šizofrenija

šizofrenija

Schizofrenija, šizofrenija – tai lėtinė psichikos liga, kuri pažeidžia jausmų, mąstymo, suvokimo bei valios sferas. Šiuo sutrikimu pasaulyje serga apie 1 proc. žmonių.

Nėra vienos šizofrenijos priežasties. Labiausiai pagrįsta yra teorija, kad esant paveldėtam polinkiui sirgti schizofrenija, nepalankūs aplinkos veiksniai (gimdymo traumos, galvos traumos, prasta mityba, kai organizmas būna išsekęs, motinos nėštumo metu persirgtos infekcinės ligos, psichologinės traumos) sutrikdo smegenų vystymąsi ir subtiliai pažeidžia smegenų veiklą. Kai kuriais atvejais ligą sukelia ir kačių parazitai Toxoplasma gandii.

Nuo alkoholizmo slapta vyrą išgydžiusios Vandos receptai  (146)
2015 m. lapkričio 15 d. 21:07
„Sukelti pasišlykštėjimą alkoholiu galima keliais būdais, tik svarbu nepersistengti“, – DELFI teigė savo vyrą nuo alkoholio atgrasiusi Vanda .
Svarbusis vitaminas, kurio trūksta daugeliui nėščiųjų
2015 m. lapkričio 13 d. 00:00
Pradėjus laukti vaikelio, svarbu, kad moteris gautų pakankamą kiekį vitaminų ir mineralinių medžiagų. Apie folio rūgšties naudą būsimoms mamoms žinome tikrai daug, tuo tarpu apie vitamino D būtinumą nėščiosioms informacijos vis dar trūksta. Konsultuoja gydytoja Asta Ambrazevičienė.
Vokietijoje auga neapykanta migrantams: tarp nuskriaustųjų – Rytų europiečiai  (297)
2015 m. lapkričio 11 d. 10:28
Aštrėjant pabėgėlių krizei, Vokietijos ūkio ministras Sigmaras Gabrielis ne sykį guodė šalies gyventojus svariu argumentu: esame turtinga valstybė, galinti tą naštą pakelti. Bėda tik, kad valstybės ekonominiu klestėjimu Vokietijoje , kaip ir visur kitur, lemta džiaugtis ne visiems.
Mokslininkai: katėse gyvenantis parazitas žmonėms gali sukelti šizofreniją  (71)
2015 m. spalio 21 d. 17:04
Blogos naujienos ka čių mylėtojams – mokslininkai nustatė, kad dažniausiai jų nešiojamas parazitas toksoplazma (lot. Toxoplasma gondii) gali būti siejamas su žmonių psichiniais sutrikimais, labiausiai – šizofrenija .
„Trubadūre“ pasirodysiantis G. Rivero: opera daug kuo panaši į futbolą  (5)
2015 m. spalio 21 d. 13:59
Spalio 22-25 d. Vilniaus Kongresų rūmuose, grojant Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui, suskambės Dž. Verdžio „ Trubadūras “. Ypatingo žiūrovų dėmesio sulaukęs Vilnius City Operos spektaklis šį kartą pristatys net tris naujus balsus.
V. Juozapaitis. Kultūros ministras įžūlėja. Skelbiamas tiesioginis valdymas?  (30)
2015 m. spalio 15 d. 09:41
Pastaraisiais metais, kai Lietuvos kultūros ministerija vis dažniau yra įvardijama kaip ministerija be kultūros, vis labiau aiškėja valstybinio eksperimento, kuriuo šiai sričiai vadovauti patikėta ne kultūros ir meno lauko profesionalams, bet vadybininkams, turintiems verslo gyslelę, pasekmės.
Nustebsi pamačiusi, kaip dabar atrodo kadaise garsi aktorė (FOTO)  (15)
2015 m. spalio 15 d. 09:34
Garsią amerikiečių aktorę Amandą Bynes daugelis atsimena iš tokių garsių komedijų kaip „Lakas plaukams“, „ Ko nori mergina“ ar „Lengvabūdė pirmūnė“.
Visos psichikos ligos – nuo meilės stokos  (17)
2015 m. spalio 12 d. 14:19
Moksliniais tyrimais įrodyta, kad per gyvenimą psichikos sutrikimus bent kartą patiria maždaug kas trečias išsivysčiusių šalių gyventojas. Gydytojai mano, kad žmogus paveldi polinkį susirgti tam tikra psichikos liga, tačiau ar ji atsiras, dažnai lemia nepalankūs psichologiniai bei socialiniai veiksniai, todėl labai svarbu kurti palankią psichikos sveikatai aplinką.
Sunku patikėti: po elektrošoko kankynės – lovoje dviese ir tramdymo marškiniai  (81)
2015 m. rugsėjo 11 d. 11:18
37 metus slaugytoja dirbanti Birutė - gyva liudininkė, kaip pasikeitė gydymas ir sąlygos ligoninėje, nuo seno vadinamoje Vasaros 5 .
