Šiaurės Korėja

Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) – valstybė rytų Azijoje, šiaurinėje Korėjos pusiasalio dalyje. Šiaurės Korėjoje yra įsitvirtinęs totalitarinis režimas, primenantis stalinistinį režimą buvusioje Sovietų Sąjungoje. Š. Korėjos lyderis - Kim Jong Unas.

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Nelieskite futbolo kamuolio kruvinomis rankomis  (85)
2015 m. rugpjūčio 2 d. 18:03
„Bet kokie veiksmai, siejantys politiką su sportu, prieštarauja Olimpinei chartijai,"- sakė Kinijos ambasadorė Lietuvoje Yang Xiuping 2008 metais, kai prieš Pekino vasaros olimpines žaidynes, kai Tibeto laisvės rėmėjai Lietuvoje rengė protesto akcijas. Išgirdę žinią iš Kvala Lumpūro, kad Tarptautinis olimpinis komitetas 2022 m. žiemos olimpiadą vėl patikėjo rengti Kinijai, o ji vyks pačiame Pekine, apie Tibeto okupaciją ir žmogaus teisių padėtį jau stengiamės patylėti. Ne vien todėl, kad šios šalies diplomatija rytietiškai mandagiai vis užsimena apie ryšį tarp prekybos sąlygų ir nesikišimo į tai, ką kinai vadina savo vidaus reikalu.
CNN: Rusija ir Šiaurės Korėja įsivėlė į pavojingas varžybas  (285)
2015 m. liepos 31 d. 18:50
Irano lyderiams rengiantis bent jau laikinai pristabdyti šalies branduolinę programą, Rusija ir Šiaurės Korėja įsivėlė į varžybas, kuri valstybė gali vadintis stipriausia branduoline šalimi – arba kuri grėsmingiau apie tai kalba.
E. Murauskaitė. Dėl pokyčių Ukrainoje – branduolinės kontrabandos rizika Lietuvai  (33)
2015 m. liepos 29 d. 10:35
Lietuvos ir pasaulio žiniasklaida atidžiai seka įvykius Ukrainoje, ir ten prasidėjusios kriminalinio pasaulio restruktūrizacijos pasekmės jau juntamos, nors šis aspektas sulaukia kiek mažiau dėmesio. Nerimą kelia ne tik besiformuojantys nauji nusikalstami dariniai bei atsiveriantys nauji kontrabandos keliai ir gabenimo būdai: kyla pavojus, jog per regioną gali būti pervežamos branduolinės medžiagos teroro grupuočių užsakymu, ar dvejopos panaudos komponentai gali būti tiekiami valstybinėms branduolinėms ir raketų programoms.
Minimos 62-osios Korėjos karo paliaubų metinės  (2)
2015 m. liepos 27 d. 17:28
Nuolatinių nesutarimų kamuojamos Pietų ir Šiaurės Korėjos liepos 27 d. mini 62-ąsias 1950-1953 m. vykusio Korėjos Karo paliaubų metines. Šiaurės Korėja vadina liepos 27-ąją Didžiojo tėvynės išvadavimo karo pergalės diena ir smerkia konfrontaciją didinantį JAV karinį dalyvavimą Pietų Korėjoje.
I. Starošaitei dietos laikymasis vos nesibaigė tragiškai, D. Meškaitė susirgo anoreksija  (38)
2015 m. liepos 27 d. 16:18
Po trumpų vasaros atostogų į dvidešimtąjį gimtadienį pasitinkančios LNK televizijos eterį grįžta žiūrimiausia laida „ Valanda su Rūta “. Jau kitą savaitę, sekmadienį vasarinė „Valandos su Rūta“ studija pražys rekordine gėlių jūra, o laidos vedėja Rūta Mikelkevičiūtė pakvies pakalbėti pačiomis įvairiausiomis temomis – nuo smagių nuotykių kelionėse iki skaudžių išpažinčių.
Išaiškėjo, kad Irena Starošaitė vos nemirė laikydamasi dietos  (3)
2015 m. liepos 27 d. 16:12
Po trumpų vasaros atostogų į dvidešimtąjį gimtadienį pasitinkančios LNK televizijos eterį grįžta laida „Valanda su Rūta“. Jau kitą savaitę, sekmadienį, rugpjūčio 9-ąją, laidos vedėja Rūta Mikelkevičiūtė pakvies pakalbėti pačiomis įvairiausiomis temomis – nuo smagių nuotykių kelionėse iki skaudžių išpažinčių. Laidos palies pačias įvairiausias emocijas ir atsakys į netikėčiausius klausimus: kodėl Andriui Mamontovui išvyka į Šiaurės Korėją yra labiausiai pribloškusi kelionė, kur nuveda meilė ir kokius gyvenimo pokyčius ji lemia.
Šiaurės Korėjos nedomina į Irano derybas panašus dialogas su JAV  (3)
2015 m. liepos 21 d. 10:53
Šiaurės Korėja pareiškė esanti visiškai nesuinteresuota į Irano derybas panašiam dialogui su Jungtinėmis Valstijomis, skelbia „Al Jazeera“.
