Šiaurės Korėja

Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) – valstybė rytų Azijoje, šiaurinėje Korėjos pusiasalio dalyje. Šiaurės Korėjoje yra įsitvirtinęs totalitarinis režimas, primenantis stalinistinį režimą buvusioje Sovietų Sąjungoje. Š. Korėjos lyderis - Kim Jong Unas.

A. Piontkovskis: V. Putinas planuoja žaisti ne šachmatais, o pokerį  (51)
2014 m. spalio 19 d. 20:15
Rusijos prezidentas ketina Vakarus šantažuoti atominiu ginklu, teigia Rusijos politikos analitikas Andrejus Piontkovskis . Jis mano, kad jei „žali žmogeliukai“ ir Rusijos kariai pasirodytų, pvz., Estijoje, Vladimiras Putinas NATO įspėtų nesikišti, nes tai rusiškojo pasaulio reikalas, ir pagrasintų panaudosiąs atominį ginklą, jei Aljansas prieš juos imsis karinių veiksmų.
Dviejų Korėjų pasienyje įvyko susišaudymas  (4)
2014 m. spalio 19 d. 14:50
Šiaurės Korėjos ir Pietų Korėjos kariai sekmadienį trumpai susišaudė prie itin įtvirtintos sausumos sienos ir tai yra antras toks incidentas šį mėnesį, pranešė Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“.
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas antrąkart pasirodė viešumoje  (8)
2014 m. spalio 17 d. 09:07
Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida penktadienį pranešė apie naują šalies lyderio Kim Jong Uno (Kim Čen Uno) pasirodymą viešumoje – antrąjį per pastarąsias keturias dienas po užsitęsusio dingimo.
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas pasirodė viešumoje, ramsčiuodamasis lazda  (1)
2014 m. spalio 14 d. 13:38
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas pagaliau pasirodė viešumoje, ramsčiuodamasis lazda, po užsitęsusio ir nepaaiškinto dingimo, kuris kurstė spėliones dėl jo sveikatos ir netgi gandus, kad branduolinį ginklą turinčioje valstybėje įvyko perversmas. Valstybinė žiniasklaida antradienį pranešė, kad Kim Jong Unas, kuris nebuvo pastebėtas viešumoje beveik šešias savaites, apžiūrėjo vieną naujai pastatytą gyvenamąjį kompleksą ir vieną mokslo institutą.
Šiaurės Korėja parodė prapuolusio Kim Jong Uno nuotraukas  (23)
2014 m. spalio 14 d. 07:08
Šiaurės Korėja bando nutraukti pasaulines spekuliacijas apie savo lyderio Kim Jong Uno dingimo priežastis.
Kaip estai vertina gėjų partnerystę  (115)
2014 m. spalio 10 d. 23:10
„TopGear apdovanojimai 2015” ir Baltijos šalių metų automobilio rinkimų karavanas ketvirtadienį savo kelionę baigė Taline.
„120s“: naftos kainų karas ir sukarintos jaunimo stovyklos
2014 m. spalio 10 d. 17:04
DELFI TV trumposiose žiniose žiūrėkite: kyla įtarimų, kad prasidėjo naftos kainų karas, laikas galvoti apie sukarintų stovyklų rengimą, Rusijos ekonomikai - vienintelis šansas, Šiaurės Korėja atidengė artilerijos ugnį į Pietų Korėjos teritoriją, orų prognozė ir dienos kadras.
Stiprėja gandai apie valdžios krizę Šiaurės Korėjoje  (2)
2014 m. spalio 10 d. 15:26
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas penktadienį nedalyvavo vienos svarbios politinės sukakties minėjime, o faktas, kad jis jau mėnesį nesirodo viešumoje, toliau kursto spėliones dėl šio veikėjo sveikatos būklės ir politinės ateities.
Šiaurės Korėja atidengė artilerijos ugnį į Pietų Korėjos teritoriją  (38)
2014 m. spalio 10 d. 14:02
Šiaurės Korėja penktadienį atidengė artilerijos ugnį į Pietų Korėjos teritoriją, netoli dviejų kaimynių pasienio, kur aktyvistų grupė balionais paleido 200 tūkst. propagandinių skrajučių į Šiaurės Korėją, remdamasi naujienų agentūra „Yonhap“ skelbia „Reuters“.