Siaubo filmų etalonu tapęs gydymas vėl taikomas Lietuvoje: kas pasikeitė  (119)
2015 m. rugsėjo 5 d. 18:48
Garsioji elektroimpulsinė terapija, liaudiškai vadinama elektrošoku, labai daug ir baisiai rodyta siaubo filmuose, vėl taikoma Lietuvoje.
Turėtumėte tai žinoti: 11 melų apie maistą  (60)
2015 m. rugsėjo 1 d. 13:43
Šiuo metu sklinda daug klaidingos informacijos apie mitybą. „Authority Nutrition“ pateikia blogiausius pavyzdžius, bet tai tik maža dalis. Pateikiame 11 didžiausių melų, mitų ir klaidingų įsitikinimų apie mitybą.
Esate kairiarankis? Ką tai sako apie jūsų asmenybę  (36)
2015 m. rugpjūčio 30 d. 16:41
Kairiarankiai sudaro apie dešimtadalį žmonijos, tačiau dažnai atrodo, kad visuomenė juos pamiršo. Tik pagalvokite: visi įrankiai ir prietaisai sukurti ir pagaminti taip, kad juos būtų patogu naudoti dešine ranka, rašo huffingtonpost.com.
Mano depresijos istorija: gėda gydytojams  (139)
2015 m. rugpjūčio 28 d. 12:35
Tai ne mano istorija. Tai istorija sistemos, kuri žudo. Norisi rašinį pradėti riebiai, kad skaitytumėt toliau.
R. Zamolskio žmonos interviu psichiatrui atvėrė akis: panašu, kad padaryta baisi klaida  (252)
2015 m. rugpjūčio 28 d. 05:30
Po interviu su galvažudžio Romo Zamolskio žmona Svetlana psichiatras Linas Slušnys metė akmenį į nusikaltėlį nepakaltinamu pripažinusių gydytojų daržą. Jo nuomone, tokią išvadą galėjo lemti ir kyšininkavimas. Kad R. Zamolskis nesirgo psichine liga, mano ir buvęs policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius .
9 terapijos, kurios jus šokiruos!
2015 m. rugpjūčio 27 d. 00:10
Susipažinkite su devyniomis terapijomis, kurios gali nustebinti, sukelti šleikštulį, pasibjaurėjimą, baimę, arba tiesiog šokiruoti. Ar jos iš tiesų veiksmingos, ar tebegyvuoja ir šiais laikais, pagaliau ar joms pasiryžtumėte? Abejojame, tačiau jokiais būdais nebandykite to atlikti namie.
Neribokite savęs dietomis: yra geresnis pasirinkimas  (20)
2015 m. rugpjūčio 24 d. 14:52
Sveika mityba nėra tik dietiniai apribojimai, lieknumas ar mėgstamiausių patiekalų atsisakymas. Sveika mityba leidžia puikiai jaustis, turėti daugiau energijos, plėsti akiratį ir kontroliuoti nuotaiką.
Eskcentriškiausių asmenybių gyvenimo paslaptys: nuo potraukio mažoms mergaitėms iki nusipjautos ausies  (28)
2015 m. rugpjūčio 20 d. 19:23
Ryškų pėdsaką istorijoje palikę kūrėjai garsėja ne tik išskirtiniais darbais ar genialiu talentu, bet ir beprotiškais gyvenimo įvykiais, kurie laikui bėgant apipinami ne tik gandais, bet ir pačiomis keisčiausiomis teorijomis bei paslaptingiausiomis legendomis.
Ieškomas iš Jotainių globos namų išėjęs sveikatos problemų turintis vyras  (2)
2015 m. rugpjūčio 11 d. 16:50
Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio rajono policijos komisariatas ieško dingusio be žinios Jono Kacilausko , gimusio 1959-06-10, gyv. Panevėžio r., Vadoklių sen., Jotainių k., Dvaro g. 1, kuris 2015-08-07 apie 21 val. išėjo iš Jotainių globos namų ir dingo be žinios.
Buvęs JAV ambasadorius Maskvoje: mane perspėjo aukštas Kremliaus valdininkas  (283)
2015 m. rugpjūčio 9 d. 11:54
Buvęs JAV ambasadorius Maskvoje Michaelas McFaulas – apie tai, kodėl JAV prezidentas Barackas Obama jį išsiuntė į Rusiją.
Džonas Lenonas: svajotojas ar gašlus smurtautojas?  (37)
2015 m. rugpjūčio 6 d. 00:00
Jis buvo ikona tarp ikonų . Rokenrolo klasikas. Jis buvo meilė, stilius, dievybė, suaugusių ir paauglių svajonė. Jis buvo muzikas – kūrėjas ir atlikėjas, kurio talentas buvo toks, regis. žemiškas, paprastas, lyg kiekvienam pažįstamas, tarytum eilinis... Ir tas atpažįstamumas, tas artumas klausytojui, ko gero, ir buvo jo paslaptis. Džonas Lenonas buvo žmogiškas. Žmogiškas Žmogus, tapęs amžiaus legenda.
