katastrofa

Raisa Gorbačiova – kodėl savi jos nemėgo?  (8)
2014 m. spalio 30 d. 00:00
Kitaip nei kitų Sovietų Sąjungos vadų žmonos Raisa nevengė viešumos ir visur lydėdavo savo vyrą Michailą Gorbačiovą.
Civilizacijos mirtis: galimi scenarijai  (35)
2014 m. spalio 29 d. 11:28
In­for­ma­ci­jos am­žius ne­iš­va­da­vo žmo­nių nuo pra­ėj­us­ių šimt­me­čių prie­ta­rų, sie­ja­mų su pa­sau­lio pabai­ga. At­virk­ščiai, jis su­kū­rė nau­jas ci­vi­li­za­ci­jos žlu­gi­mo bai­mes.
Pakilimo metu sprogo NASA raketa  (27)
2014 m. spalio 29 d. 09:58
Bepilotė NASA raketa , turėjusi nugabent krovinį į Tarptautinę kosminę stotį, sprogo pakilimo metu prie Virdžinijos valstijos krantų, praneša CNN. Sprogimo metu niekas nenukentėjo. Kaip praneša NASA, „Antares“ raketa, prilygstanti 14 aukštų namui ir sukonstruota bei pagaminta bendrovės „Orbital Sciences Corp.“, pakilo nuo starto aikštelės Virdžinijos pajūryje įsikūrusiame Volopso skrydžių komplekse 18 val. 22 min. vietos (trečiadienį 0 val. 22 min. Lietuvos) laiku, nešdama krovininę kosminę kapsulę „ Cygnus “.
Pakilimo metu sprogo amerikiečių raketa  (285)
2014 m. spalio 29 d. 01:32
Bepilotė NASA raketa, turėjusi nugabent krovinį į Tarptautinę kosminę stotį, sprogo pakilimo metu prie Virdžinijos valstijos krantų, praneša CNN. Sprogimo metu niekas nenukentėjo.
Naftos milžinė dėl problemų Rusijoje neteko penktadalio pelno  (7)
2014 m. spalio 28 d. 14:19
Britų naftos milžinės BP pelną smukdė krintanti rublio vertė ir smunkančios naftos kainos, praneša naujienų agentūra BBC .
Švedijoje rasti dviejų tuo pat metu į Žemę pataikiusių didelių asteroidų krateriai  (5)
2014 m. spalio 27 d. 16:15
Švedijoje netikėtai rasti du asteroidų-dvynių krateriai, kurių sukelta katastrofa vadinama „viena didžiausių Saulės sistemoje“.
Eksperimentas – pavalgyti už 5 litus: pirmosios dienos  (121)
2014 m. spalio 27 d. 15:49
Internete pamažu jau pradeda plisti Vaidoto Ilgiaus 5 litų iššūkis. Vyriškis, siekdamas ne tik išbandyti save, bet ir skatinti kitus pajusti solidarumą bei aukoti, vykdo eksperimentą, kurio metu per dieną mėgins prasimaitinti vos už 5 litus. Publikuojame jo tinklaraščio įrašą, kuriame Vaidotas aprašė, kaip jam sekėsi pirmąsias dvi dienas.
Planas, kuris išgelbėtų B. Obamą  (14)
2014 m. spalio 24 d. 12:27
Barackas Obama turėtų pamiršti savo pradėtą „perkrovimo“ politiką Rusijos atžvilgiu ir pripažinti jos prezidento Vladimiro Putino pasaulinę grėsmę, savo tekste „Laiškas, kurį B. Obama turėtų parašyti V. Putinui, tačiau nerašys“, sako Hoover instituto bendradarbis Paulas Roderickas Gregory.
Drausmins žvejus verslininkus  (29)
2014 m. spalio 23 d. 16:37
Nuo kitų metų pradžios žvejai verslininkai ežeruose nebegalės gaudyti nei lydekų, nei lynų, nei karšių, nei daugumos kitų žuvų. Jos paliktos žvejų mėgėjų džiaugsmui. Verslininkai galės žvejoti tik seliavas ir stintas. Pastarieji dėl tokio Aplinkos ministerijos sprendimo nėra labai patenkinti, nors jų pajamos dėl to sumažės minimaliai.
Sulaikė 4 Maskvos oro uosto darbuotojus dėl lėktuvo katastrofos  (10)
2014 m. spalio 23 d. 10:18
Rusijos tyrėjai sulaikė keturis Maskvos oro uosto darbuotojus dėl lėktuvo katastrofos, per kurią žuvo Prancūzijos naftos bendrovės „ Total “ vadovas Christophe'as de Margerie, kurio privatus lėktuvas kildamas kliudė sniego valymo mašiną.
