Šiaurės Korėja

Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) – valstybė rytų Azijoje, šiaurinėje Korėjos pusiasalio dalyje. Šiaurės Korėjoje yra įsitvirtinęs totalitarinis režimas, primenantis stalinistinį režimą buvusioje Sovietų Sąjungoje. Š. Korėjos lyderis - Kim Jong Unas.

Pietų Korėjoje - masinės pabėgėlių iš Šiaurės Korėjos vestuvės  (3)
2015 m. liepos 1 d. 18:16
Pietų Korėjoje surengta šimto iš Šiaurės Korėjos pabėgusių porų vestuvių ceremonija. Į šią šventę pasveikinti jaunavedžių atvyko apie 400 laimės palinkėti pageidavusių asmenų ir jaunavedžių artimųjų. Ceremonija surengta Pietų Korėjos sostinės Seulo sporto stadione. Remiantis oficialiais Pietų Korėjos pateikiamais duomenimis, į Pietų Korėją iš Šiaurės Korėjos persikėlė per 28 tūkst. pabėgėlių.
Šiaurės Korėjoje pompastiškai atidarytas Pchenjano oro uosto terminalas  (18)
2015 m. liepos 1 d. 17:19
Trečiadienį Pchenjane oficialiai atidarytas naujasis oro uosto terminalas . Vaizdo įraše, kurį išplatino Šiaurės Korėjos valstybinis transliuotojas KCNA, užfiksuota atidarymo ceremonija, kurioje dalyvavo daug aukšto rango šalies valdžios pareigūnų. Reportaže rodoma, kaip Šiaurės Korėjos valdžios pareigūnai ir paprasti žmonės apžiūri naujame terminale duris atvėrusias parduotuves, restoranus ir laukimo sales.
Kim Jong Unas naujuoju statiniu didžiuojasi, nors jo architektą pasmerkė mirčiai  (56)
2015 m. birželio 30 d. 13:46
Šiaurės Korėjos lyderis prieš atidarymą apžiūrėjo Pchenjano oro uosto naująjį terminalą, tačiau žiniasklaida tvirtina, kad Kim Jong Unas nurodė įvykdyti mirties bausmę jį projektavusiam architektui, kai jam nepatiko statinio dizainas.
Vilniaus parkuose – palaidi šunys: padarę pastabą sulauksite pasiūlymo vaikščioti kitur  (294)
2015 m. birželio 27 d. 12:06
Planuojate ramiai pasivaikščioti sostinės parke? Nusiteikite netikėtam susitikimui su gauja palaidų šunų. Paprašyti savo šunis prisirišti šeimininkai geriausiu atveju tikins, kad jų šunys – Dievo angelėliai, blogiausiu – pasiūlys vaikščioti kitur, nes jo šuniui esą juk reikia kažkur išsilakstyti.
Iškilmingą mitingą surengusi Šiaurės Korėja grasino paskandinti JAV ugnies jūroje  (27)
2015 m. birželio 26 d. 12:21
Šiaurės Korėja ketvirtadienį, birželio 25 dieną, Pchenjane surengė masinį mitingą, skirtą 65-osioms Korėjos karo pradžios metinėms.
Karo laukas . Kaip įveikti Rusiją netiesioginės konfrontacijos būdu  (186)
2015 m. birželio 25 d. 06:00
Vienas seniausių karinių Kinijos terminų yra žodis „strategija“. Tačiau jis reiškia gerokai daugiau nei paprastas Vakarų kultūros strategijos kaip abstrahuoto, visų karinių operacijų ir veiksmų kare ar mūšyje plano supratimas. Juo labiau, jis visiškai neatitinka trumpo karinio strategijos apibrėžimo, kuris nusako, kaip tikslas pasiekiamas turimais resursais.
Mokslininkai: būtina mažinti šiltnamio efektą skatinančių dujų išmetimus  (11)
2015 m. birželio 21 d. 17:53
Mokslininkai teigia, kad pasaulyje dažnėjant sausroms ir karščio bangoms, politikams būtina susitarti dėl išmetamų dujų kiekio mažinimo.
Ekspertai: laukiama ekstremalių karščio bangų  (164)
2015 m. birželio 19 d. 14:47
2014-ieji buvo karčiausi metai per visą orų stebėjimo istoriją, bet specialistai spėja, kad ir 2015 m. sumuš karščiausių praėjusių metų rekordus.
