šizofrenija

šizofrenija

Schizofrenija, šizofrenija – tai lėtinė psichikos liga, kuri pažeidžia jausmų, mąstymo, suvokimo bei valios sferas. Šiuo sutrikimu pasaulyje serga apie 1 proc. žmonių.

Nėra vienos šizofrenijos priežasties. Labiausiai pagrįsta yra teorija, kad esant paveldėtam polinkiui sirgti schizofrenija, nepalankūs aplinkos veiksniai (gimdymo traumos, galvos traumos, prasta mityba, kai organizmas būna išsekęs, motinos nėštumo metu persirgtos infekcinės ligos, psichologinės traumos) sutrikdo smegenų vystymąsi ir subtiliai pažeidžia smegenų veiklą. Kai kuriais atvejais ligą sukelia ir kačių parazitai Toxoplasma gandii.

A. Einšteino paslaptys: IŠTVIRKĘS ROMANTIKAS slėpė ligotą dukrą ir audringus romanus su meilužėmis  (22)
2016 m. sausio 28 d. 12:12
Nepaisant to, kad Albertas Einšteinas sirgo autizmu, jis buvo aistringas vyras, kuris turėjo dvi oficialias žmonas ir dešimtis meilužių. Žydų kilmės vokiečių fizikas buvo vadinamas ne tik genijumi, bet ir ištvirkusiu romantiku, kuris rašė savo meilužėms eiles, viliojo kolegų žmonas ir, kalbama, netgi savo podukras.
Buvusio kariūno mamos skausmas: visiškai sveiką sūnų pavertė psichikos ligoniu?  (1082)
2016 m. sausio 16 d. 00:01
Geriausią Panevėžio gimnaziją baigęs ir puikiais pažymiais į Generolo Jono Žemaičio karo akademiją įstojęs Ignas Jonkus trečiaisiais mokymosi metais iš jos buvo išmestas.
GENIJUS Į KAPUS NUVARIUSIOS LIGOS - depresija buvo „švelniausia“ psichinės ligos forma  (25)
2016 m. sausio 14 d. 13:32
Visi genijai yra šiek tiek išprotėję, - ši frazė pateisindavo daugelio garsių ir nusipelniusių žmonių poelgius. Depresija buvo pati „nekalčiausia“ ir „švelniausia“ ligos forma, kankinusi talentingus, tačiau nepriimtus ir nesuprastus žinomus žmones. Garsiausi pasaulio kompozitoriai, rašytojai ir dailininkai sirgo daug sunkesnėmis ligomis, kurios vienaip ar kitaip turėjo įtakos jų kūrybai.
Šunų ir kačių terapija: kaip gydo keturkojai?
2016 m. sausio 9 d. 20:00
Gyvūnų terapija – tai teigiama gyvūnų įtaka žmogaus sveikatai. Žmonės jau nuo senų senovės suprato, kad gyvūnai palankiai veikia žmonių sveikatą. Pavyzdžiui, senovės Graikijoje buvo manoma, kad svaikatos dievas Asklepijus sergantiems žmonėms pasirodydavo šuns pavidalu ir išlaižydavo jų žaizdas.
Šamanas: 4-kart buvau atsidūręs mirtinose situacijose, ir kaskart išgyvenau  (26)
2016 m. sausio 9 d. 00:00
Šamano Nikolajaus Oorzhako dainavimas užburia. Kartais net sunku patikėti, kad šį vibruojantį, gaudžiantį, tonų variacijomis stebinantį garsą skleidžia vienas žmogus. Kai po tris valandas trukusio balso lavinimo seminaro pabandau pademonstruoti savo įgūdžius namiškiams ir kolegoms, jie pasako, kad garsas tikrai mistiškas, bet pasiūlo juo mėgautis vienumoje.
Mirties akademija feisbuko lepūnėlių kartai?  (257)
2015 m. gruodžio 26 d. 19:50
Engimas, žlugdymas, žiaurus stresas, atimantis norą gyventi. Tokia pragaro patirtimi kadaise dalijosi sovietų armijos rekrūtai, šiandien – Lietuvos teatro ir muzikos akademijoje ( LMTA ) aktoriaus profesijos siekiantys studentai.
Tada ir dabar. Besipriešinantiems gyvenimui socialistiniame rojuje – šizofreniko etiketė ir vieta psichiatrinėje  (316)
2015 m. gruodžio 20 d. 15:53
„Mane suėmė kaip didžiausią nusikaltėlį, atvažiavo su juodomis volgomis iš Vilniaus KGB , apsupo ir suėmė. Devynis mėnesius dar laikė KGB rūsy Vilniuje, paskui atliko psichiatrinę ekspertizę ir nusprendė paskirti psichiatrinį gydymą – išsiuntė į Žiegždrius“, - pasakoja žurnalistas Vytautas Žutautas , sovietmečiu išsiųstas į psichiatrinę ligoninę priverstiniam gydymui dėl antitarybinės propagandos.
