katastrofa

Vėl prisnigo: kas laukia gamtos?  (17)
2015 m. kovo 5 d. 14:43
Ketvirtadienio rytas vilniečius pasitiko snieguotu peizažu. Jau paslėpusiems paltus ir žieminius batus į spintas vėl teko jų ieškoti. Daug kas negali patikėti, kas gi nutiko, iš kur vėl atsirado to sniego. Savo ruožtu meteorologai ramina, kad tai tik vėsesnių orų gūsis, kurio pagrindiniai požymiai – mišrūs krituliai ir minusinė temperatūra. Tačiau kaip tokius orus ištvers jau parskridę paukščiai ir pražydusios pirmosios pavasario gėlės?
Darbo partijos laukia didžiulės permainos - ir partijoje, ir Seime  (204)
2015 m. kovo 5 d. 13:04
Darbo partijos fiasko didmiesčiuose per savivaldos rinkimus išjudino permainas. DELFI žiniomis, Loreta Graužinienė gali būti šalinama iš partijos lyderės ir Seimo pirmininkės pareigų.
M. Saakašvilis: Baltijos šalys karo atveju neturi tokio strateginio privalumo, kaip Ukraina  (554)
2015 m. kovo 3 d. 05:30
„Baltijos šalių gynybos linija šiuo metu yra Ukrainoje . Ukrainai reikia apmokymų ir ginklų. Vien tik sankcijos neveiks – jos veiks ilguoju laikotarpiu, o trumpuoju Vladimiras Putinas vis dar turi laiko išsprogdinti visą regioną. Kalbu ir apie Baltijos šalis – mūsų draugai yra pavojuje ir karo atveju neturėtų tokio strateginio pranašumo, kokį turi Ukraina“ , – sako buvęs Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis , kuris neseniai tapo Ukrainos Tarptautinės konsultacinės reformų tarybos pirmininku ir įkūrė smegenų centrą Vašingtone, ugdysiantį naujus lyderius.
Ten, kur baigiasi Golfo srovė  (4)
2015 m. kovo 2 d. 10:29
Vidurvasaris. Nesibaigianti diena, du laipsniai šilumos ir šlapdriba. Taip mus birželio viduryje, trečią valandą ryto, pasitiko Svalbardo salynas ir jo sostinė Longjyrbienas. Pagaliau išsipildė senų laikų svajonė aplankyti atšiaurias, toliausiai į šiaurę nutolusias Europos salas, pamatyti jų gamtą, įsijausti į čia gyvenančių žmonių kasdienybę.
Princas Williamas Japonijoje pasimatavo samurajaus aprangą  (1)
2015 m. vasario 28 d. 13:55
Britų princas Williamas Japonijoje šeštadienį pasimatavo šios šalies feodalinių laikų aristokratijos aprangą – televizijos studijoje apsivilko samurajaus drabužius ir užsidėjo šalmą.
B. Nemcovo žodžiai vasario pradžioje: bijau, kad V. Putinas mane nužudys  (178)
2015 m. vasario 28 d. 01:55
Vasario 27 d. apie 23 val. Maskvos laiku Rusijos sostinės centre nušautas vienas iš opozicijos lyderių Borisas Nemcovas . Šių metų vasario 10 d. skelbtame jo interviu politikas baiminosi, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas dėl jo opozicinių pareiškimų „užsakys“ jo žmogžudystę.
S. Paulauskas. Rusiją įveiksime vėjo malūnais  (45)
2015 m. vasario 26 d. 21:54
Įsisiūbuojantis ES ir Rusijos konfliktas turi esminę – technologijų pažangos dedamąją.
Tragedija: 36 katės liko be šeimininkės  (9)
2015 m. vasario 26 d. 16:43
Galime tūkstančius kartų moralizuoti, mokyti ir pamokslauti, kad prisiimtos atsakomybės žmogaus gyvenime turi būti tik tiek, kiek jis paneša, tiek, kiek ta atsakomybė netrukdo gyventi kitiems. Nė motais!
Kaip veikė sovietinė sistema: išklojo tai, kas buvo slepiama  (194)
2015 m. vasario 25 d. 23:09
Ar mes jau viską išsakėme apie traumas ir patirtą sovietmečiu prievartą Baltijos šalyse , viską sužinojome ir pajutome gailestį? Atrodo, kad tai užstrigęs procesas, kuriame daug vietos ekonomikai, politikai ir istoriniams faktams, tik mažai konkretaus žmogaus skausmui.
V. Putinas Ukrainai davė 4 paras  (677)
2015 m. vasario 25 d. 16:05
Ukrainai dujų pagal išankstinę apmokėtą sąskaitą užteks 3-4 paroms. Tai pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas .
„Pussy Riot“ kaip reikiant kirto V. Putinui: jis taip myli draugus, kad pardavė jiems pusę šalies  (52)
2015 m. vasario 25 d. 14:37
Dvi merginų pankroko grupės „ Pussy Riot “ narės, atlikusios laisvės atėmimo bausmę dėl Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną kritikuojančio performanso vienuose Maskvos maldos namuose, dar kartą šiūptelėjo smėlio į akis Kremliaus vadovui.
Katastrofa Turkijoje: susidūrus dviem karo lėktuvams žuvo keturi pilotai  (14)
2015 m. vasario 24 d. 22:22
Du Turkijos karinių oro pajėgų lėktuvai antradienį sudužo per mokymus centrinėje Malatijos provincijoje, o per šią katastrofą žuvo visi keturi jais skridę pilotai, pranešė kariuomenė.
Naujas pavojaus signalas iš Fukušimos  (20)
2015 m. vasario 22 d. 14:35
Fukušimos atominės jėgainės jutikliai užfiksavo naują smarkiai radioaktyvaus vandens nuotėkį į vandenyną, sekmadienį pranešė elektrinę valdanti bendrovė, o šis incidentas pabrėžia sunkumus, su kuriais susiduriama stengiantis uždaryti šią avarijos ištiktą Japonijos jėgainę.
Vilnietės taksi dispečerės melodrama: prakeikiu tą akimirką, kai jį sutikau(INTERVIU)  (1)
2015 m. vasario 22 d. 00:00
„Mielos žurnalo skaitytojos, neperverskite šių puslapių, o iš jų pasimokykite! Mano istorija prasidėjo kaip pasakoje, kai Pelenė iš paprastos šeimos sužavėjo turtingą princą, o baigėsi tokiomis klaikiomis apgavystėmis, kad likau prie suskilusios geldos. Noriu visas merginas įspėti – kad ir kaip meilė susuktų protą, kaip norėtųsi bėgti paskui vyrą, turėkite savigarbos ir drąsos sau pasakyti STOP – tramdydama ašaras apie gyvenimo patirtį pasakoja taksi operatorė Viktorija Mickun (21 m.) iš Vilniaus. Dėl turtingo mylimojo šešiolikmetė paaukojo pamokas, nekaltybę, tūkstančius litų ir nervinių ląstelių, įklimpo į teismus ir viena turi auginti kūdikį.
Graikijos problema niekur nedingo  (15)
2015 m. vasario 21 d. 14:34
Penktadienį Briuselyje priimtas sprendimas pratęsti pagalbos Graikijai programą nėra problemos sprendimo priemonė. Tai šeštadienį Miunchene pareiškė Vokietijos ekonomikos tyrimų instituto vadovas Hansas Werneris Sinnas.
Alytaus mero košmaras tęsiasi. Šįsyk – apie n**ui siunčiamą Lietuvą  (1350)
2015 m. vasario 20 d. 14:47
Alytaus meras Jurgis Krasnickas gali nebeslėpti, kokiomis aplinkybėmis padarytas jį visoje Lietuvoje išgarsinęs įrašas su keiksmų tiradomis. Visa tai atskleidžia su DELFI susisiekusi įrašo autorė.
Graikijos pabėgimo kaina: bus chaosas  (133)
2015 m. vasario 19 d. 13:59
Europos Sąjungos ( ES ) pareigūnams sunkiai siekiant susitarimo su Graikija ir bandant ją atitraukti nuo bankroto, ekspertai skaičiuoja, kokių nuostolių gali sukelti Atėnų pasitraukimas iš euro zonos, praneša AP.
Kelionių gigantui – smūgis iš teismo: teks 29 turistams sumokėti kompensacijas  (120)
2015 m. vasario 17 d. 17:37
Košmarą tarptautiniame Vilniaus oro uoste patyrusiems poilsiautojams kelionių organizatorius „ Novaturas “ privalo sumokėti kompensacijas ne tik už atidėtą skrydį, bet ir už patirtą neturtinę žalą.
Japoniją supurtė stiprus žemės drebėjimas
2015 m. vasario 17 d. 07:20
Antradienio naktį pranešta, kad Japonijoje , 10 kilometrų gylyje, maždaug 83 kilometrai į šiaurės rytus nuo Mijako miesto, įvyko stiprus žemės drebėjimas .
12 realiausių pasaulio pabaigos scenarijų  (40)
2015 m. vasario 17 d. 00:38
Pasaulio pabaigos motyvas dažnai sutinkamas Holivudo filmuose. O kurie iš šių bauginančių apokaliptinių scenarijų galėtų išsipildyti realybėje?