Rusiją sukrėtė ypač žiaurus nusikaltimas  (123)
2015 m. rugpjūčio 5 d. 11:23
Rusijos vakarinėje Vladimiro srityje trečiadienį buvo sulaikytas vyras, įtariamas nužudęs savo šešis mažamečius vaikus, besilaukiančią žmoną ir savo motiną, pranešė pareigūnai.
Po paslaptingų mokymų grįžo neatpažįstamas: metė žmoną, darbą ir išvyko statyti šventyklos „vadui“  (517)
2015 m. rugpjūčio 4 d. 05:30
Mano vyras pateko į apsimetėlių psichologų spąstus ir yra išnaudojamas: paliko šeimą, darbą ir išvyko statyti „laimės“ šventyklą. Su tokia problema į DELFI kreipėsi Rima, kurios pavardė redakcijai žinoma.
Gimimo data: apie kokias ligas ji perspėja?  (21)
2015 m. liepos 24 d. 15:11
Sveikata – brangiausias turtas. Ar pavyks jį išsaugoti, labiausiai priklauso nuo mūsų pačių pastangų. Tačiau kai kurios galimos sveikatos problemos užkoduotos žmogaus gimimo datoje. Jas žinant kur kas lengviau išlikti sveikiems, nes aišku, kuriuos organus derėtų labiausiai saugoti.
Rimtas ligas gydantis užsiėmimas: užtenka pusantros valandos
2015 m. liepos 15 d. 16:05
Pasak mokslininkų, laikas, kurį praleidžiame gamtoje, gryname ore yra ypač naudingas žmogaus organizmui. Būtent dėl tos priežasties ypač mieste gyvenantiems asmenims patartina vis dažniau vykti į gamtą.
Kofeinas, nikotinas ir elektroniniai „narkotikai“: kieno ateitis šviesiausia?  (7)
2015 m. liepos 14 d. 11:43
Neįsivaizduojate ryto be gaivinančios arbatos puodelio? Išbėgę iš namų sustojate nusipirkti puodelio stiprios kavos? O gal pirmas cigaretės dūmas tarsi nušviečia blankų rytinį pasaulį? Įpusėjus dienai pajuntate koncentracijos stygių? Pradeda streikuoti atmintis, o jūsų gabumai tarsi „išgaruoja“. Bet vos tik „susiverčiate“ dar vieną kofeino, nikotino „dozę“ – jūs vėl pilnas jėgų?
Dar vienas perspėjimas, kodėl į stresą nederėtų numoti ranka  (1)
2015 m. birželio 26 d. 15:54
Ar jums būna tokių dienų, kai nuo streso , nuovargio ir kitų panašių dalykų atrodo, kad išprotėsite? Ką gi, geriau ieškokite efektyvių streso mažinimo pratimų, užsiimkite joga , sportavimu , vidinės ramybės ieškojimu, kad tai iš tiesų netaptų tiesa.
Vyras įvykdė nusikaltimą pamanęs, kad senolė yra A. Hitlerio vaiduoklis  (4)
2015 m. birželio 26 d. 10:31
2014 metų rugsėjo 4 dieną 25 metų Nicholas Salvadoras šiaurės Londone esančiame Edmontono priemiestyje įvykdė šiurpų nusikaltimą. Kol policijos pareigūnams pavyko nusikaltėlį sulaikyti, jis spėjo įsibrauti į vienus namus ir nukirsti galvą ten gyvenančiai garbaus amžiaus moteriai.
M. Laurinavičius. Kai premjeras viršija savo įgaliojimus  (442)
2015 m. birželio 23 d. 16:36
Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius pirmadienį sudrebino Lietuvos diplomatiją viešai mesdamas kaltinimus neseniai paskirtam Lietuvos ambasadoriui Ukrainoje Mariui Janukoniui esą šis viršijo savo įgaliojimus, kalbėdamas apie Lietuvos vadovų pasiryžimą tiekti ginklus Ukrainai .
D. Šakalienė. Ar prarysim Kremliaus jauką ir išspjausim savo laisvę?  (208)
2015 m. birželio 17 d. 10:06
2013-2014-uosius paženklino Maidanas ir nekonvencinis karas. Sužinojome, kad gyvename pasaulyje, kuriame galima ramiai okupuoti Europos valstybės teritorijos dalį, ir kariauti „žaliais žmogeliukais“. Į kovą už laisvę rinktis ir galimybę de jure įsilieti į geopolitinę Europos Sąjungos erdvę pakilusi ukrainiečių tauta daugeliui valstybių iš pradžių atrodė labai toli, o jų kova – romantiškai egzotiškas veiksmas, nelabai tesusijęs su jų kasdienybe. Atrodė, kad nugalės „sviesto“ argumentai ir „dujų vamzdžio“ pragmatizmas.