Kofeino gerbėjai nustebs: rytinė kava veikia visai kitaip nei galvojate  (90)
2015 m. gruodžio 20 d. 08:19
Net 18 mėnesių trukę tyrimai mokslininkui ne tik parodė, kaip dirba žmogaus smegenys, bet ir kokį efektą jų darbui turi daugelio taip mėgstamas gėrimas – kava.
Tragiškos lemties roko žvaigždės drama: pamiršti vaikai ir narkotikų trauka  (2)
2015 m. gruodžio 13 d. 14:37
Milijonai parduotų albumų, tūkstančiai per koncertus klykiančių gerbėjų, žurnalų viršeliai, triukšmingi vakarėliai ir ant kaklo besikabinančios seksualios didžiakrūtės gražuolės – tai tik viena rokenrolo žvaigždžių gyvenimo pusė. Kita – kur kas mažiau spalvinga: piktnaudžiavimas narkotikais , pamiršti vaikai ir galų gale – tragiška gyvenimo pabaiga. Būtent taip ir nutiko buvusiam roko grupės „ Stone Temple Pilots “ vokalistui Scottui Weilandui.
Kodėl GERIAUSIA MESTI SVORĮ žiemą  (3)
2015 m. gruodžio 10 d. 13:23
Visada galvojau, kad greičiausiai riebalai tirpsta vasarą, kai daugiau judi, prakaituoji ir valgai daug daržovių. Galbūt sunku patikėti, bet atlikti tyrimai rodo, kad žiema yra būtent pats geriausias metas mesti svorį. Kodėl ?
„The Daily Beast“: sandorių su teroristais dvokas jaučiamas ir Maskvoje  (296)
2015 m. gruodžio 10 d. 13:07
Turkijos prezidento pareiškimas, kad Vladimiro Putino žmonės pelnosi iš neteisėtų „ Islamo valstybės “ (IS) naftos sandorių, remiasi JAV Finansų departamento bei daugeliu kitų pareiškimų.
Nuo alkoholizmo slapta vyrą išgydžiusios Vandos receptai  (159)
2015 m. lapkričio 15 d. 21:07
„Sukelti pasišlykštėjimą alkoholiu galima keliais būdais, tik svarbu nepersistengti“, – DELFI teigė savo vyrą nuo alkoholio atgrasiusi Vanda .
Svarbusis vitaminas, kurio trūksta daugeliui nėščiųjų
2015 m. lapkričio 13 d. 00:00
Pradėjus laukti vaikelio, svarbu, kad moteris gautų pakankamą kiekį vitaminų ir mineralinių medžiagų. Apie folio rūgšties naudą būsimoms mamoms žinome tikrai daug, tuo tarpu apie vitamino D būtinumą nėščiosioms informacijos vis dar trūksta. Konsultuoja gydytoja Asta Ambrazevičienė.
Vokietijoje auga neapykanta migrantams: tarp nuskriaustųjų – Rytų europiečiai  (297)
2015 m. lapkričio 11 d. 10:28
Aštrėjant pabėgėlių krizei, Vokietijos ūkio ministras Sigmaras Gabrielis ne sykį guodė šalies gyventojus svariu argumentu: esame turtinga valstybė, galinti tą naštą pakelti. Bėda tik, kad valstybės ekonominiu klestėjimu Vokietijoje , kaip ir visur kitur, lemta džiaugtis ne visiems.
Mokslininkai: katėse gyvenantis parazitas žmonėms gali sukelti šizofreniją  (71)
2015 m. spalio 21 d. 17:04
Blogos naujienos ka čių mylėtojams – mokslininkai nustatė, kad dažniausiai jų nešiojamas parazitas toksoplazma (lot. Toxoplasma gondii) gali būti siejamas su žmonių psichiniais sutrikimais, labiausiai – šizofrenija .
„Trubadūre“ pasirodysiantis G. Rivero: opera daug kuo panaši į futbolą  (5)
2015 m. spalio 21 d. 13:59
Spalio 22-25 d. Vilniaus Kongresų rūmuose, grojant Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui, suskambės Dž. Verdžio „ Trubadūras “. Ypatingo žiūrovų dėmesio sulaukęs Vilnius City Operos spektaklis šį kartą pristatys net tris naujus balsus.
V. Juozapaitis. Kultūros ministras įžūlėja. Skelbiamas tiesioginis valdymas?  (31)
2015 m. spalio 15 d. 09:41
Pastaraisiais metais, kai Lietuvos kultūros ministerija vis dažniau yra įvardijama kaip ministerija be kultūros, vis labiau aiškėja valstybinio eksperimento, kuriuo šiai sričiai vadovauti patikėta ne kultūros ir meno lauko profesionalams, bet vadybininkams, turintiems verslo gyslelę, pasekmės.
Nustebsi pamačiusi, kaip dabar atrodo kadaise garsi aktorė (FOTO)  (15)
2015 m. spalio 15 d. 09:34
Garsią amerikiečių aktorę Amandą Bynes daugelis atsimena iš tokių garsių komedijų kaip „Lakas plaukams“, „ Ko nori mergina“ ar „Lengvabūdė pirmūnė“.
