šizofrenija

šizofrenija

Schizofrenija, šizofrenija – tai lėtinė psichikos liga, kuri pažeidžia jausmų, mąstymo, suvokimo bei valios sferas. Šiuo sutrikimu pasaulyje serga apie 1 proc. žmonių.

Nėra vienos šizofrenijos priežasties. Labiausiai pagrįsta yra teorija, kad esant paveldėtam polinkiui sirgti schizofrenija, nepalankūs aplinkos veiksniai (gimdymo traumos, galvos traumos, prasta mityba, kai organizmas būna išsekęs, motinos nėštumo metu persirgtos infekcinės ligos, psichologinės traumos) sutrikdo smegenų vystymąsi ir subtiliai pažeidžia smegenų veiklą. Kai kuriais atvejais ligą sukelia ir kačių parazitai Toxoplasma gandii.

Turėtumėte tai žinoti: 11 melų apie maistą  (58)
2015 m. rugsėjo 1 d. 13:43
Šiuo metu sklinda daug klaidingos informacijos apie mitybą. „Authority Nutrition“ pateikia blogiausius pavyzdžius, bet tai tik maža dalis. Pateikiame 11 didžiausių melų, mitų ir klaidingų įsitikinimų apie mitybą.
Esate kairiarankis? Ką tai sako apie jūsų asmenybę  (36)
2015 m. rugpjūčio 30 d. 16:41
Kairiarankiai sudaro apie dešimtadalį žmonijos, tačiau dažnai atrodo, kad visuomenė juos pamiršo. Tik pagalvokite: visi įrankiai ir prietaisai sukurti ir pagaminti taip, kad juos būtų patogu naudoti dešine ranka, rašo huffingtonpost.com.
Mano depresijos istorija: gėda gydytojams  (138)
2015 m. rugpjūčio 28 d. 12:35
Tai ne mano istorija. Tai istorija sistemos, kuri žudo. Norisi rašinį pradėti riebiai, kad skaitytumėt toliau.
R. Zamolskio žmonos interviu psichiatrui atvėrė akis: panašu, kad padaryta baisi klaida  (252)
2015 m. rugpjūčio 28 d. 05:30
Po interviu su galvažudžio Romo Zamolskio žmona Svetlana psichiatras Linas Slušnys metė akmenį į nusikaltėlį nepakaltinamu pripažinusių gydytojų daržą. Jo nuomone, tokią išvadą galėjo lemti ir kyšininkavimas. Kad R. Zamolskis nesirgo psichine liga, mano ir buvęs policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius .
9 terapijos, kurios jus šokiruos!
2015 m. rugpjūčio 27 d. 00:10
Susipažinkite su devyniomis terapijomis, kurios gali nustebinti, sukelti šleikštulį, pasibjaurėjimą, baimę, arba tiesiog šokiruoti. Ar jos iš tiesų veiksmingos, ar tebegyvuoja ir šiais laikais, pagaliau ar joms pasiryžtumėte? Abejojame, tačiau jokiais būdais nebandykite to atlikti namie.
Neribokite savęs dietomis: yra geresnis pasirinkimas  (20)
2015 m. rugpjūčio 24 d. 14:52
Sveika mityba nėra tik dietiniai apribojimai, lieknumas ar mėgstamiausių patiekalų atsisakymas. Sveika mityba leidžia puikiai jaustis, turėti daugiau energijos, plėsti akiratį ir kontroliuoti nuotaiką.
Eskcentriškiausių asmenybių gyvenimo paslaptys: nuo potraukio mažoms mergaitėms iki nusipjautos ausies  (28)
2015 m. rugpjūčio 20 d. 19:23
Ryškų pėdsaką istorijoje palikę kūrėjai garsėja ne tik išskirtiniais darbais ar genialiu talentu, bet ir beprotiškais gyvenimo įvykiais, kurie laikui bėgant apipinami ne tik gandais, bet ir pačiomis keisčiausiomis teorijomis bei paslaptingiausiomis legendomis.
