aA
Jelena – puikus pavyzdys, kaip didelis noras, teisingai pasirinkta strategija, užsispyrimas ir uolus darbas sporto salėje atvedė link užsibrėžtų tikslų.
Jelenos pokyčiai
© GOODLIFE Akademija

– Jelena, kaip prasidėjo draugystė su sportu?

– Rimtesnė draugystė su sportu prasidėjo praėjusių metų vasarą, kai supratau, jog mano metų žmogui reikia daugiau judėti, daugiau laiko skirti savo sveikatai bei atsitraukti nuo darbų. Iki tol, žinoma, mėgau judėti, tačiau tai nebuvo nuoseklus sportas, o tik pavieniai prasibėgimai su drauge, apsilankymai grupinėse treniruotėse, pasivažinėjimai dviračiais su šeima.

Pradėjusi treniruotis sporto salėje pajutau azartą bei didelį norą patikrinti, ką aš galiu. Į tai nėriau su dideliu užsispyrimu ir šiandien drąsiai galiu teigti – sportas man ne darbas, kuriam privalau skirti kelias valandas per savaitę, o smagus bei naudą nešantis užsiėmimas. Kaskart po treniruotės esu pilna energijos, pakylėtos nuotaikos, tad ir atlikti kasdienius darbus bei priiminėti sprendimus daug lengviau.

– Kas atvedė į sporto klubą?

– Visą gyvenimą buvau pakankamai smulkaus kūno sudėjimo, tačiau kelių metų sėdimo darbo „dėka“ ėmė augti svoris. Stengiausi laikytis subalansuotos mitybos ir judėti, tačiau niekas nesikeitė. Neklusnaus svorio klausimą nusprendžiau spręsti fiziniu krūviu. Iš pažįstamų sportuojančių žmonių buvau girdėjusi teigiamų atsiliepimų apie „Goodlife“ sporto klubą, tad pasiklioviau jų rekomendacijomis ir tikrai nenusivyliau.

Jelenos pokyčiai
Jelenos pokyčiai
© GOODLIFE Akademija

– Prisimink pirmąją treniruotę – kokius tikslus po jos sau užsibrėžei?

– Mano asmeninis treneris Vytautas Balkūnas, įvertinęs mano galimybes, silpnąsias ir stipriąsias puses, sudarė individualų treniruočių planą bei bendradarbiavimo strategiją taip, kad būtų pasiekti patys geriausi rezultatai. O pagrindinis mano noras buvo atsikratyti 15 kg.

– Kodėl pasirinkai sportą su asmeniniu treneriu?

– Pradžioje maniau, kad per porą mėnesių su treneriu išmoksiu visų judesių ir vėliau sportuosiu savarankiškai. O šiandien, nors jau gebu taisyklingai atlikti bazinius pratimus, esu susipažinusi su salės treniruokliais, neįsivaizduoju savęs salėje be asmeninio trenerio. Pagrindinė to priežastis yra ta, jog asmeninis treneris nuolat vertina mano pažangą, pajėgumą ir atsižvelgdamas į tai individualiai parenka tinkamus treniruočių pratimus, jų intensyvumą bei krūvį. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad kilnoti svarmenis ar kartoti rodomą pratimą nesudėtinga, tačiau, pasirodo labai svarbi technika. Asmeninis treneris ne tik parodo, ką daryti, bet ir kaip taisyklingai atlikti judesį, nuo to taip pat daug kas priklauso, ypač savijauta po treniruotės.

Pamenu, kaip pačioje pradžioje atrodė, kad rezultatai labai sunkiai juda į priekį, o kartais net stovi vietoje, būtent tokiais momentais nesustoti labiausiai motyvavo treneris. Kai reikia – jis pagiria už pastangas, kai mato būtinybę – pasiūlo padirbėti smarkiau.

– O ar teko peržiūrėti mitybą?

– Savo mityba rūpinausi visada, tad kardinalių pasikeitimų neįvyko. Pradėjusi sportuoti konsultavausi su mitybos specialistu, pasidomėjau, kokia mityba labiau tinka sportuojančioms, o tada pakoregavau valgymo režimą ir perskirsčiau tam tikrų produktų grupių vartojimą dienos eigoje.
Nuolat stengiuosi laikytis nuoseklios, subalansuotos mitybos, taip pat visada primenu sau, kad labai svarbu nepersivalgyti ir nebadauti. Būna, kad kartais prireikia kontrolės iš šalies, treneris pagelbsti ir šiuo klausimu.

Jelenos pokyčiai
Jelenos pokyčiai
© GOODLIFE Akademija


Kuo labiausiai džiaugiesi ir didžiuojiesi šiandien?

