audros

5 didžiausi mitai apie oro turbulenciją  (1)
2014 m. liepos 29 d. 09:28
Dauguma keleivių, kurie patyrė oro turbulenciją, prisipažįsta, kad tai viena iš sunkiausių kelionės patirčių.
Pliuškenimasis jūroje grasina ne tik baisiomis infekcijomis  (128)
2014 m. liepos 27 d. 11:51
Dauguma emigravusių lietuvių neįsivaizduoja vasaros be šašlykų, išvykų į gamtą ir, žinoma, pliuškenimosi jūroje.
Kaip lietuviai Sibire kovojo su siautėjančia gamtos stichija  (39)
2014 m. liepos 25 d. 20:11
„ Misija Sibiras “ dalyviai jau savaitę keliauja po Krasnojarsko kraštą ir tvarko lietuvių tremtinių kapus.
Pasaulį apiplaukęs S. Budrevičius: nedelsk – svarbiausia, ko išmokau buriuodamas  (4)
2014 m. liepos 25 d. 13:06
Jau 20 metų verslininkas, kapitonas Saulius Budrevičius žino iš anksto, kur keliaus paskutinį liepos savaitgalį. Besiplakančios bangos, baltos išpūstos burės ir nenuspėjamas vėjas nepaliaujamai traukia į Lietuvos pajūryje rengiamą Kuršių marių regatą. Čia savęs išbandyti ir pabendrauti su bendraminčiais kasmet renkasi pajėgiausi Lietuvos ir kaimyninių šalių buriuotojai. „ Ecoservice “ įmonių grupei vadovaujantis verslininkas pasakoja, kaip užsikrėtė aistra burei ir kaip praverčia buriuojant įgyta patirtis – ne tik priimant verslo sprendimus, bet ir kasdieniam gyvenime.
Žemė prieš dvejus metus vos išvengė kosminės katastrofos  (57)
2014 m. liepos 25 d. 11:40
Prieš dvejus metus Saulėje įvykusio galingos žybsnio paskleistas dalelių srautas nepataikė į Žemę, tačiau jis grasino sukelti geomagnetinę audrą, kuri tikriausiai būtų buvusi pakankamai smarki, kad „nublokštų šiuolaikinę civilizaciją atgal į XVIII amžių“, paskelbė JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA).
Aptemptos odinės V.Leontjevo kelnės šokiravo Jūrmalos publiką  (16)
2014 m. liepos 24 d. 23:53
Panašu, kad joks kitas atlikėjas Jūrmaloje (Latvija) vykstančiame tarptautiniame konkurse-festivalyje „Naujoji banga“nesukels tokios apkalbų audros kaip rusų estrados veteranas Valerijus Leontjevas. Nors jam jau yra 65 metai, seksualiausių ir labiausiai moteris iš proto varančių vyrų varžytuvėse V.Leontjevas nesunkiai ant menčių paguldytų perpus jaunesnius konkurentus.
Draudikai griebiasi už galvos: gamta žvėrėja  (29)
2014 m. liepos 24 d. 23:18
Draudimo versle besisukančios įmonės konstatavo, kad gamta kasmet vis labiau žvėrėja ir tai didina žalą, kurią dėl klimato kaitos patiria gyventojai. Jie teigia, kad dėl to išmokos vis labiau auga. GRYNAS.lt domisi, ar gali atsitikti taip, kad ateis diena, kai draudikai dėl įsismarkavusios gamtos išvis atsisakys drausti mūsų turtą?
Alžyro lėktuvo katastrofa: liudininkas teigia matęs, kur įvyko nelaimė  (300)
2014 m. liepos 24 d. 12:29
Oro bendrovė „Air Algerie“ ketvirtadienį pranešė praradusi ryšį su vienu iš savo lėktuvų. Po kelių valandų pasitvirtino informacija, kad lėktuvas sudužo.
Taivane sudužo keleivinis lėktuvas  (230)
2014 m. liepos 23 d. 16:34
Taivane, leisdamasis avariniu būdu sudužo keleivinis lėktuvas. Pranešama apie žuvusiuosius ir sužeistuosius.
Kokie automobiliai lietuviškam škvalui neatspariausi  (42)
2014 m. liepos 23 d. 06:57
Kelyje užklupus krušai, geriau sustoti ir palaukti, nes važiuojant ledokšnių smūgiai būna stipresni, didesnė tikimybė, jog išduš stiklai, įspėja automobilių žinovas Vytenis Kudarauskas.
Naujajame filme „Audros sūkuryje“ žiūrovai išvys pribloškiančią viesulo jėgą  (5)
2014 m. liepos 22 d. 15:01
Naujajame filme „Audros sūkuryje“ (angl. „Into the Storm“) žiūrovai išvys pribloškiančią viesulo jėgą, kurios tikrąją galybę kitiems herojams išaiškinti mėgins meteorologę juostoje įkūnijusi aktorė Sarah Wayne Callies. Jos herojė Elison Stoun vejama mokslininkės smalsumo dirbs su tornadų medžiotojų komanda, kuri taps dar neregėtos audros liudininke.
