šizofrenija

šizofrenija

Schizofrenija, šizofrenija – tai lėtinė psichikos liga, kuri pažeidžia jausmų, mąstymo, suvokimo bei valios sferas. Šiuo sutrikimu pasaulyje serga apie 1 proc. žmonių.

Nėra vienos šizofrenijos priežasties. Labiausiai pagrįsta yra teorija, kad esant paveldėtam polinkiui sirgti schizofrenija, nepalankūs aplinkos veiksniai (gimdymo traumos, galvos traumos, prasta mityba, kai organizmas būna išsekęs, motinos nėštumo metu persirgtos infekcinės ligos, psichologinės traumos) sutrikdo smegenų vystymąsi ir subtiliai pažeidžia smegenų veiklą. Kai kuriais atvejais ligą sukelia ir kačių parazitai Toxoplasma gandii.

Filmo „Žmogus paukštis“ recenzija: juosta tikriems snobams  (2)
2015 m. sausio 24 d. 09:00
Vienas geriausių nepriklausomo kino režisierių, meksikietis Alejandras Gonzalezas Inarritas po ketverių metų pertraukos nuo vaidybinio kino grįžta su dar vienu išskirtiniu projektu.
5-ios įdomybės apie krauju pažymėtą turtų ir pamišimo istoriją
2015 m. sausio 23 d. 17:47
Lietuvos kino teatrus pasiekė kraują stingdanti drama „Foxcatcher“, kurioje žiūrovai išvys tikrais faktais paremtą pasakojimą apie multimilijonieriaus Johno Eleuthere‘o du Ponto įkurtą JAV imtynininkų komandai skirtą treniruočių centrą bei tragedija pasibaigusią jo pažintį su broliais, olimpiniais imtynininkais Dave‘u ir Marku Schultzais.
Motinos skausmas netelpa širdy: tik neliepkite melstis  (153)
2015 m. sausio 20 d. 09:12
„Žmogus ima gesti, kai nebendrauja su kitais, užsisklendžia, nesidalija, nepatiria su aplinkiniais bendrystės. Todėl tikrai reikia „eiti į žmones“, kad ir kaip sunku tai beatrodytų“, - teigia Rasa Derenčienė, individualiosios psichologijos konsultantė, komentuodama DELFI atsiųstą liūdną mamos, kurios sūnus serga šizofrenija, laišką.
Žaliojo tilto valstietė – mylimosios veidu?  (133)
2015 m. sausio 18 d. 23:20
Lietuva tikrai turi ne vieną simbolį, reliktą, kuriuo gali didžiuotis arba pranešti apie save pasauliui, tačiau kažkodėl pats didžiausias ginčas šiuo metu kilęs ir jau ne vienus metus neįmanomas išspręsti – dėl Vilniaus Žaliojo tilto skulptūrų.
V. Uspaskichas. Taiklus šūvis į dešimtuką sukėlė ant kojų visas šutves  (127)
2015 m. sausio 12 d. 11:36
Mano paskutinis straipsnis apie meluojantį premjerą susilaukė audringos reakcijos viešojoje erdvėje.
Piktosios dvasios išvarymas: kaip elgiasi apsėstieji  (495)
2015 m. sausio 4 d. 00:00
Piktosios dvasios išvarymo vaizdai, kai apsėstieji šaukia, vemia, draskosi, visam gyvenimui atgrasytų nuo burtų ir kitų „žaidimų“ su anapusybe.
Naujųjų metų išvakarėse – kraupi egzekucija  (1)
2015 m. sausio 2 d. 10:29
Floridoje vienas vyras, kuriam buvo diagnozuota šizofrenija, kirviu nukirto galvą savo motinai Naujųjų metų išvakarėse, nes jam įkyrėjo jos priekaištai, ketvirtadienį pranešė JAV pareigūnai ir žiniasklaida.
Popiežius griežtai sukritikavo Vatikano biurokratiją  (5)
2014 m. gruodžio 22 d. 15:39
Popiežius Pranciškus griežtai sukritikavo jam tarnaujančią Vatikano biurokratiją ir pasmerkė tai, kaip kai kas trokšta valdžios kitų sąskaita, gyvena veidmainišką dvejopą gyvenimą ir serga „dvasine Alzheimerio liga “, dėl kurios pamiršo, jog turėtų būti linksmi Dievo žmonės.
Savaitgalinis alkoholizmas: rezultatai pasako viską  (82)
2014 m. gruodžio 22 d. 09:45
Narkotikų, alkoholio ir tabako pasekmės yra visiškai vienodos, o saikingas vartojimas tėra kažkieno sugalvota utopija, įsitikinęs katalikiškos Pilnų namų bendruomenės moderatorius brolis Laimonas Mituzas.
