katastrofa

D. Tuskas: pabėgėlių iš Sirijos skaičius gali išaugti dar 3 mln.  (32)
2015 m. spalio 6 d. 14:45
Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas įspėjo, kad sirų pabėgėlių skaičius gali padidėti dar 3 mln., jei Basharo al Assado režimas laimės karą Sirijoje.
Ž. Šilėnas. Minimalus atlyginimas – pasaka be galo  (86)
2015 m. spalio 6 d. 07:00
Begalinis valdžios troškimas didinti minimalųjį mėnesinį atlygį ( MMA ) kelia vis didesnį susirūpinimą. Per aukštai iškeltas MMA yra prastas sprendimas.
„BP“ sumokės už naftos nuotėkį Meksikos įlankoje  (1)
2015 m. spalio 5 d. 21:00
Bendrovei BP nurodyta sumokėti per 20,8 mlrd. dolerių už naftos nuotėkį Meksikos įlankoje 2010 metais. Apie tai rašo „ The Wall Street Journal “ remdamasis JAV prezidento Baracko Obamos administracijos duomenimis.
Mokslininkai įspėja: mus gali nuplauti 240 m aukščio cunamis  (51)
2015 m. spalio 5 d. 16:13
Ar pajėgtumėte įsivaizduoti 240 metrų aukščio cunamio bangą? Žmonija pastaraisiais šimtmečiais tokios nėra patyrusi, tačiau planetos istorijoje tokios bangos – ne naujiena. Mokslininkai įspėja, kad tokie megacunamiai gali atvilnyti ir mūsų laikais. Juos sukelia jūron prasmengantys salų ugnikalniai – o tokių netrūksta net ir senutės Europos krantus skalaujančiose jūrose ir Atlanto vandenyne.
G. Landsbergis. Ar jau bendradarbiausime su Putinu?  (207)
2015 m. spalio 5 d. 15:35
2012 metais, Rusijai jau pasinaudojus veto teise Sirijos klausimu Jungtinių Tautų Saugumo taryboje, Vladimiras Putinas rašė..."labai tikiuosi, kad JAV ir kitos šalys atsižvelgs į liūdną (Libijos) patirtį ir nesieks panaudoti jėgos Sirijoje be JT Saugumo Tarybos sankcijų...
Stiliaus katastrofa: Rihanna į „Vogue“ vakarėlį užsuko vilkėdama naktinius?  (8)
2015 m. spalio 5 d. 02:39
Paryžiuje siaučianti mados savaitė vis labiau į savo sūkurį įtraukia čia iš visų pasaulio kampelių suplūstančias įžymybes, kurios nepraleidžia progos fotoreporterių nustebinti savo aprėdais.
Savaitgalio skaitiniai. Karalienė Joana - pamišėlė iš meilės  (4)
2015 m. spalio 3 d. 00:00
Spausdiname ištrauką iš Hans-Dieter Otto knygos „Pamišę karaliai . Nuo Kaligulos iki Liudviko II“
B. Obama: Rusija nėra sėkminga, ji tik sulaukia dėmesio  (899)
2015 m. spalio 2 d. 23:34
Rusijos oro antskrydžiai, kurie remia B. Al Assado režimą tik stiprina „Islamo valstybę“,– spaudos konferencijoje surengtoje Baltuosiuose Rūmuose sakė JAV prezidentas B. Obama.
Įspūdingo grožio ugnies ir ledo kraštas
2015 m. spalio 2 d. 00:00
Islandijos sala įsitaisiusi kiek atokiau nuo Norvegijos ir yra rečiausiai apgyvendinta valstybė Europoje. Kelionės saloje rekomenduojamos tiems, kas mėgsta išskirtinį kraštovaizdį. Islandija – kalnų, ugnikalnių ir geizerių šalis, stulbinanti kanjonais, kriokliais, besikeičiančiais gamtos vaizdais ir, aišku, Šiaurės pašvaiste. Klaidingai manoma, kad Šiaurės pašvaistę galima išvysti tik žiemą: ją galima pamatyti jau rugsėjo mėnesį (iki pat kovo!).
„Porsche“ neprisiima kaltės dėl aktoriaus P. Walkerio žūties  (28)
2015 m. spalio 1 d. 18:09
Vokietijos automobilių gamintoja „Porsche“ oficialiai atsisakė prisiimti atsakomybę už aktoriaus Paulo Walkerio žūtį per automobilio katastrofą. „Porsche“ pareiškimą, paskelbtą netrukus po to, kai kino žvaigždės dukra Meadow Walker kreipėsi į teismą, publikavo laikraštis „ The Guardian “.
