Šiaurės Korėja

Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) – valstybė rytų Azijoje, šiaurinėje Korėjos pusiasalio dalyje. Šiaurės Korėjoje yra įsitvirtinęs totalitarinis režimas, primenantis stalinistinį režimą buvusioje Sovietų Sąjungoje. Š. Korėjos lyderis - Kim Jong Unas.

JAV žada naujas sankcijas Šiaurės Korėjai  (16)
2016 m. vasario 10 d. 19:10
JAV Senato lyderiai žada skubiai imtis įstatymo dėl griežtesnių sankcijų įvedimo Šiaurės Korėjai už, jų žodžiais, pasipiktinimą keliančius tarptautinės teisės pažeidimus.
Japonija griežtina sankcijas Šiaurės Korėjai  (1)
2016 m. vasario 10 d. 15:47
Japonija trečiadienį paskelbė naujas sankcijas Šiaurės Korėjai dėl praėjusį savaitgalį įvykdyto naujausio didelio nuotolio raketos paleidimo – Tokijas uždraudė įleisti į Japonijos uostus bet kokius laivus iš tos šalies, taip pat perspėjo nebeįsileisiantis Šiaurės Korėjos piliečių.
Šiaurės Korėjos kariuomenės vadui – mirties bausmė  (108)
2016 m. vasario 10 d. 11:19
Trečiadienį Pietų Korėjos žiniasklaida išplatino pranešimą, kad vasario pradžioje buvo įvykdyta mirties bausmė korupcija apkaltintam Šiaurės Korėjos generalinio štabo viršininkui Ri Yong-gilui.
Iš JAV – įspėjimai dėl naujo Šaltojo karo  (85)
2016 m. vasario 9 d. 19:05
JAV žvalgybos koordinatorius Jamesas Clapperis įspėja dėl naujo Šaltojo karo tarp Jungtinių Valstijų ir Rusijos , praneša agentūra AFP .
JAV žvalgyba: Šiaurės Korėjoje vėl paleistas plutonio reaktorius  (6)
2016 m. vasario 9 d. 18:20
Šiaurės Korėjoje vėl paleistas plutonio reaktorius, kuris gali pagaminti kuro branduoliniams ginklams, pareiškė antradienį JAV nacionalinės žvalgybos direktorius Jamesas Clapperis.
Rusija gudrauja: trys įdomūs poelgiai  (230)
2016 m. vasario 9 d. 15:50
Rusija ieško galimybių gauti pinigų, užsienio bankams siūlydama valstybines obligacijas, kalba apie stambių valstybinių įmonių privatizavimą.
„Kino pavasario“ konkursinėse programose – ir 5 lietuviškos premjeros
2016 m. vasario 9 d. 15:36
Kovo 31-ąją prasidėsiantis didžiausias Lietuvoje kino festivalis „Kino pavasaris“ pirmadienį paskelbė konkursinių programų dalyvius. Programose „Nauja Europa – nauji vardai, „Baltijos žvilgsnis“ ir „Trumpas konkursas“ varžysis 47 stipriausi nauji filmai iš Vidurio–Rytų Europos ir Baltijos jūros regiono. Tarp pretendentų – ir 5 lietuviškos premjeros: Mariaus Kvedaravičiaus („Mariupolis“) bei Igno Miškinio („Karalių pamaina“) pilnametražiai filmai ir trys trumpo metro lietuvių darbai.
Pchenjane - iškilmingas paradas: švenčiamas raketos paleidimas
2016 m. vasario 8 d. 17:20
Pirmadienį, vasario 8 dieną, šiaurės korėjiečiai atšventė pasaulyje prieštaringai vertinamą ilgojo nuotolio raketos paleidimą. Ta proga buvo surengtas didžiulis paradas ir fejerverkų šou. Pietų Korėja , kitos kaimyninės šalys, taip pat ir Vašingtonas pasmerkė šį paleidimą kaip raketos bandymą.
