audros

Košmaras baigėsi: R. Milevičius – jau Naujosios Zelandijos uoste  (2)
2015 m. vasario 28 d. 10:56
Ketvirtasis „Volvo Ocean Race“ lenktynių aplink pasaulį etapas Rokui Milevičiui ir jo atstovaujamai „Brunel“ komandai buvo tarsi amerikietiški kalneliai. Galiausiai košmarišką etapą olandų ekipą užbaigė – šeštadienio popietę ji finišo liniją Oklando uoste (Naujoji Zelandija) kirto penktoje pozicijoje.
Pirmą DELFI teniso turnyro dieną – nuo sutriuškinimų iki atkaklių kovų  (6)
2015 m. vasario 28 d. 10:40
Šeštadienį SEB arenoje prasidėjo dvi dienas truksiantis trečiasis DELFI teniso turnyras. Kovos vyks penkiose grupėse – vyrų, moterų, mišrių, „Seniors“ ir „Masters“ dvejetuose. Pastarojoje varžosi vienas profesionalas ir mėgėjas. „Seniors“ grupėje santykius aiškinsis 45 metų ir vyresni mėgėjai.
Kaip lietuviai traukėsi į Vakarus: bombardavimai, badas, gimdymas ant plikos lovos  (68)
2015 m. vasario 28 d. 07:00
Šiųmetės Vilniaus knygų mugės metu Dalios Stakytės Anysienės, Laimos Petrauskaitės VanderStoep ir Dalios Cidzikaitės sudaryta knyga „Manėm, kad greit grįšim“ buvo apdovanota garbinga Patriotų premija už nelengvą istorinę atmintį be interpretacijų.
Kopenhagos oro uoste įstrigo tūkstančiai keleivių, tarp jų – ir lietuviai  (40)
2015 m. vasario 28 d. 00:08
Daugybė keleivių naktį iš penktadienio į šeštadienį įstrigo Kopenhagos oro uoste, nes dėl jiems nežinomų priežasčių buvo atšaukti net penki aviakompanijos SAS skrydžiai. Vienas orlaivis keleivius turėjo skraidinti į Palangą ir jos oro uoste nusileisti šeštadienį 00.50 val.
Ateities energetikos kūrėjų žvilgsnis krypsta į dykumas  (14)
2015 m. vasario 24 d. 16:01
Energijos reikės visada ir vis daugiau, nes niekas dar neišrado, kuo ją pakeisti. Todėl dabar mokslininkai daug pastangų skiria alternatyvių energijos išteklių tobulinimui. Vienas tokių projektų, kurio tikslas maksimaliai išnaudoti atsinaujinančius energijos išteklius, ypatingą dėmesį skiriant energijai iš dykumų – „Desertec“.
Gamtos dienoraštis: vilkų gaudynės ir įspūdingas jūrinio erelio mostas  (9)
2015 m. vasario 21 d. 10:30
Gamta taip surėdė, jog baigiantis žiemai – sausį ir vasarį – hormonų audros ima persekioti mūsų miškų plėšrūnus: lapes, lūšis bei vilkus. Tačiau dabar, kada vasaris jau į antrą pusę pervirto - saulė aukštyn, dienos ilgyn, žiema traukiasi, vestuvės pamažu baigiasi.
Australiją pirmąkart vienas po kito užgriuvo du smarkūs ciklonai
2015 m. vasario 20 d. 09:18
Du smarkūs ciklonai penktadienį atslinko į šiaurės Australiją, tūkstančius žmonių palikdami be elektros, plėšdami namų stogus ir priversdami evakuotis pajūrio gyventojus, tarnyboms skelbiant perspėjimus, kad šių žemo slėgio sistemų nešami smarkūs vėjai ir liūtys kelia pavojų žmonių gyvybėms.
Marse kažkas vyksta: pastebėtas 250 km aukščio debesis  (80)
2015 m. vasario 17 d. 16:00
Du keisti, į debesis panašūs, tačiau nepaprastai aukštai nusidriekę atmosferos dariniai, pastebėti Marso paviršiuje, suglumino mokslininkus. Maža to, šis reiškinys Marse pastebėtas dukart – abusyk virš to paties regiono. Pirmasis debesis susiformavo maždaug per 10 valandų ir neišsisklaidė 11 parų, antrasis Marso atmosferoje kybojo 10 parų. Beje, visai netoli šios vietos (Terra Cimmeria) prieš 10 metų leidosi NASA marsaeigis „Spirit“, kuris jau nebeveikia.
Gamtos dienoraštis. Miškuose bastosi hormonų audrų kamuojamos lapės  (21)
2015 m. vasario 16 d. 10:00
Baigiasi žiema, na, gal tiksliau – jos net nebuvo. O žiemos pabaiga – daugumos mūsų plėšriųjų žinduolių, pradedant vilkais, lūšimis, lapėmis ir baigiant smulkiaisiais kiauniniais žvėreliais, rujos metas. Apie vilkus ir lūšis pakalbėsime kitą kartą, šįkart pasidomėkime lapių ruja.
