Šiaurės Korėja

Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) – valstybė rytų Azijoje, šiaurinėje Korėjos pusiasalio dalyje. Šiaurės Korėjoje yra įsitvirtinęs totalitarinis režimas, primenantis stalinistinį režimą buvusioje Sovietų Sąjungoje. Š. Korėjos lyderis - Kim Jong Unas.

Pietų Korėjoje - didžiausios visų laikų karinės pratybos  (1)
2015 m. rugpjūčio 28 d. 16:29
Penktadienio pratybose dalyvavo apie du tūkstančiai karių iš abiejų šalių. Pietų Korėjos Gynybos ministerija pranešė, kad taip pat buvo mobilizuoti 97 tankai ir šarvuočiai, 120 artilerijos vienetų, 45 sraigtasparniai ir 42 naikintuvai.
Šiaurės ir Pietų Korėja susitarė  (27)
2015 m. rugpjūčio 24 d. 21:13
Ieškodamos išeities iš sunkios krizės Korėjos pusiasalyje, Pietų ir Šiaurės Korėjos pasiekė susitarimą. Apie tai naktį į antradienį paskelbs Pietų Korėjos vyriausybės patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kim Kwan Jin, informuoja šios šalies žiniasklaida.
Šiaurės Korėjai – ultimatumas  (127)
2015 m. rugpjūčio 24 d. 08:49
Pietų Korėjos prezidentė Park Geun-hye sako, kad garsiakalbių transliacijos nukreiptos prieš Šiaurės Korėjos valdžią tęsis tol, kol šalis atsiprašys už tai, kad sprogus minai buvo sužeisti du Seulo kariai.
Aštrėjančiame Šiaurės ir Pietų Korėjos konflikte – posūkis  (103)
2015 m. rugpjūčio 22 d. 09:12
Pietų ir Šiaurės Korėjos susitarė šeštadienį surengti derybas aukštu lygiu, pranešė Pietų Korėjos prezidentūrą, vadinama Mėlynaisiais rūmais; taip mėginama išvengti gresiančio karinio susirėmimo.
„Šou turi tęstis“: rusų artistas dantimis traiškė atvežtinio alaus skardines  (541)
2015 m. rugpjūčio 21 d. 17:01
„Šou turi tęstis“. Šiuo šūkiu pristatomas vaizdelis iš Rusijos, kuriame matyti, kaip rusų artistas dantimis sutraiško porą skardinių alaus. Taip esą kovojama su vakarietiška produkcija.
Pietų Korėjos gyventojai po Korėjų susišaudymo glaudėsi slėptuvėse  (3)
2015 m. rugpjūčio 21 d. 15:51
Netoli sienos gyvenantys Pietų Korėjos gyventojai glaudėsi slėptuvėse, kai abi Korėjos apsikeitė ugnimi. Maždaug 700 Pietų Korėjos gyventojų buvo nurodyta evakuotis ir ketvirtadienį jie praleido slėptuvėse, teigė Gjongio provincijos ir Inčono miesto pareigūnai. Penktadienį slėptuvėse vis dar glaudėsi 58 žmonės. Tuo tarpu kiti gyventojai galėjo grįžti į namus, nurodė Paramos gynybai departamentas Gjongio provincijoje.
Iš Šiaurės Korėjos – nauji pavojaus ženklai  (75)
2015 m. rugpjūčio 21 d. 12:17
Įtampa Korėjos pusiasalyje ir toliau auga. Pranešama, kad Pchenjanas rengiasi balistinių vidutinio ir ilgo nuotolio raketų bandymams, skelbia agentūra „Rephap“, remdamasi šaltiniu iš Pietų Korėjos vyriausybės.
Šiaurės Korėjos diktatorius paskelbė parengtį karui  (111)
2015 m. rugpjūčio 21 d. 08:11
Tarp Šiaurės ir Pietų Korėjų per stipriai įtvirtintą sieną įvykus susišaudymui, Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas ties fronto linija esantiems savo kariams nurodė budėti parengties karui sąlygomis, praneša valstybinė žiniasklaida.
Šiaurės Korėja pagrasino imtis plataus masto karinių veiksmų: davė 48 valandas  (5)
2015 m. rugpjūčio 20 d. 17:21
Šiaurės Korėja pažadėjo imtis plataus masto karinių veiksmų, jeigu Pietų Korėja per ateinančias 48 valandas pasienio zonoje neišmontuos garsiakalbių.
Šiaurės Korėjoje pirmą kartą koncertavo grupė iš Vakarų
2015 m. rugpjūčio 20 d. 17:09
Slovėnų avangardinė muzikos grupė „Laibach“ trečiadienį surengė koncertą Pchenjane, tapdama pirmąja vakarietiška grupe, pasirodžiusia Šiaurės Korėjoje.