Įtarimai tik stiprėja: Kim Jong Unas nedalyvavo svarbiame minėjime  (5)
2014 m. spalio 10 d. 13:05
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas penktadienį nedalyvavo vienas svarbios politinės sukakties minėjime, o faktas, kad jis jau mėnesį nesirodo viešumoje, toliau kursto spėliones dėl šio veikėjo sveikatos būklės ir politinės ateities.
Įtarimai tik stiprėja: Kim Jong Unas nedalyvavo svarbiame minėjime  (48)
2014 m. spalio 10 d. 09:09
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas penktadienį nedalyvavo vienas svarbios politinės sukakties minėjime, o faktas, kad jis jau mėnesį nesirodo viešumoje, toliau kursto spėliones dėl šio veikėjo sveikatos būklės ir politinės ateities.
Paslaptingas dingimas skatina kalbas apie artimą Kim Jong Unui moterį  (15)
2014 m. spalio 9 d. 14:54
Paslaptis, gaubianti permainingą jaunąjį Šiaurės Korėjos lyderį Kim Jong Uną, kasdien vis didėja.
M. Monkevičius. P. Gylys turėtų persikraustyti į Šiaurės Korėją?  (35)
2014 m. spalio 8 d. 12:06
Toks klausimas kyla perskaičius Povilo Gylio mintis apie liberalus.
Šiaurės Korėja apie lagerius: tai centrai, kur žmonės tampa geresniais  (9)
2014 m. spalio 8 d. 10:21
Šiaurės Korėja Jungtinėse Tautose ( JT ) surengė itin retą posėdį, skirtą aptarti neseniai parengtą ataskaitą apie žmogaus teisių padėtį šalyje, skelbia BBC.
Prakalbo apie tai, kur yra Kim Jong Unas  (19)
2014 m. spalio 8 d. 10:00
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-Unas, kuris viešumoje nesirodė jau daugiau kaip mėnesį, manoma, yra ne Pchenjane, antradienį sakė Pietų Korėjos gynybos vadovas.
Pietų ir Šiaurės Korėjos laivai paleido įspėjamuosius šūvius  (1)
2014 m. spalio 7 d. 10:55
Vienas Pietų Korėjos karinių jūrų pajėgų laivas antradienį paleido perspėjamuosius šūvius, kai Šiaurės Korėjos patrulių laivas kirto ginčijamą jūrinę sieną prie pusiasalio vakarinių krantų ir paleido atsakomuosius šūvius prieš atsitraukdamas, pranešė vienas Pietų Korėjos gynybos pareigūnas.
Sąmyšis Šiaurės Korėjoje: įvyko perversmas?  (79)
2014 m. spalio 6 d. 22:08
Manoma, kad visą mėnesį iš akiračio dingęs jaunasis Kim Jong Unas serga. Tačiau sklando gandai, kad jis galėjo būti nuverstas, ir dabar antras įtakingiausias Šiaurės Korėjos asmuo jaučiasi pakankamai tvirtas vykti į Pietus.
V. Putinui sukanka 62-eji: vis dar galingiausias pasaulyje?  (548)
2014 m. spalio 6 d. 19:22
62-ąjį gimtadienį švenčiantis Rusijos lyderis Vladimiras Putinas turi ne vieną paslaptį. Ir tik nedidelė dalis jo turtų ir asmeninio gyvenimo detalių patenka į viešumą.
Kim Jong Unas atsidūrė ligoninėje  (38)
2014 m. rugsėjo 30 d. 07:23
Rugsėjį Šiaurės Korėjos lyderiui Kim Jong Unui buvo atlikta abiejų kulkšnių operacija, šalies vadovas vis dar ligoninėje, skelbia „The Chosun Ilbo“.
Kaip aš tranzuodamas išmokau rusų kalbą  (44)
2014 m. rugsėjo 28 d. 09:00
„Kai nori valgyti, greitai kalbą išmoksti“, – pasakė brolis Armandas, pasisėmęs įspūdžių iš keliauninkų. Paprastesnių pavyzdžių toli ieškoti nereikia. Tikriausiai visi turime pažįstamu, kurių per 12 metų mokykloje angliškai suregzti pasakojimo niekas neišmokė, o išvažiavę į Londoną pragydo tarsi lakštingalos, skraidančios debesyse.