Prakalbo lėktuvą numušęs sniego valymo mašinos vairuotojas  (171)
2014 m. spalio 22 d. 12:16
Maskvos oro uosto sniego valomosios mašinos, į kurią kildamas įsirėžė Prancūzijos naftos milžinės „ Total “ vadovo privatus reaktyvinis lėktuvas, vairuotojas sakė įvažiavęs į kilimo ir nusileidimo taką, kai prarado orientaciją.
Pasirodė nuotraukos iš lėktuvo katastrofos Maskvos oro uoste  (124)
2014 m. spalio 21 d. 20:29
Pasirodė nuotraukos, liudijančios pasaulį sukrėtusią Prancūzijos naftos bendrovės „ Total “ vadovo Christophe'o de Margerie žūtį per lėktuvo katastrofą Maskvos Vnukovo oro uoste.
Garsus vizažistas atskleidžia, kaip susikurti natūralų grožį išryškinantį makiažą(FOTO)  (2)
2014 m. spalio 21 d. 17:14
JAV kosmetikos prekės ženklas „Bobbi Brown“ atvyko į Lietuvą. Rudus makiažo tonus išgarsinęs kosmetikos gamintojas pasiryžęs lietuvaites mokyti naujų makiažo naudojimo įpročių. Anot prekės ženklo ambasadorės, makiažo meistrės Bobbi Brown, kiekviena moteris graži ir nepasidažiusi. Teisingas makiažas tik sustiprina jos prigimtinį žavesį.
C. de Margerie – naftos kompanijos vadovo stereotipo neatitikęs verslo ryklys  (4)
2014 m. spalio 21 d. 15:28
Christophe'as de Margerie mėgo pokštauti ir dėl šios savo būdo savybės, vešlių ūsų ir stambaus stoto veikiau panėšėjo į malonų dėdulę, o ne į naftos kompanijos vadovą, geležiniu kumščiu valdžiusį prancūzų naftos milžinę „ Total “, ne kartą patekusią į kontroversijų sūkurį.
Paskutinė žuvusio vadovo kalba: su Rusija mus sieja ryšys  (88)
2014 m. spalio 21 d. 14:46
Spalio 21 d. Prancūzijos ir Rusijos prekybos ir pramonės rūmai paviešino Maskvos „Vnukovo“ oro uoste įvykusioje lėktuvo katastrofoje žuvusio Prancūzijos naftos bendrovės „ Total “ vadovo Christophe’o de Margerie spalio 20 d. Konsultacinės tarybos užsienio investicijų klausimais posėdyje skaityto pranešimo tekstą.
Maskvoje žuvo naftos milžinės vadovas  (661)
2014 m. spalio 21 d. 07:00
Prancūzijos naftos bendrovės „Total“ vadovas Christophe'is de Margerie žuvo lėktuvo katastrofoje Maskvoje , praneša BBC .
J. Melnikas. Moters siela – bedugnė, kuri mane traukia  (3)
2014 m. spalio 20 d. 15:59
Jaroslavas Melnikas – rašytojas, kurio trumpoji proza išversta į daugiau negu dešimtį kalbų ir įtraukta į užsienyje išleistas lietuvių literatūros antologijas, rašydamas knygas gilinasi į žmogaus sielos bei laisvės gelmes. Būtent už tokį gilinimąsi jo distopinis romanas „Maša, arba Postfašizmas“ nominuotas šiemetiniuose „Metų knygos“ rinkimuose Suaugusiųjų kategorijos penketuke. „Sklandus, griežtas ir žiaurus pasakojimas preciziškai tiksliai apnuogina juodžiausius žmogaus sielos užkaborius“, - rašo „Metų knygos“ ekspertų komisija.
P. Porošenkos patarėja: teks suvokti, kad Europos centre XXI a. valdžios įsakymu dar šaudomi žmonės  (129)
2014 m. spalio 20 d. 12:47
Olga Bogomolec visą gyvenimą prisimins žmones, kurių gyvybės užgeso jai ant rankų. Maidano revoliucijos medikė, pagalbą teikusi sužeistiesiems abipus barikadų, dabar dirba Ukrainos prezidento Petro Porošenkos patarėja. Interviu DELFI ji neslėpė – praėjus beveik metams po Maidano pradžios, priežasčių džiaugsmui rasti sunku.
Bolivijos prezidentu trečiai kadencijai perrinktas E. Moralesas surinko 61 proc. balsų
2014 m. spalio 20 d. 12:03
Bolivijos prezidentas Evo Moralesas užsitikrino trečią kadenciją, spalio 12 dieną vykusiuose valstybės vadovo rinkimuose surinkęs 61 proc. balsų, savaitgalį pranešė rinkimų pareigūnai.
Vokietijos žvalgyba: Malaizijos lėktuvą numušė prorusiški separatistai  (249)
2014 m. spalio 20 d. 07:52
Vokietijos užsienio žvalgybos agentūra tvirtina, kad ištyrus Malaizijos oro linijų lėktuvo „ Boeing 777 “ katastrofą Ukrainoje buvo padaryta išvada, kad jį numušė prorusiškų separatistų netoli Donecko paleista raketa, skelbia spiegel.de.