„120s“ žinios: šūviai Korėjos pusiasalyje ir S. Lavrovo savitvarda  (2)
2015 m. rugpjūčio 20 d. 16:27
DELFI TV trumposiose žiniose žiūrėkite: Šiaurės Korėja pagrasino imtis karinių veiksmų: duoda 48 valandas, separatistų agresiją Ukrainoje stabdys pagal NATO standartus, S. Lavrovas prarado savikontrolę: ką tai iš tikrųjų reiškia?, orų prognozė ir dienos kadras.
Šiaurės Korėja pagrasino imtis plataus masto karinių veiksmų: davė 48 valandas  (189)
2015 m. rugpjūčio 20 d. 15:03
Šiaurės Korėja pažadėjo imtis plataus masto karinių veiksmų, jeigu Pietų Korėja per ateinančias 48 valandas pasienio zonoje neišmontuos garsiakalbių, skelbia „Renchap“.
Skelbiama apie ataką iš Šiaurės Korėjos, gyventojams įsakyta evakuotis  (253)
2015 m. rugpjūčio 20 d. 12:08
Įtampa tarp Šiaurės ir Pietų Korėjų toliau didėja. Pietų Korėjos vyriausybė pranešė, kad jie buvo atakuoti.
Metė darbus ir ryžosi gyvenimo avantiūrai, kokios pavydėtų daugelis  (82)
2015 m. rugpjūčio 19 d. 17:38
Kauniečiai Augustinas Bakutis ir Jonas Ropas vieną dieną savo gyvenimus nusprendė pakeisti kardinaliai – metė darbus, atsisveikino su artimaisiais ir ryžosi didžiausiam nuotykiui, apie kurį kalbės turbūt ir jų provaikaičiai – jaunuoliai leidosi į magelanišką kelionę aplink pasaulį su motoroleriais.
Dėl garsiakalbių Šiaurės Korėja grasina karu Pietų Korėjai  (7)
2015 m. rugpjūčio 17 d. 07:12
Šiaurės Korėja pagrasino susprogdinti pasienyje, Pietų Korėjos pusėje, esančius garsiakalbius, kuriais vykdomas „psichologinis karas prieš Šiaurę“, skelbia AP.
Galimi branduolinio ginklo panaudojimo scenarijai: beveik neįtikėtina, bet kelia baimę  (96)
2015 m. rugpjūčio 15 d. 11:02
1945 metų rugpjūčio 6 d. ant Japonijos Hirosimos miesto buvo numesta pirmoji atominė bomba. Po trijų dienų atėjo Nagasakio eilė. Tai buvo paskutinis kartas, kai buvo panaudota tokia bomba.
Šiaurės Korėja dėl karinių pratybų grasina „negailestingais smūgiais“  (16)
2015 m. rugpjūčio 13 d. 15:25
Prieš prasidedant kasmetinėms Pietų Korėjos ir JAV ginkluotųjų pajėgų pratyboms, Šiaurės Korėja sugriežtino savo toną. Komunistinis režimas Pchenjane pagrasino „negailestingais smūgiais“, jei abi šalys rengs ataką.
Karo laukas. Rusijos 16-oji oro desanto brigada: nušvitimai  (200)
2015 m. rugpjūčio 11 d. 16:09
Dieną po to, kai ESBO stebėtojai Ukrainoje pateikė neginčijamus įrodymus dėl Rusijos Federacijos karių, konkrečiai – 16-osios oro desanto brigados aktyvių veiksmų Ukrainos teritorijoje, NATO nusprendė sumažinti oro policijos misiją Baltijos šalyse du kartus.
Tarp Šiaurės ir Pietų Korėjos – naujas konfliktas: kariuomenė žada rūstų atsaką  (40)
2015 m. rugpjūčio 10 d. 08:11
Pietų Korėja pirmadienį apkaltino Šiaurės Korėją padėjus sausumos minas, kurios sužalojo du pasienyje patruliavusius karius, o po šio karinę įtampą vėl padidinusio incidento Seulas pažadėjo priversti Pchenjaną sumokėti „rūsčią kainą“.
Šiaurės Korėja nusprendė pereiti prie savojo laiko  (16)
2015 m. rugpjūčio 7 d. 13:07
Šiaurės Korėja penktadienį pranešė, kad kitą savaitę, rugpjūčio 15 dieną, šalis pereis prie savojo laiko ir atsuks laikrodžius 30 minučių atgal.
Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Nelieskite futbolo kamuolio kruvinomis rankomis  (123)
2015 m. rugpjūčio 2 d. 18:03
„Bet kokie veiksmai, siejantys politiką su sportu, prieštarauja Olimpinei chartijai,"- sakė Kinijos ambasadorė Lietuvoje Yang Xiuping 2008 metais, kai prieš Pekino vasaros olimpines žaidynes, kai Tibeto laisvės rėmėjai Lietuvoje rengė protesto akcijas. Išgirdę žinią iš Kvala Lumpūro, kad Tarptautinis olimpinis komitetas 2022 m. žiemos olimpiadą vėl patikėjo rengti Kinijai, o ji vyks pačiame Pekine, apie Tibeto okupaciją ir žmogaus teisių padėtį jau stengiamės patylėti. Ne vien todėl, kad šios šalies diplomatija rytietiškai mandagiai vis užsimena apie ryšį tarp prekybos sąlygų ir nesikišimo į tai, ką kinai vadina savo vidaus reikalu.
