aA
Liepos mėnesį Seimas priėmė Darbo kodekso pataisą, kuria numatoma įpareigoti darbdavius darbo skelbimuose nurodyti siūlomo atlyginimo dydį. Tai yra naujausias iš pastaraisiais metais žengtų žingsnių, kuriais siekiama informaciją apie įmonių mokamą darbo užmokestį padaryti skaidresne.
© DELFI / Karolina Pansevič

Jau anksčiau priimtas sprendimas įpareigoti įmones pasitvirtinti visiems darbuotojams atvirą darbo užmokesčio politiką, o „Sodra“ jau trečius metus viešina duomenis apie įmonių vidutinį darbo užmokestį ir jo medianą. Šie – ir ypač naujausias pakeitimas – verčia persvarstyti darbo užmokesčio kaip konfidencialios informacijos sampratą.

Atlyginimo informacija – vertinga, bet nebekonfidenciali?

Naujuosius Darbo kodekso pakeitimus savo parašu liepos 26 d. jau patvirtino Prezidentas. Nuo šiol kiekvienas darbdavys viešuose darbo skelbimuose be kitos potencialiam darbuotojui aktualios informacijos turės nurodyti ir siūlomo bazinio darbo užmokesčio dydį arba jo intervalą. Kitaip tariant, bent dalis informacijos apie darbo užmokesčio dydį bus išviešinta. Tai neabejotinai pakeis ir atlyginimo kaip konfidencialios informacijos statusą.

Būtent toks informacijos apie darbo užmokestį suvokimas yra nusistovėjęs Lietuvos verslo kultūroje. Įmonių vidiniuose dokumentuose ši informacija neretai įvardijama kaip konfidenciali, o su darbuotojais pasirašomi konfidencialumo susitarimai, įpareigojantys neatskleisti atlyginimo dydžio.

Tokiam traktavimui galima rasti išties svarių argumentų. Informacija apie bazinius atlyginimų dydžius konkrečioms pozicijoms, o taip pat apie bendrą darbuotojų apmokėjimo struktūrą, mokamus priedus ir premijas, jų apskaičiavimo principus yra ganėtinai vertinga, nes yra reikšminga kuriant ir išlaikant darbdavio konkurencinį pranašumą darbo rinkoje.

Svarbu tinkamoje vietoje nubrėžti ribą

Kita vertus, įstatymai numato, kad informacija, kuri yra vieša ar lengvai prieinama, negali būti laikoma komercine paslaptimi. Štai dėl šios nuostatos darbo užmokesčio kaip konfidencialios informacijos statusas naujųjų pakeitimų kontekste ir ima svyruoti. Jei ieškant darbuotojų skelbimuose bus išviešinamas darbo užmokesčio dydis, šios informacijos paprasčiausiai jau nebebus galima laikyti konfidencialia.

Kyla svarbus klausimas – kuria apimtimi darbo užmokestis gali būti laikomas konfidencialia informacija, jei baziniai atlyginimai bus vieša informacija?

Ateityje išsaugoti darbo užmokesčio dydžio konfidencialumą neabejotinai bus sunkiau. Nori to ar ne, verslui teks prisitaikyti prie pokyčių ir suvokti, kad darbo užmokesčio dydžių ir strategijų po devyniais užraktais apsaugoti nepavyks. Vis tik nereikėtų manyti, kad nuo šiol atlyginimo informacija darbuotojai galės dalintis į kairę ir į dešinę. Tam tikri šios informacijos skleidimo apribojimai gali būti numatyti. Turbūt šiuo atveju įmonėms svarbiausia aiškiai atskirti, kuri darbo užmokesčio dalis yra vieša, o kuri – vis dar konfidenciali informacija.

Kaip išsaugoti konfidencialumą?

Laisvų darbo pozicijų bazinio darbo užmokesčio rėžiai, jei jie pačios įmonės buvo atskleisti darbo skelbimuose, turėtų būti traktuojami kaip vieša informacija, kuria galima laisvai dalintis. Vis tik tam tikrą informaciją apie darbo užmokestį būtų protinga laikyti konfidencialia. Pavyzdžiui, tikslus bazinio atlyginimo dydis, dėl kurio susitarta su konkrečiu darbuotoju, galėtų būti laikomas konfidencialia informacija. Taip pat darbo užmokesčio informacijos konfidencialumas gali būti išsaugomas, kai darbo skelbimuose nenurodoma konkreti darbuotojo ieškanti įmonė. Taip gali būti tuomet, kai darbuotojo ieškoma per įdarbinimo agentūrą, skelbime nenurodant įmonės pavadinimo.

