Šiaurės Korėja

Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) – valstybė rytų Azijoje, šiaurinėje Korėjos pusiasalio dalyje. Šiaurės Korėjoje yra įsitvirtinęs totalitarinis režimas, primenantis stalinistinį režimą buvusioje Sovietų Sąjungoje. Š. Korėjos lyderis - Kim Jong Unas.

Lietuvės įspūdžiai iš Šiaurės Korėjos: sudievinti vadai ir suvenyrų prikimšti muziejai  (37)
2014 m. rugsėjo 15 d. 21:09
Pchenjane veikia dvi metro linijos, nors nei viena jų nepavaizduota turistams skirtame žemėlapyje. Viena atšaka, kuria kursuoja žalias traukinys, keleivius pristato iki Saulės rūmų. Juo dideliais būriais atvyksta korėjiečiai, o atvykėliai iš užsienio atvežami autobusais ir išlaipinami kitoje vietoje.
Šiaurės Korėja paskelbė nuosprendį amerikiečiui  (22)
2014 m. rugsėjo 14 d. 14:52
Šiaurės Korėja sekmadienį paskelbė, kad sulaikytą amerikietį Matthew Millerį nuteisė šešeriems metams sunkiųjų darbų, už „priešiškus“ veiksmus prieš Pchenjaną.
Lietuvės įspūdžiai iš Šiaurės Korėjos: fotografuokite tik tai, kas gražu  (67)
2014 m. rugsėjo 12 d. 19:05
„Fotografuokite tik tai, kas mūsų šalyje yra gražu“, – paprašė gidė Son, pasitikusi grupelę turistų iš Rusijos Pchenjano oro uoste. Taip pat įspėjo nefotografuoti dirbančių žmonių, kariškių bei karinių objektų, bet ką gi mums daryti, kai bene kas trečias praeivis gatvėje su samaninės spalvos kariška apranga, o standartiniai civilių drabužiai irgi nedaug nuo jų skiriasi.
Č. Iškauskas. Provokacija prieš Estiją – naujos okupacijos pranašas?  (118)
2014 m. rugsėjo 12 d. 16:44
Neseniai įvykdyta Rusijos provokacija prieš Estiją mums primena seną tiesą: visi gaisrai prasideda nuo mažos kibirkšties. Istorija mus moko, kad agresorius paprastai gerai suplanuoja dingstį naujam konfliktui, ir tereikia tą kibirkštį įpūsti, kad kiltų vietinis ar pasaulinis karas. Tiesa, reakcija į tą pavojingą laikotarpį nevienoda.
Rusijos politikas: ką padarė V. Putinas, pajuto kiekvienas, kas vaikšto į parduotuves  (281)
2014 m. rugsėjo 12 d. 13:53
Tai, kad Rusija neigia, jog Ukrainoje yra jos karių, nėra nauja taktika, taip pat elgėsi ir Sovietų Sąjunga , siųsdama savo karius į įvairius karštuosius pasaulio taškus, bet visapusiškai neigdama, jog jie dalyvavo kariniuose veiksmuose, primena rusų politikas ir politologas Borisas Vyšnevskis.
Šiaurės Korėja mini 66-ąsias šalies įkūrimo metines  (7)
2014 m. rugsėjo 10 d. 16:58
Antradienį visoje Šiaurės Korėjoje buvo minima Nacionalinė diena , pranešė šios izoliuotos šalies naujienų agentūra KCNA. „Reuters“ išplatintame vaizdo įraše matyti, kaip minint 66-ąsias šalies įkūrimo metines jos gyventojai ir kariškiai deda gėles prie šalies įkūrėjo Kim Il Sungo ir velionio lyderio Kim Jong Ilo paminklų ant Mansu kalvos.
Šiaurės Korėja paleido tris balistines raketas  (12)
2014 m. rugsėjo 6 d. 08:29
Šiaurės Korėja paleido tris mažojo nuotolio balistines raketas į Japonijos jūrą. Apie tai prašė naujienų agentūros, kurios remiasi šaltiniais Šiaurės Korėjos saugumo ministerijoje.
A. Troickis. Atvažiavau į Tėvynę  (77)
2014 m. rugsėjo 3 d. 12:58
Jeigu neskaičiuotume dviejų ar trijų trumpų pasisvečiavimų darbo reikalais, Maskvoje nebuvau nuo pat gegužės pabaigos – beveik tris mėnesius. Per tą laiką įvyko labai daug: nepaskelbtas karas su Ukraina ir pirmosios jo aukos; pasaulio futbolo čempionatas (ar jį, neskaitant vokiečių ir Suarezo, dar kas nors prisimena?); numuštas Malaizijos oro linijų keleivinis lėktuvas; Rusijai pritaikytos sankcijos bei Maskvos pritaikytos atsakomosios sankcijos maisto produktams.
