Šiaurės Korėja

Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) – valstybė rytų Azijoje, šiaurinėje Korėjos pusiasalio dalyje. Šiaurės Korėjoje yra įsitvirtinęs totalitarinis režimas, primenantis stalinistinį režimą buvusioje Sovietų Sąjungoje. Š. Korėjos lyderis - Kim Jong Unas.

Bandė pagrobti Kim Jong Uno giminaitį  (5)
2014 m. lapkričio 22 d. 17:18
Vienas studentas iš Šiaurės Korėjos , kurio šeima yra susijusi su valdančiuoju režimu, išvengė mėginimo jį pagrobti Paryžiuje, kur tas jaunuolis studijuoja, o dabar jis slapstosi.
S. Lavrovas siunta: Vakarai nusprendė žaisti va bank  (1287)
2014 m. lapkričio 22 d. 12:31
Pagrindinė Vakarų Rusijai pritaikytų sankcijų užduotis – pakeisti šalies valdantįjį režimą, pareiškė Rusijos diplomatijos vadovas Sergejus Lavrovas per Maskvoje vykusį Rusijos užsienio ir gynybos politikos tarybos posėdį.
Kodėl Maskva užsipuolė D. Grybauskaitę  (1134)
2014 m. lapkričio 21 d. 10:41
Rusijos Valstybės Dūmos komunistų frakcija pateikė siūlymą nutraukti diplomatinius santykius su Lietuva bei šaliai pritaikyti sankcijas.
Šiaurės Korėja pagrasino branduoliniais veiksmais  (16)
2014 m. lapkričio 20 d. 08:14
Reaguodama į Jungtinių Tautų ( JT ) iniciatyvą dėl žmogaus teisių pažeidimų šalyje tyrimo, Šiaurės Korėja pagrasino surengti branduolinį bandymą, skelbia BBC.
Valstybė, pasiryžusi priminti, kodėl turi branduolinį ginklą  (180)
2014 m. lapkričio 20 d. 05:30
Šaltojo karo metais branduolinis ginklas buvo ne tik atgrasymo priemonė, bet ir integrali karinių pajėgų dalis.
V. Putino kritikas: grįžti galiu, bet tai bilietas į vieną pusę  (53)
2014 m. lapkričio 15 d. 18:17
Legendiniu šachmatininku Gariu Kasparovu kadaise didžiavosi visa Sovietų Sąjunga , tačiau praėjus 25 metams po Berlyno sienos griūties G. Kasparovas gyvena emigracijoje ir kaltina Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną strategine nesėkme, o Europos Sąjungą (ES) – Maskvos ignoravimu.
Karas šiandien ir rytoj . Ar branduolinis ginklas padeda išsaugoti taiką?  (75)
2014 m. lapkričio 12 d. 12:18
DELFI tęsia rašinių ciklą „Karas šiandien ir rytoj“, kuriame publikuojame politologo ir Seimo nario Egidijaus Vareikio tekstus apie tai, kaip tradicines saugumo politikos teorijas keičia naujos, kaip keičiasi karai, kokios taikos palaikymo ir pasitikėjimo stiprinimo priemonės juos gali sustabdyti.
Šiaurės Korėja paleido du kalintus amerikiečius  (8)
2014 m. lapkričio 9 d. 13:41
Paskutiniai du amerikiečiai, kurie Šiaurės Korėjoje buvo ilgam pasodinti į kalėjimą, šeštadienį grįžo namo, nes po JAV žvalgybos vadovo Jameso Clapperio slaptos misijos ši izoliuota valstybė juos paleido.
Šalys, kur neveikia „Facebook“ ir „Skype“  (44)
2014 m. lapkričio 8 d. 10:31
Nuo 2014 m. lapkričio mėnesio Indijoje programa „ Skype “ nutraukia galimybę skambinti į mobiliuosius telefonus. Tiesa, kitos „Skype“ funkcijos veiks kaip ir anksčiau, tačiau vietiniai skambučiai į telefonus taps istorija.
Kim Jong Unui iškrėtė pikantišką pokštą  (32)
2014 m. lapkričio 5 d. 17:26
Drąsos nestokojantis pokštininkas nepabūgo pasišaipyti iš Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno.