Nyderlandų premjeras išsakė reikalavimus V. Putinui dėl Malaizijos lainerio katastrofos tyrimo  (33)
2014 m. spalio 17 d. 07:44
Nyderlandų premjeras Markas Rutte nurodė, kad susitiko su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu ir pareikalavo „didžiausio bendradarbiavimo“ tiriant Malaizijos keleivinio lėktuvo katastrofą virš rytų Ukrainos.
V. Putinas prarado geriausią draugę  (141)
2014 m. spalio 17 d. 07:25
Mažėjančios naftos kainos Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną kiršina su jo stipriausia sąjungininke. Nafta – vienas iš svarbiausių elementų, padedančių Rusijos vadovui išsilaikyti valdžioje nuo pat 2000 metų, kai užėmė Boriso Jelcino vietą. Laikotarpiu nuo 2000 iki 2008 metų būtent dėl naftos šalies ekonomikos augimo kreivė į viršų šoktelėjo net 7 proc., rašo „Bloomberg“.
Prie Marso grėsmingai artėja milžiniška kometa  (64)
2014 m. spalio 16 d. 14:56
Artimiausią sekmadienį, spalio 19 d. Marsas sulauks nekviestų svečių. Tiksliau, viešnios – didžiulės kometos. Palyginus su ja, garsioji Čuriumovo-Gerasimenkos kometa, ant kurios po mėnesio leisis ESA zondo „ Rosetta “ nusileidimo aparatas „Philae“, tėra vos 3 km skersmens nykštukas. O štai Marso link švilpia 16 kartų didesnis sviedinys – 50 km skersmens kometa C/2013A1, dar vadinama Saiding Springu. 50 km – tai pusė kelio nuo Vilniaus ligi Kauno. O Marso skersmuo už Žemę mažesnis 2 kartus. Ar gali būti, kad sekmadienį negyvoje Raudonojoje planetoje gali įvykti pasaulio pabaiga?
Europos ir Azijos viršūnių susitikime – visas dėmesys V. Putinui  (40)
2014 m. spalio 16 d. 13:43
Daugiau kaip 50 šalių atstovai ketvirtadienį Milane renkasi į dvi dienas truksiantį Europos ir Azijos viršūnių susitikimą (ASEM), kurį ketinama išnaudoti intensyviems pokalbiams apie konfliktą Rytų Ukrainoje , praneša agentūra AFP .
Bauginanti prognozė: Lietuvos ežerai virs žuvų kapinynu  (247)
2014 m. spalio 16 d. 10:42
Žvejai verslininkai vis garsiau reikalauja panaikinti buvusio aplinkos ministro Valentino Mazuronio pasirašytą verslinę žvejybą uždraudžiantį įsakymą. Seimo Aplinkos aplinkos komiteto nariai mato kelias galimybes: bet kokia kaina priversti tai padaryti naująjį ministrą, o jei šis didžiuliam spaudimui nepasiduos, siūloma keisti Žuvininkystės įstatymą taip, kad jis tenkintų žvejus verslininkus.
J. Primakovas: jeigu Rusija įvestų kariuomenę į Ukrainą, Vašingtonas pasiektų savo tikslą  (305)
2014 m. spalio 15 d. 15:12
Ko nepasidalijo JAV ir Rusija ? Kaip situaciją Ukrainoje JAV naudoja siekdamos susigrąžinti Europą ir ar JAV tai pasisekė? Ko siekia Vladimiras Putinas ? Į šiuos ir kitus klausimus atsako buvęs Rusijos užsienio reikalų ministras Jevgenijus Primakovas.
Šalis, kuri gali parklupdyti Rusiją jos pačios ginklu  (201)
2014 m. spalio 15 d. 14:36
Oficialūs Saudo Arabijos asmenys užkulisuose pripažino, kad neprieštarauja sumažinti naftos kainas, kurios galėtų apriboti investicijas į skalūnų telkinius ir giliavandenį šelfą.
Per „Didžiojo dvidešimtuko“ susitikimą V. Putino laukia pirtis  (94)
2014 m. spalio 13 d. 10:57
Australijos premjeras Tony Abbottas pirmadienį pažadėjo konfrontuoti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu per ateinantį mėnesį vyksiantį Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimą, protestuodamas dėl Malaizijos lėktuvo katastrofą rytų Ukrainoje , nusinešusią Australijos piliečių gyvybių.
P. Porošenka prašo išgelbėti nuo katastrofos  (77)
2014 m. spalio 10 d. 22:41
Ukrainos prezidentas Petro Porošenka ragina Europos šalis prisidėti prie pagalbos teikimo Kijevui, kad šalies rytų neištiktų humanitarinė katastrofa.