katastrofa

Milžiniškas ledkalnis grasina katastrofa  (41)
2014 m. balandžio 23 d. 11:10
Didžiulis ledkalnis, kurio plotas beveik du kartus viršija Atlantos miesto plotą, iš Antarktidos juda vandenyno link ir gali sukelti nemenką grėsmę laivybai, skelbia CNN.
Nuskendusio kelto tragedija: aukų artimiesiems tenka išgyventi pragarą  (1)
2014 m. balandžio 23 d. 10:53
Daugybės žmonių, dingusių per kelto katastrofą prie Pietų Korėjos pietinių krantų, paieškos trečiadienį įžengė į antrąją savaitę, didėjant gedinčių, pykstančių ir nusivylusių šeimų sielvartui.
V. Valevičius. Žalieji – ne ideologija  (23)
2014 m. balandžio 23 d. 10:05
Labai seniai, dar 2004 metais išleidau nedidelę knygelę, pavadinimu „Liberalizmas ir demokratija“ joje yra aprašytos pagrindinės trys ideologijos. Nesu labai originalus, rėmiausi klasikiniu anglų vadovėliu iš Oksfordo Universiteto „Political Ideologies“. Ten gana nesudėtingai parodyta, kuo skiriasi koncepcijos ir ideologijos. Todėl „Žaliųjų judėjimo“ negaliu priskirti paskutiniosioms. Žalieji gali būti ir komunistiniai ir fašistiniai ir liberalūs ir t.t. Čia teorija.
G. Landsbergis. Rusija nesustos, kol nebus sustabdyta jėga  (496)
2014 m. balandžio 22 d. 10:01
Antrajame amžiuje prieš Kristų Romos senatorius Katonas, Punų karo veteranas, matydamas stiprėjančią ir vis nenugalėtą Kartaginą kvietė romėnus palaikyti dar vieną, gal paskutinį žygį į Afriką.
Paluknyje sudužus lėktuvui žuvo Vilniaus įmonės vadovas su sūnumi  (320)
2014 m. balandžio 20 d. 09:20
Šeštadienį vakare Vilniaus apskrities policijos pareigūnai apie 20 val. gavo pranešimą, kad be žinios dingo vyras ir mažametis jo sūnus. Abu jie skraidė mažu lėktuvėliu Paluknyje. Paaiškėjo, kad žuvo Dalius Aleksandravičius , „Vilniaus baldų" generalinis direktorius. Tai patvirtino DELFI šaltiniai.
Pietų Korėjos kelto katastrofa tikriausiai nusinešė šimtus žmonių gyvybių  (1)
2014 m. balandžio 17 d. 13:52
Jūroje prie Pietų Korėjos pietinių krantų ketvirtadienį tęsėsi desperatiškos beveik 300 žmonių, daugiausia moksleivių, paieškos po Pietų Korėjo kelto katastrofos, o nevilties apimti artimieji tęsė kankinamą budėjimą krante. Oficialiai buvo patvirtinta devynių žmonių žūtis, tačiau sulig kiekviena praeinančia valanda didėja nuogąstavimai dėl iki šiol nerastų 287 žmonių, kurie dingo po to, kai daugiadenis laivas netikėtai pasviro, apvirto, o galiausiai nuskendo už maždaug 20 kilometrų nuo kranto.
Košmaras Pietų Korėjoje tęsiasi: aukų skaičius auga  (13)
2014 m. balandžio 17 d. 07:47
Ketvirtadienio rytą pranešta, jog aukų skaičius išaugo iki 9, rašo CNN.
„Formulės-1“ ekipos įspėja apie galimą finansinę katastrofą  (1)
2014 m. balandžio 15 d. 22:53
Tarptautinė automobilių federacija buvo įspėta, kad „Formulės-1“ laukia finansinis krachas, jei nebus pergalvotas sprendimas dėl komandų biudžeto lubų.
Vokietija: Rusija pasiruošusi pasiųsti tankus per Europos sienas  (480)
2014 m. balandžio 15 d. 07:37
Vokietijos vicekancleris Sigmaras Gabrielis perspėja dėl krizės Ukrainoje eskalavimo ir sako, jog „Rusija pasiruošusi pasiųsti savo tankus per Europos sienas“, skelbia naujienų agentūra UNIAN.
Stiliaus katastrofa: 18-metės Kendall Jenner nosyje - šokiruojantis aksesuaras(FOTO)  (9)
2014 m. balandžio 14 d. 17:51
Jaunosios Kardashian klano atstovės Kendall (18) ir Kylie (16) Jenner nesiliauja stebinusios savo dažnais šukuosenų bei stiliaus pokyčiais. Auksinio jaunimo atstovės naujausią stiliaus akibrokštą pateikė Kalifornijoje,JAV, vykusiame „ Coachella “ festivalyje, sutraukusiame ne tik tūkstančius gyvos muzikos gerbėjų, bet ir visą būrį žymiausių žvaigždžių.
