Šiaurės Korėja

Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) – valstybė rytų Azijoje, šiaurinėje Korėjos pusiasalio dalyje. Šiaurės Korėjoje yra įsitvirtinęs totalitarinis režimas, primenantis stalinistinį režimą buvusioje Sovietų Sąjungoje. Š. Korėjos lyderis - Kim Jong Unas.

Šiaurės Korėja išplatino nerimą keliantį vaizdo įrašą  (23)
2015 m. gegužės 27 d. 23:50
Vaizdo įrašas, kuriame matyti balistinės raketos paleidimas iš Šiaurės Korėjos povandeninio laivo, paskelbtas KLDR propagandiniame tinklalapyje „Uriminzokkiri“, yra klastotė.
Slaptos operacijos Šiaurės Korėjoje: nukentėjusiųjų pasakojimai turi šį tą bendro  (6)
2015 m. gegužės 25 d. 17:05
Rim Ilas į Kuveitą iš Šiaurės Korėjos vidurį nakties atvyko puoselėdamas daug vilčių apie šviesesnį rytojų. Tai buvo 1996 metai. Šiaurės Korėjoje siautėjo badas, trūko pagrindinių maisto produktų. Ši krizė truko ketverius metus ir pražudė daugiau nei tris milijonus žmonių, skelbia CNN.
Šiaurės Korėjos diktatoriaus brolis pastebėtas E. Claptono koncerte  (10)
2015 m. gegužės 22 d. 23:03
Internete pasirodė filmuota medžiaga, kurioje užfiksuotas Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong-uno (Kim Čen Uno) vyresnysis brolis Kim Jong-cholas (Kim Čen Čolas), besilankantis britų atlikėjo Erico Claptono koncertuose Londone, skelbia BBC.
Šiaurės Korėja: egzekucija – dėl per mažos ryžių porcijos  (119)
2015 m. gegužės 21 d. 19:09
Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong-uno (Kim Čen Uno) nemalonę užsitraukė ginkluotųjų pajėgų viceministras So Hong-chanas (So Hong Čanas) ir keli kiti diktatoriui artimi asmenys.
Šiaurės Korėja išplatino pavojingą pareiškimą: tai – esminis žingsnis  (22)
2015 m. gegužės 20 d. 11:28
Gegužės 20 d. Šiaurės Korėja pranešė turinti galimybių sumažinti turimų branduolinių ginklų dydįį. Šis pareiškimas – esminis žingsnis, kuris galbūt reiškia, kad Pchenjanui atsivėrė galimybė pasigaminti atominių kovinių galvučių, kurias galėtų nešti balistinė raketa.
J. Kerry prakalbo apie griežtesnes sankcijas Šiaurės Korėjai  (5)
2015 m. gegužės 18 d. 12:16
JAV svarsto galimybę sugriežtinti sankcijas Šiaurės Korėjai, kuri atsisako vykdyti JT rezoliucijas.
10 dalykų, kuriuos mes darome kiekvieną dieną, tačiau jie neteisėti Š. Korėjoje  (143)
2015 m. gegužės 15 d. 15:04
Žmonės kartais net nesusimąsto, kokie iš tiesų yra laimingi ir kiek daug jie gali laisvai rinktis - susitikti su draugais, išlenkti taurelę, vykti atostogų. Na, o kai tingisi, tiesiog įsijungti mėgiamą TV kanalą. Ar kada susimąstėte, kad yra šalių, kur visa tai – nelegalu?
Itin kraupi egzekucija Šiaurės Korėjoje: matyto vaizdo nepamirš dar ilgai  (177)
2015 m. gegužės 14 d. 14:44
Nuo tada, kai 2011 metais pradėjo vadovauti Šiaurės Korėjai, šalies lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas) bet kokia kaina stengiasi stiprinti savo valdžią – vienas iš jo taikomų metodų yra žiaurūs ir kūrybiškumo nestokojantys susidorojimai su jam nepaklūstančiaisiais.
Žiniasklaida: Šiaurės Korėjos gynybos vadas sušaudytas po vizito Maskvoje  (171)
2015 m. gegužės 13 d. 17:04
Šiaurės Korėjos ginkluotųjų pajėgų ministras Hyon Yong Cholas buvo sušaudytas praėjus mėnesiui po apsilankymo konferencijoje Maskvoje, praneša tvrain.ru su nuoroda į Honkongo televizijos kanalą „Phoenix TV“.
