Šiaurės Korėja

Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) – valstybė rytų Azijoje, šiaurinėje Korėjos pusiasalio dalyje. Šiaurės Korėjoje yra įsitvirtinęs totalitarinis režimas, primenantis stalinistinį režimą buvusioje Sovietų Sąjungoje. Š. Korėjos lyderis - Kim Jong Unas.

B. Obama atskrido į Tokiją, pradėdamas kelionę po Aziją  (4)
2014 m. balandžio 23 d. 14:54
JAV prezidentas Barackas Obama trečiadienį atskrido į Tokiją, pradėdamas kelionę po Azijos šalis, kuri žymi jo intensyvinamas pastangas sutelkti Vašingtono užsienio politikos dėmesį į šį dinamišką regioną.
V. Valevičius. Žalieji – ne ideologija  (22)
2014 m. balandžio 23 d. 10:05
Labai seniai, dar 2004 metais išleidau nedidelę knygelę, pavadinimu „Liberalizmas ir demokratija“ joje yra aprašytos pagrindinės trys ideologijos. Nesu labai originalus, rėmiausi klasikiniu anglų vadovėliu iš Oksfordo Universiteto „Political Ideologies“. Ten gana nesudėtingai parodyta, kuo skiriasi koncepcijos ir ideologijos. Todėl „Žaliųjų judėjimo“ negaliu priskirti paskutiniosioms. Žalieji gali būti ir komunistiniai ir fašistiniai ir liberalūs ir t.t. Čia teorija.
Kaip atrodytų Lietuvos gyvenimas be Rusijos?  (79)
2014 m. balandžio 23 d. 07:54
Premjerui Algirdui Butkevičiui antradienį pareiškė, kad su Rusija , „su kuria nuolat siekėme gerinti santykius“, bus laikomasi racionalios, bet principingos politikos – tad Vyriausybė turėtų nebekeisti savo užsienio politikos verslo naudai.
Šiaurės Korėjos televizija parodė Kim Jong Uno vaikystės nuotraukas  (12)
2014 m. balandžio 22 d. 17:38
Šiaurės Korėjos valstybinė televizija pirmą kartą parodė šalies lyderio Kim Jong Uno vaikystės nuotraukas. Televizija transliavo grupės „Moranbong“ koncertą. Jo pabaigoje dideliame ekrane buvo parodytas chronologinis dokumentinis filmas apie Kimų dinastiją, kuriame žiūrovai taip pat išvydo tris Kim Jong Uno vaikystės nuotraukas.
Seulas: Šiaurės Korėja ruošiasi įvykdyti branduolinio užtaiso bandymą  (3)
2014 m. balandžio 22 d. 09:55
Šiaurės Korėja galbūt ruošiasi įvykdyti ketvirtąjį branduolinį bandymą, antradienį perspėjo Pietų Korėja , remdamasi suaktyvėjusia veikla kaimyninės šalies pagrindinėje tokių bandymų vietoje, likus kelioms dienoms iki JAV prezidento Baracko Obamos vizito Seule.
Šiaurės Korėja įsileido maratonininkus iš užsienio
2014 m. balandžio 16 d. 17:42
Šiaurės Korėjos sostinėje Pchenjane buvo surengtas maratonas , kuriame bėgo ir apie 400 užsieniečių. Renginys buvo skirtas paminėti šalies įkūrėjo Kim il Sungo gimimo metines, skelbia šalies žiniasklaida.
Šiaurės Korėja prisiekė ištikimybę lyderiams  (17)
2014 m. balandžio 15 d. 14:14
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas antradienį pagerbė savo senelį Kim Il Sungą, šaliai minint velionio šalies įkūrėjo gimimo metines atnaujintais ištikimybės pasižadėjimais valdančiajai Kimų dinastijai.
Šiaurės Korėja grasina Seului  (9)
2014 m. balandžio 14 d. 14:07
Pchenjanas griežtai reagavo į Seulo teiginius apie Šiaurės Korėjos branduolinę programą ir politinę sistemą.
Internetinės pažintys: Anglijos lietuvės išpažintis  (309)
2014 m. balandžio 11 d. 11:12
Londone gyvenanti Birutė dalinasi patirtimi apie internetines pažintis, perspėja kitas moteris (ir vyrus) apie tokių pažinčių pavojus bei pataria, kaip atpažinti ir neužkibti ant sukčių kabliuko.
Šiaurės Korėjos gyventojams - malonios naujienos  (23)
2014 m. balandžio 6 d. 16:11
Šiaurės Korėjos valdžia išrinko tris laidas, kurias rodyti ji galės įsigijusi atitinkamą teisę iš Didžiosios Britanijos transliuotojo BBC , praneša sekmadienį laikraštis "The Independent ".
