katastrofa

Jaunas verslininkas - 3 auksinės taisyklės, kaip pasiekti aukštumų  (16)
2015 m. gegužės 25 d. 15:43
Į darbo rinką vos 15 metų įsisukęs verslininkas Mantas Mikuckas tiksliai žino, ko reikia sėkmingam verslui ir kaip patraukti investuotojų dėmesį. Sėkmės formulė gana paprasta – iš visų jėgų daryti tai, kuo tiki, o investicijos pačios tave susiras.
Ieško kaltų dėl lėktuvo katastrofos Baltijos jūroje  (102)
2015 m. gegužės 25 d. 08:22
AN-2 katastrofa virš Baltijos jūros ir užsitęsusi lėktuvo ir dingusių pilotų paieška, atrodo, gali baigtis netgi interpeliacija Krašto apsaugos ministrui socialdemokratui Juozui Olekui.
Gali būti, kad dėl šių žuvų nebegalėsime valgyti lašišos ir menkės  (111)
2015 m. gegužės 22 d. 21:09
Šiuo metu Lietuvoje oficialiai patvirtintos dvi invazinės žuvų rūšys – nuodėgulinis grundalas ( Perccottus glenii ) ir juodažiotis grundalas ( Neogobius melanostomus ). Mokslininkai teigia, kad šių žuvų populiacija Lietuvoje plečiasi, o ją sustabdyti labai sunku. Kartais kova su invazinėmis žuvimis primena kovą su vėjo malūnais. Specialistų teigimu, visos Europos patiriami nuostoliai dėl šių žuvų skaičiuojami milijardais eurų.
Nuskendusio lėktuvo An-2 savininkas: lėktuvas buvo nuodugniai patikrintas  (150)
2015 m. gegužės 22 d. 15:32
Lėktuvo An-2 katastrofa Baltijos jūroje visuomenę tarsi padalijo į dvi dalis.
R. Sinkevičius: „An-2“ apžiūra gali trukti 12 parų  (35)
2015 m. gegužės 22 d. 14:37
Nusprendus iš Baltijos jūros dugno ištraukti katastrofą patyrusį orlaivį „An-2“, vien orlaivio apžiūra gali užtrukti 12 parų, sako susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius .
Gimdyti namuose ar ligoninėje: kokie privalumai ir trūkumai  (24)
2015 m. gegužės 22 d. 12:00
Viena gražiausių moters misijų ‒ išnešioti ir pagimdyti sveiką vaikelį. Kiekviena moteris turėtų didžiuotis tuo, jog yra gyvybės nešėja. Natūralaus, bet sudėtingo proceso metu ‒ gimdant ‒ gali kilti įvairių komplikacijų, todėl net ir sveika moteris, besilaukianti sveiko kūdikio, negali būti tikra, jog gimdymas bus sklandus. Lietuvoje dalis moterų renkasi gimdyti namuose, bet šiuo metu Lietuvoje akušeriams ir ginekologams teisės aktai tokioms gimdyvėms draudžia teikti medicininę pagalbą.
Naujos detalės: nukritusiame An-2 galėjo nebūti plausto ir išgyvenimo kostiumų  (378)
2015 m. gegužės 22 d. 11:02
Baltijos jūroje nukritusio An-2 orlaivio katastrofos istorijoje aiškėja naujos detalės. Jūrų koordinacinio gelbėjimo centro viršininkas, komandoras Artūras Andrušaitis teigia, kad jeigu žmonės būtų buvę vandens paviršiuje, jie būtų buvę rasti, tačiau šiuo metu esama informacijos, jog lėktuve nebuvo plausto ir išgyvenimo kostiumų.
A. Tapinas. Respublika miršta: automobilių bagažinėse, pėsčiųjų perėjose, Baltijos bangose  (1135)
2015 m. gegužės 21 d. 15:28
Aš nesu pilotas. Nesu aviacijos ekspertas. Nenusimanau apie An-2 specifiką ar jūros sroves. Bet esu Lietuvos Respublikos pilietis. Visą gyvenimą tai buvo mano teisė. Mano pareiga. Mano privilegija. Mano garbė.
J. Olekas už gelbėjimo operaciją viešai atsiprašė An-2 pilotų artimųjų  (326)
2015 m. gegužės 21 d. 13:27
Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas po lėktuvo An-2 katastrofos Baltijos jūroje atsiprašė pilotų Adolfo Mačiulio ir Alvydo Selmistraičio artimųjų bei draugų, kad paieškos ir gelbėjimo operacija nebuvo vykdyta taip, jog nekiltų jokių abejonių.
