aA
Šešios dienos Berlyne: restoranus rinkomės kruopščiai, kliaudamiesi keliomis skirtingomis rekomendacijomis, portalais ir gidais – kad būtų kuo mažiau nusivylimo ir kuo daugiau atradimų. Kai kuriems žmonėms nesvarbu, ką valgyti. Jei neskaniai pavalgau aš, man sugenda nuotaika. Tokiems žmonėms yra specialus pavadinimas – pilvo vergai. Ką padarysi.
© Asmeninis albumas

Aplankėme dvylika restoranų: du iš jų buvo nuviliantys, vienas – toks, į kurį ėjome vedami nostalgijos ir progos, todėl apie jį neverta kalbėti. Likę devyni vienaip ar kitaip buvo išskirtiniai, įsimenami ir verti rekomendacijos, kad esant Berlyne jums nereikėtų spėlioti.

1. COCOLO RAMEN

Autentiško interjero rameninė atsidaro 18 valandą (išskyrus sekmadienį, kai nedirba), tačiau dvidešimt minučių iki atsidarymo prie jos pradeda rinktis eilė. Lygiai šeštą, kai eilėje stovi apie dvidešimt-trisdešimt žmonių, restorano durys atsiveria. Jei jūsų kompanija maža, greičiausiai būsite paprašyti atsisėsti greta kitų svečių – nieko tokio, šnekėtis ir palaikyti pokalbio veikiausiai nereikės. Keli skirtingi ramenai ir bemaž tiek pat užkandžių – visas meniu. Sodriausias ir ryškiausio skonio ramenas – Tonkotsu – nieko arti jo Lietuvoje nėra, nors gal pasaulyje ir rastumėte geresnio rameno. Puikūs, sultingi wonton ir gyoza koldūnėliai. Jūsų vakarienei dviems, kartu su gėrimais, jei sugalvotumėte persivalgyti, užteks maždaug keturiasdešimties eurų, neįskaitant arbatpinigių.

Berlyno restoranai, kurie paglostė man pilvą
© Asmeninis albumas

Gipsstr. 3, 10119 Berlin, Germany
+49 172 3047584
https://kuchi.de/restaurant/cocolo-ramen/

2. MONSIEUR VUONG

Vietnamietiškas maistas neprivalo būti marmalu, kaip dažnai pasitaiko Lietuvoje. Sodrūs skoniai, modifikuoti Europos suvokimui, kaip maistas turi atrodyti lėkštėje. Greičiausiai įtakos turi tai, kad savininkas – vietnamietis, būdamas mažas, atsikraustęs į Vokietiją. Gali tekti palaukti eilėjo, o ir aptarnavimas nebūtinai patiks, tačiau bent per pusę tiek gero vietnamietiško maisto Lietuvoje suvalgyti dar negalime. Spring rollsai su krevetėmis, įvairios PHO sriubos ir besikeičiantys dienos pasiūlymai, kurie neprimena varganų dienos pietų – ragaukite viską. Ir pasilikite vietos bananų ir kokosų desertui. Sklando kalbos, kad jie verda puikią vietnamietišką kavą, o jei negeriate kavos – šildančią imbierinę arbatą. Jūsų pietums ar vakarienei dviems, jei nevartosite alkoholinių gėrimų, bet ragausite beveik be saiko, užteks maždaug keturiasdešimties eurų neįskaitant arbatpinigių.