– Šiandien labiausiai džiugina pasikeitusi išvaizda, 12 atsikratytų kilogramų, kūno transformacija, puiki savijauta, energijos antplūdis. Aplinkinių reakcija taip pat suteikia daug teigiamų emocijų. Kiekvienam malonu girdėti komplimentus iš artimųjų žmonių. Taip pat džiaugiuosi, kad pasikeitus kūno formoms, drabužių dydis sumažėjo dviem dydžiais, todėl dabar man tinka viskas kas patinka!
Sekantis mano tikslas – numesti dar porą kilogramų, įgyti dar daugiau ištvermės, jėgos ir toliau tobulinti savo kūno linijas.

Trenerio Vytauto Balkūno komentaras

Atvykusi į fizinės būklės vertinimą Jelena jau turėjo konkretų tikslą – numesti 15 kg. Tačiau pradžia nebuvo lengva. Jelena vis klausdavo, kada gi pasirodys pirmieji rezultatai, o aš vis kartodavau, kad reikia kantrybės, reikia išlaukti. Kadangi mitybos kontroliavimas Jelenai nebuvo naujovė, didesnių sunkumų neturėjo kilti. Tad praėjus mėnesiui su trupučiu Jelena į treniruotę atvyko su plačia šypsena ir žinia: – 2 kg. Ta diena buvo lūžio momentas ir pamatas visiems šiandienos rezultatams.

Jelena vis labiau ir labiau stengėsi siekti užsibrėžtų rezultatų, per 7 mėnesius ji praleido vos vieną treniruotę. Džiugu, kad yra tokių užsispyrusių ir pavyzdingų žmonių, kurie siekia savo tikslų, niekada nesistengia ieškoti lengviausių kelių ir pasiteisinimų. Šiandien Jelena jau numetė 12 kg ir labai stipriai sumažino apimtis (15 cm nuo klubų ir 24 cm nuo juosmens). Tad linkiu ir toliau niekada nepasiduoti siekiant tikslų ir pasiekus vienų siekti kitų.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Darius Kuolys: jie jaučiasi taip, lyg Dievas jiems būtų padovanojęs Lietuvą (86)

Būsimos valdančiosios koalicijos sudėtis po 2020 m. Seimo rinkimų priklausys ir nuo prezidento...

Nuosavo būsto svajonė: po kiek pradiniam įnašui atsideda lietuviai (86)

Norint gauti paskolą būstui, reikia būti sukaupus pradinį įnašą , kuris padengtų bent 15...

Po neblaivių vairuotojų avarijų – sumaitoti automobiliai ir sudaužyti gyvenimai

Ar gurkšnis, ar taurė – alkoholis ir vairavimas turėtų būti nederinami. Dėl šito sutinka...

Du buvę ministrai liks tarnauti valstybei: gaus politinio pasitikėjimo pareigas papildyta 08:18 val.  (5)

Du buvę ministrai – žemės ūkio ministras Giedrius Surplys ir vidaus reikalų ministras...

Seime balsuojama dėl Sinkevičiaus kandidatūros į eurokomisarus „valstiečiai“ sulaukė konservatorių kritikos; pildoma (5)

Ketvirtadienį Seime balsuojama dėl Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūros į eurokomisarus.

Milijardierius Caudwellas su Modesta Vžesniauskaite įsirenginėja brangiausią Britanijoje namą: per jį tekės upė (78)

Londono apribotos rizikos fondo lopšys turi naują nekilnojamojo turto karalių. Milijardierius,...

Po metalo laužu – sovietų mokslininkų pasididžiavimas: atidarę šį dangtį, kristumėte žemyn net 12 km (32)

Jei žinote, kur ieškoti, tai giliai vakarų Rusijoje rasite nedidelę surūdijusio metalo laužo...

Kraupi avarija Vilniaus rajone nusinešė dviejų žmonių gyvybes: dar du vyrai atsidūrė ligoninėje (11)

Policijos departamentas informavo, kad Vilniaus rajone įvyko baisi avarija - susidūrus dviem...

Į kylančias akcijas ranka mojantis Mačiulis nujaučia begalės klaidų priežastį (7)

Šį trečiadienį Lietuvos krepšinio rinktinė surengė paskutinę treniruotę Lietuvoje:...

Paveldėti milijardus Rusijoje – keblu: pokomunistinė turtuolių karta išbando Putino pažadus dėl privačios nuosavybės (27)

Vladimirui Putinui šiuo metu einant savo paskutinę prezidento kadenciją, pokomunistinės Rusijos...