Šiaurės Korėjoje suimti amerikiečiai prašo pagalbos  (13)
2014 m. rugsėjo 1 d. 17:41
Trys Šiaurės Korėjoje areštuoti JAV piliečiai pirmadienį paprašė pagalbos, kuri užtikrintų jų paleidimą, tačiau patikino, kad šioje komunistinėje šalyje su jais yra elgiamasi gerai.
V. Putinas pagrasino pavojingiausiu ginklu: ką tai reiškia?  (933)
2014 m. rugsėjo 1 d. 17:06
Rusijos Federacijos tankams ir kariams plūstant per sieną su Ukraina , šalies prezidentas Vladimiras Putinas prakalbo apie pavojingiausią šalies turimą ginklą.
Iš Nandzingo sugrįžo jaunieji Lietuvos olimpiečiai  (1)
2014 m. rugpjūčio 30 d. 11:52
Vėlų rugpjūčio 29-osios vakarą į Lietuvą sugrįžo Nandzingo vasaros jaunimo olimpinėse žaidynėse sėkmingai pasirodžiusi Lietuvos rinktinė. Sportininkus, jų trenerius, LTOK vadovus pasitiko LTOK viceprezidentai Romualdas Bakutis , Bronislavas Vasiliauskas, LTOK direktorato darbuotojai, sporto federacijų vadovai, tėvai ir draugai. Kelionė namo buvo ilga ir sunki, truko ilgiau negu parą.
Papasakojo apie tikrąjį B. Obamos požiūrį į Ukrainą  (131)
2014 m. rugpjūčio 22 d. 10:14
Barackas Obama pakartotinai papriekaištauja Vladimirui Putinui dėl tarptautinės teisės pažeidimų, tačiau šie priekaištai kartu su nesisteminėmis, prastai vykdomomis sankcijomis gali daryti įspūdį tik B. Obamos klapčiukams, o V. Putinui gali turėti visiškai priešingą poveikį.
Popiežius ragina abi Korėjos valstybes susivienyti  (10)
2014 m. rugpjūčio 18 d. 09:24
Popiežius Pranciškus pirmadienį baigė pirmąjį Katalikų Bažnyčios vadovo vizitą Azijoje per pastaruosius 15 metų, paragino abi Korėjos valstybes atmesti įtarumą ir konfrontaciją bei susivienyti kaip „viena šeima, viena tauta“.
Šiaurės Korėja svaidosi grasinimais  (62)
2014 m. rugpjūčio 17 d. 16:13
Dėl bendrų karinių pratybų Pchenjanas Pietų Korėjai ir JAV pagrasino kariniu smūgiu, informuoja agentūra AFP.
Popiežiui atvykus į Pietų Korėją, Šiaurės Korėja paleido raketas  (6)
2014 m. rugpjūčio 14 d. 09:42
Šiaurės Korėja ketvirtadienį, popiežiui Pranciškui atvykus į Pietų Korėją penkių dienų vizito, paleido tris artimojo nuotolio raketas, kurios nukrito jūroje prie jos rytinių krantų.
Sankcijas Rusijai skelbia ir IT bendrovė  (187)
2014 m. rugpjūčio 12 d. 16:45
Vartotojai iš Rusijos, bandantys įdiegti ar atnaujinti „Java“ įskiepį savo kompiuteriuose, priešais nosį pamato špygą: šios programinės įrangos kūrėjai „ Oracle “ vartotojams praneša , jog valstybės embargas įskiepio diegimą draudžia, rašo ZDNet.com.
JAV analitikas J. Fefferis: tikiuosi, kad V. Putinas nėra toks kvailas  (308)
2014 m. rugpjūčio 11 d. 07:02
Rusija mojuoja atsakomųjų sankcijų vėzdu, bet dar neištraukė savo galingiausio ekonominio ginklo.
Liūdnas vaizdas iš kosmoso: valstybė, kurios naktį nesimato  (113)
2014 m. rugpjūčio 5 d. 16:53
Tarptautinėje kosmoso stotyje ( TKS ) dirbantys astronautai mėgsta filmuoti ir fotografuoti teritorijas, virš kurių praskrenda – o naktinis skrydis virš Azijos rytinės dalies žada itin įdomių vaizdų.