Susirgau prieš pat kelionę - ką daryti?  (9)
2015 m. vasario 16 d. 06:07
Krūtinę draskė bronchitas, pakilo temperatūra – Kathryn Clover kolegė nieku gyvu nenorėjo ir fiziškai negalėjo skristi iš Buenos Airių į Majamį. Bet ji vis tiek įsėdo į lėktuvą, praneša CNN . Kodėl žmonės lipa į lėktuvus kamuojami užkrečiamų, sekinančių virusinių infekcijų?
Naujausios A. Tapino knygos ištrauka: nekviestas svečias Vilniuje  (19)
2015 m. vasario 15 d. 10:30
Prieš dvejus metus parašęs fenomenalios sėkmės ir aštuonių tiražų sulaukusią fantastinio stimpanko žanro knygą „Vilko valanda“ , TV laidų vedėjas Andrius Tapinas pristato ir jos tęsinį intriguojančiu pavadinimu „ Maro diena “. Tik pagrindinio Lietuvos naujienų portalo DELFI skaitytojams – dar niekur nepublikuota šios knygos ištrauka.
Nuplauti paplūdimiai nesunkiai bus atkurti  (18)
2015 m. vasario 13 d. 18:53
Lietuva didžiuojasi savo auksiniais paplūdimiais. Tokia plati, švari, vaizdinga ir maloniu smėliu nuklota pakrantė ne visose šalyse visuomenei prieinama nemokamai ir taip laisvai. Sausio pradžioje iš Baltijos jūros atūžęs uraganas Feliksas nušlavė didelę dalį Lietuvos pakrantės ir pasėjo minčių ar kada nors iš viso mes dar turėsime tokius paplūdimius.
Užfiksavo retą fenomeną danguje: niekada nesu matęs nieko panašaus  (49)
2015 m. vasario 6 d. 15:10
Lėktuvus stebėjęs vyras užfiksavo retą fenomeną, iliustruojantį šiuolaikinės aviacijos žavesį.
Medis, kuris privers aiktelėti ne vieną  (2)
2015 m. vasario 3 d. 16:13
Pasaulyje galima rasti nemažai išskirtinių medžių – aukščiausių, seniausių, storiausių ir kitokių -iausių . Bet pats galingiausias arba pats masyviausias yra didysis mamutmedis , kurio jau pats pavadinimas sako, kad tai masyvus, reliktinis ir galingas medis , savo išvaizda primenantis išnykusius mamutus. O mamutmedžiai , laimei, nors vos neišnyko, bet vis dar tebegyvuoja.
Sniego audra gerokai apsunkino gyvenimą JAV  (1)
2015 m. vasario 3 d. 07:27
Dar viena sniego audra gerokai apsunkino gyvenimą Jungtinių Valstijų šiaurės rytuose. Nuo didžiųjų ežerų atslinkęs ciklonas privertė sniego nuo Čikagos iki Bostono. Kliuvo ir Niujorkui.
Kino recenzija. „Lošėjas“ – filmas ne itin išrankiam žiūrovui  (5)
2015 m. vasario 1 d. 15:00
Atsisakęs 2011 m. kino hito „Beždžionių planetos sukilimo“ tęsinio kūrimo režisierius Rupertas Wyattas pasinėrė į naujojo projekto paieškas ir po trijų metų pertraukos ir įvairiausių pasiūlymų atmetimo jis pagaliau išsirinko filmą, kuris kadaise į populiarumo viršūnę iškėlė dabar kultiniu laikomą aktorių Jamesą Caaną.
Lietuvos pajūrio ateitis: 12 m aukščio pylimai ir betonuotos pakrantės?  (52)
2015 m. sausio 30 d. 16:01
Mokslininkai konstatuoja, kad Baltijos jūros krantus stipriai veikia erozija , jų būklė tik blogėja ir tai kelia didžiulį susirūpinimą. Šią problemą jie detaliai ištyrė ir aprašė studijoje „Baltijos jūros krantų erozijos problemų analizė ir sprendimo būdai“. Studijos pagrindiniai aspektai trumpai pristatyti penktadienį vykusioje spaudos konferencijoje.
Niujorkas rengiasi didžiulei pūgai  (3)
2015 m. sausio 26 d. 11:27
JAV šiaurės rytų regiono pareigūnai sekmadienį perspėjo dėl artėjančios smarkios pūgos, galinčios sukelti chaosą ir atnešti į Niujorką beveik metrą sniego.
