Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

652 straipsnių

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija – svarbi Lietuvos vyriausybės institucija, atliekanti Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir studijų sričių valstybės valdymo funkcijas. Šiai institucijai vadovauja vyriausybės paskirta ministrė.

2019 metais sausio 1 dieną, Lietuvos švietimo ir mokslų ministerija pervadinta į Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministeriją, panaikinant Lietuvos kultūros ir sporto departamentą.

Laisvės partijos atstovė Seime Morgana Danielė nuogąstauja dėl to, kaip mokytojai rengiami su savo mokiniais kalbėti apie lytiškumą. Politikė neseniai pasidalijo ištraukomis iš mokamosios medžiagos, kur aiškinama, kad, pavyzdžiui, „vyras turi polinkį priversti moterį atlikti lytinį aktą“. Vytauto Di...

Atnaujinta
Šimonytė teigia nesiūliusi Šiugždinienei vėl užimti postą
Augustė Lyberytė

Ieškant kandidatų pakeisti pasitraukusį Gintautą Jakštą, premjerė Ingrida Šimonytė sako nesiūliusi buvusiai ministrei Jurgitai Šiugždinienei grįžti vadovauti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM). Visgi, ar svarsto apie tokį scenarijų, Vyriausybės vadovė neatsako.

Viktorija Smirnovaitė

Laikinai švietimo, mokslo ir sporto ministrės pareigas perėmusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė sako, kad pasigedo Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) pagalbos mokykloms, kurios tarpinių patikrinimų metu susidūrė su techniniais nesklandumais.

Atnaujinta
Nausėda kelia sąlygą naujam švietimo ministrui
Augustė Lyberytė

Atsistatydinant švietimo ministrui Gintautui Jakštui, šalies vadovas Gitanas Nausėda tikina neskubėsiąs tvirtinti jo įpėdinio. Prezidentas sieks įsitikinti, kad naujasis Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) vadovas galėtų išdirbti visą likusį kadencijos laikotarpį.

Modesta Petrauskaitė, Panevėžio rajono savivaldybės tarybos narė, LSDP narė

Tėvai nesuprato, kodėl jų vaikui nesiseka mokykloje, tad nuolatos vadindavo tinginiu. Gerai besimokanti paauglė buvo palikta antrus metus – lietuvių kalbos mokytoja be pasigailėjimo jai rašydavo blogiausius pažymius. Kita mergaitė, grįžusi į namus, savo mamai parodė į skutus suplėšytą diktantą – buv...

Gytis Pankūnas, Augustė Lyberytė, Benas Brunalas

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) vadovybei paskelbus, kad nebus atsitraukta nuo nepasitenkinimą sukėlusių moksleivių tarpinių patikrinimų, opozicijos atstovai nedvejoja – ministro Gintauto Jakšto bei viceministro Ramūno Skaudžiaus pasvarstymų apie pasitraukimą neužteks.

Vigilijus Jukna, LR Seimo narys

Vienuolitokai ir mokytojai bei švietimo bendruomenė, švelniai tariant, nustebę dėl tarpinių patikrinimų užduočių, o švietimo, mokslo ir sporto ministras siūlo burti komisijas. Ir dar sako nesistebėti, nes komisijas dar tikrai kurs, juk diegiami nauji pokyčiai. O šių metų vienuoliktokai ir jų mokytoj...