Šiaurės Korėjoje išbandyta balistinė iš povandeninio laivo paleidžiama raketa  (7)
2015 m. gegužės 9 d. 10:42
Šiaurės Korėja šeštadienį paskelbė apie sėkmingą balistinės raketos paleidimo iš povandeninio laivo išbandymą – tokia technologija (angl. santrumpa SLBM) ateityje suteiktų šiai branduolinį ginklą turinčiai šaliai antrojo (atsakomojo) smūgio galimybę.
Ištrinta gegužės 9-osios priešistorė: faktai, kurių gėdijasi Maskva  (1273)
2015 m. gegužės 9 d. 01:57
Maskva gegužę tradiciškai mini Antrojo pasaulinio karo veiksmų pabaigą Europoje, tačiau šiais metais šventė panašesnė į karikatūrą, mat dalyvauti joje atsisakė daugelis pasaulio šalių lyderių.
Šiaurės Korėja pareiškė, kad Pietų Korėja šmeižia Kim Jong Uną  (11)
2015 m. gegužės 7 d. 16:25
Šiaurės Korėjos atstovas pareiškė , kad Pietų Korėjos žvalgybos agentūros surinkta informacija apie įvykdytas mirties bausmes 15 šalies pareigūnų tėra šmeižtas, skelbia „Reuters“.
Rusijos branduolinis arsenalas daro įspūdį: trys prielaidos nepasiduoti V. Putinui  (287)
2015 m. gegužės 7 d. 05:30
NATO priklausančios Europos šalys turėtų sugrįžti prie branduolinio atgrasymo politikos prieš Rusiją: stiprinti branduolinį arsenalą, turėti valios jį panaudoti, jei prireiktų, ir aiškiai siųsti žinią priešininkui.
Šiaurės Korėjos diplomatai surengė demaršą JT renginyje  (56)
2015 m. balandžio 30 d. 20:20
Jungtinėse Tautose JAV organizuotas renginys Šiaurės Korėjos žmogaus teisių klausimu virto chaosu, kai šios šalies diplomatai, triukšmaujant dezertyrams, perskaitė savo protesto pareiškimą, o tada išėjo iš salės.
A. Tapinas pažadėjo koreguoti kelionės aplink pasaulį maršutą  (3)
2015 m. balandžio 28 d. 12:50
Trečiojo „Auksinio proto” finalo dalyviai – kaip pasakoje apie žveją ir auksinę žuvelę – kuo toliau, tuo daugiau visko nori. Jei laimėtų superfinalą ir kelionę aplink pasaulį, visi svajoja, kad į kelionės maršrutą būtinai būtų įtraukta jų svajonių šalis.
Įspėja dėl Šiaurės Korėjos branduolinio ginklo  (9)
2015 m. balandžio 23 d. 15:33
Kinija įspėja dėl didėjančio Šiaurės Korėjos branduolinių ginklų skaičiaus.
E. Gentvilas: be dvigubos pilietybės įteisinimo galime tapti bado salomis  (149)
2015 m. balandžio 22 d. 15:58
Liberalų Sąjūdžio frakcijai raginant su kitais Seimo rinkimais surengti privalomąjį referendumą dėl dvigubos pilietybės, liberalas Eugenijus Gentvilas „Žinių radijui“ trečiadienį sakė, kad Lietuvos užsidarymas be dvigubos pilietybės būtų jai labai skausmingas.
Paskelbė apie abejotiną Šiaurės Korėjos diktatoriaus pasiekimą  (42)
2015 m. balandžio 21 d. 19:19
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas) šeštadienį įkopė į aukščiausią šalies kalną, pranešė naujienų agentūra KCNA. Ši žinia sukėlė abejonių.
Kim Jong Unas skelbia užkopęs į aukščiausią šalies kalną  (79)
2015 m. balandžio 20 d. 09:28
Šiaurės Korėjos žiniasklaida praneša, kad šalies lyderis Kim Jong- Unas užkopė į aukščiausią šalies kalną, informuoja BBC.
Kim Jong Unas įkopė į aukščiausią Šiaurės Korėjos kalną  (61)
2015 m. balandžio 19 d. 16:35
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas įkopė į aukščiausią šalies kalną ir jo viršukalnėje kariams pareiškė, kad žygiai pėsčiomis suteikia dvasinės energijos, kuri yra galingesnė už branduolinius ginklus, sekmadienį pranešė valstybinė šios izoliuotos komunistinės šalies žiniasklaida.