Berlyno restoranai, kurie paglostė man pilvą
© Asmeninis albumas

Alte Schoenhauser Str. 46 | Mitte, 10119 Berlin, Germany
+49 30 99296924
https://www.monsieurvuong.de

3. ZENKICHI

Restoranas, įrašytas į Michelin gidą. Nesirinkite omakase – tai nėra visiškai tikslus pasakymas, kadangi visiems svečiams, pasirinkusiems tokio tipo vakarienę, atnešami tie patys patiekalai, iš anksto sugalvoti ir nutarti. Tai labiau degustacinis meniu nei omakase. Grįžusi ten antrą kartą pasirinkčiau krevečių tempurą, obuoliais maitintą paršelį ir dubenį udon makaronų su sultiniu. Taip pasilikčiau vietos desertui – greipfrutiniam želė ir sezamų pastos desertui. Jie išskirtiniai. Taip pat restoranas turi išskirtinių sakių meniu, kuris vertas dėmesio. Beje, restorano interjeras vienas įspūdingiausių matytų gyvenime: jus atves akmeniniu taku ir pasodins kambarėlyje, užtrauktomis užuolaidomis. Interjeras užbaigtas taip, kad net vonios kambaryje esančios servetėlės, skirtos nusišluostyti rankoms, ypatingos. Jūsų vakarienei dviems, tikrai neliekant pustuščiais skrandžiais, veikiau priešingai, gali užtekti maždaug šimto penkiasdešimties eurų, neįskaitant arbatpinigių jei ragausite sakę, tačiau pernelyg neįsijausite.

Berlyno restoranai, kurie paglostė man pilvą

Johannisstr. 20, 10117 Berlin, Germany
+49 30 24630810
https://www.zenkichi.de

4. HORVATH

Tai restoranas, turintis dvi Michelin žvaigždes, brangiausias iš visų, šiame sąraše aprašytų. Jo šefas – austras, užaugęs neturtingame Austrijos kaime, ir tą virtuvę pritaikęs moderniems bei išmaniems patiekalams. Patiekaluose didelę vietą užima daržovės, paprastos ir tikrai visiems atpažįstamos savo pavadinimais, bet ne visada – skoniu. Kiaušinis, grybai, daržovių sultinys – skamba gerokai paprasčiau, nei pasirodė realybėje. Be to, restoranas kepa tokią duoną, dėl kurios pačios savaime norėsis grįžti, kurią patiekia su sviestu ir labai sviestine bulvių koše. Už devynių patiekalų vakarienę be gėrimų žmogui bei įsimintiną aptarnavimą sumokėsite šimtą keturiasdešimt eurų, septynių – šimtą dvidešimt, o penkių – šimtą. Gėrimus galite rinktis pagal specialiai priderintą meniu, tačiau restorano vynų korta įspūdinga – jei nenorite šitiek skirtingų gėrimų, paprašykite someljė pagalbos. Taip pat galimas nealkoholinių gėrimų derinimas su maistu. Rekomenduoju paragauti visus patiekalus – nors tai nebus pigiausia vakarienė jūsų gyvenime, maisto turėtų pakakti ir drūtam vyrui. Būtina rezervacija.

Berlyno restoranai, kurie paglostė man pilvą
© Asmeninis albumas

Paul-Lincke-Ufer 44a, 10999 Berlin, Germany
+49 30 61289992
http://www.restaurant-horvath.de

5. IL PUNTO

Itališkas restoranas, esantis Michelin gide. Turi įprastą ir sezoninį meniu. Taisyklės paprastos: čia valgykite pastą ir trumpam pamirškite visus kitus, tradiciškai skambančius itališkus patiekalus. Nors jie čia bus geri, tai vieta, valgyti pastą. Kalmarai, jautienos ragu – visi padažai pasirodė įspūdingi, todėl verta paragauti daugiau negu vieną. Būdami dviese, drąsiai įveiksite po dvi porcijas pastos – vieną užkandžiui, vieną – kaip pagrindinį patiekalą. Na, nebent laikotės dietos. Už keturias porcijas pastos vidutiniškai sumokėsite apie šešiasdešimt eurų. Visa kita – tik jūsų fantazijos ir kišenės reikalas.

