Šiaurės Korėja

Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) – valstybė rytų Azijoje, šiaurinėje Korėjos pusiasalio dalyje. Šiaurės Korėjoje yra įsitvirtinęs totalitarinis režimas, primenantis stalinistinį režimą buvusioje Sovietų Sąjungoje. Š. Korėjos lyderis - Kim Jong Unas.

Įspėja dėl Šiaurės Korėjos branduolinio ginklo  (9)
2015 m. balandžio 23 d. 15:33
Kinija įspėja dėl didėjančio Šiaurės Korėjos branduolinių ginklų skaičiaus.
E. Gentvilas: be dvigubos pilietybės įteisinimo galime tapti bado salomis  (146)
2015 m. balandžio 22 d. 15:58
Liberalų Sąjūdžio frakcijai raginant su kitais Seimo rinkimais surengti privalomąjį referendumą dėl dvigubos pilietybės, liberalas Eugenijus Gentvilas „Žinių radijui“ trečiadienį sakė, kad Lietuvos užsidarymas be dvigubos pilietybės būtų jai labai skausmingas.
Paskelbė apie abejotiną Šiaurės Korėjos diktatoriaus pasiekimą  (42)
2015 m. balandžio 21 d. 19:19
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas) šeštadienį įkopė į aukščiausią šalies kalną, pranešė naujienų agentūra KCNA. Ši žinia sukėlė abejonių.
Kim Jong Unas skelbia užkopęs į aukščiausią šalies kalną  (76)
2015 m. balandžio 20 d. 09:28
Šiaurės Korėjos žiniasklaida praneša, kad šalies lyderis Kim Jong- Unas užkopė į aukščiausią šalies kalną, informuoja BBC.
Kim Jong Unas įkopė į aukščiausią Šiaurės Korėjos kalną  (61)
2015 m. balandžio 19 d. 16:35
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas įkopė į aukščiausią šalies kalną ir jo viršukalnėje kariams pareiškė, kad žygiai pėsčiomis suteikia dvasinės energijos, kuri yra galingesnė už branduolinius ginklus, sekmadienį pranešė valstybinė šios izoliuotos komunistinės šalies žiniasklaida.
JAV ambasadoriui – Šiaurės Korėjos grasinimai  (7)
2015 m. balandžio 17 d. 13:32
Šiaurės Korėja pagrasino, neva JAV ambasadorius Pietų Korėjoje gali sulaukti didesnės nelaimės nei praėjusį mėnesį prieš jį įvykdyto išpuolio, jei nesiliaus įžeidinėjęs Pchenjano juokingais kaltinimais, skelbia „ Reuters “.
Futbolininkai negailėjo aplodismentų rungtynes stebėjusiam Šiaurės Korėjos lyderiui  (6)
2015 m. balandžio 17 d. 10:51
Šiaurės Korėjos valstybinis transliuotojas antradienį, balandžio 14 dieną, parodė vaizdo reportažą apie tai, kaip šalies lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Una) su žmona Ri Sol Ju stebi futbolo varžybas.
L. Kojala. Akmuo po Rusijos kaklu  (106)
2015 m. balandžio 16 d. 13:14
„Po ilgų ir sekinančių kelionių Krymas ir Sevastopolis sugrįžta į namų uostą, į savą pakrantę, į Rusiją!“ – tokiais žodžiais Vladimiras Putinas praėjusių metų pavasarį sveikino Krymo pseudoreferendumo rezultatus, kurie tapo pirmosios Europos valstybės dalies teritorijos aneksijos nuo Antrojo pasaulinio karo pretekstu.
Kariai Šiaurės Korėjoje demonstravo lojalumą Kimų dinastijai  (6)
2015 m. balandžio 13 d. 16:46
Šiaurės Korėjos valstybinė televizija KRT pirmadienį parodė vaizdo įrašą, kuriame – Kimų dinastijai lojalumą pademonstruoti skirtame mitinge dalyvaujantys kariai. Renginys skirtas 103-osioms Kim Il Sungo metinėms paminėti. Swekmadienį šimtai Šiaurės Korėjos karių susirinko į mintingą Pchenjane, Kumsustano saulės rūmų aikštėje, kur buvo atsisveikinama su Kim Il Sungo ir Kim Jong Ilo palaikais.
