Marsas

Laikas užversti galvas į dangų: prasideda meteorų lietus ir sidabriškieji debesys
2014 m. liepos 17 d. 19:30
Vidurvasario vakaro danguje švyti ryškiausios vasaros žvaigždės: aukštai pietryčiuose – didysis Vasaros trikampis – Vega, Denebas, Altairas; vakaruose ryškiausia Jaučiaganio žvaigždė – Arktūras; šiaurėje neaukštai Vežėjo žvaigždyne – Kapela. Šiaurės vakarų pusėje žemyn leidžiasi Didieji Grįžulo Ratai, o šiaurės rytuose tokiame pat aukštyje aukštyn pamažu kopia Kasiopeja, kurią vakarų Lietuvoje seniau vadindavo paslaptingu Jukštandžio vardu.
Laimės prognozės 12 Zodiako ženklų antram pusmečiui
2014 m. liepos 12 d. 00:00
Kaip sekasi 2014-aisiais dvylikai Zodiako ženklų? Arklio metai jau įpusėjo. Pasitikrinam, kur ir kiek laimės atseikėta kiekvienam?
Kas trenkėsi į Merkurijų ir sukėlė katastrofą?  (15)
2014 m. liepos 9 d. 12:58
Naujausio tyrimo duomenimis, labai keista arčiausiai Saulės esančios Merkurijaus planetos sudėtis byloja, kad šis dangaus kūnas patyrė milžinišką katastrofą, rašo "Space.com". Į ją trenkėsi Žemės dydžio protoplaneta. Iš kur ji atskriejo ir kur ji dabar?
Apsišaukėliui Donecko lyderiui beliko bėgti į Marsą  (281)
2014 m. liepos 7 d. 06:58
Ukrainos kariuomenei savaitgalį, pasak prezidento Petro Porošenkos , pasiekė simbolinį lūžį vykdant antiseparatistinę operaciją. Atsikovotuose miestuose stengiamasi kuo greičiau grąžinti normalias gyvenimo sąlygas. Kitą Rytų Ukrainos dalį iš prorusiškų gaujų kontrolės kariuomenė žada perimti per kelias savaites.
Estija turi kuo nustebinti
2014 m. liepos 1 d. 10:19
Ar kada svajojote įgyti nežemiškų galių: skraidyti, įskelti žaibą, perkelti daiktus į kitą vietą jų nepalietus ar keliauti laiku? Šiandien mokslas ir technologijos pažengė tiek, kad kiekvienas gali prilygti galingam graikų dievui Dzeusui ir įgyvendinti tai, kas iki šiol atrodė neįmanoma.
Astrologė L. Žukienė: kas mūsų laukia liepą?  (21)
2014 m. birželio 30 d. 00:01
Atvilnija vidurvasaris, atnešantis mums visiems naują viltį, kad kiekviena diena gali būti kažko naujo pradžia.
Trumpiausių naktų danguje - ryški Aušrinė ir magiški sidabriškieji debesys  (1)
2014 m. birželio 16 d. 10:49
Šviesios naktys, išblukinusios Paukščių taką ir daugelį blausesnių žvaigždžių, birželyje teleidžia grožėtis tik pačiais šviesiausiais vasaros šviesuliais: šiek tiek į vakarus nuo zenito pasislinkusiame Jaučiaganio žvaigždyne akį traukia Arktūras, į rytus nuo zenito Lyros žvaigždyne švyti Vega, šiaurėje visai palei horizontą slenka Vežėjo Kapela, rytuose jau gerokai pakilusiame Erelio žvaigždyne spindi Altairas kartu su Vega ir ryškiausia Gulbės žvaigžde Denebu, sudarantys vadinamąjį „Didyjį vasaros trikampį“. Link vakarų horizonto svyra nusileisti pasiruošęs zodiakinis Liūtas.
Plutonas – dvinarės planetų sistemos dalis?  (17)
2014 m. birželio 11 d. 17:03
Liko kiek daugiau nei 12 mėnesių, kai pasaulis pirmą kartą iš arti pamatys vieną labiausiai intriguojančių ir didžiausias diskusijas keliančių Saulės sistemos kūnų – Plutoną. Visai tikėtina, kad NASA zondo „New Horizons“ vizitas į Plutono sistemą atnaujins priblėsusius debatus dėl šio nedidelio dangaus kūno statuso: Plutonas yra planeta ar ne planeta? O gal – dvinarės planetų sistemos dalis?
Tinkamiausi kambariniai augalai pagal zodiako ženklą  (9)
2014 m. birželio 6 d. 00:02
Augalas ant jūsų palangės gali ne tik skleisti malonų kvapą ir suteikti gerų emocijų, bet ir tapti neigiamos energijos šaltiniu. Kaip išsirinkti tinkamus kambarinius augalus, kurie pakrautų pozityvia energija ir dovanotų gerą nuotaiką?