Iš Šiaurės Korėjos pabėgęs vaikinas: tai, ką įsivaizduojate, tėra pusė tikrojo vaizdo  (288)
2014 m. balandžio 5 d. 19:43
Šiaurės Korėjoje gimusiam Seongminui buvo vos dvylika, kai jis ėmė verstis prekių iš Kinijos kontrabanda.
Japonija nurodė kariuomenei numušti Šiaurės Korėjos raketas  (8)
2014 m. balandžio 5 d. 10:40
Japonija davė nurodymą eskadriniam minininkui Japonijos jūroje numušti bet kokią balistinę raketą, kurią gali paleisti Šiaurės Korėja per ateinančias savaites po to, kai Pchenjanas į jūrą paleido vidutinio nuotolio raketą "Rodong", remdamasi vyriausybės šaltiniu skelbia " Reuters ".
Pietų Korėjoje išgelbėti Šiaurės Korėjos jūreiviai iš nuskendusio krovininio laivo  (10)
2014 m. balandžio 4 d. 18:11
Pietų Korėjos pakrantės gelbėtojai penktadienį gavo pranešimą, kad prie Pietų Korėjos pakrantės nuskendo krovininis laivas , plaukęs su Mongolijos vėliava. Juo plaukė 16 jūreivių iš Šiaurės Korėjos. Ne mažiau nei du įgulos nariai žuvo, tris pavyko išgelbėti, dar 11 laikomi dingusiais, jų paieškos tebevyksta, penktadienį pranešė Pietų Korėjos suvienijimo ministerija.
Pietų Korėja išbandė naujas balistines raketas  (10)
2014 m. balandžio 4 d. 09:35
Pietų Korėjos kariškiai išbandė naują balistinę raketą, kovinį užtaisą gebančią nuskraidinti 500 kilometrų, informuoja "Reuters".
Kim Jong Unas įspėja dėl „labai rimtos“ padėties  (13)
2014 m. balandžio 2 d. 13:18
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas "labai rimta" pavadino padėtį Korėjos pusiasalyje.
Į archyvą nugulsiantys keliautojų įspūdžiai iš Minsko: tai - propagandos muziejus po atviru dangumi  (24)
2014 m. balandžio 1 d. 08:48
Baltarusijai fikcijos net nereikia, jos realybė jau savaime yra kažkas tokio, į ką verta žiūrėti kaip į muziejinį eksponatą - važiuokite žiūrėkite, kol dar yra, kai ten bus mums artima demokratija ir normalus pasaulis , neteksime labai įdomaus sovietinės realybės muziejaus visai šalia, vos už poros šimtų kilometrų nuo Vilniaus.
Prie Pietų ir Šiaurės Korėjos sienos įvyko susišaudymas: žmonės evakuojasi  (46)
2014 m. kovo 31 d. 08:05
Šiaurės ir Pietų Korėja pirmadienį apsikeitė ugnimi abipus ginčijamos jūrinės sienos, o Seulo kariškiai nurodė reagavę į incidentą, kai per kovinio šaudymo pratybas Šiaurės Korėjos pajėgų paleisti sviediniai nukrito Pietų Korėjos vandenyse.
Šiaurės Korėja: „neatmes“ naujo branduolinio bandymo galimybės  (16)
2014 m. kovo 30 d. 11:37
Šiaurės Korėja sekmadienį paskelbė, kad „neatmes“ naujo branduolinio bandymo galimybės, teisindama neseniai įvykdytą savo vidutinio nuotolio raketos paleidimą, kuris išprovokavo tarptautinį pasmerkimą.
JT delegatus dėl Krymo Rusija bandė paveikti politiniu šantažu ir grasindama ekonominėmis sankcijomis  (389)
2014 m. kovo 29 d. 16:49
Diplomatai pareiškė, kad prieš balsavimą dėl Krymo Jungtinių Tautų (JT) Generalinėje asamblėjoje Rusija darė spaudimą visai eilei šalių, praneša news.liga.net. Tuo tarpu pati Rusija reikalavimą įsileisti į Krymą ESBO stebėtojus Rusija pavadino diplomatiniu įžūlumu.
FIFA moterų rinktinių reitinge lietuvės prarado penkias pozicijas  (1)
2014 m. kovo 28 d. 13:53
Tarptautinės futbolo federacijų asociacijos ( FIFA ) penktadienį pirmą kartą šiemet paskelbtame moterų futbolo rinktinių reitinge Lietuvos komanda su 1241 tašku iš 81-os vietos nukrito į 86-ąją.