Šiaurės Korėja gamina biologinį ginklą ir bando jį su savais žmonėmis?  (62)
2015 m. liepos 20 d. 22:55
Tikite, kad Pchenjanas nuotraukas iš šalies Biotechnologijų centro paviešino per apmaudžią klaidą? Neatmetama galimybė, kad tai nebuvo joks atsitiktinumas – įtariama, jog jaunasis šalies lyderis Kim Jong Unas tokiu būdu tiesiog subtiliai grasina visam pasauliui, teigia „The Daily Beast“.
Šiaurės Korėja skelbia, kad rinkimuose dalyvavo 99,97 proc. rinkėjų  (17)
2015 m. liepos 20 d. 09:58
Šiaurės Korėjos kontroliuojama žiniasklaida skelbia, neva sekmadienį vykusiuose vietos rinkimuose dalyvavo 99,97 proc. rinkėjų – nedalyvavo tik tie, kurie buvo išvykę iš šalies, praneša „The Guardian“.
Skaitmeninis piratavimas: sekti ir bausti ar ieškoti kitų kovos būdų  (31)
2015 m. liepos 19 d. 17:23
Pagrindinė skaitmeninė piratavimo priežastis yra patogumas – šimtą kartų paprasčiau įrašą parsisiųsti, negu ieškoti, kur nusipirkti, LRT RADIJUI sako Vilniaus universiteto verslo ekonomikos ir vadybos mokslų daktaras Marius Akulavičius. „Bet, jei pateiksi patogią ir iš pradžių nemokamą sistemą (tokią, kaip „ Spotify “), paskui, jeigu ji patiks, vartotojas bus labiau linkęs mokėti už tam tikras papildomas paslaugas, pavyzdžiui, už geresnę garso kokybę, galimybę turėti asmenines kūrinių kopijas“, – įsitikinęs disertacijos „Skaitmeninio piratavimo valdymas kūrybinio turinio industrijoje“ autorius.
Šiaurės Korėjos gyventojai balsuoja vietos valdžios rinkimuose  (9)
2015 m. liepos 19 d. 16:10
Šiaurės Korėjos gyventojai sekmadienį balsuoja valstybės kontroliuojamuose rinkimuose, per kuriuos turi būti išrinkti nauji, valdančiosios partijos iškelti atstovai į provincijų, miestų ir apygardų asamblėjas, pranešė valstybinė žiniasklaida.
Kibernetinio karo migla: Kaip valstybės puola viena kitą internetu  (6)
2015 m. liepos 17 d. 10:09
Da­bar yra pa­sau­li­nių tin­klo ka­rų am­žius, vals­ty­bės run­gia­si ki­ber­ne­ti­niais gink­lais. Bet žai­di­me dau­giau pil­kų ats­pal­vių, nei tei­gia trokš­tan­tie­ji ka­ro.
Šiaurės Korėja įsileidžia grupę iš Slovėnijos  (2)
2015 m. liepos 15 d. 08:45
Šiaurės Korėja leido šalyje surengti koncertą grupei iš Slovėnijos, praneša BBC.
Kim Jong Uną pasivijo grėsmingi kaltinimai  (62)
2015 m. liepos 15 d. 00:00
Šiaurės Korėja neigia Vakarų žiniasklaidos ir JAV Kongreso metamus kaltinimus, esą Pchenjano biotechnologijų centre galima gaminti biologinį ginklą, pavyzdžiui, juodligės užkratą. Šiaurės Korėjos atstovų teigimu, Kongreso politikai gali atvykti ir viską pamatyti savo akimis, skelbia ibtimes.com.
Pietų Korėja grąžino ne visus šalies krantus pasiekusius žvejus iš Šiaurės Korėjos  (2)
2015 m. liepos 14 d. 08:58
Antradienį Pietų Korėja pranešė parsiuntusi du žvejus iš Šiaurės Korėjos, kurie anksčiau šį mėnesį buvo išgelbėti jūroje, praneša AP.
Šiaurės Korėjoje paskelbtas naujas gynybos ministras  (28)
2015 m. liepos 11 d. 18:10
Šiaurės Korėjoje keturių žvaigždučių generolas šeštadienį paskelbtas gynybos ministru, po jo pirmtako nušalinimo ir egzekucijos praėjus trims mėnesiams.
JAV generolas: pati didžiausia grėsmė yra Rusija  (444)
2015 m. liepos 10 d. 08:28
Jungtinių Valstijų jūrų pėstininkų korpusui vadovaujantis generolas Josephas Dunfordas įvardijo Rusiją pačia didžiausia grėsme JAV.
Šiaurės Korėjos lyderis žiaurumu 7 kartus pralenkė tėvą  (60)
2015 m. liepos 9 d. 14:23
Nuo 2011 metų, kai prie Šiaurės Korėjos valdžios vairo stojo dabartinis šalies lyderis Kim Jong Unas , mirties bausmėmis buvo nuteista 70 žmonių.
Po Kim Jong Uno apsilankymo vėžlių fermoje sušaudytas jos vadovas  (158)
2015 m. liepos 8 d. 18:11
Pietų Korėjos laikraštis „Daily NK“, remdamasis šaltiniu Šiaurės Korėjoje , pranešė, kad vėžlių fermos Pchejane vadovas buvo sušaudytas po to, kai joje apsilankęs KLDR lyderis Kim Jong Unas sukritikavo jo darbą.
