"Lietuva gyvena kažkokiame iliuzijų pasaulyje. Jie kažkodėl mano, kad būdami NATO ir ES gali kenkti visiems kitiems ir jiems už tai nieko nebus, galės klestėti. Tačiau kaip parodė paskutiniai Rusijos veiksmai, tai visai nėra taip. Mes turime spaudimo svertų. Ką gi Lietuva darė paskutiniu metu? Kenkė mums su "Gazprom", kuomet "Gazprom" bandė susitarti, kad Lietuva netaikytų ES trečiojo energetikos paketo, kuris faktiškai išskaido "Gazprom" nuosavybę Lietuvos teritorijoje. Jie, nepaisant to, pradėjo taikyti paketą ir ėmėsi veiksmų prieš "Gazprom" nuosavybę, kurie sukelia tiesioginę ekonominę žalą Rusijai. O tuo pačiu Lietuva reikalauja, kad mes jiems sumažintume dujų kainas. Natūralu, kad "Gazprom" to nedarys", - Rusijos portalui "Pravda.ru" teigė NVS šalių instituto Baltijos šalių skyriaus vadovas M.Aleksandrovas.

Pasak jo, kitas prieštarų mazgas užsimezgė tuomet, kai Lietuva šešiems mėnesiams perėmė pirmininkavimą ES.

"Jie suaktyvino veiklą prieš Vladimiro Putino Eurazijos sąjungos sukūrimo projektą. Jie labai aktyviai ėmė įtraukti posovietinės erdvės valstybes, tokias kaip Moldova, Armėnija, Ukraina, Gruzija į asociaciją su ES. O kuomet mes pradėjome aiškinti toms šalims, kad jos labai daug praras, jei prisijungs prie asociacijos su ES, todėl, kad objektyviai taip gausis, kad Rusijai teks reikšmingai uždaryti joms rinką, čia pat Lietuva mus apkaltino, kad mes darome spaudimą. Europarlamente inicijavo rezoliuciją, smerkiančią Rusijos veiksmus, rengia dabar dar eilinių akcijų Rusijos pasmerkimui. Šiame fone, natūralu, Rusijos valdžiai kilo didžiulis noras juos nubausti", - svarstė Rusijos ekspertas.

"Žinoma, tie Rusijos gyventojai, kurie spėjo pamėgti lietuviškus produktus, pajaus jų trūkumą ir, tikriausiai, net kurį laiką liūdės. Tačiau valstybės mastu embargo lietuviškam pienui neatrodo net maža tragedija", - rašo "pravda.ru".

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1022)