Rusijos draugų sąraše – 10 valstybių  (176)
2014 m. kovo 28 d. 09:40
Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja ketvirtadienį priėmė Vakarų šalių remtą rezoliuciją, kuria smerkiama Rusija dėl Krymo aneksijos, nepripažįstant referendumo dėl pusiasalio atsiskyrimo teisėtumo – už ją balsavo 100 narių, susilaikė 58, prieš buvo 11.
Ūkinininkai ruošiasi blogiausiam  (48)
2014 m. kovo 27 d. 13:42
Dar visai neseniai buvo neįmanoma prognozuoti, kad Rusija okupuos Krymą ir sparčiai plės savo politikos zoną Rytų Ukrainoje . Lygiai taip pat neįmanoma numatyti, kokių ekonominių sankcijų ji bet kuriuo momentu gali imtis ir prieš Lietuvą, aktyviai demonstruojančią neigiamą savo poziciją V. Putino politikos atžvilgiu. Mūsų šalies vežėjai rusiškus „spyglius“ jau pajuto. Rizikingai Rusijos rinkai, kurioje ėmė kristi ir rublio kursas, šiuo metu tenka apie 20 proc. mūsų šalies eksporto. Todėl ne tik politologai bei ekonomistai įspėja, bet ir patys agroverslininkai supranta, kad pasikliauti didžiąja kaimyne visiškai nesaugu. Juolab kad ir pernai lietuviškų mėsos bei pieno produktų tris mėnesius ji neįsileido. Tačiau ar pavyks išsikovoti ekonominę nepriklausomybę nuo Rusijos rinkos?
Šiaurės Korėjos kariškiai per pratybas atakavo Pietų Korėjos gynybinių įtvirtinimų maketus  (10)
2014 m. kovo 27 d. 12:43
Šiaurės Korėja surengė karines pratybas, per kurias buvo naudojami Pietų Korėjos gynybinių įtvirtinimų maketai. Tai ketvirtadienį pranešė naujienų agentūra "Yonhap”, remdamasi neįvardytais šaltiniais kariškių sluoksniuose.
Šiaurės Korėja paleido dvi balistines raketas  (9)
2014 m. kovo 26 d. 10:14
Šiaurės Korėja paleido dvi vidutinio nuotolio balistines raketas praėjus vos kelioms valandoms po JAV , Pietų Korėjos ir Japonijos lyderių susitikimo Nyderlanduose, Hagoje, vykstančiame branduolinio saugumo viršūnių susitikime, skelbia BBC.
Prabilo iš Rusijos propagandos gniaužtų išsilaisvinusi žurnalistė  (738)
2014 m. kovo 23 d. 18:38
Iš Rusijos propagandos girnų išsilaisvinusi žurnalistė Elizabeth Wahl viešai papasakojo apie tai, ką jai teko išgyventi dirbant televizijos „Russia Today“ korespondente.
Britai prisipažino: Rusiją vertina geriau nei ES  (70)
2014 m. kovo 23 d. 16:31
Didžiosios Britanijos konservatorių partijos užsakytos apklausos rezultatai atskleidė, kad britai į Rusiją žiūri palankiau nei į Europos Sąjungą ( ES ) ir jos institucijas, skelbia "EUbusiness".
Šiaurės Korėjoje - trumpojo nuotolio raketų bandymai  (7)
2014 m. kovo 23 d. 09:04
Demonstruodama pykti su Seulu, Šiaurės Korėja per pastarąją parą testavo dešimtis trumpojo nuotolio raketų, praneša Pietų Korėjos kariuomenė, skelbia BBC .
Šiaurės Korėja paleido 30 trumpojo nuotolio raketų  (14)
2014 m. kovo 22 d. 09:03
Šiaurės Korėja šeštadienį į jūrą nuo rytinės šalies pakrantės paleido 30 trumpojo nuotolio raketų, pranešė Pietų Korėja, kuria remiasi AP.
Kas apgintų Lietuvą prasidėjus karui?  (62)
2014 m. kovo 21 d. 10:25
„Užpuolus vieną NATO bloko narę teigiama, kad užpultas visas blokas“, – taip arba panašiai skamba žymusis 5 straipsnis. Mano manymu, neapsaugos nei 5, nei 6, nei kiti straipsniai. Vien tik pažvelgus į žemėlapį, net ne karo specialistui aišku, kad mus apginti, o juo labiau patiems apsiginti, nėra jokių galimybių. Žemėlapis daug ką parodo.