šizofrenija

šizofrenija

Schizofrenija, šizofrenija – tai lėtinė psichikos liga, kuri pažeidžia jausmų, mąstymo, suvokimo bei valios sferas. Šiuo sutrikimu pasaulyje serga apie 1 proc. žmonių.

Nėra vienos šizofrenijos priežasties. Labiausiai pagrįsta yra teorija, kad esant paveldėtam polinkiui sirgti schizofrenija, nepalankūs aplinkos veiksniai (gimdymo traumos, galvos traumos, prasta mityba, kai organizmas būna išsekęs, motinos nėštumo metu persirgtos infekcinės ligos, psichologinės traumos) sutrikdo smegenų vystymąsi ir subtiliai pažeidžia smegenų veiklą. Kai kuriais atvejais ligą sukelia ir kačių parazitai Toxoplasma gandii.

Oras, sezonas, paros metas, kada jūs gimėte: sužinokite, kokią įtaką tai turi jūsų gyvenimui  (18)
2014 m. balandžio 22 d. 00:00
Gimimo laikas daro didelę įtaką žmogaus likimui. Pagal jį galima apibūdinti asmens charakterį, jo pomėgius, talentus, nuspėti meilės ryšius ar net sveikatos problemas. Tačiau šį kartą apie tai prabils ne gimimo data ar valanda, o metų laikai ir oras , kuriuo džiaugėsi ar kurį keikė artimieji, kai išvydote šį pasaulį.
Sunkus sutrikimas, kurio diagnozių sparčiai daugėja, o medikai negeba jo atpažinti  (58)
2014 m. balandžio 2 d. 19:00
Pernai Lietuvoje užregistruota 1000 naujų autizmo atvejų.
Keisčiausi psichikos sutrikimai, kuriais sunku patikėti  (5)
2014 m. kovo 21 d. 14:46
Tiems, kurie gyvenime nėra akis į akį susidūrę su rimtomis psichinėmis problemomis, greičiausiai sunku net įsivaizduoti, kas tai yra.
Kitaip nei lietuviai, latviai nepatyrė žeminimo ar kalbos ignoravimo  (168)
2014 m. kovo 2 d. 15:57
Lietuviai ir latviai – dvi vienintelės likusios baltų tautos su dviem vienintelėmis valstybinėmis baltų kalbomis. Šį statusą kalbos gavo XX a. pradžioje, susikūrus nacionalinėms Lietuvos ir Latvijos respublikoms.
10 rojumi žemėje turėjusių tapti didmiesčių, kurių veikiausiai niekada nebeaplankysite  (3)
2014 m. vasario 12 d. 06:06
Tūkstančius metų miestai yra žmonijos meistriškumo, vaizduotės ir sėkmės manifestas. Jie įkūnija mūsų stiprius socialinius troškimus ir norą kurti didelius šedevrus. Londonas , Konstantinopolis, Paryžius , Niujorkas , Senovės Roma ir Tokijas – tai tik keletas akinančių pavyzdžių, parodančių ką gali sukurti žmonija.
Idealus pasirinkimas, galintis sugadinti vaiko ateitį  (71)
2014 m. vasario 3 d. 23:04
Liūdna, tačiau pradeda atrodyti, jog žolės rūkymas visuomenėje tampa vis priimtinesnis.
„Didžiojo Getsbio“ autoriaus mūza, gyvenimą baigusi beprotnamyje  (11)
2014 m. sausio 23 d. 00:00
Hiperaktyvi skandalistė, sugriovusi perspektyvaus rašytojo karjerą, ar jaunatviška padauža? Valdingo vyro auka ar populiaraus modernizmo rašytojo mūza ? Zeldos Sayre, vėliau tapusios F. Scott Fitzgerald žmona, asmenybė iki šiandien vertinama prieštaringai.
Švediška gerovė - ne Lietuvos kišenei  (48)
2014 m. sausio 7 d. 07:34
Valdantieji ir net opozicijos lyderis Andrius Kubilius teigia, jog švediškas gerovės valstybės modelis yra bene pagrindinis Lietuvos siekis. Tačiau ekonomistas Romas Lazutka teigia, kad apie švedišką gerovę nė svajoti nėra ko, mat ši kainuoja per brangiai, be to, Lietuvoje egzistuoja ir stiprios interesų grupės, kurioms toks valstybės modelis – nepalankus.
V. Sinica. Posovietiniai paradoksai: istorikai prieš Tautos istorinę atmintį  (490)
2014 m. sausio 2 d. 09:54
Prieš pat Šv. Kalėdas Lietuvos internetinėje žiniasklaidoje pasipylė vis tuos pačius kelis istorikus cituojantys straipsniai, nukreipti prieš Seime dar pernai vasarą užregistruotą Tautos istorinės atminties įstatymą , kaip kaltinama, tariamai siekiantį įvesti istorijos cenzūrą Lietuvoje.