Didžiausia laivo katastrofa istorijoje: iš Klaipėdos krašto gelbėjosi 10 582 žmonės  (238)
2015 m. vasario 14 d. 14:00
Leidykla „Briedis“ Vilniaus knygų mugei išleido naujieną – profesoriaus Bill Niven sudarytą knygą (straipsnių rinkinį) „Svajonių laivas Wilhelm Gustloff“.
G. Gečiauskienė. Graikija – euro zonoje ar už jos durų?  (3)
2015 m. vasario 13 d. 09:57
Diskusijos ir ginčai dėl Graikijos gelbėjimo plano po truputį įgyja neįtikėtiną įtampą. Po nesėkmingo trečiadienio euro zonos finansų ministrų susitikimo tampa aišku, kad, nors laikas kapsi ne Graikijos naudai, ši šalis visai nėra linkusi nusileisti.
Naujoje U. Radzevičiūtės knygoje – ambicingo kurorto mero vargai  (2)
2015 m. vasario 12 d. 12:19
Jau kitą savaitę prasidėsianti Vilniaus knygų mugė žada daug įdomių susitikimų ir renginių. Vienas jų – vasario 20 d. 18 val. 5.3 salėje įvyksiantis naujos Undinės Radzevičiūtės knygos 180 pristatymas. Puikiai lietuvių skaitytojams pažįstama rašytoja, drąsiai laužanti literatūros taisykles, po renginio su skaitytojais bendraus ir autografus dalins „Baltų lankų“ stende.
Floridoje sudužus lengvajam lėktuvui žuvo keturi žmonės  (1)
2015 m. vasario 12 d. 10:28
Floridoje keturi žmonės žuvo trečiadienį, kai jų lengvasis lėktuvas tapo nevaldomas, įsirėžė į medžius ir užsiliepsnojo, pranešė pareigūnai ir vietos žiniasklaida.
Vilniaus knygų mugėje – intelektualios diskusijos, intriguojantys pasakojimai
2015 m. vasario 12 d. 00:00
Kviečiame skaityti ir bendrauti į didžiausią metų literatūros šventę – Vilniaus knygų mugė . Skirtingų pomėgių ir įvairaus amžiaus skaitytojų laukia intelektualios diskusijos, intriguojantys pasakojimai bei nuotaikingi žaidimai.
Kruizinio laivo „Costa Concordia“ byloje negailestingas nuosprendis: kapitonas apsiašarojo  (58)
2015 m. vasario 11 d. 21:19
Teisiamas katastrofą patyrusio kruizinio laivo „ Costa Concordia “ kapitonas Francesco Schettino trečiadienį teisme apsipylė ašaromis, jausmingai kreipdamasis į bylą nagrinėjančius teisėjus ir prašydamas jį išteisinti dėl 2012 metų sausio 13-os dienos laivo katastrofos. Jį teismas pripažino kaltu dėl 32 žmonių mirties, praneša BBC .
Vilniaus knygų mugėje pokalbio kvies lietuvių autoriai  (1)
2015 m. vasario 11 d. 19:12
Skaityti ir bendrauti į didžiausią metų literatūros šventę – Vilniaus knygų mugę – kviečia „Baltų lankų“ leidykla. Skirtingų pomėgių ir įvairaus amžiaus skaitytojų laukia intelektualios diskusijos, intriguojantys pasakojimai bei nuotaikingi žaidimai.
Išsami Saulės sistemos biografija: susipažinkime su savo namais  (19)
2015 m. vasario 11 d. 12:50
700 milijonų metų – tiek truko mūsiškės Saulės sistemos formavimasis. Visatos mastais, tai nelabai ilgai. Tačiau visi svarbiausi „Saulės šeimynos“ įvykiai spėjo nutikti būtent per šį laiką. Kokie gi?
Taivane toliau ieškoma „TransAsia“ katastrofos aukų  (1)
2015 m. vasario 9 d. 17:13
Pirmadienį toliau buvo ieškoma trijų žmonių, kurie dingo praėjusią savaitę Taibėjaus upėje sudužus 235 reiso „TransAsia“ lėktuvui. Gelbėtojai rado 40 žuvusiųjų kūnų. 15 žmonių per šią katastrofą išgyveno. Vienas ugniagesių departamento atstovas teigė, kad jiems buvo liepta centimetras po centimetro šukuoti vieną upės ruožą, kaip buvo daroma sekmadienį, bet ta upės dalis yra pernelyg gili ir jie negalėjo kojomis siekti dugno.