Černobylio katastrofa: po 30 metų – naujos avarijos versijos  (6)
2015 m. spalio 1 d. 11:49
Nors po Černobylio katastrofos praėjo beveik 30 metų, kalbos apie tikrąsias nelaimės priežastis netyla iki šiol. Vieni kaltę verčia prižiūrėtojams, kiti – silpnoms elektrinės konstrukcijoms. Tačiau vieną kontroversiškiausių sprogimo versijų atskleis dokumentinis filmas „Rusų genys“ („The Russian Woodpecker“), kurį bus galima pamatyti spalio 15 dieną prasidėsiančiame žmogaus teisių kino festivalyje „ Nepatogus kinas “. Filme aiškiai ir be užuolankų teigiama – katastrofą suplanavo tuometinė Sovietų Sąjungos valdžia.
Kremliaus kritikas: B. Obama V. Putinui nerūpi  (61)
2015 m. spalio 1 d. 10:14
Buvusio šachmatų čempiono ir rusų opozicionieriaus bei aktyvisto Gario Kasparovo manymu, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas siekia naftos kainų augimo ir tolimesnio pabėgėlių srauto į Europą, nes tai nustekens Europą, todėl bet kokia prieš jį nukreipta koalicija taps mažai tikėtina, rašo gordonua.com.
Miestą užėmė vos per kelias valandas: JAV pripažįsta – tai akivaizdi nesėkmė  (70)
2015 m. rugsėjo 30 d. 14:08
Talibano sukilėliai, kurie užėmė Afganistano Kundūzo miestą, kol kas priešinasi kontrpuolimui ir net stumiasi artyn oro uosto, į kurį po strategiškai svarbaus šiaurinio miesto kritimo pasitraukė vyriausybės pajėgos.
D. Grybauskaitė: veto teisę Saugumo Taryboje būtina apriboti  (149)
2015 m. rugsėjo 30 d. 07:45
Nuolatinių Jungtinių Tautų ( JT ) Saugumo Tarybos narių teisė vetuoti rezoliucijas turėtų būti apribota sprendžiant tam tikrus tarptautinius klausimus.
A. Kazlauskas. Gaili pabėgėlių, bet 4 metus abejingai stebėjo mėsmalę Sirijoje  (179)
2015 m. rugsėjo 29 d. 19:10
Europos Sąjungos lyderiai rinkosi ir dar rinksis aukščiausiu lygmeniu spręsti neva netikėtai kilusio migrantų antplūdžio padarinių. Paradoksalu, kad beveik tie patys asmenys, kurie ne tik paklojo pamatus probleminei situacijai, tačiau ir sąmoningai paskatino ją išaugti iki visą ES apimančios krizės, šiandien dedasi didžiausiais humanistais.
V. Putinas interviu JAV žiniasklaidai dukart sumažino Lietuvos gyventojų skaičių  (1118)
2015 m. rugsėjo 29 d. 10:27
Rusijos prezidentas interviu Jungtinių Valstijų žiniasklaidai pareiškė, esą Lietuvoje gyvena tik 1,4 mln. gyventojų - dukart mažiau nei yra iš tiesų.
V. Putinas po susitikimo su B. Obama: santykiai pasiekę žemumas  (1165)
2015 m. rugsėjo 29 d. 00:01
Pasaulis sutelkęs dėmesį į dviejų valstybių vadovų – JAV prezidento Baracko Obamos ir Rusijos vadovo Vladimiro Putino – susitikimą Niujorke.
Lenkus supykdė Rusijos ambasadoriaus žodžiai  (107)
2015 m. rugsėjo 26 d. 17:34
Rusijos ambasadorius Lenkijoje pirmadienį bus iškviestas į šalies URM dėl jo pareiškimų apie Antrąjį pasaulinį karą. Tai šeštadienį žurnalistams pranešė Lenkijos diplomatijos vadovas Grzegorzas Schetyna .
Saudo Arabija pateko į kritikos ugnį  (7)
2015 m. rugsėjo 25 d. 14:44
Kritikos ugnis penktadienį nukrypo į Saudo Arabijos valdžią dėl pražūtingos spūsties per hadžą, kuri pareikalavo mažiausiai 717 žmonių gyvybių, tapdama didžiausia tragedija kasmetinės piligrimystės metu per ketvirtį amžiaus.
Sugalvojo, kaip padėti tiems, kurie nukentėjo per branduolinę katastrofą  (2)
2015 m. rugsėjo 25 d. 09:15
Animatorius Hayao Miyazaki nusprendė įrengti gamtos parką vaikams, kurie nukentėjo per 2011 metais Fukušimoje įvykusią branduolinę katastrofą.
Paskutinius pinigus iš Sirijos prarado Lietuvoje  (440)
2015 m. rugsėjo 25 d. 05:30
Neramumų apimtoje Sirijoje pardavęs nekilnojamą turtą, Pierras Naoumas pinigus investavo į užkandinę, kurią atidarė Vilniuje , šalia Kalvarijų turgaus.