Marihuanos rūkymas negrįžtamai keičia smegenis  (234)
2013 m. gruodžio 18 d. 06:00
Atlikus keturių savanorių grupių smegenų rentgenogramą, paaiškėjo, jog dažnas marihuanos vartojimas didina smegenų anomalijų riziką.
M. Zingeris. „Tautos garbei“ – valstybės špyga?  (148)
2013 m. gruodžio 10 d. 10:28
Šiomis dienomis paaiškėjo, kad II Pasaulinio karo žydų gelbėtojams, kuriems kas rudenį Prezidentūroje skambinama, kankliuojama ir teikiami medaliai, Lietuva dvidešimt pirmajame amžiuje nieko be ditirambų negali pasiūlyti.
Nuo to, kada gimėte, priklauso, kokiomis ligomis sirgsite  (170)
2013 m. gruodžio 8 d. 10:22
Anksčiau daug gydytojų rimtai žiūrėjo į astrologiją ir žmogaus gimimo datą siejo su padidėjusia tam tikrų ligų rizika. Ar šiuolaikinė medicina gali kažką sužinoti iš žvaigždžių bei metų laiko?
Leninas išlaikė valdžią tik dėl vokiečių godumo  (156)
2013 m. lapkričio 30 d. 11:31
Igorio Buničiaus „Partijos auksu“ pradedama „Briedžio“ leidyklos nauja knygų serija „Komunizmas be grimo“. Knyga, kurią jau galima įsigyti Lietuvos knygynuose, Rusijoje sukėlė didelį triukšmą. Vieni autorių kaltino vos ne „tėvynės išdavimu“, kiti teigė sužinoję tiesą. Ši knyga jau kelintą dešimtmetį yra vienas skaitomiausių publicistinių istorijos leidinių ne tik Rusijoje, bet ir kitose šalyse.
Mažieji gyvsidabriai - hiperaktyvūs ar tiesiog blogai išauklėti?  (2)
2013 m. lapkričio 12 d. 06:00
Nesugaunami tarsi gyvsidabrio rutuliukai, bėga, lipa, griūva, puola nuo vienos veiklos prie kitos, į pastabas nekreipia dėmesio, priešgyniauja – taip besielgiančius vaikus tenka matyti dažnai.
Ar Hitleris sirgo?  (193)
2013 m. spalio 12 d. 09:46
Degradavusio, nuo medikamentų priklausomo psichopato Adolfo Hitlerio paveikslas vis dar gajus ir priskiriamas prie neblėstančių „didžiojo vokiečių nacijos gelbėtojo“ mitų. Tokį ilgalaikį domėjimąsi ir atsirandančias vis naujas teorijas apie žmogaus, sumaniusio pragaištingiausią žmonijos istorijoje karą, prigimtį paaiškinti ir pagrįsti, be abejo, paprasta: kas įsako išžudyti milijonus nekaltų būtybių, būtinai turi būti ligonis, žinoma, psichinis.
Šokiruojantis narkotikų pėdsakas – nuotraukos prieš vartojimą ir po kelerių metų  (70)
2013 m. rugsėjo 15 d. 06:00
Prancūzų portalas minutebuzz.com paskelbė narkotikus vartojančių žmonių nuotraukas. Visi jie vartojo metamfetaminą – narkotiką, prie kurio priprantama jau po pirmos dozės.
Tėvystė po 40-ies - įmanoma, bet rizikinga  (154)
2013 m. rugsėjo 11 d. 06:00
Vyrai kone iki gyvenimo pat gyvenimo saulėlydžio gali susilaukti vaikų. Anot medicinos specialistų, vis dėlto tėvystė vyresniame amžiuje tai nėra labai gera praktika. Būti vyru – ne visada paprasta.
Agresyvų vaikų elgesį skatina netinkama mityba?  (4)
2013 m. rugsėjo 10 d. 00:00
Vitaminų ir mineralų trūkumas žmogaus organizme gali lemti psichinį nestabilumą ir agresyvų elgesį.
Jei laimi ne „Chevron“, lieka „Gazprom“?  (100)
2013 m. rugsėjo 1 d. 21:51
Algirdo Butkevičiaus Vyriausybė kritikuojama dėl pernelyg lėto sprendimų priėmimo arba jų nebuvimo, ypač strateginiais klausimais. Viena tokia istorija be pabaigos, nors pabaiga, sakoma, ne tik galėjo, bet ir turėjo būti dar prieš vasaros atostogas, – apsisprendimas leisti arba ne Amerikos bendrovei „ Chevron “ žvalgyti Vakarų Lietuvoje skalūnų dujas.