CNN: Rusija ir Šiaurės Korėja įsivėlė į pavojingas varžybas  (260)
2015 m. liepos 31 d. 18:50
Irano lyderiams rengiantis bent jau laikinai pristabdyti šalies branduolinę programą, Rusija ir Šiaurės Korėja įsivėlė į varžybas, kuri valstybė gali vadintis stipriausia branduoline šalimi – arba kuri grėsmingiau apie tai kalba.
E. Murauskaitė. Dėl pokyčių Ukrainoje – branduolinės kontrabandos rizika Lietuvai  (32)
2015 m. liepos 29 d. 10:35
Lietuvos ir pasaulio žiniasklaida atidžiai seka įvykius Ukrainoje, ir ten prasidėjusios kriminalinio pasaulio restruktūrizacijos pasekmės jau juntamos, nors šis aspektas sulaukia kiek mažiau dėmesio. Nerimą kelia ne tik besiformuojantys nauji nusikalstami dariniai bei atsiveriantys nauji kontrabandos keliai ir gabenimo būdai: kyla pavojus, jog per regioną gali būti pervežamos branduolinės medžiagos teroro grupuočių užsakymu, ar dvejopos panaudos komponentai gali būti tiekiami valstybinėms branduolinėms ir raketų programoms.
Minimos 62-osios Korėjos karo paliaubų metinės  (2)
2015 m. liepos 27 d. 17:28
Nuolatinių nesutarimų kamuojamos Pietų ir Šiaurės Korėjos liepos 27 d. mini 62-ąsias 1950-1953 m. vykusio Korėjos Karo paliaubų metines. Šiaurės Korėja vadina liepos 27-ąją Didžiojo tėvynės išvadavimo karo pergalės diena ir smerkia konfrontaciją didinantį JAV karinį dalyvavimą Pietų Korėjoje.
I. Starošaitei dietos laikymasis vos nesibaigė tragiškai, D. Meškaitė susirgo anoreksija  (36)
2015 m. liepos 27 d. 16:18
Po trumpų vasaros atostogų į dvidešimtąjį gimtadienį pasitinkančios LNK televizijos eterį grįžta žiūrimiausia laida „ Valanda su Rūta “. Jau kitą savaitę, sekmadienį vasarinė „Valandos su Rūta“ studija pražys rekordine gėlių jūra, o laidos vedėja Rūta Mikelkevičiūtė pakvies pakalbėti pačiomis įvairiausiomis temomis – nuo smagių nuotykių kelionėse iki skaudžių išpažinčių.
Išaiškėjo, kad Irena Starošaitė vos nemirė laikydamasi dietos  (4)
2015 m. liepos 27 d. 16:12
Po trumpų vasaros atostogų į dvidešimtąjį gimtadienį pasitinkančios LNK televizijos eterį grįžta laida „Valanda su Rūta“. Jau kitą savaitę, sekmadienį, rugpjūčio 9-ąją, laidos vedėja Rūta Mikelkevičiūtė pakvies pakalbėti pačiomis įvairiausiomis temomis – nuo smagių nuotykių kelionėse iki skaudžių išpažinčių. Laidos palies pačias įvairiausias emocijas ir atsakys į netikėčiausius klausimus: kodėl Andriui Mamontovui išvyka į Šiaurės Korėją yra labiausiai pribloškusi kelionė, kur nuveda meilė ir kokius gyvenimo pokyčius ji lemia.
Šiaurės Korėjos nedomina į Irano derybas panašus dialogas su JAV  (3)
2015 m. liepos 21 d. 10:53
Šiaurės Korėja pareiškė esanti visiškai nesuinteresuota į Irano derybas panašiam dialogui su Jungtinėmis Valstijomis, skelbia „Al Jazeera“.
Šiaurės Korėja gamina biologinį ginklą ir bando jį su savais žmonėmis?  (62)
2015 m. liepos 20 d. 22:55
Tikite, kad Pchenjanas nuotraukas iš šalies Biotechnologijų centro paviešino per apmaudžią klaidą? Neatmetama galimybė, kad tai nebuvo joks atsitiktinumas – įtariama, jog jaunasis šalies lyderis Kim Jong Unas tokiu būdu tiesiog subtiliai grasina visam pasauliui, teigia „The Daily Beast“.
Šiaurės Korėja skelbia, kad rinkimuose dalyvavo 99,97 proc. rinkėjų  (17)
2015 m. liepos 20 d. 09:58
Šiaurės Korėjos kontroliuojama žiniasklaida skelbia, neva sekmadienį vykusiuose vietos rinkimuose dalyvavo 99,97 proc. rinkėjų – nedalyvavo tik tie, kurie buvo išvykę iš šalies, praneša „The Guardian“.