Šiaurės Korėjoje – itin retas įvykis: tai padaryti pavyko vienetams  (42)
2015 m. birželio 15 d. 11:16
Vienas Šiaurės Korėjos karys pirmadienį pabėgo į Pietų Korėją, tapęs vienu iš nedaugelio žmonių, kuriems pavyko kirsti vieną iš labiausiai pasaulyje įtvirtintų sausumos sienų, pranešė kariškiai.
Žiniasklaida: iš Kim Jong Uno jau tyčiojasi ne tik gyventojai  (138)
2015 m. birželio 5 d. 19:43
Nors politika Pchenjane išlieka neskaidri, šaltiniai kalba apie pasireiškiančius ankstyvus nepasitenkinimo šalies vadovybe požymius.
Šiaurės Korėja šventė tarptautinę vaikų gynimo dieną  (1)
2015 m. birželio 2 d. 13:02
Šiaurės Korėjoje vaikai ir mokytojai vienoje Pchenjano našlaičių prieglaudoje pirmadienį, birželio 1 dieną, minėjo 65-ąsias Tarptautinės vaikų gynimo dienos metines.
Šalis, kurią priskiria „blogiausioms iš blogiausių“: skerdynės ir kankinimai  (61)
2015 m. gegužės 31 d. 21:14
Uzbekistane kiekviena diena primena Kalėdas – bent jau autoritariškojo šalies vadovo Islamo Karimovo prezidentiniuose rūmuose.
Šiaurės Korėja išplatino nerimą keliantį vaizdo įrašą  (23)
2015 m. gegužės 27 d. 23:50
Vaizdo įrašas, kuriame matyti balistinės raketos paleidimas iš Šiaurės Korėjos povandeninio laivo, paskelbtas KLDR propagandiniame tinklalapyje „Uriminzokkiri“, yra klastotė.
Slaptos operacijos Šiaurės Korėjoje: nukentėjusiųjų pasakojimai turi šį tą bendro  (6)
2015 m. gegužės 25 d. 17:05
Rim Ilas į Kuveitą iš Šiaurės Korėjos vidurį nakties atvyko puoselėdamas daug vilčių apie šviesesnį rytojų. Tai buvo 1996 metai. Šiaurės Korėjoje siautėjo badas, trūko pagrindinių maisto produktų. Ši krizė truko ketverius metus ir pražudė daugiau nei tris milijonus žmonių, skelbia CNN.
Šiaurės Korėjos diktatoriaus brolis pastebėtas E. Claptono koncerte  (10)
2015 m. gegužės 22 d. 23:03
Internete pasirodė filmuota medžiaga, kurioje užfiksuotas Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong-uno (Kim Čen Uno) vyresnysis brolis Kim Jong-cholas (Kim Čen Čolas), besilankantis britų atlikėjo Erico Claptono koncertuose Londone, skelbia BBC.
Šiaurės Korėja: egzekucija – dėl per mažos ryžių porcijos  (120)
2015 m. gegužės 21 d. 19:09
Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong-uno (Kim Čen Uno) nemalonę užsitraukė ginkluotųjų pajėgų viceministras So Hong-chanas (So Hong Čanas) ir keli kiti diktatoriui artimi asmenys.
Šiaurės Korėja išplatino pavojingą pareiškimą: tai – esminis žingsnis  (22)
2015 m. gegužės 20 d. 11:28
Gegužės 20 d. Šiaurės Korėja pranešė turinti galimybių sumažinti turimų branduolinių ginklų dydįį. Šis pareiškimas – esminis žingsnis, kuris galbūt reiškia, kad Pchenjanui atsivėrė galimybė pasigaminti atominių kovinių galvučių, kurias galėtų nešti balistinė raketa.
J. Kerry prakalbo apie griežtesnes sankcijas Šiaurės Korėjai  (5)
2015 m. gegužės 18 d. 12:16
JAV svarsto galimybę sugriežtinti sankcijas Šiaurės Korėjai, kuri atsisako vykdyti JT rezoliucijas.
10 dalykų, kuriuos mes darome kiekvieną dieną, tačiau jie neteisėti Š. Korėjoje  (143)
2015 m. gegužės 15 d. 15:04
Žmonės kartais net nesusimąsto, kokie iš tiesų yra laimingi ir kiek daug jie gali laisvai rinktis - susitikti su draugais, išlenkti taurelę, vykti atostogų. Na, o kai tingisi, tiesiog įsijungti mėgiamą TV kanalą. Ar kada susimąstėte, kad yra šalių, kur visa tai – nelegalu?
