Šiaurės Korėja

Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) – valstybė rytų Azijoje, šiaurinėje Korėjos pusiasalio dalyje. Šiaurės Korėjoje yra įsitvirtinęs totalitarinis režimas, primenantis stalinistinį režimą buvusioje Sovietų Sąjungoje. Š. Korėjos lyderis - Kim Jong Unas.

Verslininkai iš šalies, kur verslas uždraustas  (14)
2014 m. spalio 25 d. 11:15
Restorano savininko Chon Chol-woo pavardę žino kiekviena Pietų Korėjoje gyvenanti šeima.
Kur iš tiesų buvo dingęs Kim Jong Unas  (36)
2014 m. spalio 23 d. 17:24
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas, prieš savaitę visus nustebinęs dailesne figūra, vėl atrodo toks pats kaip anksčiau. Jau buvo pasklidusių gandų, kad Kinijoje jaunajam diktatoriui buvo atlikta skrandžio suveržimo operacija, skelbia „The Daily Mail“.
Šiaurės Korėjos žiniasklaida: Kim Jong Unas paleido sulaikytą amerikietį B. Obamos prašymu  (3)
2014 m. spalio 22 d. 16:47
Šiaurės Korėja trečiadienį pranešė, kad sulaikytas JAV „nusikaltėlis“ Jeffrey Fowle'as buvo paleistas šalies lyderio Kim Jong Uno nurodymu po „daugkartinių“ JAV prezidento Baracko Obamos prašymų.
Nepamirštamas skrydis blogiausiomis pasaulyje avialinijomis (video)  (9)
2014 m. spalio 22 d. 09:30
Šiaurės Korėjos valstybinė (o kitokia ji vargu ar galėtų būti) oro linijų bendrovė „Air Koryo“ tikrai patenka toli gražu ne į vieno „pačių pačiausių“ avialinijų sąrašo viršūnes. Ir nieko keisto, kad dažniausiai - ne pačiose geriausiose kategorijose.
Šiaurės Korėja į laisvę paleido vieną iš trijų JAV piliečių
2014 m. spalio 22 d. 08:01
Į laisvę paleistas vienas iš trijų Šiaurės Korėjoje sulaikytų JAV piliečių Jeffrey Fowle'as, remdamasi amerikiečių pareigūnais skelbia BBC.
D. Paukštė. Krokodilo ašaros dėl profsąjungų  (9)
2014 m. spalio 22 d. 07:09
„Ar pas mus yra profsąjungos? Tai, kas yra - tik profsąjungų parodija. Ir jų nebus tol, kol darbuotojai bus avinai be ragų, kurie kartais tyliai pamekena, bet nesibado. Todėl mūsų atlyginimai ES uodegoje, kainos ES viršūnėje, socialinė atskirtis ES viena didžiausių ir niekas nesikeičia, nejuda į geresnę pusę. Valdininkų greit bus daugiau nei dirbančiųjų, veisiasi kaip tarakonai. Kol žmonės nenustos bijoti ir nestreikuos, neišeis į gatves su savo reikalavimais, tol čia niekas nepasikeis. Ir toliau bus vaidinama butaforinė demokratija - saugi valdžios elito ir šėšėlinių šalies valdovų - milijonierių ir milijardierių užuovėja“. Iš komentarų internete
A. Piontkovskis: V. Putinas planuoja žaisti ne šachmatais, o pokerį  (54)
2014 m. spalio 19 d. 20:15
Rusijos prezidentas ketina Vakarus šantažuoti atominiu ginklu, teigia Rusijos politikos analitikas Andrejus Piontkovskis . Jis mano, kad jei „žali žmogeliukai“ ir Rusijos kariai pasirodytų, pvz., Estijoje, Vladimiras Putinas NATO įspėtų nesikišti, nes tai rusiškojo pasaulio reikalas, ir pagrasintų panaudosiąs atominį ginklą, jei Aljansas prieš juos imsis karinių veiksmų.
Dviejų Korėjų pasienyje įvyko susišaudymas  (4)
2014 m. spalio 19 d. 14:50
Šiaurės Korėjos ir Pietų Korėjos kariai sekmadienį trumpai susišaudė prie itin įtvirtintos sausumos sienos ir tai yra antras toks incidentas šį mėnesį, pranešė Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“.