Šiaurės Korėja mini šalies įkūrėjo Kim Il Sungo mirties metines  (3)
2015 m. liepos 8 d. 14:52
Šiaurės korėjiečiai trečiadienį, liepos 8 dieną, mini 21-ąsias Šiaurės Korėjos įkūrėjo Kim Il Sungo mirties metines. Vaizdo įraše taip pat rodomas gėlių ornamentas, skirtas dabartiniam šalies vadovui Kim Jong Unui.
Pietų Korėjoje - masinės pabėgėlių iš Šiaurės Korėjos vestuvės  (3)
2015 m. liepos 1 d. 18:16
Pietų Korėjoje surengta šimto iš Šiaurės Korėjos pabėgusių porų vestuvių ceremonija. Į šią šventę pasveikinti jaunavedžių atvyko apie 400 laimės palinkėti pageidavusių asmenų ir jaunavedžių artimųjų. Ceremonija surengta Pietų Korėjos sostinės Seulo sporto stadione. Remiantis oficialiais Pietų Korėjos pateikiamais duomenimis, į Pietų Korėją iš Šiaurės Korėjos persikėlė per 28 tūkst. pabėgėlių.
Šiaurės Korėjoje pompastiškai atidarytas Pchenjano oro uosto terminalas  (17)
2015 m. liepos 1 d. 17:19
Trečiadienį Pchenjane oficialiai atidarytas naujasis oro uosto terminalas . Vaizdo įraše, kurį išplatino Šiaurės Korėjos valstybinis transliuotojas KCNA, užfiksuota atidarymo ceremonija, kurioje dalyvavo daug aukšto rango šalies valdžios pareigūnų. Reportaže rodoma, kaip Šiaurės Korėjos valdžios pareigūnai ir paprasti žmonės apžiūri naujame terminale duris atvėrusias parduotuves, restoranus ir laukimo sales.
Kim Jong Unas naujuoju statiniu didžiuojasi, nors jo architektą pasmerkė mirčiai  (57)
2015 m. birželio 30 d. 13:46
Šiaurės Korėjos lyderis prieš atidarymą apžiūrėjo Pchenjano oro uosto naująjį terminalą, tačiau žiniasklaida tvirtina, kad Kim Jong Unas nurodė įvykdyti mirties bausmę jį projektavusiam architektui, kai jam nepatiko statinio dizainas.
Vilniaus parkuose – palaidi šunys: padarę pastabą sulauksite pasiūlymo vaikščioti kitur  (294)
2015 m. birželio 27 d. 12:06
Planuojate ramiai pasivaikščioti sostinės parke? Nusiteikite netikėtam susitikimui su gauja palaidų šunų. Paprašyti savo šunis prisirišti šeimininkai geriausiu atveju tikins, kad jų šunys – Dievo angelėliai, blogiausiu – pasiūlys vaikščioti kitur, nes jo šuniui esą juk reikia kažkur išsilakstyti.
Iškilmingą mitingą surengusi Šiaurės Korėja grasino paskandinti JAV ugnies jūroje  (27)
2015 m. birželio 26 d. 12:21
Šiaurės Korėja ketvirtadienį, birželio 25 dieną, Pchenjane surengė masinį mitingą, skirtą 65-osioms Korėjos karo pradžios metinėms.
Karo laukas . Kaip įveikti Rusiją netiesioginės konfrontacijos būdu  (186)
2015 m. birželio 25 d. 06:00
Vienas seniausių karinių Kinijos terminų yra žodis „strategija“. Tačiau jis reiškia gerokai daugiau nei paprastas Vakarų kultūros strategijos kaip abstrahuoto, visų karinių operacijų ir veiksmų kare ar mūšyje plano supratimas. Juo labiau, jis visiškai neatitinka trumpo karinio strategijos apibrėžimo, kuris nusako, kaip tikslas pasiekiamas turimais resursais.
Mokslininkai: būtina mažinti šiltnamio efektą skatinančių dujų išmetimus  (11)
2015 m. birželio 21 d. 17:53
Mokslininkai teigia, kad pasaulyje dažnėjant sausroms ir karščio bangoms, politikams būtina susitarti dėl išmetamų dujų kiekio mažinimo.
Ekspertai: laukiama ekstremalių karščio bangų  (164)
2015 m. birželio 19 d. 14:47
2014-ieji buvo karčiausi metai per visą orų stebėjimo istoriją, bet specialistai spėja, kad ir 2015 m. sumuš karščiausių praėjusių metų rekordus.
Šiaurės Korėjoje – itin retas įvykis: tai padaryti pavyko vienetams  (43)
2015 m. birželio 15 d. 11:16
Vienas Šiaurės Korėjos karys pirmadienį pabėgo į Pietų Korėją, tapęs vienu iš nedaugelio žmonių, kuriems pavyko kirsti vieną iš labiausiai pasaulyje įtvirtintų sausumos sienų, pranešė kariškiai.