Parodė nuskendusio lėktuvo „An-2“ nuotrauką  (246)
2015 m. gegužės 20 d. 18:59
Karinės jūrų pajėgos paviešino stopkadrą iš povandenio roboto filmuotos medžiagos, kuriame matyti jūros dugne aptikto ir robotu apžiūrėto lėktuvo An-2 uodega su užrašytu borto numeriu.
J. Olekas dėl lėktuvo katastrofos padarys išvadas  (154)
2015 m. gegužės 20 d. 18:05
Pirmiausiai reikia turėti visą objektyvią tyrimo medžiagą, o tuomet bus galima daryti išvadas ir imtis sprendimų dėl pareigūnų atsakomybės – taip interviu portalui LRT.lt sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas , grįždamas iš Klaipėdos, kur susitiko su Baltijos jūros dugne rasto lėktuvo „An-2“ lakūnų artimaisiais ir specialistais, tiriančiais šią katastrofą.
A. Butkevičiaus nurodė atlikti išsamų tyrimą dėl lėktuvo AN2 katastrofos  (7)
2015 m. gegužės 20 d. 13:57
Kazachstane besilankantis premjeras Algirdas Butkevičius , reikšdamas rūpestį dėl kylančių klausimų, susijusių su lėktuvo „An-2“ katastrofa, susisiekė su krašto apsaugos ministru Juozu Oleku. Vyriausybės vadovas pavedimu įpareigojo krašto apsaugos ministrą atlikti išsamų tyrimą dėl lėktuvo „An-2“ dingimo ir paieškos aplinkybių. Pavedime premjeras įpareigoja ministrą išsiaiškinti, kodėl įvyko aviakatastrofa ir kodėl buvo nutraukta dingusių pilotų bei lėktuvo paieška.
Jūroje rastas „An-2“ lėktuvas: peržiūrėjo vaizdo medžiagą  (740)
2015 m. gegužės 20 d. 06:52
Baltijos jūroje pastebėtas objektas, išsiųstas sraigtasparnis, siekiant išsiaiškinti, ar tai gali būti susiję su nukritusiu lėktuvu, trečiadienį pranešė krašto apsaugos viceministras Antanas Valys.
M. Zingeris. Bū ir Pistoletui pasisekė labiau  (34)
2015 m. gegužės 19 d. 19:12
Johnis Deppas, išdaigininkas aktorius, blizgių žurnaliukų dukart pripažintas seksualiausiu visų laikų vyriškiu, atskrido į Australijos Kvislando Auksinę pakrantę filmuotis eilinėje „Karibų jūros piratų“ serijoje.
Kur gimdyti – namuose ar ligoninėje. Privalumai ir trūkumai
2015 m. gegužės 19 d. 00:15
Viena gražiausių moters misijų ‒ išnešioti ir pagimdyti sveiką vaikelį. Natūralaus, bet sudėtingo proceso metu ‒ gimdant ‒ gali kilti įvairių komplikacijų, todėl net ir sveika moteris, besilaukianti sveiko kūdikio, negali būti tikra, jog gimdymas bus sklandus. Lietuvoje dalis moterų renkasi gimdyti namuose, bet šiuo metu Lietuvoje akušeriams ir ginekologams teisės aktai tokioms gimdyvėms draudžia teikti medicininę pagalbą.
Aviacijos ekspertai apie nelaimę Baltijos jūroje: kas galėjo nutikti  (106)
2015 m. gegužės 18 d. 11:15
Lakūnas Jurgis Kairys ir aviakonstruktorius Vladas Kensgaila DELFI pateikė savas šeštadienio popietę iš Švedijos į Lietuvą skridusio ir virš Baltijos jūros dingusio lėktuvo „An-2“ galimos katastrofos priežastis.
Per kelintą pasimatymą leistinas seksas?  (101)
2015 m. gegužės 16 d. 13:30
Kiekviena moteris žino, kad seksas per pirmą pasimatymą – tabu. Vyras gali palaikyti ją lengvabūde, jame užges medžiotojo ugnelė, o jums bus sunku įrodyti, kad iki jo jūsų gyvenime nebuvo vyrų. Todėl daugelis merginų, moterų visaip atidėlioja seksą. Kiek gi laukti, kad neperlenktumėte lazdos?
JAV ekspertams tęsiant traukinio katastrofos Pensilvanijoje tyrimą, rasta aštunta tragedijos auka
2015 m. gegužės 15 d. 10:07
Gelbėtojai, padedant specialiai dresuotiems šunims, ketvirtadienį rado aštuntąją auką prie Filadelfijos miesto nuo bėgių nulėkusio keleivinio traukinio nuolaužose, o tyrėjai sutelkė dėmesį į mašinisto veiksmus prieš šią katastrofą.