Kim Jong Unas į mirtį pasiuntė dėl absurdiškos priežasties  (15)
2014 m. spalio 29 d. 14:08
Vienas Pietų Korėjos parlamentaro padėjėjas pareiškė, kad Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas įvykdė mirties bausmes dešimčiai aukšto rango Darbininkų partijos narių, kurie buvo kaltinami turto grobstymu ir Pietų Korėjos muilo operų žiūrėjimu, skelbia „Bloomberg“.
Tikina, kad pavyko išspręsti Kim Jong Uno dingimo detektyvą  (7)
2014 m. spalio 28 d. 15:28
Šiaurės Korėjos lyderiui Kim Jong Unui, žvalgybos Seule duomenimis, buvo pašalinta blauzdinio pėdos sąnario cista. Todėl jis esą kelias savaites nesirodė viešumoje, informuoja agentūra AFP.
Kūrybiškumo versle ekspertas: mantra „mąstyk globaliai, veik lokaliai“ mirė
2014 m. spalio 28 d. 07:22
Sėkminga ateities įmonė globaliai ne tik mąsto, bet ir veikia, teigia daugiau nei dešimtmetį kūrybiškumo skatinimu ir jo panaudojimu versle besidomintis švedas Fredrikas Harenas .
Verslininkai iš šalies, kur verslas uždraustas  (12)
2014 m. spalio 25 d. 11:15
Restorano savininko Chon Chol-woo pavardę žino kiekviena Pietų Korėjoje gyvenanti šeima.
Kur iš tiesų buvo dingęs Kim Jong Unas  (37)
2014 m. spalio 23 d. 17:24
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas, prieš savaitę visus nustebinęs dailesne figūra, vėl atrodo toks pats kaip anksčiau. Jau buvo pasklidusių gandų, kad Kinijoje jaunajam diktatoriui buvo atlikta skrandžio suveržimo operacija, skelbia „The Daily Mail“.
Šiaurės Korėjos žiniasklaida: Kim Jong Unas paleido sulaikytą amerikietį B. Obamos prašymu  (3)
2014 m. spalio 22 d. 16:47
Šiaurės Korėja trečiadienį pranešė, kad sulaikytas JAV „nusikaltėlis“ Jeffrey Fowle'as buvo paleistas šalies lyderio Kim Jong Uno nurodymu po „daugkartinių“ JAV prezidento Baracko Obamos prašymų.
Nepamirštamas skrydis blogiausiomis pasaulyje avialinijomis (video)  (9)
2014 m. spalio 22 d. 09:30
Šiaurės Korėjos valstybinė (o kitokia ji vargu ar galėtų būti) oro linijų bendrovė „Air Koryo“ tikrai patenka toli gražu ne į vieno „pačių pačiausių“ avialinijų sąrašo viršūnes. Ir nieko keisto, kad dažniausiai - ne pačiose geriausiose kategorijose.
Šiaurės Korėja į laisvę paleido vieną iš trijų JAV piliečių
2014 m. spalio 22 d. 08:01
Į laisvę paleistas vienas iš trijų Šiaurės Korėjoje sulaikytų JAV piliečių Jeffrey Fowle'as, remdamasi amerikiečių pareigūnais skelbia BBC.
D. Paukštė. Krokodilo ašaros dėl profsąjungų  (9)
2014 m. spalio 22 d. 07:09
„Ar pas mus yra profsąjungos? Tai, kas yra - tik profsąjungų parodija. Ir jų nebus tol, kol darbuotojai bus avinai be ragų, kurie kartais tyliai pamekena, bet nesibado. Todėl mūsų atlyginimai ES uodegoje, kainos ES viršūnėje, socialinė atskirtis ES viena didžiausių ir niekas nesikeičia, nejuda į geresnę pusę. Valdininkų greit bus daugiau nei dirbančiųjų, veisiasi kaip tarakonai. Kol žmonės nenustos bijoti ir nestreikuos, neišeis į gatves su savo reikalavimais, tol čia niekas nepasikeis. Ir toliau bus vaidinama butaforinė demokratija - saugi valdžios elito ir šėšėlinių šalies valdovų - milijonierių ir milijardierių užuovėja“. Iš komentarų internete
A. Piontkovskis: V. Putinas planuoja žaisti ne šachmatais, o pokerį  (55)
2014 m. spalio 19 d. 20:15
Rusijos prezidentas ketina Vakarus šantažuoti atominiu ginklu, teigia Rusijos politikos analitikas Andrejus Piontkovskis . Jis mano, kad jei „žali žmogeliukai“ ir Rusijos kariai pasirodytų, pvz., Estijoje, Vladimiras Putinas NATO įspėtų nesikišti, nes tai rusiškojo pasaulio reikalas, ir pagrasintų panaudosiąs atominį ginklą, jei Aljansas prieš juos imsis karinių veiksmų.