Išskirtinis interviu. E. Dragūnas – apie įvykusias vestuves, didžiules svajones ir planus išvykti iš Lietuvos  (476)
2014 m. gegužės 28 d. 14:26
Vieną dieną jis emocionalus mušeika, kitą - jautrus ir rūpestingas tėtis. Jo vardas dažnai linksniuojamas teismuose, o sausakimšose koncertų salėse skanduojamas daugiatūkstantinės gerbėjų minios. Socialiniai tinklai mirga jo atostogų, kelionių bei prabangių automobilių nuotraukomis, tačiau atsisėdus prie vieno stalo gali įsitikinti, kad įvaizdis – dar ne viskas. Šis žmogus gali būti jautrus, ramus, šeimyniškas, nuoširdus. Apie tai, kad Egidijus Dragūnas yra viena didžiausių žvaigždžių Lietuvoje , neleidžia pamiršti tik kas penkias minutes jo autografų prašantys gerbėjai.
Danguje - ypatingos planetų konfigūracijos, kurių poveikį jausime net po 18 metų  (5)
2014 m. gegužės 27 d. 00:00
Kokių ženklų atstovams likimas žada didžiausius ir svarbiausius gyvenimo pokyčius? Ką turėtų žinoti neseniai gimusių kūdikių tėvai?
Numerologai: apskaičiuokite, kaip klostysis jūsų santykiai  (3)
2014 m. gegužės 19 d. 00:14
Ne veltui moterys tokios jautrios svarbioms datoms – žinodami, kada tiksliai susipažinote, galite sužinoti ir kas jūsų laukia. Bent jau taip tikina numerologai .
Gegužės dangus: krintantys meteorai stebuklų nežada
2014 m. gegužės 14 d. 14:30
Gegužės danguje ir toliau savo šviesiu išsiskiria Jupiteris , vienas pirmųjų spindintis vakarais link vakarų horizonto besileidžiančiame Dvynių žvaigždyne. Šiek tiek dešiniau ir aukščiau nuo Dvynių žiba šviesiausia Vežėjo žvaigždė Kapela. Pietinėje dangaus pusėje išsiskiria Mergelės žvaigždynas su jame spindinčia rausvąja Marso planeta. Šiek tiek dešiniau ir aukščiau Mergelės - Liūto žvaigždynas.
Marse aptiko milžiniško potvynio pėdsakus  (11)
2014 m. gegužės 12 d. 10:27
Prieš milijonus metų, suskilus apledėjusio ežero paviršiui ir išsiveržus vandeniui, Marsą ištiko milžiniškas potvynis. Toks scenarijus duoda užuominas, kad šie palaidoti ežerai galėjo priglausti mikrobus, kurie net dabar snaudžia požeminiame lede.
Odesa su baime žvelgia į rytdieną: per Pergalės dienos renginius vyks kažkas baisaus?  (188)
2014 m. gegužės 8 d. 10:51
Praėjus penkioms dienoms po tragedijos Profsąjungų rūmuose , Odesoje vis dar neramu.
Saulės sistemos paslaptys: kodėl Marsas taip skiriasi nuo Žemės?  (28)
2014 m. gegužės 6 d. 17:09
Marsas siekia apie pusę Žemės dydžio, tačiau jo masė – tik vieną dešimtąją dalį. Kodėl taip skiriamės, nors esame artimi kaimynai? Į šį klausimą astronomai negalėjo atsakyti ilgą laiką. Ir pagaliau, naujos idėjos apie Saulės sistemos formavimąsi padėjo jiems šį galvosūkį išspręsti.
Ką darysime, kai Žemę nustekensime galutinai?  (125)
2014 m. gegužės 4 d. 12:44
Nežinia ar tai serialo „X-failai“ pasekmė, ar laki fantazija, bet visada atrodė, jog NASA mokslininkai tyrinėja Visatą tam, kad rastų į Žemę panašias, gyvybei tinkamas planetas. Kam? Ateiviams surasti? Pasirodo, ne.
Magiškos balandžio naktys: Sietyno palydėtuvės, Lyridų žybsniai ir kaip niekad artimas Marsas
2014 m. balandžio 15 d. 17:25
Giedrais balandžio vakarais abipus Paukščių tako susispietę žiemos žvaigždynai jau leisis link vakarų horizonto. Didysis Šuo su ryškiuoju Sirijumi, Šienpjoviai, Tauras mėnesio pabaigoje skendės Saulės spinduliuose ir vėl mūsų žvilgsniams pasirodys tik vasarai besibaigiant.