Č. Iškauskas. Ar įmanoma nauja Baltijos šalių okupacija?  (452)
2013 m. rugpjūčio 31 d. 11:11
Prisimenate Lietuvos laisvės lygos (LLL) plakatus „Red Army Go Home!“? Tada ne vienam bėgo šiurpuliukai per nugarą: na ir drąsus Antanas Terleckas , sugaudys juos „kagėbė“, milicija už kiekvieno kampo, kas čia dabar bus... Vienintelė LLL buvo nuosaiki, nevyniojo į vatą savo reikalavimų, kaip, antai, darė kai kurie Sąjūdžio aktyvistai – LKP CK nariai, nedrąsiai siūlydami palikti kokia 30 tūkstančių sovietinių karių, nes antraip užsitrauksim didelę Maskvos nemalonę...
JAV geopolitika: neišvengiama imperija?  (47)
2013 m. rugpjūčio 19 d. 10:30
Žinoma Amerikos analitinė agentūra „Stratfor“, kuri dar kartais vadinama „neoficialia CŽV “ (todėl visa jos publikuojama medžiaga yra verta išskirtinio dėmesio), paruošė dviejų dalių teorinį-praktinį dokumentą „Jungtinių Valstijų geopolitika“ („The Geopolitics of the United States“: 1 dalis, 2 dalis .
Auklė: viena mamytė paprašė išsižioti ir parodyti dantis  (306)
2013 m. rugpjūčio 18 d. 18:57
Didžiausią turtą – vaikus – auklėms patikintys tėvai iš jų reikalauja keisčiausių dalykų. DELFI kalbintų auklių teigimu, jų seniai nebestebina namuose įrengtos vaizdo kameros ir su sveiku protu prasilenkiantys draudimai .
Kas paskatina žmones žudytis?  (123)
2013 m. liepos 30 d. 11:37
Lietuvoje savižudybė yra viena iš pagrindinių mirtingumo priežasčių. Tai sąmoningas, savo noru pasirinktas veiksmas, kurį atlieka individas, siekdamas susižaloti arba pasitraukti iš gyvenimo, ir kuris tikrai ne visada baigiasi mirtimi.
„Gimdos pasiutligė“: iš kur atsiranda nimfomanija  (36)
2013 m. liepos 24 d. 15:34
Apie seksą su nimfomane, kuri nuo mažiausio prisilietimo patiria neapsakomą malonumą ir yra pasirengusi visą naktį ar net parą paversti nenuilstamu sekso maratonu, bent retkarčiais pasvajoja dauguma vyrų. Fantazijos gal ir malonios, bet realybė toli gražu ne tokia džiuginanti: po šia nepasotinamumo ir besaikio sekso troškimo kauke slypi sudėtinga patologija, o ne karštas temperamentas.
Vilniaus r. dingo jaunas vyras, pareigūnai prašo visuomenės pagalbos  (23)
2013 m. liepos 23 d. 14:28
Vilniaus rajono policijos pareigūnai prašo visuomenės pagalbos Jaroslavo Andrijevskio , gimusio 1985 m., paieškoje.
Prastas miegas gali signalizuoti apie prasidedančias rimtas psichikos ligas  (24)
2013 m. liepos 23 d. 13:04
Šizofrenija ir bipolinis sutrikimas gali būti susiję su miego trūkumu, rodo naujas tyrimas.
Savo kūdikius nužudžiusios motinos: teisti ar gydyti?  (186)
2013 m. liepos 21 d. 23:06
Nėštumą slėpusi Telšių r. gyventoja prisipažino nužudžiusi savo pirmagimę. Kelmiškė vos gimusiam kūdikiui atėmė gyvybę, nors kitus - užaugino . Vilkaviškietės nusikaltimų sąraše – du nužudyti naujagimiai . Ukmergėje – vaikų kūneliai srutų duobėje. Alytaus, Skuodo, Klaipėdos ir Vilniaus rajonuose motinos kūdikiais atsikratė bandydamos juos sudeginti krosnyje ar laužavietėje.
J. ir E. Didžiuliai atsiprašo Lavrinovičių šeimų  (857)
2013 m. liepos 12 d. 15:02
„Norėtume nuoširdžiai atsiprašyti Lavrinovičių šeimų. Kaip šeima, puikiai suprantame, kaip jaučiasi jų šeima ir artimieji dėl papildomo ir nepageidautino žiniasklaidos dėmesio. Mes norėjome atkreipti dėmesį į „Bitės“ vertybinę dilemą, bet kartu dėmesys užgriuvo ir brolių šeimas“. Tokį atsiprašymą penktadienio popietę DELFI portalui atsiuntė Erica ir Jurgis Didžiuliai.
Broliai Lavrinovičiai dingsta iš „Bitės“  (1104)
2013 m. liepos 12 d. 13:59
Trečiadienį socialiniame tinkle „Facebook“ Lietuvos daininkai Jurgis Didžiulis ir Erica Jennings kritikavo telekomunikacijų bendrovę „ Bitė Lietuva “ už sprendimą savo reklamose pasinaudoti krepšininkų Lavrinovičių paslaugomis. Dainininkų manymu, nedera reklamos veidais rinktis žmonių, kurie buvo nuteisti už žaginimą.