Itin kraupi egzekucija Šiaurės Korėjoje: matyto vaizdo nepamirš dar ilgai  (177)
2015 m. gegužės 14 d. 14:44
Nuo tada, kai 2011 metais pradėjo vadovauti Šiaurės Korėjai, šalies lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas) bet kokia kaina stengiasi stiprinti savo valdžią – vienas iš jo taikomų metodų yra žiaurūs ir kūrybiškumo nestokojantys susidorojimai su jam nepaklūstančiaisiais.
Žiniasklaida: Šiaurės Korėjos gynybos vadas sušaudytas po vizito Maskvoje  (171)
2015 m. gegužės 13 d. 17:04
Šiaurės Korėjos ginkluotųjų pajėgų ministras Hyon Yong Cholas buvo sušaudytas praėjus mėnesiui po apsilankymo konferencijoje Maskvoje, praneša tvrain.ru su nuoroda į Honkongo televizijos kanalą „Phoenix TV“.
Šiaurės Korėjoje išbandyta balistinė iš povandeninio laivo paleidžiama raketa  (7)
2015 m. gegužės 9 d. 10:42
Šiaurės Korėja šeštadienį paskelbė apie sėkmingą balistinės raketos paleidimo iš povandeninio laivo išbandymą – tokia technologija (angl. santrumpa SLBM) ateityje suteiktų šiai branduolinį ginklą turinčiai šaliai antrojo (atsakomojo) smūgio galimybę.
Ištrinta gegužės 9-osios priešistorė: faktai, kurių gėdijasi Maskva  (1274)
2015 m. gegužės 9 d. 01:57
Maskva gegužę tradiciškai mini Antrojo pasaulinio karo veiksmų pabaigą Europoje, tačiau šiais metais šventė panašesnė į karikatūrą, mat dalyvauti joje atsisakė daugelis pasaulio šalių lyderių.
Šiaurės Korėja pareiškė, kad Pietų Korėja šmeižia Kim Jong Uną  (11)
2015 m. gegužės 7 d. 16:25
Šiaurės Korėjos atstovas pareiškė , kad Pietų Korėjos žvalgybos agentūros surinkta informacija apie įvykdytas mirties bausmes 15 šalies pareigūnų tėra šmeižtas, skelbia „Reuters“.
Rusijos branduolinis arsenalas daro įspūdį: trys prielaidos nepasiduoti V. Putinui  (287)
2015 m. gegužės 7 d. 05:30
NATO priklausančios Europos šalys turėtų sugrįžti prie branduolinio atgrasymo politikos prieš Rusiją: stiprinti branduolinį arsenalą, turėti valios jį panaudoti, jei prireiktų, ir aiškiai siųsti žinią priešininkui.
Šiaurės Korėjos diplomatai surengė demaršą JT renginyje  (56)
2015 m. balandžio 30 d. 20:20
Jungtinėse Tautose JAV organizuotas renginys Šiaurės Korėjos žmogaus teisių klausimu virto chaosu, kai šios šalies diplomatai, triukšmaujant dezertyrams, perskaitė savo protesto pareiškimą, o tada išėjo iš salės.
A. Tapinas pažadėjo koreguoti kelionės aplink pasaulį maršutą  (3)
2015 m. balandžio 28 d. 12:50
Trečiojo „Auksinio proto” finalo dalyviai – kaip pasakoje apie žveją ir auksinę žuvelę – kuo toliau, tuo daugiau visko nori. Jei laimėtų superfinalą ir kelionę aplink pasaulį, visi svajoja, kad į kelionės maršrutą būtinai būtų įtraukta jų svajonių šalis.
Įspėja dėl Šiaurės Korėjos branduolinio ginklo  (9)
2015 m. balandžio 23 d. 15:33
Kinija įspėja dėl didėjančio Šiaurės Korėjos branduolinių ginklų skaičiaus.
E. Gentvilas: be dvigubos pilietybės įteisinimo galime tapti bado salomis  (149)
2015 m. balandžio 22 d. 15:58
Liberalų Sąjūdžio frakcijai raginant su kitais Seimo rinkimais surengti privalomąjį referendumą dėl dvigubos pilietybės, liberalas Eugenijus Gentvilas „Žinių radijui“ trečiadienį sakė, kad Lietuvos užsidarymas be dvigubos pilietybės būtų jai labai skausmingas.