Gyvenimo tragedija virtusi emigracija: nesuvokdama, ką daro, kūdikį užkasė parke  (22)
2014 m. gruodžio 7 d. 10:30
Prieš Londono centrinį baudžiamąjį teismą stojo vienose Didžiosios Britanijos sostinės kapinėse gyvenusi psichiškai nesveika latvė, kuri prisipažino, kad savo naujagimį gyvą užkasė parke.
S. Belkovskis: Rusijos elitas nusivylęs V. Putinu - jo sulaikyti praktiškai neįmanoma  (368)
2014 m. gruodžio 6 d. 17:58
Rusija nekonfrontuos su NATO Baltijos šalyse , bet po Ukrainos įvykių saugumo situacija pasikeitė kardinaliai, mano rusų politologas Stanislavas Belkovskis . Jo teigimu, „elitas kaip niekad nusivylęs V. Putinu“.
Kūdikio nužudymo byloje artėja atomazga  (7)
2014 m. gruodžio 4 d. 13:58
Teismui perduota naujagimio nužudymo byla, kuri buvo pradėta šių metų sausio 9 d. Tos dienos rytą Kelmės r., tarp vagų, buvo rastas moteriškos lyties nenustatytos tapatybės naujagimio lavonas, nepilnai užverstas bulvių lupenomis.
Kokiomis ligomis susirgti bijome labiausiai: nereikia baimintis onkologinių ligų  (17)
2014 m. lapkričio 24 d. 10:58
Sirgti bijome visi be išimties, tačiau ar tikrai viską padarome, kad užkirstume ligai kelią? Kokie susirgimai mums atrodo baisiausi? Kaip ruošiamės kartu su šąlančiu oru vėl ateinančiai įvairių virusų ir gripo bangai? Į šiuos klausimus sutiko atsakyti Palangoje gyvenantys bei čia viešintys mieste sutikti žmonės.
Mokytoja: vaikai nebežino, iš kur atsiranda kopūstas  (12)
2014 m. lapkričio 20 d. 11:08
Verkių mokykloje – daugiafunkciniame centre veši didžiulis sodas ir daržas . Juos prižiūri mokiniai. Ankstyvą pavasarį jie sėja daržovių sėklas šiltnamyje, vėliau sodinukus perkelia į daržą. Galiausiai nuimamas per vasarą užaugęs derlius. Šios mokyklos mokytoja doc. dr. Giedrė Kmitienė pripažino, kad daugeliui vaikų sunku įsivaizduoti, jog darže augančios daržovės yra valgomos.
Mistinis pasaulis: mane išgelbėjo dvasios. Ar tik haliucinacijos?
2014 m. lapkričio 19 d. 12:07
Net didžiausias ateistas yra kada nors ištaręs: atrodo, kad kažkas mane globoja ir saugo. Kas?
Kai mirusieji lanko naktimis, arba kodėl atsargiai reikia žiūrėti į pranašystes  (284)
2014 m. spalio 31 d. 05:30
Prieš trejus metus tėvą palaidojusi vilnietė Jolanta papasakojo, kaip jis per sapnus įspėjo apie gresiančią nelaimę.
V. Laučius. Kalti ne tik rusų kanalai – kalta visa televizija: savižudiškas demokratijos vodevilis  (130)
2014 m. spalio 28 d. 10:57
Nemanau, kad uždrausti reikėtų tik Rusijos TV kanalų programas, transliuojamas Baltijos šalyse . Manau, jei jau imamės drausti, tai drauskime visą televiziją apskritai. Na, gal išskyrus laidas apie gamtą ir meną.
Esi tai, ką valgai: kokią įtaką maistas daro tavo gyvenimui  (1)
2014 m. spalio 15 d. 00:00
Tikrai girdėjai šią frazę: “Esi tai, ką valgai”. Tik gal rimtai neįvertinai – mes linkę tikėti, jog mūsų charakterį, išorę, įpročius, netgi gyvenimo būdą lemia genai, Zodiako ženklas, Mėnulio fazės, dar milijonas kitų dalykų, tik ne maistas. Ar ne per greitai padarėme išvadas?
R. Zamolskis: nuo saldainių vagies iki šaltakraujo žudiko  (92)
2014 m. rugsėjo 6 d. 21:39
Pirmūnas mokykloje, vėliau - nedrausmingas, grubus, nepažangus mokinys, kurio po kelių metų įvykdyti nusikaltimai šiurpino ne tik Lietuvą. Koks iš tikrųjų yra vienas žiauriausių Lietuvos nusikaltėlių -  Romas Zamolskis , pravarde Zamas, - DELFI aiškinasi, atskleisdamas teismo bylų archyvus, saugomus Kaune.
