Šiaurės Korėja

Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) – valstybė rytų Azijoje, šiaurinėje Korėjos pusiasalio dalyje. Šiaurės Korėjoje yra įsitvirtinęs totalitarinis režimas, primenantis stalinistinį režimą buvusioje Sovietų Sąjungoje. Š. Korėjos lyderis - Kim Jong Unas.

Papasakojo apie tikrąjį B. Obamos požiūrį į Ukrainą  (135)
2014 m. rugpjūčio 22 d. 10:14
Barackas Obama pakartotinai papriekaištauja Vladimirui Putinui dėl tarptautinės teisės pažeidimų, tačiau šie priekaištai kartu su nesisteminėmis, prastai vykdomomis sankcijomis gali daryti įspūdį tik B. Obamos klapčiukams, o V. Putinui gali turėti visiškai priešingą poveikį.
Popiežius ragina abi Korėjos valstybes susivienyti  (10)
2014 m. rugpjūčio 18 d. 09:24
Popiežius Pranciškus pirmadienį baigė pirmąjį Katalikų Bažnyčios vadovo vizitą Azijoje per pastaruosius 15 metų, paragino abi Korėjos valstybes atmesti įtarumą ir konfrontaciją bei susivienyti kaip „viena šeima, viena tauta“.
Šiaurės Korėja svaidosi grasinimais  (63)
2014 m. rugpjūčio 17 d. 16:13
Dėl bendrų karinių pratybų Pchenjanas Pietų Korėjai ir JAV pagrasino kariniu smūgiu, informuoja agentūra AFP.
Popiežiui atvykus į Pietų Korėją, Šiaurės Korėja paleido raketas  (6)
2014 m. rugpjūčio 14 d. 09:42
Šiaurės Korėja ketvirtadienį, popiežiui Pranciškui atvykus į Pietų Korėją penkių dienų vizito, paleido tris artimojo nuotolio raketas, kurios nukrito jūroje prie jos rytinių krantų.
Sankcijas Rusijai skelbia ir IT bendrovė  (190)
2014 m. rugpjūčio 12 d. 16:45
Vartotojai iš Rusijos, bandantys įdiegti ar atnaujinti „Java“ įskiepį savo kompiuteriuose, priešais nosį pamato špygą: šios programinės įrangos kūrėjai „ Oracle “ vartotojams praneša , jog valstybės embargas įskiepio diegimą draudžia, rašo ZDNet.com.
JAV analitikas J. Fefferis: tikiuosi, kad V. Putinas nėra toks kvailas  (307)
2014 m. rugpjūčio 11 d. 07:02
Rusija mojuoja atsakomųjų sankcijų vėzdu, bet dar neištraukė savo galingiausio ekonominio ginklo.
Liūdnas vaizdas iš kosmoso: valstybė, kurios naktį nesimato  (112)
2014 m. rugpjūčio 5 d. 16:53
Tarptautinėje kosmoso stotyje ( TKS ) dirbantys astronautai mėgsta filmuoti ir fotografuoti teritorijas, virš kurių praskrenda – o naktinis skrydis virš Azijos rytinės dalies žada itin įdomių vaizdų.
Šiaurės Korėja fejerverkais pažymėjo 61-ąsias paliaubų metines
2014 m. liepos 28 d. 18:41
Sekmadienį Šiaurės Korėja pažymėjo 61-ąsias paliaubų po 1950 – 1953 m. karo metines fejerverkais. Nacionalinės agentūros KCNA reportaže matyti, kaip Pchenjano gyventojai susirinko Kim Ir Seno aikštėje žiūrėti fejerverkų. Šiaurės Korėja paliaubas vadina savo pergalės diena.
V. Aleknaitė - Abramikienė. Naujoji senoji Kremliaus civilizacija (I)  (47)
2014 m. liepos 27 d. 17:26
Trečiadienis, liepos 23-oji.Garbės sargyba Charkovo oro uoste. Lėtai ir oriai, pagal kariško protokolo reikalavimus Ukrainos kariškiai vieną po kito neša į lėktuvą karstus su teroristų numušto Malaizijos lėktuvo keleivių palaikais.