Filmo „Nojaus laivas“ recenzija: prasčiausias režisieriaus darbas  (69)
2014 m. balandžio 13 d. 09:00
Mūsų laikų kino genijus, išskirtinio stiliaus ir filosofinio pobūdžio juostų kūrėjas, režisierius, scenaristas ir prodiuseris Darrenas Aronofsky‘is, padovanojęs tokius neužmirštamus filmus kaip nepriekaištingai papasakotą 1997 m. juostą „Pi“, šokiruojantį „Requiem svajonei“, metaforomis apie egzistenciją apipintą „Versmę“, dramą apie žmogaus atgimimą „Imtynininkas“ bei nuostabiai patrauklų pasakojimą „Juodoji gulbė“, pristato savo gyvenimo projektą, kuris talentingą režisierių buvo apsėdęs daugiau nei trisdešimt metų, - juostą „Nojaus laivas“ (angl. Noah).
Č. Iškauskas. Kas sugriovė SSRS: lietuviai ar M. Gorbačiovas?  (681)
2014 m. balandžio 11 d. 16:55
Rusijoje tirštėjantis šovinistinis smogas apima vis platesnes politines lankas. Kaip Adolfas Hitleris po Versalio sutarties, kuri nurėžė apie 70 tūkst. kv. km Vokietijos žemių, sugebėjo įkvėpti III Reichą pražūtingam atgimimui, taip Vladimiras Putinas kelia rusų šovinistus į žūtbūtinę kovą atkurti SSRS imperinę galią.
DELFI TV žinios: lėktuvo signalų medžioklė, Login ir Gustavo nuotykiai  (1)
2014 m. balandžio 10 d. 16:37
Šiandien trumpose DELFI TV žiniose: dingusio Malaizijos lainerio ieškotojai artėja prie galimos nelaimės vietos, krizė Ukrainoje, LOGIN konferencija ir „ Gustavo nuotykiai “.
Lenkija mini ketvirtąsias Smolensko tragedijos metines  (18)
2014 m. balandžio 10 d. 10:16
Praėjus ketveriems metams po netoli Smolensko įvykusios Lenkijos prezidentinio lėktuvo katastrofos, Lenkija pagerbs katastrofos aukų atminimą, praneša vesti.ru.
Dingusio Malaizijos lainerio paieškose dalyvaujantis laivas užfiksavo dar du signalus  (3)
2014 m. balandžio 9 d. 18:19
Australijos laivas „Ocean Shield“ dar dukart užfiksavo signalus, ieškodamas dingusio Malaizijos avialinijų reiso MH370 lainerio, trečiadienį pranešė paieškų misijos koordinatorius. „Ocean Shield“ sugebėjo iš naujo pagauti signalus dar du kartus – vakar vėlyvą popietę ir kiek vėliau vakare“, – sakė Jungtinio agentūrų koordinavimo centro vadovas Angusas Houstonas.
„Raptors“ fanai: gerai, kad J. Valančiūną pagavo – kitą kartą viskas galėjo baigtis tragedija  (88)
2014 m. balandžio 8 d. 12:13
Puikią reputaciją tarp Toronto „Raptors“ klubo fanų turėjęs 21-erių Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas po to, kai naktį iš pirmadienio į antradienį buvo sulaikytas neblaivus prie vairo, ją gerokai susigadino.
Dingusio lėktuvo Malaizijoje paieškas sunkina vandenyno šiukšlės  (1)
2014 m. balandžio 7 d. 16:07
Beieškant beveik prieš mėnesį dingusio Malaizijos oro linijų lėktuvo vis pasigirsta naujienų apie naftos dėmes ir plūduriuojančias nuolaužas – kol kas nei vienas tokių pranešimų nebuvo tiesiogiai susietas su reisu MH370. Indijos vandenyną šukuojančios paieškos komandos dar nerado dingusio lėktuvo, tačiau atkreipė pasaulio dėmesį į tai, kokie milžiniški kiekiai atliekų yra susikaupę pasaulio jūrose.
Dingusio lėktuvo paieškos: dar vilties signalų  (1)
2014 m. balandžio 7 d. 08:45
Vienas Australijos karinių jūrų pajėgų laivas aptiko signalus, "atitinkančius" tuos, kuriuos turėtų skleisti lėktuvo juodosios dėžės, pirmadienį pranešė vienas aukšto rango pareigūnas, tęsiantis oro bendrovės " Malaysian Airlines " reiso MH370 lainerio paieškoms.
Afganistano prezidento rinkimų baigtį gaubia nežinia  (4)
2014 m. balandžio 4 d. 16:17
Afganistano piliečiai šeštadienį rinks naują prezidentą po 13 metų trukusio Hamido Karzai valdymo ir JAV vadovaujamos karinės kampanijos, kuri radikaliai pakeitė šalį, tačiau nesugebėjo įveikti Talibano.
