„Mes pareikalavome iš (Baltarusijos prezidento Aleksandro) Lukašenkos režimo nedelsiant išsiųsti „Wagner“ grupuotę iš Baltarusijos“, – sakė Lenkijos vidaus reikalų ministras Mariuszas Kaminskis po susitikimo su kolegomis iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

Lenkija teigia, kad Baltarusijoje, kuri ribojasi su Rusija, Ukraina ir Lenkija, dislokuota tūkstančiai „Wagner“ kovotojų.

Baltarusijos neteisėtas prezidentas A. Lukašenka neseniai pareiškė, kad šalyje paliks apie 10 tūkst. „Wagner“ karių.

„Tūkstančiai žmonių, kurių dalis yra nusikaltėliai, išleisti iš Rusijos kalėjimų mainais už pažadą kovoti Ukrainoje, yra labai demoralizuoti ir kaltinami nusikaltimais žmoniškumui“, – sakė M. Kaminskis.

„Tai didelė grupuotė, galinti padaryti bet ką“, – sakė jis, perspėdamas Baltarusiją, kad Lenkija uždarys savo sieną su šia šalimi, jei įvyks „kritinis incidentas pasienyje“.

Susitikime dalyvavusios šalys taip pat pareikalavo, kad Baltarusija „nedelsiant išsiųstų nelegalius migrantus iš pasienio regiono atgal į jų kilmės šalis“.

Varšuva taip pat apkaltino Baltarusiją ir Rusiją organizuojant naują migracijos srautą į Europos Sąjungą, siekiant destabilizuoti regioną.

Lenkijos sienos apsaugos tarnybos duomenimis, šiais metais iš Baltarusijos į Lenkiją iki šiol bandė patekti 19 tūkst. migrantų, o per visus 2022 metus jų buvo 16 tūkst.

Padės Baltarusijos opozicijai

M. Kaminskis pridūrė, kad Lenkija rengia strategijas, kaip padėti Baltarusijos opozicijos nariams pabėgti iš šalies, jei sienos bus uždarytos, pranešė Lenkijos naujienų agentūra PAP.

„Palaikome ryšius su Baltarusijos opozicija, – sakė M. Kaminskis. – Palaikome ryšius su 2020 metų rinkimų nugalėtoja Sviatlana Cichanouskaja ir kuriame mechanizmą, kanalus, kad visi, kuriems Baltarusijoje gresia represijos, tuo atveju, jei visos pasienio perėjos būtų uždarytos, galėtų saugiai pasiekti visas perėjas į mūsų šalį.

„Mes nepamirštame baltarusių tautos, paprastų baltarusių, – sakė jis. – Mes nepamirštame ir opozicijos narių“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)