Pasaulio futbolo dugnas yra Lietuvoje  (41)
2016 m. vasario 8 d. 14:25
„Jeigu netikėčiau, kad dabartinę futbolo padėtį galima pakeisti, nebūčiau siekęs prezidento posto“, – dėsto naujasis Lietuvos futbolo federacijos vadovas 39-erių Edvinas Eimontas . „Aš esu futbolo fanatikas, nuo pat vaikystės man nereikėjo nieko, tik kamuolio ir bucų“, – sako naujasis futbolo rinktinės treneris 40-metis Edgaras Jankauskas . Tokios naujųjų Lietuvos futbolo figūrų deklaracijos šalies futbolo pelkyne. Tikėjimo ir fanatizmo sąjungų būna įvairių, bet šalies futbolui reikia tokios, kuri padėtų atsispirti nuo dugno ir šauti pirmyn, nes priekyje mūsų – ne tik karo draskoma Sirija, bet ir Šiaurės Korėja.
JT prakalbo apie bausmę Šiaurės Korėjai: reikalai nebegali būti tvarkomi kaip įprasta  (20)
2016 m. vasario 8 d. 07:55
Jungtinių Tautų Saugumo Taryba sekmadienį griežtai pasmerkė Šiaurės Korėjos įvykdytą raketos paleidimą ir sutarė imtis veiksmų, kad artimiausiu metu būtų paskelbtos naujos sankcijos, kuriomis Pchenjanas būtų nubaustas už „šiuos pavojingus ir rimtus pažeidimus“.
JT Saugumo taryba pasmerkė Šiaurės Korėjos žingsnį  (22)
2016 m. vasario 7 d. 21:04
Sekmadienio vakarą susirinkusi Jungtinių Tautų Saugumo taryba pasmerkė Šiaurės Korėjos įvykdytą didelio nuotolio raketos paleidimą, praneša bbc.co.uk.
Rusija pasisako prieš planus dislokuoti JAV priešraketinės gynybos sistemas Pietų Korėjoje  (61)
2016 m. vasario 7 d. 19:05
Galimas modernios JAV priešraketinės gynybos sistemos dislokavimas Pietų Korėjoje , reaguojant į Šiaurės Korėjos įvykdytą didelio nuotolio raketos paleidimą, sukeltų pavojų Rusijos saugumui, sekmadienį pareiškė vienas įtakingas Rusijos įstatymų leidėjas.
Šiaurės Korėja žengė naują žingsnį: ką tai reiškia?  (31)
2016 m. vasario 7 d. 16:32
Šiaurės Korėja skelbiasi paleidusi palydovą , pritvirtintą ant 80 tonų raketos „ Unha-3 “, kurią kūrė pastaruosius 20 metų.
Pasaulis sunerimęs dėl Šiaurės Korėjos: šie veiksmai yra tiesioginė grėsmė  (264)
2016 m. vasario 7 d. 14:55
Europos Sąjunga sekmadienį pasmerkė Šiaurės Korėjos atliktą didelio nuotolio raketos paleidimą kaip „dar vieną atvirą ir sunkų“ šios šalies įsipareigojimų pažeidimą, ragindama Pchenjaną atnaujinti dialogą su tarptautine bendruomene.
Rusija sureagavo į Šiaurės Korėjos veiksmus: tai stipriai aštrina situaciją  (223)
2016 m. vasario 7 d. 10:51
Tai, kad Šiaurės Korėja paleido balistinę raketą su palydovu, stipriai aštrina situaciją Šiaurės Rytų Azijoje, rašoma sekmadienį išplatintame Rusijos URM pranešime. Pranešimą cituoja newsru.com.
Įtampa auga: Šiaurės Korėja paleido didelio nuotolio raketą ir žada dar  (459)
2016 m. vasario 7 d. 08:19
Valstybinė Šiaurės Korėjos televizija pranešė, kad šalis paleido tolimojo nuotolio raketą. Kritai teigia, kad tai uždrausto ginklo testavimas, praneša BBC .
Šiaurės Korėja didelio nuotolio raketą gali paleisti jau sekmadienį  (16)
2016 m. vasario 6 d. 23:28
Plačiai smerkiamas Šiaurės Korėjos didelio nuotolio raketos paleidimas gali įvykti jau po keliolikos valandų, nes Pchenjanas sutrumpino paleidimo laiko intervalą ir paankstino jo pradžią, perkeldamas ją į sekmadienio rytą.
Šiaurės Korėja paleisti palydovą gali jau šį sekmadienį  (13)
2016 m. vasario 6 d. 13:04
Šiaurės Korėja paankstino planuojamo, prieštaringai vertinamo "palydovo" paleidimą: tai neva gali būti padaryta jau net šį sekmadienį.