Nustatyta, kada įvyko Mėnulį suformavusi katastrofa  (25)
2014 m. balandžio 3 d. 15:17
Mėnulis susiformavo praėjus maždaug 95 mln. metų po Saulės sistemos susikūrimo – per susidūrimą, kuris taip pat nulėmė dabartinę Žemės struktūrą, rodo studija, tapusi vėliausiu mėginimu apskaičiuoti to įvykio laiką.
V. Putino istorija: tokios prabangos sau neleidžia nė vienas politikas  (509)
2014 m. balandžio 2 d. 21:46
Pasaulis vis dar negali atsigauti po Rusijos sprendimo atsiimti Krymą, tačiau nejaugi tokia baigtis tokia jau netikėta? Rašytojas ir žurnalistas Oliveris Bulloughas teigia, jog Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas niekada neslėpė savo ambicijų atkurti Rusijos galią – kaip sako jis pats, tik taip ši didi šalis galės augti ir judėti į priekį, skelbia BBC.
Tai, kas liko už kadro: „Kapitonas Amerika: žiemos karys“
2014 m. balandžio 2 d. 15:40
Marvel visatai vis labiau stiprėjant, kasmet kinus pasiekia vis daugiau filmų apie legendinius superherojus, iki šiol matytus tik komiksų puslapiuose. Vienas jų, legendinis Kapitonas Amerika 2014-aisiais į kinus sugrįš jau antrąsyk, tęsdamas savo epopėją filme „Kapitonas Amerika: Žiemos karys“ (angl. „Captain America: The Winter Soldier“), tad šiandien pateikiame keletą įdomiausių faktų, likusių už šio filmo kadrų:
Ko nepasako Lietuvos gynybos ekspertai?  (289)
2014 m. balandžio 2 d. 12:15
Pastaruoju metu daug kalbama ir rašoma apie Lietuvos karinį saugumą. Kadangi domiuosi šia tema, turiu pasakyti, kad kartais mūsų politologų, apžvalgininkų, istorikų(!) įžvalgos verčia suglumti. Nekvestionuojant mūsų ekspertų žinių ir patirties, norėtųsi pateikti vaizdą kiek iš kitos varpinės. Gal kam nors šie pamąstymai atrodys neprofesionalūs, bet tai tik gynybos klausimais besidominčio piliečio pozicija.
Grožio katastrofa: garsi manekenė patyrė makiažo fiasko(FOTO)  (8)
2014 m. balandžio 2 d. 09:34
Garsių aktorių Aleco Baldwino ir Kim Basinger dukra manekenė Ireland Baldwin pastaruoju metu pagarsėjo kaip itin dažnai įvaizdį keičianti garsenybė. Vieną dieną mergina rodosi mėlynais, kitą - žalsvais plaukais (visą jos skirtingų šukuosenų galeriją gali apžiūrėti ČIA ).
Koks būtų JAV ir Rusijos karas: trys scenarijai  (773)
2014 m. kovo 31 d. 17:06
Tikimybė, kad įvyks JAV ir Rusijos karinis susirėmimas dėl Maskvos invazijos į Krymą, yra labai maža. Ukraina nėra NATO narė, o prezidentas Barackas Obama vargu, ar savo noru velsis į naują karą.
1937 m. teroro istorija, kurios Rusija dar nesimoko  (127)
2014 m. kovo 31 d. 07:00
„Man susidaręs įspūdis, kad dabar Rusija tuos įvykius tarsi atidėjusi į šalį, ir šie istoriniai klausimai parūps galbūt ateinančiai kartai. Rusija šiandien apsėsta manijos valdyti dabartį. V. Putino kelias, priešingas atvirumui, veda į akligatvį“, – sako Vilniaus knygų mugėje lankęsis žinomas vokiečių istorikas Karlas Schlogelis (Šlėgelis).
Kai privilegijuotų Rusijos interesų nebepaisoma  (284)
2014 m. kovo 29 d. 00:01
Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasakoja, kad buvo metas, kai Rusijos nenoras, jog Baltijos valstybės prisijungtų prie NATO, Vakarams atrodė rimta kliūtis.
10-ies metų narystė NATO: faktai, skaičiai, Lietuvos karių operacijos  (13)
2014 m. kovo 28 d. 15:04
Šiemet Šiaurės Atlanto sutarties organizacijai sukanka 65 metai nuo jos įkūrimo 1949 m. balandžio 4 d. Šie metai taip pat labai svarbūs Lietuvai ne tik gynybos, bet ir politikos prasme, minint 10 metų narystės aljanse sukaktį. 2004 m. kovo 29 d. Lietuva prisijungė arba, kitaip tariant, buvo priimta į Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją.
Rusija išsprogdins Ukrainą naujomis dujų kainomis  (325)
2014 m. kovo 28 d. 10:07
Ukrainos energetikos ministerija perspėjo ES dėl galimo "dujų karo" pasikartojimo ir rusiškų dujų tranzito nutraukimo. Apie tai teigiama Ukrainos energetikos ministro Jurijaus Prodano laiške ES energetikos komisarui Guentheriui Oettingeriui.