Žiniasklaida: I. Strelkovas su V. Putinu nesutaria tik dėl vieno dalyko  (423)
2014 m. liepos 26 d. 12:00
Geografija, motyvai, perimti pokalbiai ir įvairaus pobūdžio netiesioginiai įrodymai rodo, kad labiausiai tikėtini įtariamieji dėl siaubingos 298 „Malaysia Airlines“ lėktuvu skridusių žmonių žūties yra neįprastai gerai apsiginklavusi ir gerai koordinuota karinė grupuotė, lojali Maskvai .
Buvęs KGB pulkininkas: yra žaislas, kuriuo net V. Putinas neišdrįs žaisti  (395)
2014 m. liepos 23 d. 21:06
Buvęs KGB pulkininkas Olegas Gordijevskis įsitikinęs, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Ukrainoje padarė didžiulę klaidą.
Kim Jong Unas instruktuoja raketų paleidimus  (10)
2014 m. liepos 15 d. 12:47
Šiaurės Korėja antradienį paskelbė nuotraukas, kuriose šalies lyderis Kim Jong Unas instruktuoja raketų paleidimus netoli sienos su Pietų Korėja , skelbia "Reuters".
Ž. Pavilionis: likome vieninteliai - dėl V. Putino iš mūsų juokėsi  (540)
2014 m. liepos 12 d. 00:02
Lietuvos draugai Vašingtone mano, kad mes gyvename lyg 1939-aisiais, kuomet Lietuvai grėsė okupacija, sako Lietuvos ambasadorius Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) Žygimantas Pavilionis .
Šiaurės Korėja skelbia stiprinanti anglų kalbos mokymą  (2)
2014 m. liepos 10 d. 14:03
Uždaroji Šiaurės Korėja teigia stiprinanti anglų kalbos mokymą aukštojo mokslo įstaigose. Šalies valstybinės naujienų agentūros KCNA pateiktame vaizdo įraše užfiksuoti studentai, pirmadienį ant Morano kalvos besiklausantys angliškų tekstų ir besimokantys tarimo. Dėstytojas teigia, kad mokymasis už auditorijos ribų padeda studentams atsipalaiduoti.
Šiaurės Korėja paleido dvi raketas  (2)
2014 m. liepos 9 d. 10:48
Šiaurės Korėja trečiadienį paleido į jūrą dvi raketas, veikiausiai trumpojo nuotolio, tęsdama savo raketų bandymų virtinę ir tuo pačiu užsimindama apie galimybes susitaikyti su Pietų Korėja , kuri tokius pasiūlymus su panieka atmeta.
Mirė pasaulį siutinęs Šiaurės Korėjos branduolinės programos ekspertas  (4)
2014 m. liepos 9 d. 08:59
Šiaurės Korėja neteko buvusio šalies branduolinės ir raketinės programos eksperto Dzon Pchen Ho (Jon Pyong Ho), už savo veiklą užsitraukusio Jungtinių Tautų ( JT ) nemalonę.
Šiaurės Korėjoje minimos valstybės įkūrėjo mirties metinės  (4)
2014 m. liepos 8 d. 16:01
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas) antradienį vadovavo oficialiai ceremonijai Pchenjene, minint jo senelio ir šalies įkūrėjo Kim Il Sungo (Kim Ir Seno) mirties 20-ąsias metines.
Japonija atšauks dalį sankcijų Šiaurės Korėjai
2014 m. liepos 3 d. 13:05
Japonija atšauks dalį savo vienašališkų sankcijų Šiaurės Korėjai, premjeras paskelbė ketvirtadienį, po derybų dėl Japonijos piliečių, pagrobtų per Šaltąjį karą.
Šiaurės Korėja paleido dar dvi raketas  (5)
2014 m. liepos 2 d. 12:48
Šiaurės Korėja į jūrą paleido dar dvi trumpojo nuotolio raketas, skelbia BBC .
Pietų Korėja: Šiaurės Korėjos pasiūlymas yra absurdiškas
2014 m. liepos 1 d. 16:58
Pietų Korėja antradienį atmetė Šiaurės Korėjos pasiūlymą abiem šalims sustabdyti priešišką karinę veiklą, pavadino jį „absurdišku“ ir pasiūlė Pchenjanui pademonstruoti nuoširdumą atsisakant branduolinių ginklų.