Ieškomas iš Jotainių globos namų išėjęs sveikatos problemų turintis vyras  (2)
2015 m. rugpjūčio 11 d. 16:50
Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio rajono policijos komisariatas ieško dingusio be žinios Jono Kacilausko , gimusio 1959-06-10, gyv. Panevėžio r., Vadoklių sen., Jotainių k., Dvaro g. 1, kuris 2015-08-07 apie 21 val. išėjo iš Jotainių globos namų ir dingo be žinios.
Buvęs JAV ambasadorius Maskvoje: mane perspėjo aukštas Kremliaus valdininkas  (283)
2015 m. rugpjūčio 9 d. 11:54
Buvęs JAV ambasadorius Maskvoje Michaelas McFaulas – apie tai, kodėl JAV prezidentas Barackas Obama jį išsiuntė į Rusiją.
Džonas Lenonas: svajotojas ar gašlus smurtautojas?  (38)
2015 m. rugpjūčio 6 d. 00:00
Jis buvo ikona tarp ikonų . Rokenrolo klasikas. Jis buvo meilė, stilius, dievybė, suaugusių ir paauglių svajonė. Jis buvo muzikas – kūrėjas ir atlikėjas, kurio talentas buvo toks, regis. žemiškas, paprastas, lyg kiekvienam pažįstamas, tarytum eilinis... Ir tas atpažįstamumas, tas artumas klausytojui, ko gero, ir buvo jo paslaptis. Džonas Lenonas buvo žmogiškas. Žmogiškas Žmogus, tapęs amžiaus legenda.
Rusiją sukrėtė ypač žiaurus nusikaltimas  (123)
2015 m. rugpjūčio 5 d. 11:23
Rusijos vakarinėje Vladimiro srityje trečiadienį buvo sulaikytas vyras, įtariamas nužudęs savo šešis mažamečius vaikus, besilaukiančią žmoną ir savo motiną, pranešė pareigūnai.
Po paslaptingų mokymų grįžo neatpažįstamas: metė žmoną, darbą ir išvyko statyti šventyklos „vadui“  (519)
2015 m. rugpjūčio 4 d. 05:30
Mano vyras pateko į apsimetėlių psichologų spąstus ir yra išnaudojamas: paliko šeimą, darbą ir išvyko statyti „laimės“ šventyklą. Su tokia problema į DELFI kreipėsi Rima, kurios pavardė redakcijai žinoma.
Gimimo data: apie kokias ligas ji perspėja?  (21)
2015 m. liepos 24 d. 15:11
Sveikata – brangiausias turtas. Ar pavyks jį išsaugoti, labiausiai priklauso nuo mūsų pačių pastangų. Tačiau kai kurios galimos sveikatos problemos užkoduotos žmogaus gimimo datoje. Jas žinant kur kas lengviau išlikti sveikiems, nes aišku, kuriuos organus derėtų labiausiai saugoti.
Rimtas ligas gydantis užsiėmimas: užtenka pusantros valandos
2015 m. liepos 15 d. 16:05
Pasak mokslininkų, laikas, kurį praleidžiame gamtoje, gryname ore yra ypač naudingas žmogaus organizmui. Būtent dėl tos priežasties ypač mieste gyvenantiems asmenims patartina vis dažniau vykti į gamtą.
Kofeinas, nikotinas ir elektroniniai „narkotikai“: kieno ateitis šviesiausia?  (7)
2015 m. liepos 14 d. 11:43
Neįsivaizduojate ryto be gaivinančios arbatos puodelio? Išbėgę iš namų sustojate nusipirkti puodelio stiprios kavos? O gal pirmas cigaretės dūmas tarsi nušviečia blankų rytinį pasaulį? Įpusėjus dienai pajuntate koncentracijos stygių? Pradeda streikuoti atmintis, o jūsų gabumai tarsi „išgaruoja“. Bet vos tik „susiverčiate“ dar vieną kofeino, nikotino „dozę“ – jūs vėl pilnas jėgų?
