Lenkija pasirengusi padėti stabilizuoti padėtį Armėnijoje ir Azerbaidžane, antradienį Jerevane surengtoje spaudos konferencijoje pareiškė Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda. Prieš tai jiedu su Armėnijos prezidentu Vahagnu Chačaturianu aptarė nestabilią politinę padėtį regione.
Armėnija
1131 straipsnių
Armėnija, oficialiai Armėnijos Respublika – neturinti išėjimo į jūrą valstybė pietinėje Užkaukazėje. Ribojasi su Turkija vakaruose, Gruzija šiaurėje, Azerbaidžanu rytuose, Iranu pietuose.
Armėnija yra unitarinė daugiapartinė demokratinė valstybė, turinti ilgą istorinę ir kultūrinę tradiciją. Armėnijos satrapija buvo įkurta VI a.pr.m.e. po Urartu žlugimo. Armėnijos karalystė savo klestėjimą pasiekė I a.pr.m.e valdant Tigranui Didžiajam. Armėnija buvo pirmoji valstybė, kurioje krikščionybė tapo oficialia religija
Jei jau tylomis svajojate apie ateinančių metų keliones, verta išgirsti, kad prestižinis kelionių gidas „Lonely Planet“ įtraukė Armėniją į patraukliausių turizmo krypčių 2025 metais dešimtuką. „Ši Kaukazo širdyje esanti šalis vis labiau traukia keliautojus savo autentiškumu, turtinga istorija ir įsp...
Pirmadienį Armėnijos ministro pirmininko Nikolo Pašinjano raginimu atsistatydino keli aukščiausiojo rango šalies saugumo pareigūnai ir ministrai, sulaukę premjero kritikos dėl nesėkmingos kovos su korupcija.
Maisto tinklaraščio „Tekstoranas“ kūrėja Virginija Pupeikytė-Džumerova atvira – didelio plano apsilankyti Armėnijoje nebuvo. „Vienintelė priežastis, kodėl mano gimtadienio proga sugalvojome skristi į Jerevaną, buvo pigus ir patogus skrydis Sofija-Jerevanas“, – sako Bulgarijoje su vyru gyvenanti liet...
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas spalio 8 dieną Maskvoje vykusiame Nepriklausomų valstybių sandraugos (NVS) viršūnių susitikime užvedė temą apie „kvadroberius“, tuo ypač nustebindamas ir kolegas iš Armėnijos, ir visą plačią interneto auditoriją, susipažinusią su socialiniais tink...
Prezidentas Gitanas Nausėdą ir premjerė Ingrida Šimonytė pasveikino Armėniją ir Maltą, kurios rugsėjo 21-ąją mini Nepriklausomybės dieną.
Armėnijos tyrimų komitetas pareiškė iškėlęs baudžiamąją bylą dėl mėginimo uzurpuoti valdžią penkiems šalies piliečiams ir dviem buvusiems Kalnų Karabacho gyventojams. Žinyba teigia, kad jie buvo rengiami Rusijos teritorijoje.
Po Baltarusijos vadovo Aliaksandro Lukašenkos propagandinio interviu, kuriame jis aršiai sukritikavo Kazachstano respublikos užsienio politiką, Baltarusijos ambasadorius skubiai iškviestas į Kazachstano užsienio reikalų ministeriją.
Prie Baltarusijos ambasados Jerevane įvyko protesto mitingas. Jo dalyviai reikalavo išsiųsti Baltarusijos ambasadorių iš šalies ir nutraukti diplomatinius santykius su Minsku. Galiausiai protestuotojai apmėtė ambasados pastatą kiaušiniais, pomidorais ir bulvėmis, praneša „Laisvės radijas“.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį lankydamasis Baku pareiškė, kad, nepaisant karo prieš Ukrainą, Maskva vis dar yra įsipareigojusi atlikti savo istorinį tarpininkės vaidmenį taikos derybose tarp Azerbaidžano ir Armėnijos.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sekmadienį su dviejų dienų vizitu, kurio metu daugiausiai dėmesio bus skiriama santykiams stiprinti ir tarptautiniams ir regioniniams klausimams aptarti, lankysis Azerbaidžane, pranešė Kremlius.
Liepos 31 d. Rusijos pasieniečiai paliko Jerevano Zvartnoco oro uostą, nuo rugpjūčio 1 d. jį pradeda saugoti Armėnijos pasieniečiai, nedalyvaujant rusams, pranešė „Ukrinform“, remdamasi opoziciniu „Telegram“ kanalu „Astra“.
Rusija perspėjo Armėniją nesusidėti su Vakarais ir išreiškė susirūpinimą, kad Jerevanas gali pasukti panašiu keliu kaip Ukraina, kai 2014 metais buvo nuverstas prorusiškas Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius.
Maskvos pareigūnas pareiškė, kad Baltijos šalys Pietų Kaukaze laikosi „destruktyvios linijos“. Tokius kaltinimus išsakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos Informacijos ir spaudos departamento direktoriaus pavaduotojas Andrejus Nastasinas, praneša Kazachstano naujienų agentūros APA korespondentas ...
Armėnija penktadienį paskelbė pripažįstanti Palestinos valstybę – taip ji tapo dar viena šalimi, žengusia tokį žingsnį Gazos karo akivaizdoje.
Armėnijoje jau eilę savaičių nerimsta protestai. Nepatenkintieji premjeru Nikolu Pašinianu nori jo atsistatydinimo kartu su visa vyriausybe. Tačiau Kaukazo tarptautinio universiteto profesorius Vakhtangas Maisaia interviu „Delfi“ teigė, kad už visos šios politinės krizės stovi Maskva.
Nutekintų dokumentų turinys verčia kitaip pažvelgti į šią savaitę Armėnijos priimtą sprendimą paskelbti apie pasitraukimą iš karinio aljanso. Šis žingsnis vertinamas kaip dramatiškas posūkis, sumažinsiantis Rusijos prezidento Vladimiro Putino autoritetą tarp buvusių sovietinių šalių.
Baltarusija tiekė ginklus Azerbaidžanui prieš karą su Armėnija, nors Jerevanas ir Minskas yra Rusijos vadovaujamos Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos (KSSO) nariai, praneša „Politico“.
Armėnijos saugumo tarybos sekretorius Armenas Grigorianas šeštadienį su darbo vizitu lankysis Šveicarijos Nidvaldeno kantone, kur dalyvaus Pasauliniame taikos viršūnių susitikime, pranešė naujienų agentūra „Armenpress“.
Armėnija pasitrauks iš Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos (KSSO), teigia šalies ministras pirmininkas Nikolas Pašinianas.