B. Obamos pokyčiai: pats neįsivaizdavo, kad teks sakyti tokią kalbą  (90)
2014 m. rugsėjo 26 d. 14:22
JAV prezidentas Barackas Obama ketvirtadienį išvyko iš kasmetinio Jungtinių Tautų ( JT ) susitikimo, pademonstravęs, kad jo politiką paveikė naujas pasaulinio masto neramumų laikotarpis ir kad jo požiūris tapo griežtesnis dėl įsisiautėjusio džihadizmo.
Šiaurės Korėjos televizija parodė beprecedentį siužetą  (80)
2014 m. rugsėjo 26 d. 09:03
Pchenjano televizija parodė beprecedentį siužetą, kuriame nufilmuotas šlubčiojantis šalies lyderis Kim Jong Unas.
Sklando įtarimai, kad sušlubavo Šiaurės Korėjos lyderio sveikata  (26)
2014 m. rugsėjo 25 d. 21:30
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas nedalyvavo aukštų partijos ir vyriausybės pareigūnų susitikime, perdavė valstybinė televizija, sukeldama įtarimus, kad 31 metų šalies lyderis viešumos vengia dėl sveikatos problemų.
Analitikas: ženklas, jog Rusijos elitui kyla paranoja  (78)
2014 m. rugsėjo 23 d. 19:04
Rusijos kalbos apie galimybes atsijungti nuo interneto, dar kartą parodo valdžios bandymus kontroliuoti socialinius tinklus, sako Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Giedrius Česnakas .
Didžiausia Kim Jong Uno silpnybė  (15)
2014 m. rugsėjo 19 d. 15:40
Šiaurės Korėjos diktatoriaus Kim Jong Uno (Kim Čen Uno) sveikatai gresia pavojus, skelbia dailymail.co.uk. Teigiama, kad šį pavojų sukelia diktatoriaus mėgstamas „Emmental“ sūris.
Lietuvis savo darbais žavi visą pasaulį: nuo JAV iki Šiaurės Korėjos  (35)
2014 m. rugsėjo 19 d. 11:31
„Architektūra – tai mokslas ir menas sudėjus kartu“, – romėnų architekto Vitruvijaus žodžius pakartoja lietuvis Karolis Kazlauskas. Gabus vaikinas savo kūrybinius sumanymus įgyvendina kone visame pasaulyje, Lietuvos vardą garsindamas nuo JAV iki Šiaurės Korėjos.
JAV karių pratybų Pietų Korėjoje akimirkos  (3)
2014 m. rugsėjo 18 d. 17:31
JAV kariai Pietų Korėjoje baigė oro šturmo atakų karinius mokymus, surengtus netoliese sienos su Šiaurės Korėja . Dešimt dienų trukusiose pratybose iš viso dalyvavo 230 JAV karių, kurie manevrų metu didžiausią dėmesį skyrė kovos veiksmų operacijoms. Viena iš jiems tekusių užduočių – virvėmis leistis iš aukšto bokšto.
Lietuvės įspūdžiai iš Šiaurės Korėjos: turistai – auksiniai kiaušiniai ir visur lydintys gidai  (49)
2014 m. rugsėjo 17 d. 23:01
Užsienio turistas Šiaurės Korėjoje – lyg auksinis kiaušinis. Jis visur eina be eilės, jam sudarytas pertekliaus valgiaraštis, vežiojamas tik naujausiu transportu, jei yra galimybė, kėdės koncertų salėje minkštesnės nei vietiniams. Nesvarbu, kiek žmonių keliauja – du ar dvylika – grupelę lydi du gidai ir vairuotojas; važinėti individualiai draudžiama.
Kim Jong Unas ruošiasi istoriniam žingsniui?  (4)
2014 m. rugsėjo 17 d. 15:21
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas pirmojo užsienio vizito nuo atėjimo į valdžią gali vykti į Kiniją, trečiadienį pranešė Kinijos ambasadorius Pietų Korėjoje, kuriuo remiasi „Reuters“.