Visos psichikos ligos – nuo meilės stokos  (17)
2015 m. spalio 12 d. 14:19
Moksliniais tyrimais įrodyta, kad per gyvenimą psichikos sutrikimus bent kartą patiria maždaug kas trečias išsivysčiusių šalių gyventojas. Gydytojai mano, kad žmogus paveldi polinkį susirgti tam tikra psichikos liga, tačiau ar ji atsiras, dažnai lemia nepalankūs psichologiniai bei socialiniai veiksniai, todėl labai svarbu kurti palankią psichikos sveikatai aplinką.
Sunku patikėti: po elektrošoko kankynės – lovoje dviese ir tramdymo marškiniai  (81)
2015 m. rugsėjo 11 d. 11:18
37 metus slaugytoja dirbanti Birutė - gyva liudininkė, kaip pasikeitė gydymas ir sąlygos ligoninėje, nuo seno vadinamoje Vasaros 5 .
Siaubo filmų etalonu tapęs gydymas vėl taikomas Lietuvoje: kas pasikeitė  (119)
2015 m. rugsėjo 5 d. 18:48
Garsioji elektroimpulsinė terapija, liaudiškai vadinama elektrošoku, labai daug ir baisiai rodyta siaubo filmuose, vėl taikoma Lietuvoje.
Turėtumėte tai žinoti: 11 melų apie maistą  (60)
2015 m. rugsėjo 1 d. 13:43
Šiuo metu sklinda daug klaidingos informacijos apie mitybą. „Authority Nutrition“ pateikia blogiausius pavyzdžius, bet tai tik maža dalis. Pateikiame 11 didžiausių melų, mitų ir klaidingų įsitikinimų apie mitybą.
Esate kairiarankis? Ką tai sako apie jūsų asmenybę  (36)
2015 m. rugpjūčio 30 d. 16:41
Kairiarankiai sudaro apie dešimtadalį žmonijos, tačiau dažnai atrodo, kad visuomenė juos pamiršo. Tik pagalvokite: visi įrankiai ir prietaisai sukurti ir pagaminti taip, kad juos būtų patogu naudoti dešine ranka, rašo huffingtonpost.com.
Mano depresijos istorija: gėda gydytojams  (139)
2015 m. rugpjūčio 28 d. 12:35
Tai ne mano istorija. Tai istorija sistemos, kuri žudo. Norisi rašinį pradėti riebiai, kad skaitytumėt toliau.
R. Zamolskio žmonos interviu psichiatrui atvėrė akis: panašu, kad padaryta baisi klaida  (252)
2015 m. rugpjūčio 28 d. 05:30
Po interviu su galvažudžio Romo Zamolskio žmona Svetlana psichiatras Linas Slušnys metė akmenį į nusikaltėlį nepakaltinamu pripažinusių gydytojų daržą. Jo nuomone, tokią išvadą galėjo lemti ir kyšininkavimas. Kad R. Zamolskis nesirgo psichine liga, mano ir buvęs policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius .
9 terapijos, kurios jus šokiruos!
2015 m. rugpjūčio 27 d. 00:10
Susipažinkite su devyniomis terapijomis, kurios gali nustebinti, sukelti šleikštulį, pasibjaurėjimą, baimę, arba tiesiog šokiruoti. Ar jos iš tiesų veiksmingos, ar tebegyvuoja ir šiais laikais, pagaliau ar joms pasiryžtumėte? Abejojame, tačiau jokiais būdais nebandykite to atlikti namie.
Neribokite savęs dietomis: yra geresnis pasirinkimas  (20)
2015 m. rugpjūčio 24 d. 14:52
Sveika mityba nėra tik dietiniai apribojimai, lieknumas ar mėgstamiausių patiekalų atsisakymas. Sveika mityba leidžia puikiai jaustis, turėti daugiau energijos, plėsti akiratį ir kontroliuoti nuotaiką.
Eskcentriškiausių asmenybių gyvenimo paslaptys: nuo potraukio mažoms mergaitėms iki nusipjautos ausies  (28)
2015 m. rugpjūčio 20 d. 19:23
Ryškų pėdsaką istorijoje palikę kūrėjai garsėja ne tik išskirtiniais darbais ar genialiu talentu, bet ir beprotiškais gyvenimo įvykiais, kurie laikui bėgant apipinami ne tik gandais, bet ir pačiomis keisčiausiomis teorijomis bei paslaptingiausiomis legendomis.
Ieškomas iš Jotainių globos namų išėjęs sveikatos problemų turintis vyras  (2)
2015 m. rugpjūčio 11 d. 16:50
Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio rajono policijos komisariatas ieško dingusio be žinios Jono Kacilausko , gimusio 1959-06-10, gyv. Panevėžio r., Vadoklių sen., Jotainių k., Dvaro g. 1, kuris 2015-08-07 apie 21 val. išėjo iš Jotainių globos namų ir dingo be žinios.