Pietų Korėja ir JAV pradėjo bendras karines pratybas  (1)
2015 m. balandžio 10 d. 19:34
Pietų Korėja ir JAV penktadienį pradėjo bendras karinių oro pajėgų pratybas. Seulo duomenimis, dvi savaites truksiančiuose manevruose „Max Thunder“ dalyvauja apie 100 lėktuvų ir 1 400 kareivių, praneša agentūra AFP .
Svarbi Rusijos ir Kinijos korta žaidime su JAV  (139)
2015 m. balandžio 10 d. 18:59
Tiek Rusija , tiek Kinija Kubą vertina kaip labai svarbią kortą strateginiame žaidime su JAV , todėl stengiasi plėtoti santykius su Kuba . Taip teigia žurnalo Kubos studijoms redaktorius Stewenas Willkinsonas.
Šiaurės Korėja apsisprendė dėl branduolinės programos  (15)
2015 m. balandžio 9 d. 21:27
Šiaurės Korėjos vadovybė viename retų parlamento posėdžių pasitvirtino būsimą savo kursą. Jis numato „ekonominę plėtrą paraleliai su branduolinių ginkluotųjų pajėgų kūrimu“, pareiškė ministras pirmininkas Pak Pong Ju, kurį cituoja valstybinė naujienų agentūra KCNA.
Baltieji rūmai neįvardys 2014-ųjų kibernetinės atakos organizatorių  (4)
2015 m. balandžio 9 d. 14:39
Baltieji rūmai trečiadienį pareiškė, kad neįvardys, kas pernai spalį organizavo kibernetinę ataką prieš oficialius Vašingtono tinklalapius, nors žiniasklaida tą incidentą siejo su Rusija .
Šiaurės Korėja paleido dvi raketas  (14)
2015 m. balandžio 9 d. 07:38
Ketvirtadienį Šiaurės Korėja paleido dvi mažo nuotolio raketas į Geltonosios jūros akvatoriją. Tai pranešė Pietų Korėjos nacionalinės gynybos ministerija.
Ekspertas: nusiųsti kvietimą Kim Jong Unui V. Putiną paskatino nuoskauda  (157)
2015 m. balandžio 8 d. 00:07
Ką vienas pasaulio lyderių, kurio šalinasi tarptautinė bendruomenė, kuris santykius su visomis didžiosiomis galybėmis pavertė įtemptais, daro, siekdamas parodyti, kad vis dar turi draugų?
B. Obama rado naują būdą kovoti su programišiais  (15)
2015 m. balandžio 1 d. 22:06
JAV prezidentas Barackas Obama pasiūlė sukurti programą, padėsiančią valdžios atstovams nubausti programišius iš užsienio, skelbia BBC.
Šiaurės Korėjoje prasidėjo nauji mokslo metai  (4)
2015 m. balandžio 1 d. 19:46
Šiaurės Korėja trečiadienį, balandžio 1 dieną, šventė naujų mokslo metų pradžią, pranešė valstybinė naujienų agentūra KCNA. Vaizdo įraše matyti ceremonija, kurios metu 1-ojoje Pchenjano vidurinėje mokykloje buvo pasitikti nauji mokiniai. Nauji mokiniai dalyvavo pirmoje semestro pamokoje, o juos klasės gale stebėjo tėvai.
Dar žingsnis – ir atsiras nauja mirtinų ginklų klasė  (92)
2015 m. kovo 29 d. 09:40
Kibernetiniai ginklai atrodo gerokai nuobodesnis dalykas už dar tik brėžiniuose egzistuojančius futuristiškus tankus, pirmą kartą į orą pakylančius naujus karinius lėktuvus ar netgi naujo tipo amuniciją, kuri skrieja toliau, greičiau, taikliau arba smarkiau sužaloja priešininką. Bet kuomet norima įgyti pranašumą, geros būna visos priemonės – net ir tos, kurios yra nuobodžios ar nelabai matomos.
Įvyko esminis pokytis: kaip pasikeitė pusiausvyra  (66)
2015 m. kovo 26 d. 07:01
Pastaraisiais dešimtmečiais iškilo naujos diktatūros formos, paremtos manipuliavimu informacija, o ne masiniu smurtu.