O. Pikul-Jasaitienė šokiruota, kokiais purvais radijo laidoje ją apdrėbė A. Jagelavičiūtė  (47)
2014 m. rugpjūčio 2 d. 16:27
Po Katažinos ir Deivydo Zvonkų vestuvių stilistė Agnė Jagelavičiūtė rėžė kritiką vienai vestuvių viešniai – Oksanai Pikul-Jasaitienei, kuri, pasak jos, iškilmėse padarė netaktą vilkėdama šviesią suknelę, kuri pranoko net ir pačią jaunąją.
Dieta ir grynas vanduo: pagalba organizmui ar mirtinas pavojus?  (44)
2014 m. rugpjūčio 1 d. 21:37
Amerikiečių kardiologas Robertas Atkinsas sukūrė dietą, leidžiančią valgyti, kiek širdis geidžia, tačiau smarkiai ribojančią angliavandenių kiekį.
O. Pikul-Jasaitienė apie A. Jagelavičiūtės kritiką: vertėtų susimąstyti ir rūpintis vaikelio sveikata  (240)
2014 m. rugpjūčio 1 d. 19:30
Panašu, kad nesutarimai tarp stilistės Agnės Jagelavičiūtės ir dainininkės Oksanos Pikul-Jasaitienės tęsiasi. Iš žinomos kostiumų dailinininkės sulaukusi kritikos dėl neva neetiškai pasirinktos aprangos Katažinos ir Deivydo Zvonkaus vestuvėms, grupės " Pop Ladies " narė nusprendė netylėti ir viešai pasakė, ką galvoja apie A. Jagelavičiūtės išsišokimus.
Į lenktynių pasaulį įsiveržęs vyrų judėjimas skelbia: gyvenimas prasideda nuo 40-ies  (3)
2014 m. rugpjūčio 1 d. 10:29
Alkoholizmas. Avarijos. Savižudybės. Šią nešventąją trejybę kaip mantrą kartoja psichologai ir sociologai, analizuojantys Lietuvos vyrų problemas. Kiti gi priduria skyrybas ir meilužes, kuriomis vyrai taip pat mėgina pažaboti besibeldžiančią amžiaus krizę. Tačiau negatyvios informacijos banga nepadeda pusamžį perkopusiems vyrams ieškoti pozityvių alternatyvų. Išeitį siūlo paslaptingasis vyrų judėjimas „N40“.
Suaugusi dukra apie mamą: taip elgiasi Hitleris, mafija, nusikalstamo pasaulio autoritetai!  (191)
2014 m. liepos 29 d. 22:27
Negalėsiu išdėstyti vienos problemos, nes jų užgriuvę daug. Man 50 metų, esu menininkė, savo srityje save realizuoti pradėjau tik dabar, kai užaugę paskatino vaikai. Užaugau mamos nestabilios psichikos aplinkoje.
Tyrimas: draugus pasirenkame ne atsitiktinai  (12)
2014 m. liepos 18 d. 12:51
Į žmones, su kuriais tampame draugais , esame panašūs net genetiškai. Tokias tyrimo išvadas pateikė California university mokslininkai, ištyrę 1,5 mln. genų markerių.
Į draugus esame panašūs ir genetiškai  (3)
2014 m. liepos 16 d. 16:35
Į žmones, su kuriais tampame draugais, esame panašūs net genetiškai. Tokias tyrimo išvadas pateikė Kalifornijos universiteto ( JAV ) mokslininkai, ištyrę 1,5 mln. genetinių žymeklių.
J. Špakauskas. Kada Umberto Eco paskambins Selui?  (158)
2014 m. liepos 16 d. 10:18
Internete neseniai pasirodė toks pokalbis tarp vienos Lietuvos rašytojos ir žurnalistės bei garsiu vadinamo graikų rašytojo. Abu ponai kalba apie dalykus, kurių, atrodo, jie abu nelabai išmano. Nieko, pasitaiko, gaila tik, kad viešumoje.
Gimimo laikas atskleidžia, koks bus kūdikis  (21)
2014 m. birželio 29 d. 00:02
Nekantriai mažylio atėjimo į šį pasaulį laukiantys šeimos nariai spėlioja – koks jis bus? Domina ne tik išvaizda, bet ir būdo bruožai, pomėgiai, gabumai. Net ir gimus vaikeliui, tiesa paaiškėja ne iš karto, nes mažylio būdo bruožai atsiskleidžia jam augant.
V. Vasiliauskas. Peizažas po dublerių čempionato  (36)
2014 m. birželio 2 d. 11:39
Europos Sąjungos(ES) senbuvės į Europos Parlamentą( EP) dažniausiai siunčia politikos atsarginius žaidėjus arba pensininkus, pagrindines jėgas taupydamos vidaus kovoms.