Vokiečių leidinys prisiminė V. Putino motinos „paslaptį“  (74)
2015 m. gegužės 14 d. 12:51
Rusijos prezidento Vladimiro Putino valdymo 15-ųjų metinių proga vokiečių laikraštis „ Die Zeit “ dar kartą priminė apie alternatyvią V. Putino biografijos versiją, pagal kurią V. Putinas augo įtėvių šeimoje, o jo biologinė motina iki šiol gyvena Gruzijoje.
Traukinys į mirtį lėkė dvigubu greičiu  (25)
2015 m. gegužės 14 d. 07:56
Filadelfijoje nuo bėgių nuvažiavus „Amtrak“ traukiniui žuvo septyni tuo metu traukinyje buvę asmenys. Saugumo ekspertai nustatė, kad šis traukinys dvigubai viršijo leistiną greitį.
Beieškant dingusio lėktuvo, aptiktas netikėtas radinys  (24)
2015 m. gegužės 13 d. 15:01
Beieškant dingusio Malaizijos oro linijų reiso MH370 lėktuvo, Indijos vandenyje atrastos nežinomo laivo nuolaužos, praneša BBC.
Perspėjo apie Lietuvos miškų laukiančią katastrofą  (73)
2015 m. gegužės 13 d. 11:28
Seimo Aplinkos apsaugos komitetas trečiadienį vienbalsiai nusprendė atmesti Prezidentės Dalios Grybauskaitės veto dėl Miškų įstatymo pataisų. Šalies vadovei pasirodė nepriimtina nuostata, kad įstatymu būtų įtvirtintas nekintantis 42-iejų urėdijų skaičių. Panašios pozicijos laikosi ir aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.
Netikėtumai Lenkijoje gali prognozuoti didesnio masto permainas  (7)
2015 m. gegužės 12 d. 16:24
Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis pirmajame valstybės vadovo rinkimų ture pralaimėjo menkai žinomam 42 metų Europos Parlamento nariui, sukeldamas didžiausią sukrėtimą šalies vidaus politikoje per daug metų.
„Foreign Policy“: Ukrainoje – situacija, itin nepalanki tiek separatistams, tiek V. Putinui  (1150)
2015 m. gegužės 10 d. 00:08
Prorusiškai nusiteikusių separatistų kontroliuojamas Ukrainos Donbaso regionas atsidūrė prie ekonominės ir socialinės katastrofos slenksčio.
B. Faganas (II): jėga, galinti sugriauti miestus ir civilizacijas  (8)
2015 m. gegužės 9 d. 16:37
3100 m. pr. Kr. Pietų Mesopotamija tapo intensyviai konkuruojančių tarpusavyje miestų-valstybių mozaika. Visi buvo prisirišę prie pavydžiai saugomų drėkinimo kanalų. Tame pasaulyje teisė į vandenį ir drėkinamoji žemė lėmė karą ir taiką. Miestų virtimas išgyvenimo priemone paspartino urbanizaciją. 2800 m. pr. Kr. miestuose ir miesteliuose gyveno daugiau kaip 80 procentų šumerų.
Sraigtasparnio katastrofos Pakistane aukų palaikai atgabenti į sostinę
2015 m. gegužės 9 d. 15:40
Pakistano kariškiai šeštadienį pargabeno į Islamabadą dviejų užsienio ambasadorių ir dviejų diplomatų žmonų palaikus; šie žmonės penktadienį žuvo per sraigtasparnio katastrofos kalnuotame šiauriniame regione, kur vyko į vieno turizmo projekto pristatymą.
Ispanijoje sudužo karinis lėktuvas  (20)
2015 m. gegužės 9 d. 15:18
Ispanijoje, netoli Sevilijos, sudužo karinis lėktuvas, praneša news.sky.com.
Išsikepti šašlykų negaunant baudos – ne juokų darbas  (161)
2015 m. gegužės 9 d. 15:00
Gyvenantys mieste kartais dešreles pačirškina ar šašlykus kepa netoli namų žaliuojančiame parke. Tačiau jei žinotumėte, kokios baudos už tai gresia, tikriausiai pasiieškotumėte kitų vietų.
Leninas: šiandien reikia mušti žmones per galvą, mušti negailestingai  (162)
2015 m. gegužės 9 d. 06:00
Lenino biustai ar statulos net ir XXI amžiuje yra rodiklis, kiek toli visuomenė pažengusi demokratijos link. Nepriklausomybės idėjas puoselėjančios tautos pirmiausia pašalino šį simboliu tapusį žmogų iš viešų vietų. V. Putino Rusija Leniną tebegarbina. „Obuolio“ leidykla išleido Roberto Service’o knygą „Leninas. Militaristinės Rusijos gimimas ( „Lenin“: a Biography ).