Berlyno restoranai, kurie paglostė man pilvą
© Asmeninis albumas

Neustaedtische Kirchstr. 6, 10117 Berlin, Germany
+49 30 20605540
http://www.ilpunto.net/main.php?web_id=1

6. LON MEN‘S

Šis kinų restoranas specializuojasi Taivano virtuvėje. Pasaulyje pasitaikė rasti ir geresnių kiniškų restoranų, ypač Amerikoje, bet šis – atrodo labai autentiškai, tarsi būtų tikrame China Towne, nors Berlynas tokio neturi, o maistas čia skanus. Skaniausi pasirodė stikliniai makaronai ir sriubos su jautiena. Papietauti dviems turėtų užtekti ir trisdešimties eurų.

Berlyno restoranai, kurie paglostė man pilvą
© Asmeninis albumas

Kantstr. 33, 10625 Berlin, Germany
+49 30 31519678
http://lon-mens.juisyfood.com

7. SCHNIZELEI

Norite pamatyti, kaip atrodo tradicinio vokiečių maisto restoranas, nepanašus į Bernelių užeiga? Valgykite čia. Meniu – įvairios vokiškos užkandėlės (jei turite didelius skrandžius, ragaukite dešrų) ir tai, ko visi atėjo – šniceliai. Vienos šnicelis užima du didelius žmogaus veidus, yra minkštas, traškus ir netaukuotas. Jäger šnicelis patiekiamas su vokiškais makaronėliais. Pabaigai – abrikosiniai virtinukai su vaniliniu padažu, kurie nukels į kalėdinę vaikystę. Restoranas turi įdomų alaus meniu. Beje, šnicelių restorane gausu pasirinkimų vegetarams. Gausiems pietums dviese galite išleisti ir aštuoniasdešimt eurų, tačiau sutalpinti į skrandį pavyks daugiausiai už šešiasdešimt, kartu su gėrimais, neįskaičiuojant arbatpinigių.

Berlyno restoranai, kurie paglostė man pilvą
© Asmeninis albumas

Chausseestr. 8 | oder Novalisstraße 11, 10115 Berlin, Germany
+49 30 32519422
https://schnitzelei.de/mitte/

8. HOUSE OF SMALL WONDER

Berlynas nėra pusryčių miestas. Panašu, kad greitai ir nebus. Jūsų vietoje pusryčius tiesiog praleisčiau ir eičiau ankstyvų pietų – didžiąją dalį laiko taip ir darėme. Tačiau jei būtinai norite pusryčių – tai vienintelė iš tiesų gera vieta pusryčiams. Maistas nenustebins, tačiau jis skanus. Mano asmeninis pasirinkimas – sunny side up kepti kiaušiniai su bulvių gratin. Interjeras restoranui prideda karmos taškų, todėl palaukti dešimt minučių, kol atsilaisvins stalelis, visai nėra sunku. Pusryčiams dviems išleisite apie trisdešimt eurų.

Berlyno restoranai, kurie paglostė man pilvą
© Asmeninis albumas

Johannisstr. 20, 10117 Berlin, Germany
+49 30 27582877
https://www.houseofsmallwonder.de

9. DOYUM GRILLHAUS

Restoranas randasi viename paprastesnių Berlyno rajonų – greičiausiai iki ten važiuosite taksi, todėl pasirūpinkite, kad žinotumėte, kaip tą taksi prisikviesti, kad grįžtumėte atgal. Restorane jums taksi greičiausiai neiškvies. Tačiau ten nuvažiuoti verta: nors būsite Vokietijoje, garantuotai jausitės Turkijoje. Į restoraną daugiausiai renkasi vietiniai turkai – sėdėdami taip ir neišgirdome vokiečių kalbos. Tai nebus prabangi vieta, nebus ir moderni. Tačiau čia galėsite suvalgyti išties gerą ir autentišką turkišką picą (pide), ypatingai gerą humusą ir tobulai švelnų tzatziki (šalia jų užsisakykite duonos – atneš karštą ir kvepiančią), o taip pat ir kebabą. Visa ragauta mėsa buvo nepriekaištinga. Alkoholis restorane neparduodamas. Dviese pavalgę taip, kad nenorėsite iki kitos dienos pietų, galite išleisti iki penkiasdešimties eurų. Tai reikš, kad užsisakysite maisto mažiausiai keturiems žmonėms. Taigi, galite apsisukti gerokai pigiau. Gal net dvigubai.