JAV ir Europos paniekintas Kremlius Davose suprato: blogiausia tik įvyks  (174)
2015 m. sausio 25 d. 22:24
Kasmetinio turtingiausiųjų susitikimo atidarymo vakarą Rusijos valstybinis bankas VTB surengė prabangų vakarėlį su tradiciniais rusų kostiumais pasipuošusiais šokėjais, šiuolaikinėmis rusiškos virtuvės variacijomis ir trankia muzika, o viena garbiausių vakarėlio kviestinų žvaigždžių tapo garsusis Balkanų filmų režisierius, prorusiškasis Emiras Kusturica .
Nepavyko iš antro karto iškelti sudužusio „AirAsia“ lėktuvo korpuso
2015 m. sausio 25 d. 16:47
Antrasis mėginimas iškelti iš jūros dugno sudužusio bendrovės „AirAsia“ lėktuvo fiuzeliažą nebuvo sėkmingas, kai sekmadienį nutrūko vienas lynas, jungiantis korpusą su keliančiaisiais balionais.
Pradėjo „AirAsia“ lėktuvo iškėlimo operaciją
2015 m. sausio 24 d. 14:43
Tarnybos pradėjo nukritusio bendrovės „ AirAsia “ lėktuvo iškėlimo iš Javos jūros operaciją. Tikimasi, kad pagrindinę korpuso dalį pavyks iškelti per šeštadienį.
Žiūrėkite D. Grybauskaitės kalbą išskirtiniame politikų ir ekonomistų susitikime  (491)
2015 m. sausio 21 d. 15:28
Trečiadienį Davose prasidėjo viso pasaulio dėmesio sulaukiantis Pasaulio ekonomikos forumo susitikimas.
Keliaujate slidinėti automobiliu? Pasiruoškite netikėtumams!  (2)
2015 m. sausio 20 d. 11:17
Nepaisant to, kad keliauti lėktuvu yra greičiau, autobusu – lengviau, dalis žmonių renkasi keliones nuosavu automobiliu. Ir ne be reikalo – keliavimas automobiliu taip pat turi ne vieną teigiamą aspektą – daugiau pamatoma, daugiau patiriama nuotykių, galima sustoti kur tik norisi, apsidairyti, pasigrožėti gamtovaizdžiais.
Filipinuose popiežių lydėjusius aukštus pareigūnus skraidinęs lėktuvas patyrė avariją
2015 m. sausio 17 d. 10:03
Lėktuvas, skraidinęs Filipinų prezidento Benigno Aquino aukšto rango patarėjus, šeštadienį nuslydo nuo tako – tuojau po to, kai iš to paties oro uosto pakilo šalyje viešinčio popiežiaus Pranciškaus lėktuvas, pranešė pareigūnai.
Pajūryje – didžiulė talka  (21)
2015 m. sausio 17 d. 09:24
Audros „Feliksas“ nusiaubtiems pajūrio paplūdimiams tvarkyti telkiami savanoriai. Penktadienį talka vyko Kuršių nerijoje, šeštadienį rengiama Klaipėdoje .
Nusiaubtus paplūdimius apžiūrėjęs aplinkos ministras pasakė, kas bus daroma toliau  (31)
2015 m. sausio 15 d. 16:31
„Situacija tikrai nėra beviltiška, paplūdimius bus galima išgelbėti. Blogiausiu atveju žmonės vasarą galėtų degintis ir tokiuose pliažuose, kokie liko“, – konstatavo aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas , ketvirtadienį apžiūrėjęs uragano „Feliksas“ savaitgalį nusiaubtus Palangos ir Klaipėdos paplūdimius.
Savaitgalį pajūryje laukiami darbo nebijantys žmonės  (20)
2015 m. sausio 15 d. 15:38
Visuomenininkai kviečia nelikti nuošalyje visai neseniai Klaipėdos regioną ištikusios nelaimės. Pajūriui daug žalos padarė praūžęs uraganas Feliksas. Lietuvos piliečius raginami prisijungti prie šios stichinės nelaimės padarinių sutvarkymo dar iki šiltojo sezono pradžios. Tai svarbu, kad atšilus orams rastume sutvarkytus pajūrio kurortus.
Uraganas „Feliksas“ sudraskė Klaipėdos viltis apie paplūdimius  (41)
2015 m. sausio 14 d. 22:12
Uraganas „Feliksas“ veikiausiai sugriovė Klaipėdos savivaldybės planus šią vasarą Smiltynės ir Melnragės paplūdimiams siekti Mėlynosios vėliavos, kuri yra pliažų kokybės ženklas.
Elektros dar neturi keli šimtai vartotojų  (1)
2015 m. sausio 13 d. 19:52
Po savaitgalį siautusio uragano antradienio vakarą be elektros dar likę keli šimtai vartotojų, gedimų šalinimo darbai bus vykdomi ir naktį, juos numatoma pabaigti per trečiadienį.