Rusija įsakmiai kreipėsi į Šiaurės Korėją  (9)
2016 m. vasario 4 d. 13:54
Ketvirtadienį Rusija įsakmiai kreipėsi į Šiaurės Korėją ragindama šią atsisakyti planų šį mėnesį paleisti raketą, nes tokie pastarosios veiksmai gali padidinti įtampą Šiaurės Rytų Azijoje, praneša Rusijos užsienio reikalų ministerija, skelbia „Reuters“.
Ukrainoje kovoję čečėnai įspėja V. Putiną: laukia liūdnas ir gėdingas likimas  (592)
2016 m. vasario 3 d. 15:07
Čečėnai, kurie kovėsi Ukrainos rytuose už Kijevo pajėgas, įspėjo Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, kad jis rizikuoja atsidurti Tarptautiniame baudžiamajame teisme Hagoje, ir išdėstė penkis žingsnius, kuriuos jis turi atlikti, kad išvengtų tokio likimo.
Šiaurės Korėjos planas kelia nerimą JAV  (22)
2016 m. vasario 3 d. 10:22
Šiaurės Korėja antradienį patvirtino planuojanti artimiausiomis dienomis paleisti kosminę raketą, o šį žingsnį JAV nedelsdamos pavadino dar vienu didžiuliu Jungtinių Tautų rezoliucijų pažeidimu po praėjusį mėnesį Pchenjano atlikto branduolinio bandymo.
Dėl Šiaurės Korėjos veiksmų Japonija savo pajėgose paskelbė padidintą parengtį  (2)
2016 m. sausio 29 d. 16:54
Japonija dėl galimai rengiamo Šiaurės Korėjos ilgojo nuotolio raketos starto savo ginkluotose pajėgose paskelbė padidintą parengtį.
Palydovinių nuotraukų analizė rodo, kad Šiaurės Korėja ruošiasi paleisti balistinę raketą  (22)
2016 m. sausio 28 d. 09:13
Palydovinių nuotraukų analizė rodo, kad Šiaurės Korėja galbūt ruošiasi paleisti ilgojo nuotolio balistinę raketą, ketvirtadienį pranešė Japonijos naujienų agentūra „ Kyodo News “, remdamasi vienu Tokijo vyriausybės šaltiniu.
D. Grybauskaitė: Lietuvoje dar apsimoka sukčiauti, vogti ir vengti mokesčių  (136)
2016 m. sausio 27 d. 17:45
Antikorupcinė politika šalyje dar neatgraso nusikaltėlių, kol kas apsimoka sukčiauti , vogti ir vengti mokesčių , teigia prezidentė Dalia Grybauskaitė .
J. Kerry: Šiaurės Korėja yra grėsmė pasauliui  (8)
2016 m. sausio 27 d. 11:21
JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry susitarė su Kinija parengti Jungtinių Tautų ( JT ) rezoliuciją dėl Šiaurės Korėjos branduolinės programos. Pchenjanas yra „grėsmė pasauliui“, – pareiškė J. Kerry, trečiadienį lankydamasis Pekine.
Korupcijos suvokimo indekse Lietuva pakilo septyniomis vietomis  (39)
2016 m. sausio 27 d. 09:45
2015 metų „ Transparency International “ Korupcijos suvokimo indekso tyrime Lietuva pakilo per septynias vietas, skelbia „Transparency International“ Lietuvos skyrius.
Šiaurės Korėja teigia sulaikiusi studentą iš JAV  (4)
2016 m. sausio 22 d. 10:34
Šiaurės Korėja teigia sulaikiusi amerikiečių studentą, kaltinamą „priešišku aktu“ prieš valstybę, skelbia BBC.
G. Žiemelis – apie pažintis Maskvoje, kurios nepatiko VSD  (380)
2016 m. sausio 18 d. 05:30
Prieštaringai Lietuvoje vertinamam buvusiam „ FlyLAL “ akcininkui, dabartiniam Varšuvos vertybinių popierių biržoje esančios bendrovės „ Avia Solutions Group “ valdybos pirmininkui Gediminui Žiemeliui tėvynėje nuolat prikišama dėl jo ryšių su Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui artima aplinka.
Vienintelė moteris, kuriai Kim Jong Unas patiki svarbiausias žinias  (89)
2016 m. sausio 16 d. 19:22
Ji yra vienintelė moteris, kuriai Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas patiki pranešti savo svarbiausias propagandines žinias.