V. Laučius. Sunku matyti Rusiją: viena akis – godi, kita – žliba  (438)
2015 m. rugsėjo 24 d. 10:11
Europai nesiseka rasti kelio, kuris nevestų arba į fanatišką prievartą, arba į pacifistinių svajonių idealizmą. Ji arba sukelia pasaulinį karą, arba grimzta į haliucinacijas apie rožinių kiškučių pasaulį be karų, kariuomenių, galios politikos, valstybių sienų, imperinių ambicijų, nacionalizmo, susiduriančių civilizacijų.
V. Putino svajonė ir B. Obamos košmaras pildosi Sirijoje  (884)
2015 m. rugsėjo 22 d. 19:30
Vladimiras Putinas galėjo tik svajoti, kad jam pasitaikys tokia puiki proga. Barackas Obama tikriausiai net nenumanė, kad Artimuosiuose Rytuose gali ištikti tokia katastrofa. Sirijos klausimas, kaip ir 2013 metais, iškilo į tarptautinę darbotvarkę ir iniciatyvą vėl demonstruoja ne Vašingtonas, o Maskva.
Domina temos apie pabėgėlius? Vadinasi, jūs dominate sukčius!  (2)
2015 m. rugsėjo 22 d. 10:10
Antivirusinės programos „eScan“ kūrėjai perspėja, kad, kol Sirijos karo pabėgėliai veržiasi į Europą, sukčiai kėsinasi apsukti patiklius skaitytojus, sekančius naujienas ir reportažus šia opia tema. Dar daugiau bandymų pasipelnyti aptinkama neva renkant aukas karo pabėgėliams remti, rašoma pranešime spaudai.
F. Šimaitytė. Nusikalstami režimai, o ne pabėgėliai yra tikroji problema  (387)
2015 m. rugsėjo 21 d. 06:00
Susiduriame su nusikalstamais valstybiniais bei teroristiniais režimais. Jie, o ne karo pabėgėliai, yra tikroji problema. Vakarų rezignavimas prieš terorą tik dar daugiau eskalavo konfliktą.
4 grožio tendencijos , kurios tuoj taps masinės  (2)
2015 m. rugsėjo 19 d. 00:04
Prabėgusios mados savaitės dažniausiai ne tik atmintyje palieka neišdildomus įspūdžius, bet ir praneša apie naujausias tendencijas, kurias tuoj seks visas pasaulis.
Migrantų krizė. Kas iš tiesų atsitiko Sirijoje  (915)
2015 m. rugsėjo 18 d. 15:22
Sirijos pilietinis karas tęsiasi nuo 2011 m. ir sukėlė vieną didžiausių humanitarinių katastrofų pasaulyje. Nuo kovų bėgantys civiliai Sirijos gyventojai užplūdo Turkiją, Jordaniją ir Libaną, tačiau šiuo metu masiškai plūsta ir į Europą, mat šios šalys ir Jungtinės Tautos nebesugeba užtikrinti minimalių pragyvenimo sąlygų.
G. Nausėda: pasaulio ekonomika žengia į pavojingą zoną  (99)
2015 m. rugsėjo 16 d. 07:07
Pasaulio ekonomika juda užsitęsusios stagnacijos ar net recesijos link, tačiau centriniai bankai jau „iššaudė visą savo amuniciją“, ir galimybių išlipti iš ekonominės duobės horizonte – vis mažiau. Taip LRT.lt sako ekonomistai Gitanas Nausėda ir Valdemaras Katkus .
M. Laurinavičius: Lietuva pabėgėlių klausimu padarė milžinišką klaidą  (816)
2015 m. rugsėjo 16 d. 06:53
„Kalbant apie Lietuvos poziciją nuo pat pradžių, deja, reikia pripažinti, kad Lietuva padarė milžinišką klaidą, kuri jau dabar Lietuvai kainuoja tarptautinę reputaciją. Būdamas Vašingtone vos porą savaičių aš net iš kelių labai rimtų žmonių išgirdau tą patį klausimą: jūs ir vėl norite visko už dyką? Turėkime galvoje, kad mums gresia Rusijos agresija, kad mes nuolat prašome savo partnerių NATO bazių ir karių Lietuvoje . Tai kaip tokie prašymai turi atrodyti Vokietijai, kuri yra pasiryžusi priimti šimtus tūkstančių pabėgėlių, o mes jai sakome, kad ne, mes galime priimti tik 300 ir tuo pačiu prašome, kad ji atsiųstų į Lietuvą savo karius“, - svarsto Europos politikos centro Vašingtone analitikas Marius Laurinavičius .