Gyventojų patarimus apie maisto ruošimą ant ugnies komentuoja grilio entuziastas, kulinaras, keliautojas Vytaras Radzevičius.

Dėmesingas kepimas ir firminiai receptai

Vienas dažniausių patarimų, kuriais dalijasi gyventojai – turėti kantrybės. Žmonės sako, kad gardžios mėsos iškepti nepavyks, jei bus skubama, blaškomasi, o grilis ar šašlykinė ilgiau liks be priežiūros.

„Turbūt niekas nesiginčys, kad jei mėsa bus kepama skubant, labai lengva ją sudeginti arba perkepti. Tą pabrėžia didžioji dauguma respondentų, sutikusių pasidalinti savo maisto ant ugnies ruošimo gudrybėmis. Smagu matyti, kad ne mažiau dėmesio grilio meistrai skiria ir gerai nuotaikai bei kompanijai. Kaip itin svarbų sėkmingo patiekalo ingredientą tą nurodo dažnas apklaustasis. Tačiau čia atkreipčiau dėmesį, kad svarbu neužsikalbėti su bičiuliais, jei jau pradėjote kažką kepti“, – pranešime žiniadsklaidai sako, „Lidl grilio talentai“ laidos vedėjas V. Radzevičius.

Kalbant apie maisto, o ypač mėsos, paruošimą kepimui – gyventojų nuomonės itin išsiskiria. Vieni rekomenduoja naudoti kuo mažiau prieskonių, kiti – dalinasi savo firminiais receptais. Pavyzdžiui, pataria mėsą marinuoti tik sausai, jokiais būdais nenaudoti svogūnų, kiti be jų – niekaip neapsieina. Taip pat kai kurie respondentai siūlo būtinai marinatui naudoti mineralinį vandenį. Ne vienas kepėjas atkreipia dėmesį ir į tai, kad mėsą, prieš paliekant marinuotis, reikia gerai išmasažuoti.

Vytaras ragina nebijoti naujovių ir sako, kad vieno geriausio mėsos paruošimo būdo nėra, todėl nenuostabu, kad gyventojus nuomonės bei patarimai taip išsiskiria.

Malkos ar anglys?

Atskiras stovyklas būtų galima suformuoti ir iš tų grilintojų, kurie visada kepimui renkasi tik anglis, o priešingoje pusėje būtų malkų entuziastai. Dėl vieno sutartų abi pusės – svarbu gerai įkaitinta ir tinkamos temperatūros kepsninė, grilis ar šašlykinė. Gyventojai perspėja neskubėti pradėti kepimo proceso, kol anglys neįkaito arba malkos pakankamai neįsidegė.

Taip pat nereikėtų ignoruoti ir malkų sausumo – norint gerai iškepti grilio patiekalus, malkos turi būti sausos. Skirtinga mediena taip pat gali lemti vis kitokį maisto skonį ir kepimo patirtį.

„Įdomu, kad ne vienas apklaustasis minėjo, jog ant žarijų beria druską. Tai gana žinoma gudrybė, tačiau dar ne visi ją naudoja. Jei rupios druskos pabersite ant žarijų prieš pradėdami kepti mėsą, galėsite būti tikri, kad išbėgantys riebalai neįžiebs naujos liepsnos“, – pastebi V. Radzevičius.

Jis žada būtinai išbandyti ir vieno apklausos dalyvio paminėtą patarimą – ant malkų ar žarijų, kepant šašlykus, užmesti kadagio šakelę. „Jau seilės varva įsivaizduojant, kokį papildomą kvapą ar skonį kadagys gali priduoti. Čia bus šios vasaros mano grilio iššūkis“, – sako Radzevičius

Gyventojų apklausą atliko „Norstat“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt