audros

Likus savaitei iki Velykų verta pasirūpinti verbomis: saugo nuo blogio
2015 m. kovo 29 d. 09:00
Krikščionys švenčia Verbų sekmadienį – DELFI domisi, ką pašventinta pirmosios žalumos šakelė dovanos tikintiesiems ir jų namams.
Šokių aikštelėje siautė hormonų audros  (4)
2015 m. kovo 28 d. 12:22
Penktadienio vakarą sostinės klubinėtojų numylėtame klube „Exit“ veiksmas sukosi apie muziką ir šokių aikštelėje tarsi ant podiumo besisukančias gulbes. Atsidavusieji gaivališkam orui ir šėlsmui pataikė tiesiai į dešimtuką - naktis pulsavo pavasarine euforija, pasireiškusia itin viliojančiais gražuolių žaidimais, kurių greitai nepavyks pamiršti nei vienam to vakaro dalyviui.
Pramiegojusiems kovo 17-18 d. šiaurės pašvaistę – dar viena galimybė  (31)
2015 m. kovo 26 d. 10:24
NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration) portale, kuriame nuolat atnaujinama informacija apie artėjančias magnetines audras, skelbiama, kad šiuo metu nuo Saulės link Žemės keliauja elektringųjų dalelių plazmos srautas, kuris kovo 28 dienos naktį turėtų sukelti 5 Kp lygio magnetinę audrą.
K. Trečiokas: arčiausiai kūno – karščiausi pajūrio reikalai  (1)
2015 m. kovo 24 d. 13:02
Antradienio rytą į Klaipėdą atvykęs aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas visą dieną skirs svarbiausioms pajūrio problemoms. Po susitikimo su uostamiesčio meru Vytautu Grubliausku ministras lankysis Kuršių nerijoje. Ten jo laukia susitikimai su Neringos meru Dariumi Jasaičiu, Kuršių nerijos nacionalinio parko darbuotojais, miškininkais.
Tikslina žinią dėl naujo mokesčio  (53)
2015 m. kovo 24 d. 11:14
Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas atskubėjo į pajūrį gesinti gaisro, kuris kilo po to, kai pasklido žinia, kad nuo gegužės 1-osios bus įvestas privalomas lankytojo bilietas į visas saugomas teritorijas ir vienkartinis mokestis už apsilankymą jose kainuos eurą.
Naujas prietaisas leis atostogaujantiems ramiau ilsėtis pajūryje  (12)
2015 m. kovo 23 d. 21:55
Minint tarptautinę meteorologijos dieną pristatytas Trakų Vokėje įrengtas meteorologinis radaras . Juo bus nustatomi tikslesni duomenys apie artėjančias audras, stiprius vėjus ar liūtis.
Ateities miestai: dabartiniai namai atrodys kaip iš viduramžių  (14)
2015 m. kovo 22 d. 15:00
Iš visų dalykų, kuriuos geba sukurti ir pastatyti žmogus, miestai yra bene svarbiausi. Jie ne tik didžiausi, bet ir didžiausią įtaką aplinkai turintis fenomenas – nuo miestiečių užgaidų ir kasdienybės priklauso kokia visos planetos „sveikata“. Todėl jau dabar kuriamos strategijos, kaip turi atrodyti ateities miestai .
Nebūtina išbandyti brutalaus sekso, kad galėtum jį aprašyti  (12)
2015 m. kovo 21 d. 00:10
„Moters“ nuolatinė autorė, žurnalistė Lina Neverbickienė (44 m., literatūrinis slapyvardis Lina Ever ) po dvidešimties metų įgyvendino savo svajonę – sukūrė intriguojamą meilės romaną „Objektyve meilė“. Jame susipina meilė, politika ir žurnalistika. Su šeima Berlyne gyvenanti moteris džiaugiasi, kad dabar gali visą savo laiką skirti kūrybai.
Svajonių viršukalnė, pareikalavusi ne vienos aukos
2015 m. kovo 19 d. 13:51
Retas alpinistas nėra girdėjęs apie Eigerio viršūnę, daliai jų – tai ir svajonė – įlipti į šią viršukalnę jos įspūdinga, šiurpulį keliančio grožio šiaurine siena.
Magnetinė audra Lietuvoje „uždegė“ dangų  (56)
2015 m. kovo 18 d. 07:02
Antradienį, kovo 17 d., Žemėje kilo stipri magnetinė audra . Naktį iš 17 į 18 d. Lietuvos dangų papuošė nedažnai Lietuvoje matomos šiaurės pašvaistės .
Susidūrė su pražūtinga stichija: viskas buvo kaip kovos lauke  (2)
2015 m. kovo 17 d. 21:25
Nors Ramiojo vandenyno salų Vanuatu valstybės pietinės Tanos salos gyventojai yra pratę prie nuožmių audrų, nedaugelis buvo pasiruošę nesutramdomai atogrąžų ciklono „Pam“ jėgai.
Namuose pasigamink kavą, skatinančią seksualinį geismą  (2)
2015 m. kovo 11 d. 00:00
Dauguma rytais geriame kavą. Kodėl gi nepasinaudojus proga ir tuo pačiu nepasididinus seksualinio apetito?
Specialiame GRYNAS.lt projekte – atgijusi Eigerio šiaurinės sienos legenda
2015 m. kovo 10 d. 13:38
Šveicarijoje esančio Eigerio kalno aukštis – 3970 metų. Ši viršukalnė yra daugelio alpinistų svajonė. Kovo 13 dieną į Šveicariją išvyksta Lietuvos alpinistų grupė, kuri mėgins įgyvendinti savo užsibrėžtą tikslą – pasiekti šią įspūdingą viršukalnę. Visą informaciją apie pasiruošimą ir karščiausias naujienas, kaip sekasi Lietuvos alpinistams kilti į kalną, rasite specialiame GRYNAS.lt projekte „ Šiaurinės Alpių sienos “.
Didysis evoliucijos sprogimas: kaip Žemėje suklestėjo gyvybė  (179)
2015 m. kovo 9 d. 12:12
Mi­li­jar­dus me­tų gy­vy­bė bu­vo vie­na­ląs­tė ir nuo­bo­di, o ta­da BUM! Dėl idea­lios įvy­kių aud­ros pa­si­ro­dė dau­gu­mos da­bar gy­ve­nan­čių gy­vū­nų pro­tė­viai.
Kaip lietuviai traukėsi į Vakarus: sunku Lietuvą palikt, bet sušaudys arba išveš į Sibirą  (254)
2015 m. kovo 7 d. 06:00
Šiųmetės Vilniaus knygų mugės metu Dalios Stakytės Anysienės, Laimos Petrauskaitės VanderStoep ir Dalios Cidzikaitės sudaryta knyga „Manėm, kad greit grįšim“ buvo apdovanota garbinga Patriotų premija už nelengvą istorinę atmintį be interpretacijų.
Italijoje siaučia audros: yra žuvusių  (4)
2015 m. kovo 5 d. 19:57
Italijos šiaurėje ir Toskanos srityje ketvirtadienį siaučiant smarkioms liūtims ir stipriam vėjui, žuvo du žmonės, buvo uždaryta daug kelių, parkų ir kapinių.
Meilę jaučiau ir vaikinui, ir merginai  (28)
2015 m. kovo 5 d. 16:39
Bifobija nuo homofobijos šiek tiek skiriasi. Kodėl? Yra daug biseksualų, kurie nesureikšmina savo orientacijos, o tik laikosi principo – mylėk ir gyvenk. Tačiau yra ir tokių, kurie tyli lyg sliekai po akmeniu ir bando būti, heteroseksualiai tariant, „normalūs“. Save priskirčiau antrajai ketegorijai.
Košmaras baigėsi: R. Milevičius – jau Naujosios Zelandijos uoste  (2)
2015 m. vasario 28 d. 10:56
Ketvirtasis „Volvo Ocean Race“ lenktynių aplink pasaulį etapas Rokui Milevičiui ir jo atstovaujamai „Brunel“ komandai buvo tarsi amerikietiški kalneliai. Galiausiai košmarišką etapą olandų ekipą užbaigė – šeštadienio popietę ji finišo liniją Oklando uoste (Naujoji Zelandija) kirto penktoje pozicijoje.
Pirmą DELFI teniso turnyro dieną – nuo sutriuškinimų iki atkaklių kovų  (6)
2015 m. vasario 28 d. 10:40
Šeštadienį SEB arenoje prasidėjo dvi dienas truksiantis trečiasis DELFI teniso turnyras. Kovos vyks penkiose grupėse – vyrų, moterų, mišrių, „Seniors“ ir „Masters“ dvejetuose. Pastarojoje varžosi vienas profesionalas ir mėgėjas. „Seniors“ grupėje santykius aiškinsis 45 metų ir vyresni mėgėjai.
Kaip lietuviai traukėsi į Vakarus: bombardavimai, badas, gimdymas ant plikos lovos  (74)
2015 m. vasario 28 d. 07:00
Šiųmetės Vilniaus knygų mugės metu Dalios Stakytės Anysienės, Laimos Petrauskaitės VanderStoep ir Dalios Cidzikaitės sudaryta knyga „Manėm, kad greit grįšim“ buvo apdovanota garbinga Patriotų premija už nelengvą istorinę atmintį be interpretacijų.
Kopenhagos oro uoste įstrigo tūkstančiai keleivių, tarp jų – ir lietuviai  (40)
2015 m. vasario 28 d. 00:08
Daugybė keleivių naktį iš penktadienio į šeštadienį įstrigo Kopenhagos oro uoste, nes dėl jiems nežinomų priežasčių buvo atšaukti net penki aviakompanijos SAS skrydžiai. Vienas orlaivis keleivius turėjo skraidinti į Palangą ir jos oro uoste nusileisti šeštadienį 00.50 val.
Ateities energetikos kūrėjų žvilgsnis krypsta į dykumas  (14)
2015 m. vasario 24 d. 16:01
Energijos reikės visada ir vis daugiau, nes niekas dar neišrado, kuo ją pakeisti. Todėl dabar mokslininkai daug pastangų skiria alternatyvių energijos išteklių tobulinimui. Vienas tokių projektų, kurio tikslas maksimaliai išnaudoti atsinaujinančius energijos išteklius, ypatingą dėmesį skiriant energijai iš dykumų – „Desertec“.
Gamtos dienoraštis: vilkų gaudynės ir įspūdingas jūrinio erelio mostas  (9)
2015 m. vasario 21 d. 10:30
Gamta taip surėdė, jog baigiantis žiemai – sausį ir vasarį – hormonų audros ima persekioti mūsų miškų plėšrūnus: lapes, lūšis bei vilkus. Tačiau dabar, kada vasaris jau į antrą pusę pervirto - saulė aukštyn, dienos ilgyn, žiema traukiasi, vestuvės pamažu baigiasi.
Australiją pirmąkart vienas po kito užgriuvo du smarkūs ciklonai
2015 m. vasario 20 d. 09:18
Du smarkūs ciklonai penktadienį atslinko į šiaurės Australiją, tūkstančius žmonių palikdami be elektros, plėšdami namų stogus ir priversdami evakuotis pajūrio gyventojus, tarnyboms skelbiant perspėjimus, kad šių žemo slėgio sistemų nešami smarkūs vėjai ir liūtys kelia pavojų žmonių gyvybėms.
Marse kažkas vyksta: pastebėtas 250 km aukščio debesis  (80)
2015 m. vasario 17 d. 16:00
Du keisti, į debesis panašūs, tačiau nepaprastai aukštai nusidriekę atmosferos dariniai, pastebėti Marso paviršiuje, suglumino mokslininkus. Maža to, šis reiškinys Marse pastebėtas dukart – abusyk virš to paties regiono. Pirmasis debesis susiformavo maždaug per 10 valandų ir neišsisklaidė 11 parų, antrasis Marso atmosferoje kybojo 10 parų. Beje, visai netoli šios vietos (Terra Cimmeria) prieš 10 metų leidosi NASA marsaeigis „Spirit“, kuris jau nebeveikia.
Gamtos dienoraštis. Miškuose bastosi hormonų audrų kamuojamos lapės  (21)
2015 m. vasario 16 d. 10:00
Baigiasi žiema, na, gal tiksliau – jos net nebuvo. O žiemos pabaiga – daugumos mūsų plėšriųjų žinduolių, pradedant vilkais, lūšimis, lapėmis ir baigiant smulkiaisiais kiauniniais žvėreliais, rujos metas. Apie vilkus ir lūšis pakalbėsime kitą kartą, šįkart pasidomėkime lapių ruja.
Susirgau prieš pat kelionę - ką daryti?  (9)
2015 m. vasario 16 d. 06:07
Krūtinę draskė bronchitas, pakilo temperatūra – Kathryn Clover kolegė nieku gyvu nenorėjo ir fiziškai negalėjo skristi iš Buenos Airių į Majamį. Bet ji vis tiek įsėdo į lėktuvą, praneša CNN . Kodėl žmonės lipa į lėktuvus kamuojami užkrečiamų, sekinančių virusinių infekcijų?
Naujausios A. Tapino knygos ištrauka: nekviestas svečias Vilniuje  (19)
2015 m. vasario 15 d. 10:30
Prieš dvejus metus parašęs fenomenalios sėkmės ir aštuonių tiražų sulaukusią fantastinio stimpanko žanro knygą „Vilko valanda“ , TV laidų vedėjas Andrius Tapinas pristato ir jos tęsinį intriguojančiu pavadinimu „ Maro diena “. Tik pagrindinio Lietuvos naujienų portalo DELFI skaitytojams – dar niekur nepublikuota šios knygos ištrauka.
Nuplauti paplūdimiai nesunkiai bus atkurti  (19)
2015 m. vasario 13 d. 18:53
Lietuva didžiuojasi savo auksiniais paplūdimiais. Tokia plati, švari, vaizdinga ir maloniu smėliu nuklota pakrantė ne visose šalyse visuomenei prieinama nemokamai ir taip laisvai. Sausio pradžioje iš Baltijos jūros atūžęs uraganas Feliksas nušlavė didelę dalį Lietuvos pakrantės ir pasėjo minčių ar kada nors iš viso mes dar turėsime tokius paplūdimius.