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas antrąkart pasirodė viešumoje  (8)
2014 m. spalio 17 d. 09:07
Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida penktadienį pranešė apie naują šalies lyderio Kim Jong Uno (Kim Čen Uno) pasirodymą viešumoje – antrąjį per pastarąsias keturias dienas po užsitęsusio dingimo.
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas pasirodė viešumoje, ramsčiuodamasis lazda  (1)
2014 m. spalio 14 d. 13:38
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas pagaliau pasirodė viešumoje, ramsčiuodamasis lazda, po užsitęsusio ir nepaaiškinto dingimo, kuris kurstė spėliones dėl jo sveikatos ir netgi gandus, kad branduolinį ginklą turinčioje valstybėje įvyko perversmas. Valstybinė žiniasklaida antradienį pranešė, kad Kim Jong Unas, kuris nebuvo pastebėtas viešumoje beveik šešias savaites, apžiūrėjo vieną naujai pastatytą gyvenamąjį kompleksą ir vieną mokslo institutą.
Šiaurės Korėja parodė prapuolusio Kim Jong Uno nuotraukas  (23)
2014 m. spalio 14 d. 07:08
Šiaurės Korėja bando nutraukti pasaulines spekuliacijas apie savo lyderio Kim Jong Uno dingimo priežastis.
Kaip estai vertina gėjų partnerystę  (114)
2014 m. spalio 10 d. 23:10
„TopGear apdovanojimai 2015” ir Baltijos šalių metų automobilio rinkimų karavanas ketvirtadienį savo kelionę baigė Taline.
„120s“: naftos kainų karas ir sukarintos jaunimo stovyklos
2014 m. spalio 10 d. 17:04
DELFI TV trumposiose žiniose žiūrėkite: kyla įtarimų, kad prasidėjo naftos kainų karas, laikas galvoti apie sukarintų stovyklų rengimą, Rusijos ekonomikai - vienintelis šansas, Šiaurės Korėja atidengė artilerijos ugnį į Pietų Korėjos teritoriją, orų prognozė ir dienos kadras.
Stiprėja gandai apie valdžios krizę Šiaurės Korėjoje  (2)
2014 m. spalio 10 d. 15:26
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas penktadienį nedalyvavo vienos svarbios politinės sukakties minėjime, o faktas, kad jis jau mėnesį nesirodo viešumoje, toliau kursto spėliones dėl šio veikėjo sveikatos būklės ir politinės ateities.
Šiaurės Korėja atidengė artilerijos ugnį į Pietų Korėjos teritoriją  (38)
2014 m. spalio 10 d. 14:02
Šiaurės Korėja penktadienį atidengė artilerijos ugnį į Pietų Korėjos teritoriją, netoli dviejų kaimynių pasienio, kur aktyvistų grupė balionais paleido 200 tūkst. propagandinių skrajučių į Šiaurės Korėją, remdamasi naujienų agentūra „Yonhap“ skelbia „Reuters“.
Įtarimai tik stiprėja: Kim Jong Unas nedalyvavo svarbiame minėjime  (5)
2014 m. spalio 10 d. 13:05
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas penktadienį nedalyvavo vienas svarbios politinės sukakties minėjime, o faktas, kad jis jau mėnesį nesirodo viešumoje, toliau kursto spėliones dėl šio veikėjo sveikatos būklės ir politinės ateities.
Įtarimai tik stiprėja: Kim Jong Unas nedalyvavo svarbiame minėjime  (48)
2014 m. spalio 10 d. 09:09
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas penktadienį nedalyvavo vienas svarbios politinės sukakties minėjime, o faktas, kad jis jau mėnesį nesirodo viešumoje, toliau kursto spėliones dėl šio veikėjo sveikatos būklės ir politinės ateities.
Paslaptingas dingimas skatina kalbas apie artimą Kim Jong Unui moterį  (15)
2014 m. spalio 9 d. 14:54
Paslaptis, gaubianti permainingą jaunąjį Šiaurės Korėjos lyderį Kim Jong Uną, kasdien vis didėja.
M. Monkevičius. P. Gylys turėtų persikraustyti į Šiaurės Korėją?  (35)
2014 m. spalio 8 d. 12:06
Toks klausimas kyla perskaičius Povilo Gylio mintis apie liberalus.