Vyras įvykdė nusikaltimą pamanęs, kad senolė yra A. Hitlerio vaiduoklis  (4)
2015 m. birželio 26 d. 10:31
2014 metų rugsėjo 4 dieną 25 metų Nicholas Salvadoras šiaurės Londone esančiame Edmontono priemiestyje įvykdė šiurpų nusikaltimą. Kol policijos pareigūnams pavyko nusikaltėlį sulaikyti, jis spėjo įsibrauti į vienus namus ir nukirsti galvą ten gyvenančiai garbaus amžiaus moteriai.
M. Laurinavičius. Kai premjeras viršija savo įgaliojimus  (442)
2015 m. birželio 23 d. 16:36
Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius pirmadienį sudrebino Lietuvos diplomatiją viešai mesdamas kaltinimus neseniai paskirtam Lietuvos ambasadoriui Ukrainoje Mariui Janukoniui esą šis viršijo savo įgaliojimus, kalbėdamas apie Lietuvos vadovų pasiryžimą tiekti ginklus Ukrainai .
D. Šakalienė. Ar prarysim Kremliaus jauką ir išspjausim savo laisvę?  (208)
2015 m. birželio 17 d. 10:06
2013-2014-uosius paženklino Maidanas ir nekonvencinis karas. Sužinojome, kad gyvename pasaulyje, kuriame galima ramiai okupuoti Europos valstybės teritorijos dalį, ir kariauti „žaliais žmogeliukais“. Į kovą už laisvę rinktis ir galimybę de jure įsilieti į geopolitinę Europos Sąjungos erdvę pakilusi ukrainiečių tauta daugeliui valstybių iš pradžių atrodė labai toli, o jų kova – romantiškai egzotiškas veiksmas, nelabai tesusijęs su jų kasdienybe. Atrodė, kad nugalės „sviesto“ argumentai ir „dujų vamzdžio“ pragmatizmas.
Tyrimas: haliucinacijas galime patirti visi  (15)
2015 m. birželio 8 d. 15:31
Vaizdines haliucinacijas gali patirti ne tik sergantis šizofrenija, bet ir visiškai sveikas žmogus, – parodė 18 pasaulio šalių atliktas tyrimas.
I. Kančys: genialumą gali parodyti net psichikos sutrikimai  (14)
2015 m. birželio 7 d. 22:03
Yra mokslinė teorija, kad psichikos sutrikimai, pavyzdžiui, disleksija , autizmas , šizofrenija , galimai lemia genialumą , LRT Klasikai sako Ignas Kančys. „Nuo disleksijos kenčiantys žmonės nesugeba tinkamai perskaityti parašytų žodžių. Žinoma, kad disleksija kamavo Leonardo da Vinci , Pablo Picasso , Thomą Edisoną, Albertą Einsteiną, Michaelą Faraday, laidinio telefono išradėją Alexanderį Bellą, „ The Beatles “ lyderį Johną Lennoną . Psichologų teigimu, dauguma disleksijos kamuojamų žmonių mieliau problemas sprendžia galvodami ir veikdami, o ne kalbėdami. Būtent taip pasireiškia jų talentas, atsiskleidžia galimybės“, – pasakoja laidos „Mokslo sriuba“ vedėjas.
Linos istorija: gėdijausi, kad augau vaikų globos namuose  (3)
2015 m. birželio 2 d. 11:46
Šiuo metu Lina gyvena ir turi, kaip pati sako, visai gerai apmokamą ir įdomų darbą Londone. Čia ji baigė studijas, turi nemažą būrį draugų, o vakarais namuose jos laukia mylimasis. Tačiau ilgą laiką draugams Lina bijojo atskleisti savo praeitį. Ilgą laiką ji gėdijosi , kad augo ne su mama ir tėčių, bet vaikų globos namuose.
Žuvo Nobelio premijos laureatas J. Nashas  (19)
2015 m. gegužės 24 d. 18:05
Nobelio premijos laureatas, matematikas Johnas Nashas, pagal kurio gyvenimą pastatytas filmas „Nuostabus protas“ („A Beautiful Mind“) žuvo taksi automobilio avarijoje, skelbia CNN .