Pilnas Mėnulio užtemimas. Laukia iššūkiai, kokių nebuvo 100 metų!  (32)
2014 m. balandžio 15 d. 00:00
Pilnas Mėnulio užtemimas - 2014 metų balandžio 15 d. 10:42 Lietuvos laiku.
A. Idzelis: amerikiečiai gynė lietuvius nuo lenkų puolimų  (223)
2014 m. balandžio 12 d. 09:00
Amerikiečiai gynė lietuvius nuo kaltinimų „kolaboravimu su naciais“, – sako dr. Augustinas Idzelis, Lituanistikos tyrimų ir studijų centro Čikagoje vadovas. Amerikos ambasada Stokholme tuo metu buvo savotiškas informacijos rinkimo arba šnipinėjimo centras. Jų darbas buvo sekti, kas darosi Sovietų Sąjungoje, okupuotuose Baltijos šalyse , įskaitant Lietuvą.
Roberto pokyčiai: iš meniško jaunuolio į stilingą verslininką (FOTO)  (10)
2014 m. balandžio 8 d. 00:05
Išvaizdos pokyčiai malonūs ne tik moterims, bet ir vyrams. Nauja šukuosena bei aprangos stilius pradžiugina akimirksniu: galite atrodyti rimčiau, patikimiau, o galbūt jaunatviškiau – priklauso nuo to, kokio rezultato siekiate. Šį kartą „Didžiuosiuose grožio pokyčiuose“ dalyvavusio vilniečio Roberto Pledo (23 m.) tikslas buvo patikimo verslininko įvaizdis . „Grožio terapijos ir chirurgijos klinika Sugihara“ pasirūpino, kad jauno fotografo noras būtų išpildytas.
Horoskopas savaitgaliui (04 04 - 04 06)
2014 m. balandžio 4 d. 13:55
Kas tavęs laukia šį savaitgalį? Sužinok !
Nustatyta, kada įvyko Mėnulį suformavusi katastrofa  (27)
2014 m. balandžio 3 d. 15:17
Mėnulis susiformavo praėjus maždaug 95 mln. metų po Saulės sistemos susikūrimo – per susidūrimą, kuris taip pat nulėmė dabartinę Žemės struktūrą, rodo studija, tapusi vėliausiu mėginimu apskaičiuoti to įvykio laiką.
Astrologės L. Žukienės horoskopas: kas mūsų laukia balandį?  (29)
2014 m. kovo 30 d. 00:01
„Tai labai aktyvus ir energingas mėnuo. Norėsis viską spręsti greit ir ryžtingai. Sportuokite, keliaukite, ieškokite naujų galimybių“,- sako astrologė Lolita Žukienė .
Astrologė Rita: prasideda Jaunatis - kaip elgtis? Pranašystės 2014-iems metams  (7)
2014 m. kovo 30 d. 00:00
Sakoma, kad reikia tik labai panorėti ir visi troškimai išsipildys. Tačiau astrologė Rita Vainauskienė pataria neskubėti. Pasirodo, kiekvienam norui yra savas laikas, o tiksliausias laikrodis – Mėnulio jaunatis.
Rusų aktorius režisierių kumščiais mokė pagarbos moterims  (6)
2014 m. kovo 27 d. 20:06
Maskvos Olego Tabakovo teatro aktorius Aleksandras Semčiovas savotiškai pažymėjo tarptautinę Teatro dieną – 44 metų vyras, pažįstamas ne tik iš vaidmenų teatre, bet ir iš populiarių serialų „Tureckio maršas“, „Sekliai“, „Šalia – siena“, susimušė su Uralo krašte gerai žinomu režisieriumi Vasilijumi Sigariovu, praneša rusų žiniakslaida.
Spėjama, kad Saulės sistemoje slepiasi neatrasta, už Žemę 10 kartų didesnė planeta  (84)
2014 m. kovo 27 d. 15:21
Gali būti, kad aplink mūsų Saulę skrieja dar viena didžiulė, iki 10 kartų už Žemę didesnė planeta, kuri jau vadinama Super Žeme. Naujo astronominio stebėjimo rezultatai pristatomi žurnale „ Nature “.
Ukrainos kariškiai užėmė navigacijos stotį prie Chersono  (64)
2014 m. kovo 27 d. 12:49
Ukrainos kariškiai užėmė navigacijos stotį "Marsas-75” Chersono srities Geničesko mieste, kur iki pastarojo meto buvo dislokuotas Rusijos Juodosios jūros laivyno dalinys, pranešė ketvirtadienį "Cherson-online”.
Ukrainos pasieniečiai ir kariškiai palieka Krymą  (297)
2014 m. kovo 20 d. 15:41
Ukrainos pasieniečiai pradėjo trauktis iš Rusijos pajėgų kontroliuojamo Krymo į žemyninę Ukrainos teritoriją, ketvirtadienį pranešė vienas aukšto rango pareigūnas.