darbo užmokestis

252 straipsnių

Darbo užmokestis – piniginė forma išreikštas pajamų šaltinis; jis vertinamas kaip nacionalinių pajamų dalis, kurią visuomenė moka savo nariams pagal jų materialiniams ir kultūriniams poreikiams tenkinti; tai išmokos darbuotojams už jų darbo jėgos kaip gamybos veiksnio panaudojimą.

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) primena, kad darbo užmokestis darbuotojui turi būti mokamas ne rečiau kaip du kartus per mėnesį, o jeigu darbuotojas prašo – kartą per mėnesį. Bet kuriuo atveju už darbą per kalendorinį mėnesį negali būti atsiskaitoma vėliau negu per dešimt darbo dienų nuo jo pabaig...

Vytautas Budzinauskas

Didesnį nei 10 tūkst. eurų vidutinį atlyginimą „popieriuje“ spalį Lietuvoje mokėjo 25 įmonės, rodo naujausi „Sodros“ duomenys. Sąrašo viršuje vyrauja krovinių gabenimo ir logistikos bendrovės, o didžiausia alga siekia daugiau kaip 60 tūkst. eurų.

Povilas Blusius

Atlygio skirtumai yra viena dažniausiai viešojoje erdvėje aptariamų temų, kurioje nagrinėjami skirtumai tarp miestų, pozicijų, lyčių ar amžiaus. Tačiau darbo rinkoje teisingo atlygio samprata neretai skiriasi. Kas iš tiesų yra teisingas atlygis ir kaip darbdaviams tinkamai vykdyti jo politiką?