Dviejų Korėjų pasienyje įvyko susišaudymas  (4)
2014 m. spalio 19 d. 14:50
Šiaurės Korėjos ir Pietų Korėjos kariai sekmadienį trumpai susišaudė prie itin įtvirtintos sausumos sienos ir tai yra antras toks incidentas šį mėnesį, pranešė Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“.
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas antrąkart pasirodė viešumoje  (8)
2014 m. spalio 17 d. 09:07
Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida penktadienį pranešė apie naują šalies lyderio Kim Jong Uno (Kim Čen Uno) pasirodymą viešumoje – antrąjį per pastarąsias keturias dienas po užsitęsusio dingimo.
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas pasirodė viešumoje, ramsčiuodamasis lazda  (1)
2014 m. spalio 14 d. 13:38
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas pagaliau pasirodė viešumoje, ramsčiuodamasis lazda, po užsitęsusio ir nepaaiškinto dingimo, kuris kurstė spėliones dėl jo sveikatos ir netgi gandus, kad branduolinį ginklą turinčioje valstybėje įvyko perversmas. Valstybinė žiniasklaida antradienį pranešė, kad Kim Jong Unas, kuris nebuvo pastebėtas viešumoje beveik šešias savaites, apžiūrėjo vieną naujai pastatytą gyvenamąjį kompleksą ir vieną mokslo institutą.
Šiaurės Korėja parodė prapuolusio Kim Jong Uno nuotraukas  (23)
2014 m. spalio 14 d. 07:08
Šiaurės Korėja bando nutraukti pasaulines spekuliacijas apie savo lyderio Kim Jong Uno dingimo priežastis.
Kaip estai vertina gėjų partnerystę  (113)
2014 m. spalio 10 d. 23:10
„TopGear apdovanojimai 2015” ir Baltijos šalių metų automobilio rinkimų karavanas ketvirtadienį savo kelionę baigė Taline.
„120s“: naftos kainų karas ir sukarintos jaunimo stovyklos
2014 m. spalio 10 d. 17:04
DELFI TV trumposiose žiniose žiūrėkite: kyla įtarimų, kad prasidėjo naftos kainų karas, laikas galvoti apie sukarintų stovyklų rengimą, Rusijos ekonomikai - vienintelis šansas, Šiaurės Korėja atidengė artilerijos ugnį į Pietų Korėjos teritoriją, orų prognozė ir dienos kadras.
Stiprėja gandai apie valdžios krizę Šiaurės Korėjoje  (2)
2014 m. spalio 10 d. 15:26
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas penktadienį nedalyvavo vienos svarbios politinės sukakties minėjime, o faktas, kad jis jau mėnesį nesirodo viešumoje, toliau kursto spėliones dėl šio veikėjo sveikatos būklės ir politinės ateities.
Šiaurės Korėja atidengė artilerijos ugnį į Pietų Korėjos teritoriją  (38)
2014 m. spalio 10 d. 14:02
Šiaurės Korėja penktadienį atidengė artilerijos ugnį į Pietų Korėjos teritoriją, netoli dviejų kaimynių pasienio, kur aktyvistų grupė balionais paleido 200 tūkst. propagandinių skrajučių į Šiaurės Korėją, remdamasi naujienų agentūra „Yonhap“ skelbia „Reuters“.
Įtarimai tik stiprėja: Kim Jong Unas nedalyvavo svarbiame minėjime  (5)
2014 m. spalio 10 d. 13:05
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas penktadienį nedalyvavo vienas svarbios politinės sukakties minėjime, o faktas, kad jis jau mėnesį nesirodo viešumoje, toliau kursto spėliones dėl šio veikėjo sveikatos būklės ir politinės ateities.