Berlynas

612 straipsnių

Berlynas (vok. Berlin) – Vokietijos sostinė ir didžiausias šalies miestas. Berlynas taip pat yra viena iš 16 Vokietijos žemių (Bundesland). Berlynas yra trečias pagal dydį Europos Sąjungos miestas (po Londono ir Paryžiaus).

Pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose paminėtas 1287 m. Berlynas buvo Brandenburgo, Prūsijos, Vokietijos imperijos, Trečiojo Reicho sostinė. Po Antrojo pasaulinio karo Berlynas buvo padalintas – rytinė dalis tapo Vokietijos Demokratinės Respublikos sostine, o Vakarų Berlynas buvo nuo 1961 m. siena apsuptas enklavas VDR teritorijoje. Po Vokietijos susivienijimo Berlynas tapo suvienytosios Vokietijos sostine.

Berlyne prasidėjo viena didžiausių Europoje Žemės ūkiui skirtų parodų "Žalioji savaitė". Nors ją aplanko šimtai tūkstančių žmonių, tačiau ji laikoma skirta ne vartotojams ir verslui, bet politikams.

Viktorija Smirnovaitė

Šią savaitę pasirašius dvišalį veiksmų planą dėl vokiečių brigados perkėlimo į Lietuvą, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen cituoja susitikime su sąjungininkės valstybės gynybos ministru Borisu Pistoriusu jo ištartus žodžius, jog Lietuva – prestižinė vieta vykti Vokietijos kariams.