Šiaurės Korėja fejerverkais pažymėjo 61-ąsias paliaubų metines
2014 m. liepos 28 d. 18:41
Sekmadienį Šiaurės Korėja pažymėjo 61-ąsias paliaubų po 1950 – 1953 m. karo metines fejerverkais. Nacionalinės agentūros KCNA reportaže matyti, kaip Pchenjano gyventojai susirinko Kim Ir Seno aikštėje žiūrėti fejerverkų. Šiaurės Korėja paliaubas vadina savo pergalės diena.
V. Aleknaitė - Abramikienė. Naujoji senoji Kremliaus civilizacija (I)  (47)
2014 m. liepos 27 d. 17:26
Trečiadienis, liepos 23-oji.Garbės sargyba Charkovo oro uoste. Lėtai ir oriai, pagal kariško protokolo reikalavimus Ukrainos kariškiai vieną po kito neša į lėktuvą karstus su teroristų numušto Malaizijos lėktuvo keleivių palaikais.
Žiniasklaida: I. Strelkovas su V. Putinu nesutaria tik dėl vieno dalyko  (423)
2014 m. liepos 26 d. 12:00
Geografija, motyvai, perimti pokalbiai ir įvairaus pobūdžio netiesioginiai įrodymai rodo, kad labiausiai tikėtini įtariamieji dėl siaubingos 298 „Malaysia Airlines“ lėktuvu skridusių žmonių žūties yra neįprastai gerai apsiginklavusi ir gerai koordinuota karinė grupuotė, lojali Maskvai .
Buvęs KGB pulkininkas: yra žaislas, kuriuo net V. Putinas neišdrįs žaisti  (395)
2014 m. liepos 23 d. 21:06
Buvęs KGB pulkininkas Olegas Gordijevskis įsitikinęs, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Ukrainoje padarė didžiulę klaidą.
Kim Jong Unas instruktuoja raketų paleidimus  (10)
2014 m. liepos 15 d. 12:47
Šiaurės Korėja antradienį paskelbė nuotraukas, kuriose šalies lyderis Kim Jong Unas instruktuoja raketų paleidimus netoli sienos su Pietų Korėja , skelbia "Reuters".
Ž. Pavilionis: likome vieninteliai - dėl V. Putino iš mūsų juokėsi  (540)
2014 m. liepos 12 d. 00:02
Lietuvos draugai Vašingtone mano, kad mes gyvename lyg 1939-aisiais, kuomet Lietuvai grėsė okupacija, sako Lietuvos ambasadorius Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) Žygimantas Pavilionis .
Šiaurės Korėja skelbia stiprinanti anglų kalbos mokymą  (2)
2014 m. liepos 10 d. 14:03
Uždaroji Šiaurės Korėja teigia stiprinanti anglų kalbos mokymą aukštojo mokslo įstaigose. Šalies valstybinės naujienų agentūros KCNA pateiktame vaizdo įraše užfiksuoti studentai, pirmadienį ant Morano kalvos besiklausantys angliškų tekstų ir besimokantys tarimo. Dėstytojas teigia, kad mokymasis už auditorijos ribų padeda studentams atsipalaiduoti.
Šiaurės Korėja paleido dvi raketas  (2)
2014 m. liepos 9 d. 10:48
Šiaurės Korėja trečiadienį paleido į jūrą dvi raketas, veikiausiai trumpojo nuotolio, tęsdama savo raketų bandymų virtinę ir tuo pačiu užsimindama apie galimybes susitaikyti su Pietų Korėja , kuri tokius pasiūlymus su panieka atmeta.
Mirė pasaulį siutinęs Šiaurės Korėjos branduolinės programos ekspertas  (4)
2014 m. liepos 9 d. 08:59
Šiaurės Korėja neteko buvusio šalies branduolinės ir raketinės programos eksperto Dzon Pchen Ho (Jon Pyong Ho), už savo veiklą užsitraukusio Jungtinių Tautų ( JT ) nemalonę.
Šiaurės Korėjoje minimos valstybės įkūrėjo mirties metinės  (4)
2014 m. liepos 8 d. 16:01
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas) antradienį vadovavo oficialiai ceremonijai Pchenjene, minint jo senelio ir šalies įkūrėjo Kim Il Sungo (Kim Ir Seno) mirties 20-ąsias metines.
Japonija atšauks dalį sankcijų Šiaurės Korėjai
2014 m. liepos 3 d. 13:05
Japonija atšauks dalį savo vienašališkų sankcijų Šiaurės Korėjai, premjeras paskelbė ketvirtadienį, po derybų dėl Japonijos piliečių, pagrobtų per Šaltąjį karą.