JAV ir Pietų Korėja surengė karinę operaciją  (26)
2015 m. kovo 25 d. 17:56
Jungtinių Amerikos Valstijų ir Pietų Korėjos kariuomenės surengė bendras šaudymo pratybas. Abiejų šalių kariai pradėjo karinius mokymus padedant aviacijai, artilerijai, pėstininkų paramos elementams apie 50km į šiaurę nuo Seulo.
Juodasis scenarijus – Rusija puola: kaip galėtų vykti ir baigtis toks karas  (706)
2015 m. kovo 25 d. 15:18
Rusijai aneksavus Krymą ir destabilizavus padėtį Rytų Ukrainoje, karinė Rusijos ir Vakarų konfrontacija dėl Baltijos šalių nebėra neįmanoma. Kokiomis aplinkybėmis tai įvyktų?
Parasparniu – aplink pasaulį?  (3)
2015 m. kovo 23 d. 16:02
„Ar galima parasparniu apskristi pasaulį?” – sužinojęs, kad vienas „Auksinio proto” dalyvių skraido parasparniais, paklausė LRT žaidimo vedėjas Arūnas Valinskas . Klausimas aktualus, nes pagrindinis LRT intelektinio žaidimo prizas – kelionė aplink pasaulį.
Kaip Rusija flirtuoja su neįprasta partnere  (100)
2015 m. kovo 23 d. 13:02
Rusų pareigūnas pranešė, kad Maskva ir Pchenjanas susitarė aptarti pažangaus vystymo zonų kūrimą Rusijos Tolimuosiuose Rytuose ir Šiaurės Korėjoje.
D. Paukštė. Lietuva kovoja su emigracija, o JK – su imigracija. Kaip sekasi?  (28)
2015 m. kovo 23 d. 10:38
Skaitydami stenkitės palyginti: koks politikų vaidmuo, jų aktyvumas, siūlomų priemonių gausa ir arsenalas, visuomenių galimybės, jų suinteresuotumas, aktyvumas ir atsakomybė.
Rusų verslininkas: stiprėja tamsiosios jėgos, kurių V. Putinas nekontroliuoja  (254)
2015 m. kovo 20 d. 22:30
Rusų verslininkas Aleksandras Lebedevas , kuriam priklauso britų leidiniai „Evening Standard“ ir „Independent“, mano, kad Rusijoje stiprėja „tamsiosios jėgos“, kurių Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nekontroliuoja.
Kim Jong Unui Maskvoje nieko gero nežada  (118)
2015 m. kovo 19 d. 17:45
Kovo 18 d. prisistatyti atsisakęs Rusijos valdininkas patvirtino, kad Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas Rusijos kvietimu dalyvaus Maskvoje rengiamose pergalės Antrajame pasauliniame kare metinėms skirtose iškilmėse.
Pietų Korėja kaltina Pchenjaną dėl kibernetinių atakų prieš atomines jėgaines  (1)
2015 m. kovo 17 d. 14:05
Pietų Korėjos vyriausybė antradienį apkaltino Šiaurės Korėją pernai gruodį surengus kibernetines atakas prieš jos atomines jėgaines valdančią bendrovę, pavadinusi jas provokacija, sukėlusia pavojų žmonių gyvybėms ir saugumui.
Rusija amerikiečių akyse nusirito neregėtai žemai  (146)
2015 m. kovo 17 d. 06:47
Teigiamai Rusiją vertinančių amerikiečių skaičius per praėjusius metus sumažėjo 10 procentų. Tai rodo „Gallup“ bendrovės surengtos apklausos rezultatai, praneša „RIA Novosti“.
Dėl Šiaurės Korėjos veiksmų didėja įtampa  (11)
2015 m. kovo 13 d. 10:57
Šiaurės Korėja ketvirtadienį paleido septynias raketas „žemė-oras“, kurios nukrito į jūrą netoli šalies rytinių krantų, o tą operaciją prižiūrėjo valstybės lyderis Kim Jong Unas , pusiasalyje tvyrant padidėjusiai karinei įtampai, penktadienį pranešė Pietų Korėjos gynybos ministerija.