JAV ambasadoriui – Šiaurės Korėjos grasinimai  (7)
2015 m. balandžio 17 d. 13:32
Šiaurės Korėja pagrasino, neva JAV ambasadorius Pietų Korėjoje gali sulaukti didesnės nelaimės nei praėjusį mėnesį prieš jį įvykdyto išpuolio, jei nesiliaus įžeidinėjęs Pchenjano juokingais kaltinimais, skelbia „ Reuters “.
Futbolininkai negailėjo aplodismentų rungtynes stebėjusiam Šiaurės Korėjos lyderiui  (6)
2015 m. balandžio 17 d. 10:51
Šiaurės Korėjos valstybinis transliuotojas antradienį, balandžio 14 dieną, parodė vaizdo reportažą apie tai, kaip šalies lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Una) su žmona Ri Sol Ju stebi futbolo varžybas.
L. Kojala. Akmuo po Rusijos kaklu  (106)
2015 m. balandžio 16 d. 13:14
„Po ilgų ir sekinančių kelionių Krymas ir Sevastopolis sugrįžta į namų uostą, į savą pakrantę, į Rusiją!“ – tokiais žodžiais Vladimiras Putinas praėjusių metų pavasarį sveikino Krymo pseudoreferendumo rezultatus, kurie tapo pirmosios Europos valstybės dalies teritorijos aneksijos nuo Antrojo pasaulinio karo pretekstu.
Kariai Šiaurės Korėjoje demonstravo lojalumą Kimų dinastijai  (6)
2015 m. balandžio 13 d. 16:46
Šiaurės Korėjos valstybinė televizija KRT pirmadienį parodė vaizdo įrašą, kuriame – Kimų dinastijai lojalumą pademonstruoti skirtame mitinge dalyvaujantys kariai. Renginys skirtas 103-osioms Kim Il Sungo metinėms paminėti. Swekmadienį šimtai Šiaurės Korėjos karių susirinko į mintingą Pchenjane, Kumsustano saulės rūmų aikštėje, kur buvo atsisveikinama su Kim Il Sungo ir Kim Jong Ilo palaikais.
Pietų Korėja ir JAV pradėjo bendras karines pratybas  (1)
2015 m. balandžio 10 d. 19:34
Pietų Korėja ir JAV penktadienį pradėjo bendras karinių oro pajėgų pratybas. Seulo duomenimis, dvi savaites truksiančiuose manevruose „Max Thunder“ dalyvauja apie 100 lėktuvų ir 1 400 kareivių, praneša agentūra AFP .
Svarbi Rusijos ir Kinijos korta žaidime su JAV  (139)
2015 m. balandžio 10 d. 18:59
Tiek Rusija , tiek Kinija Kubą vertina kaip labai svarbią kortą strateginiame žaidime su JAV , todėl stengiasi plėtoti santykius su Kuba . Taip teigia žurnalo Kubos studijoms redaktorius Stewenas Willkinsonas.
Šiaurės Korėja apsisprendė dėl branduolinės programos  (15)
2015 m. balandžio 9 d. 21:27
Šiaurės Korėjos vadovybė viename retų parlamento posėdžių pasitvirtino būsimą savo kursą. Jis numato „ekonominę plėtrą paraleliai su branduolinių ginkluotųjų pajėgų kūrimu“, pareiškė ministras pirmininkas Pak Pong Ju, kurį cituoja valstybinė naujienų agentūra KCNA.
Baltieji rūmai neįvardys 2014-ųjų kibernetinės atakos organizatorių  (4)
2015 m. balandžio 9 d. 14:39
Baltieji rūmai trečiadienį pareiškė, kad neįvardys, kas pernai spalį organizavo kibernetinę ataką prieš oficialius Vašingtono tinklalapius, nors žiniasklaida tą incidentą siejo su Rusija .
Šiaurės Korėja paleido dvi raketas  (14)
2015 m. balandžio 9 d. 07:38
Ketvirtadienį Šiaurės Korėja paleido dvi mažo nuotolio raketas į Geltonosios jūros akvatoriją. Tai pranešė Pietų Korėjos nacionalinės gynybos ministerija.