Šiaurės Korėja apie lagerius: tai centrai, kur žmonės tampa geresniais  (9)
2014 m. spalio 8 d. 10:21
Šiaurės Korėja Jungtinėse Tautose ( JT ) surengė itin retą posėdį, skirtą aptarti neseniai parengtą ataskaitą apie žmogaus teisių padėtį šalyje, skelbia BBC.
Prakalbo apie tai, kur yra Kim Jong Unas  (19)
2014 m. spalio 8 d. 10:00
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-Unas, kuris viešumoje nesirodė jau daugiau kaip mėnesį, manoma, yra ne Pchenjane, antradienį sakė Pietų Korėjos gynybos vadovas.
Pietų ir Šiaurės Korėjos laivai paleido įspėjamuosius šūvius  (1)
2014 m. spalio 7 d. 10:55
Vienas Pietų Korėjos karinių jūrų pajėgų laivas antradienį paleido perspėjamuosius šūvius, kai Šiaurės Korėjos patrulių laivas kirto ginčijamą jūrinę sieną prie pusiasalio vakarinių krantų ir paleido atsakomuosius šūvius prieš atsitraukdamas, pranešė vienas Pietų Korėjos gynybos pareigūnas.
Sąmyšis Šiaurės Korėjoje: įvyko perversmas?  (79)
2014 m. spalio 6 d. 22:08
Manoma, kad visą mėnesį iš akiračio dingęs jaunasis Kim Jong Unas serga. Tačiau sklando gandai, kad jis galėjo būti nuverstas, ir dabar antras įtakingiausias Šiaurės Korėjos asmuo jaučiasi pakankamai tvirtas vykti į Pietus.
V. Putinui sukanka 62-eji: vis dar galingiausias pasaulyje?  (548)
2014 m. spalio 6 d. 19:22
62-ąjį gimtadienį švenčiantis Rusijos lyderis Vladimiras Putinas turi ne vieną paslaptį. Ir tik nedidelė dalis jo turtų ir asmeninio gyvenimo detalių patenka į viešumą.
Kim Jong Unas atsidūrė ligoninėje  (38)
2014 m. rugsėjo 30 d. 07:23
Rugsėjį Šiaurės Korėjos lyderiui Kim Jong Unui buvo atlikta abiejų kulkšnių operacija, šalies vadovas vis dar ligoninėje, skelbia „The Chosun Ilbo“.
Kaip aš tranzuodamas išmokau rusų kalbą  (44)
2014 m. rugsėjo 28 d. 09:00
„Kai nori valgyti, greitai kalbą išmoksti“, – pasakė brolis Armandas, pasisėmęs įspūdžių iš keliauninkų. Paprastesnių pavyzdžių toli ieškoti nereikia. Tikriausiai visi turime pažįstamu, kurių per 12 metų mokykloje angliškai suregzti pasakojimo niekas neišmokė, o išvažiavę į Londoną pragydo tarsi lakštingalos, skraidančios debesyse.
B. Obamos pokyčiai: pats neįsivaizdavo, kad teks sakyti tokią kalbą  (90)
2014 m. rugsėjo 26 d. 14:22
JAV prezidentas Barackas Obama ketvirtadienį išvyko iš kasmetinio Jungtinių Tautų ( JT ) susitikimo, pademonstravęs, kad jo politiką paveikė naujas pasaulinio masto neramumų laikotarpis ir kad jo požiūris tapo griežtesnis dėl įsisiautėjusio džihadizmo.
Šiaurės Korėjos televizija parodė beprecedentį siužetą  (80)
2014 m. rugsėjo 26 d. 09:03
Pchenjano televizija parodė beprecedentį siužetą, kuriame nufilmuotas šlubčiojantis šalies lyderis Kim Jong Unas.
Sklando įtarimai, kad sušlubavo Šiaurės Korėjos lyderio sveikata  (26)
2014 m. rugsėjo 25 d. 21:30
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas nedalyvavo aukštų partijos ir vyriausybės pareigūnų susitikime, perdavė valstybinė televizija, sukeldama įtarimus, kad 31 metų šalies lyderis viešumos vengia dėl sveikatos problemų.