Galiausiai, taip pat gali būti išlaikytas priedų ir premijų mokėjimo struktūros konfidencialumas. Nors informacija apie tai, koks kintamas užmokestis mokamas, nuo ko jis priklauso, pagal ką apskaičiuojamas, kokie yra priedų ir premijų dydžiai, paprastai turėtų būti prieinama darbuotojams, darbdaviai gali ir toliau turėti pagrįstą lūkestį, kad šie duomenys bus laikomi konfidencialiais ir nebus platinami už įmonės ribų.

Veiksmai, kuriais siekiama įnešti daugiau skaidrumo į įmonių darbo užmokesčio politiką, gali būti naudingi darbuotojams, dėl kurių konkuruoja darbdaviai. Tuo metu verslui tai yra paskata peržiūrėti ir, jei būtina, iš naujo apibrėžti konfidencialios informacijos ribas taip, kad jos leistų apsaugoti svarbią ir įmonei konkurencinį pranašumą suteikiančią informaciją apie darbo užmokestį.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Lietuvos darbo rinka – bene labiausiai nukraujavusi ES + laukia dar ne vienas sunkus iššūkis (93)

Lietuva turi bene labiausiai pastaraisiais dešimtmečiais nukraujavusią darbo rinką Europos...

Populiarėjantis darbuotojų paieškos būdas: už atvestą kolegą – premija (6)

Visame pasaulyje plačiai paplitęs personalo paieškos modelis, kai esamiems įmonės darbuotojams...

Vien geras atlygis darbuotojų nebevilioja: kokios darbo prognozės laukia lietuvių (27)

Klysta tie, kurie mano, kad vien tik geru atlyginimu galima prisivilioti bet kurį darbuotoją ....

Siūlo būdą, kaip emigravę tautiečiai galėtų užpildyti Lietuvoje esančias laisvas darbo vietas (85)

Lietuvos darbo rinką kamuoja dvi akivaizdžios problemos: dėl emigracijos valstybė nuolat...

Atrado efektyvų ginčų sprendimo būdą: Lietuvoje tai – naujiena (2)

Kai kurios kalbos taisymo programos kompiuteriuose vis dar taiso žodį „mediaciją“ į...

Top naujienos

Andrius Navickas – apie tai, kaip konservatoriai rengiasi perimti valdžią į savo rankas (74)

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai ( TS – LKD ) šiuo metu išgyvena naują...

Prakalbo apie žemės kainų burbulo sprogimą: padėtis panaši, kaip buvo su butais prieš 10 metų (44)

Ūkininkai prakalbo apie tai, kad keletą metų iš eilės mažėjant ūkių pelningumui pradėjo...

Milžiniškas gaisras Alytuje: įvykio vietoje – įspūdingos ugniagesių pajėgos, liepsnoja didžiulis plotas (5)

Bendrasis pagalbos centras pranešė, kad Alytuje, Pramonės g. , dega pastatas. Ugniagesiai...

Rimvydas niekada rimtai nesirgo, kol neužpuolė gripo virusas: praėjus 6 metams nuo ligos, teko persodinti širdį (6)

Apie 2000-uosius metus paplito gripo forma, kuria sergant žmogui nepakyla temperatūra. „Tais...

JAV ir Kinijos santykiai nusirito iki neregėtų žemumų (34)

Praėjusi savaitė turėjo būti ta, per kurią JAV ir Kinijos derybos grįžo į vėžes, o abi...

Pusantro kėlinio žaidęs Sabonis surinko dvigubą dublį debiutavo Goga Bitadze (3)

Indianos „Pacers“ ekipa dar viename priešsezoniniame mače namuose 111:119 (20:27, 28:24, 37:32,...

Karališkiesiems asmenims suteikti slapti kodiniai vardai: kai kas net nesupranta, kas skambina telefonu (11)

Karališkosios šeimos šaltinis atskleidė neįprastą karalienės kodinį vardą, praneša...

Dėl šios krizės gali nepakilti ir jūsų lėktuvas: jai spręsti reikalingas antrasis Maršalo planas

Žmogaus veiklos sukelta klimato kaita nesustabdomai vyksta. Ši tema tampa vis labiau aktuali ir...

Iš Kinijos – nurodymas Vašingtonui (2)

Pekinas trečiadienį paragino Vašingtoną nebesikišti dėl Honkongo, JAV Atstovų Rūmams...