Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS) pirmininkas Egidijus Milešinas džiaugiasi, kad pateikta viceministro kandidatūra, nes, anot jo, G. Jakštas turėtų užtikrinti pradėtų darbų tęstinumą.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas nenorėjo vertinti konkrečiai G. Jakšto teigdamas, kad ši Vyriausybė bet kokiu atveju nieko esmingo nepadarys.

„Mes norime susilaikyti nuo vertinimų, nes galvojame, kad daugeliu atveju čia bus vykdoma bendra Vyriausybės politika. Manome, kad nesvarbu (kas bus paskirtas ministru – ELTA), nieko ši Vyriausybė nepadarys kažko esmingo“, – Eltai sakė A. Navickas.

„Ši Vyriausybė tris metus iš esmės nieko nenuveikė. Tą, ką žadėjo, – nedarė, o reformos, su kuriomis nereikėtų skubėti, jas stūmė. Tai labai skeptiškai apskritai vertiname galimybę, kad čia kažkas bus keičiama ar daroma“, – pridūrė profsąjungos pirmininkas.

Kitokios nuomonės laikosi E. Milešinas. Jis pripažino, kad švietimo ir mokslo profsąjunga tikėjosi kito viceministro kandidatūros pateikimo. Tačiau, anot E. Milešino, tai, kad buvo pasiūlytas buvusios ministrės komandos narys, yra geras ženklas darbų tęstinumo atžvilgiu.

„Vertiname gerai, nes tai yra tikrai racionalus sprendimas. Aišku, tikėjomės, kad bus kitas viceministras, kuris labiau kuruoja bendrą ugdymą, nes tikrai daug reformų ši Vyriausybė pradėjusi bendrame ugdyme“, – sakė profsąjungos pirmininkas, omeny turėdamas už bendrųjų ugdymo programų atnaujinimą atsakingą viceministrą Ramūną Skaudžių.

„Bet kad bus pateiktas kandidatas iš buvusios ministrės komandos, o nebuvo ieškomas absoliučiai naujas žmogus, yra gerai. Tikėtina, kad darbai bus tęsiami ir bus ieškomi sprendimai“, – akcentavo E. Milešinas.

Kaip teigiama išplatintame Vyriausybės pranešime, viceministrui vadovauti ministerijai pasiūlyta atsižvelgiant į šioje ir ankstesnėse kadencijose pradėtus pokyčius ir reformas, kurių įgyvendinimas reikalauja, kad ministras nedelsiant galėtų pilnai eiti pareigas.

Kaip numato įstatymai, premjerės siūlomai kandidatūrai turi pritarti prezidentas. Šalies vadovo patarėjas komunikacijai Ridas Jasiulionis penktadienį patvirtino, kad Gitanas Nausėda su kandidatu susitiks kitą savaitę ir tada priims sprendimą.

„Artimiausiu metu prezidentas susitiks su kandidatu į ministrus ir tada nuspręs“, – Eltai sakė R. Jasiulionis.

Viceministras G. Jakštas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje yra atsakingas už studijas, mokslą ir technologijas. Pastaruoju metu viceministras kuruoja ministerijos vykdomą kolegijų pertvarką.
G. Jakštas 2012 m. Vilniaus universitete (VU) baigė ekonometrijos bakalaurą, 2014 m. Tilburgo universitete atsiėmė finansų ir draudimo matematikos magistro diplomą. Po studijų baigimo dirbo Lietuvos statistikos departamente, yra dirbęs Lietuvos draudime kainodaros ekspertu. Nuo 2015-ųjų užsiėmė analitiniu darbu Vyriausybės strateginės analizės centre.

Nuo 2018 metų G. Jakštas buvo laisvai samdomas švietimo ekspertas. 2020 m. Nacionalinei švietimo agentūrai (NŠA) rengė analizę ir rekomendacijas, kaip geriausiais būdais įvertinti mokinius. G. Jakštas Europos profesinio mokymo plėtros centrui (CEDEFOP) rengė Europos įgūdžių indekso apžvalgą, taip pat ruošė Europos Komisijos rekomendacijas Vengrijos suaugusiųjų švietimui, „Dvynių projekto“ rekomendacijas Azerbaidžano švietimui. Dalyvavo nacionalinėse ir tarptautinėse (EBPO ir Europos Komisijos) ekspertų ir darbo grupėse.
Nuo 2020 m. gruodžio 21 d. paskirtas švietimo, mokslo ir sporto viceministru studijų, mokslo sritims.

Ketvirtadienį I. Šimonytė žurnalistams Seime nurodė, kad ketina prezidentui pateikti naują kandidatą į švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigas dar šią savaitę.

Praėjusią savaitę G. Nausėda paragino Vyriausybę kuo greičiau rasti ir pateikti naujo švietimo ministro kandidatūrą. Daukanto aikštės lyderis pabrėžė, kad pretendentui bus keliami aukšti reikalavimai.

„Reikalavimai bus aukšti. Be jokios abejonės reikės atsižvelgti į tai, kad iki kadencijos pabaigos liko labai nedaug laiko. Taigi, ministrui tikrai nebebus laiko mokytis arba įstoti į ministro klumpes. Atitinkamai aukšti profesionalumo, etikos standartai. Tikiuosi, kad Lietuva didelė ir žmonių surasti mes tikrai galime“, – sakė G. Nausėda.

ELTA primena, kad iki tol Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai vadovavusi Jurgita Šiugždinienė iš posto pasitraukė kilus skandalui dėl tarybos narių veiklai skirtų lėšų. Laikinai vadovauti šiai ministerijai paskirta „laisvietė“ Ewelina Dobrowolska.