A. Tapinas. Ablavukų šešetukininkų Vyriausybė ir susicukravusi uogienė  (509)
2015 m. gegužės 12 d. 11:46
Pakalbėkim apie pažymius ir susicukravusias uogienes. Vyriausybė pristatė savo veiklos ataskaitą, Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius ją įvertino „ketvertu“ – nepatenkinamu pažymiu.
R. Šimašius – apie „Facebook“ ir šūvius pro šalį: išdavė paslaptį, kas padėjo laimėti rinkimus  (60)
2015 m. gegužės 7 d. 14:09
Ketvirtadienį „ Login “ konferencijoje apsilankęs naujasis Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius skaitė paskaitą apie savo kovą dėl rinkėjų „Facebook“ – pergales ir šūvius pro šalį. Jos metu jis išdavė ir tai, kas administruoja jo socialinių tinklų paskyras.
Ligos, būdingos tam tikriems Zodiako ženklams  (24)
2015 m. balandžio 27 d. 09:50
Kadaise girdėjau tokį posakį, kad visuose rimtuose dalykuose turi būti šiek tiek magijos. Nesu visiškai tikra, ar horoskopai labiau susiję su magija, ar su komercija, ar su mokslu, dangaus kūnų tyrinėjimu, bet šiandien nusprendžiau pakalbėti apie juos – iš kur jie atsirado, kodėl žmonės jais tiki ir kokius pastebėjimus, susijusius su kiekvieno Zodiako ženklo sveikata , gali įvardinti mokslininkai.
T. Venclova. Žydai ir lietuviai: kas pasikeitė ir kas nepasikeitė per 40 metų  (338)
2015 m. balandžio 24 d. 06:00
Lygiai prieš 40 metų parašiau straipsnį „ Žydai ir lietuviai“. Jis visų pirmą pasirodė žydų savilaidinėje spaudoje, paskui Izraelyje, paskui jį išvertė ir išspausdino lietuviai emigrantai. Straipsnis emigracijoje sukėlė tam tikrą triukšmą.
10 faktų, kurių nežinojote apie šizofreniją  (155)
2015 m. balandžio 16 d. 00:00
Šizofrenija – viena sudėtingiausių psichiatrinių ligų. Sukurtas ne vienas filmas, parašytas ne vienas romanas, kurių pagrindinis herojus – šizofrenija sergantis žmogus. Šios ligos simptomatika itin subtili ir nenuspėjama. Pati liga dažniausiai smogia 20–25-aisiais žmonių gyvenimo metais ir dramatiška linkme pakreipia jų likimus. Šiame straipsnyje pateikiame 10 faktų apie šizofreniją, kurių galbūt nežinojote.
Kyšių filosofija: ar galima žmogui mokėti, kad sveikai gyventų?  (7)
2015 m. balandžio 13 d. 09:51
Michael J. Sandel (Maiklas Sandelis) – JAV politikos filosofas, Harvardo universiteto profesorius, knygų autorius. Išgarsėjo parašęs knygą „Teisingumas: kaip elgtis teisinga?“ (Justice: What’s the Right Thing to Do?). 2002 m. išrinktas prestižinės Amerikos menų ir mokslų akademijos nariu. M. J. Sandelio kūriniai išversti į aštuoniolika kalbų, jo paskaitos apie teisingumą transliuojamos per televiziją ir skelbiamos internete.
Psichologinis nėštumas: lyg ir nėščia, bet ne nėščia  (8)
2015 m. balandžio 10 d. 12:46
Naktį prabundate, nes meilės vaisius ką tik mažyte kojyte įspyrė į pilvą. Kiekvieną rytą pykina, o į kai kuriuos anksčiau mėgtus produktus negalite net žiūrėti. Nuotaika kinta it audringa jūra... Atrodo, vargina visi nėštumo požymiai, tačiau apsilankius pas ginekologą išgirstama neįtikėtina tiesa: „Nesilaukiate“. Ar taip gali būti?