Berlyno restoranai, kurie paglostė man pilvą
© Asmeninis albumas


Admiralstr. 36 | Kreuzberg, 10999 Berlin, Germany
+49 30 61656127
http://www.doyum-restaurant.de

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(16 žmonių įvertino)
2.0625

Užkalnis norėjo be gailesčio suvartyti restoraną, bet paliko kitam kartui (216)

Skaitytojai man sako: „seniai jau nebuvo gero restorano suvartymo, tokio negailestingo“. Žinau,...

Užkalnis Vilniuje rado geriausius sušius ir dar vieną patiekalą, geriausią Europoje (191)

Pradedame nuo to, kad nuo sekmadienio, birželio 16 d., jūs nebegausite ten vietų be rezervacijos....

Užkalnis: madingiausia kepykla dabar bus karščiausia Vilniaus pusrytinė (61)

Aš nebūsiu pirmasis, atradęs šią kepyklą (nes pirmiausia tai visgi kepykla, o tik paskui...

Užkalnis palaimino Šiaulius ir leidžia ten valgyti (222)

„Ar čia tik ne ponas Užkalnis iš Vilniaus “, išgirdau šeštadienį Birštone.

Užkalnio nuosprendis Panevėžiui: gyventojai bus priblokšti (140)

Man atrodo, aš labai gerai mokausi rašyti antraštes. Ryški pažanga. Šiandienai, rinkimų dienai,...

Top naujienos

Šimonytė įgėlė „valstiečiams“: nesuprantu, kam reikia savigarbos likučius kasinėti į žemę (10)

Kai tu prisirenki žmonių, kurie neturėjo nieko bendro su politika ar politine programa, tada jie...

Trumpas atvyko į G-20: kliuvo ne tik varžovams, bet ir sąjungininkams (8)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį davė toną veikiausiai audringai vyksiančiam...

Gyvai / DELFI Diena. Konservatorių vertybės pagal Dagį ir Navicką bei kaip pasikeis miestai padidinus taršos mokesčius vyksta apklausa (4)

Rimantas Jonas Dagys, kurio narystė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD)...

Valstiečiai siūlo stabdyti mokesčių mažinimą ir nori naujo progresinio tarifo (91)

Penki Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Seime nariai užregistravo Gyventojų...

Per avariją Kaune apsivertė BMW, vairuotojas išvežtas į ligoninę (9)

Ketvirtadienio popietę Kaune susidūrus dviem vokiškiems automobiliams, vienas iš jų apsivertė....

Konservatoriai nusitaikė į Nausėdą palaikiusius saviškius: Tapinas paviešino „juodąjį sąrašą“ susekė net feisbuko apklausas, kliuvo ir už asmenines žinutes (330)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ( TS-LKD ) partijos Priežiūros komitetą po...

SEB įspėja – neatidarykite šių nuorodų: platinamos pavojingos SMS žinutės (16)

SEB bankas sulaukė pranešimų apie tariamai banko vardu siunčiamas trumpąsias žinutes. Jose...

Sutarties pasirašymas dėl koalicijos nukeliamas: "valstiečiai" jau dėlioja ir atsarginį scenarijų papildyta Kirkilo komentaru  (108)

Potencialiems koalicijos partneriams nenusileidžiant dėl savo derybinių pozicijų, sutarties dėl...

Švenčionėliuose – rimti audros padariniai: medžiai virto ant automobilių ir namų (12)

Trečiadienio vakarą ir ketvirtadienio naktį Lietuvoje praūžusi audra pridarė nuostolių...

Merkel antrą kartą per dvi savaites užfiksuota drebanti renginio metu papildyta (198)

Vokietijos kanclerė Angela Merkel per pastarąsias 10 dienų antrą kartą drebėjo ir svyravo...