Perspėjimas visiems, nežaidžiantiems pagal JAV taisykles  (48)
2014 m. liepos 1 d. 08:51
Didžiausias Prancūzijos bankas " BNP Paribas " sutiko sumokėti rekordinę 9 mlrd. dolerių (23 mlrd. Lt) baudą dėl prekybos sankcijų, kurias JAV paskelbė Iranui, Sudanui ir Kubai, pažeidimų. Apie tai praneša BBC .
Šiaurės Korėja pateikė netikėtą pasiūlymą  (7)
2014 m. birželio 30 d. 10:38
Šiaurės Korėja pirmadienį pateikė netikėtą pasiūlymą, kad Pchenjanas ir Pietų Korėja nuo šios savaitės turėtų sustabdyti žodžių karą ir priešiškus karinius veiksmus, ypač netoli abiejų šalių ginčijamos sienos Geltonojoje jūroje.
Šiaurės Korėja išbandė dvi trumpojo nuotolio raketas  (7)
2014 m. birželio 29 d. 10:59
Šiaurės Korėja iš šalies rytinės pakrantės į jūrą paleido dvi trumpojo nuotolio raketas, remdamasi Pietų Korėjos pranešimais skelbia BBC.
Vilniuje studijuojančios korėjietės šmaikštauja: lietuviai per aukšti, reikia net garsiau kalbėti, kad ten, padebesiuose, išgirstų  (44)
2014 m. birželio 28 d. 10:01
Ar pasiryžtum avantiūrai išvykti pagyventi į Luang Prabang? Ak, nežinai, kur tai yra? Korėjietės Ji Hyeon Lee ir Nawoom Seok prieš atvykdamos studijuoti į Vilniaus universitetą, taip pat neturėjo žalio supratimo, kur tas Vilnius.
Karo metinės Šiaurės Korėjoje: mitingai ir šūviai į taikinius su JAV kariais  (11)
2014 m. birželio 27 d. 16:15
Šiaurės Korėja šią savaitę masiniu mitingu pažymėjo 64-ąsias Korėjos karo pradžios metines. Į Kim Il Sungo aikštę Pchenjane suplūdo tūkstančiai žmonių, tarp jų ir aukšti partijos bei valstybės pariegūnai. Mitingo metu žmonės žygiavo gatvėmis, laikydami plakatus ir skanduodami antiamerikietiškus šūkius. Per karo metinėms skirtas pratybas Šiaurės Korėjos kariai šaudė į taikinius, vaizduojančius amerikiečių kareivius.
Šiaurės Korėja tikina išbandžiusi naujo tipo raketą  (1)
2014 m. birželio 27 d. 09:46
Šiaurės Korėjos valstybinė naujienų agentūra KCNA paskelbė, jog šalies karinės pajėgos sėkmingai išbandė naujo tipo tikslaus nutaikymo raketą, remdamasis AFP informacija, rašo "The Guardian".
Šiaurės Korėja paleido tris trumpojo nuotolio raketas  (4)
2014 m. birželio 26 d. 16:55
Šiaurės Korėja ketvirtadienį iš rytinės pakrantės į vandenį paleido tris trumpojo nuotolio raketas, teigė Pietų Korėjos gynybos pareigūnas, kuriuo remiasi AP.
Šiaurės Korėja įtūžo dėl kino komedijos, vaizduojančios pasikėsinimą į jos lyderį  (8)
2014 m. birželio 26 d. 08:37
Šiaurės Korėja trečiadienį pasmerkė naują Holivudo komediją, kurioje vaizduojamas pasikėsinimas nužudyti šios šalies lyderį Kim Jong Uną, sakydama, kad tas filmas prilygsta „įžūliam teroro aktui“, ir grasindama „negailestingu atsaku“, jeigu JAV valdžia jo neuždraus.
Šiaurės Korėja: stiprios moterys ir silpni vyrai  (48)
2014 m. birželio 26 d. 00:02
Holivude Šiaurės Korėja yra mėgstama filmų piktadarė. Tačiau mažai kas žino, kad ši komunistinė šalis turi savo kino pramonę, kuri atlieka tiek propagandinės mašinos vaidmenį, tiek buvo tapusi asmeninės velionio lyderio Kim Jong Ilo aistros projektu, rašo bbc.com.