srities ir rajono centras; miestas-didvyris. Tai artimiausia Vilniui užsienio sostinė.

Išsidėstęs prie Svisločės upės (Dniepro baseinas). Didelis geležinkelio mazgas. XIX a. pabaigoje nutiesta Sankt Peterburgo-Varšuvos geležinkelio atšaka iš Naujosios Vilnios į Minską.

Per Antrąjį pasaulinį karą Minskas buvo visiškai sugriautas. Raudonajai armijai nugalėjus vokiečių armiją, Baltarusija su sostine Minsku, vėl buvo užgrobta Sovietų Sąjungos. Pokario metais miestas atstatytas. 1991 m. tapo nepriklausomos Baltarusijos sostine.

Minske prasidėjo eilinė protesto akcija papildyta (46)

Baltarusijos opozicijos protesto akcijos dalyviai sekmadienį renkasi į kolonas savo kiemuose ir gatvėse įvairiuose Minsko rajonuose.

Pranešama apie į Minsko centrą judančią karinę techniką (38)

Į Minsko centrą juda karinė technika, sekmadienį naujienų agentūrai „Interfax“ pranešė liudininkai.

ES ruošia naują sankcijų Minsko režimui paketą (3)

Europos Sąjunga ruošiasi griežtinti sankcijas Minsko režimui už ilgiau kaip tris mėnesius besitęsiančias represijas prieš taikius...

Minskas siunta dėl Ukrainos planų: pasityčiojimas iš sveiko proto ruošiasi paskelbti sankcijų Ukrainai (180)

Ukrainos sprendimas prisidėti prie Europos Sąjungos sankcijų Baltarusijai yra nesavarankiškas žingsnis, ketvirtadienį pareiškė Baltarusijos...

Minske per pensininkų „Išminties žygį“ sulaikomi žmonės (27)

Baltarusių teisėsaugininkai pirmadienį sostinėje Minske sulaiko pensininkų protesto eisenos dalyvius.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
|Populiariausi straipsniai ir video