Kardiologas: nors kartą suskaudus krūtinę - būtina pasitikrinti širdį  (28)
2014 m. liepos 21 d. 16:37
Infarktas ar insultas gali pakirsti netgi turint normalų cholesterolį. Patyrę gydytojai nurodo realesnę klastingosios aterosklerozės priežastį – lėtinį kraujagyslių uždegimą. Ar ir jį galime laiku sukontroliuoti?
Interjero tendencijos: juoda spalva užvaldė vonios kambarį ir virtuvę  (12)
2014 m. liepos 21 d. 00:01
Juoda spalva interjere? Daugumą toks klausimas priverstų kilstelėti antakį. Šiai spalvai dažniausiai prikaišiojama už vizualiai sumažintą erdvę ir sukeltas slogias mintis nei elegantiškumą ir išskirtinumą, kurį ji galėtų suteikti interjerui. Dar sunkiau juodą spalvą įsivaizduoti vonios kambaryje ir virtuvėje.
Emigrantus iš Lietuvos D. Britanijoje kankina orai  (135)
2014 m. liepos 19 d. 09:43
Atėjus vasarai ir vis aukščiau kylant termometrų stulpeliams gydytojų kabinetus užplūsta ligoniai, nesuprantantys, kuo ir kodėl susirgo.
Milžiniški orus lemiantys vandenyno sūkuriai  (2)
2014 m. liepos 17 d. 09:55
Iki 500 km skersmens milžiniški sūkuriai vandenyne kontroliuoja orus tokiu mastu, kokio neįsivaizdavome anksčiau. Mes tiesiog dar nežinome kaip tiksliai tai vyksta.
13 dalykų, kuriuos turėtų žinoti vyrai apie nėščias moteris  (23)
2014 m. liepos 16 d. 09:10
Kai kas nors paklausia, kaip reikia elgtis su besilaukiančia moterimi, aš nežinau ką atsakyti. Po velnių, aš vis dar nežinau kaip elgtis su moterimis apskritai, tai ką jau bekalbėti apie nėščią moterį. Tiesą sakant, su moterimis susitvarkyti labai sunku. Tavo laimei, vyruti, aš perėjau per daug sunkumų ir padariau tiek daug klaidų per savo žmonos nėštumus, kad nusprendžiau su tavimi pasidalinti savo patirtimi ir duoti tau kelis patarimus, teigia huffingtonpost.com. blogeris, vedęs vyras, tėvas, rašytojas.
Psichologė pataria, kokių klaidų nedaryti bendraujant su paaugle  (1)
2014 m. liepos 16 d. 00:00
Kai namuose auga paauglė mergaitė, tėvams iškyla daug klausimų: kaip elgtis vienu ar kitu atveju, kaip reaguoti į konfliktus ir pan. Kaip elgtis su paaugle, klausiame psichologės psichoterapeutės Genovaitės Petronienės.
Orai toliau kvailioja: Britanijoje laukiama karščių, JAV - poliarinio sūkurio
2014 m. liepos 14 d. 13:09
Dar nuo liepos pradžios Didžiojoje Britanijoje laukiama karščių ir panašu, kad šios savaitės pabaigoje jie šią šalį aplankys. Kaip praneša BBC, jau šį ketvirtadienį termometro stulpelis Londone gali siekti 30 laipsnių karščio.
Kaip apsisaugoti nuo žaibo  (5)
2014 m. liepos 13 d. 00:02
Kaip ir kiekvieną pavasarį išgirdus pirmą žaibo trenksmą, pagalvojame, ar reikalingas žaibolaidis . Kurie turi įsirengę žaibolaidį pagalvoja, ar jis patikrintas, ar gerai veikia. Žaibolaidis turi atlaikyti ne vieną žaibo iškrovą. Daugelio klimatologų nuomone 2014 m. bus dar radikalesni, nes šylant klimatui, audros tik stiprės, toliau augs kritulių kiekis, kartu ilgės sausringi periodai, tai lemia ir žaibavimo intensyvumo augimą, nors šie reiškiniai nebūtinai tiesiogiai susiję su visuotiniu atšilimu.
Floridos gidas  (1)
2014 m. liepos 11 d. 09:01
Palaimingi paplūdimiai, nuostabūs teminiai parkai, įspūdingi prekybos centrai ir naktinis gyvenimas paverčia šią vietą patrauklia šeimoms, poroms, pensininkams ir vienišiems keliautojams. Tačiau pasikapsčius giliau paaiškės, kad tai, kas iš pirmo žvilgsnio atrodė tik dviejų dimensijų, virsta gyvybingu 3-D su begale galimybių, dėl ko metai iš metų žmonės čia vis sugrįžta.
Sinoptikė patarė, kada verta vykti į pajūrį  (149)
2014 m. liepos 10 d. 17:15
Pastebėjote, kad Vilniuje lyja, todėl atšaukėte savo planus vykti prie jūros? Pasak Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikės Izoldos Marcinonienė s, oras rytinėje šalies dalyje gali kardinaliai skirtis nuo vakarinės, tad taip besielgdami žmonės neretai apsigauna.
Nufotografavo Japoniją niokojantį galingą taifūną iš kosmoso  (6)
2014 m. liepos 10 d. 16:38
Taifūnui „ Neoguri “ antradienį pasiekus Japonijos pietines Okinavos salas, du žmonės žuvo ir daugiau nei pusė milijono gyventojų buvo priversti palikti namus bei ieškoti prieglobsčio, buvo sustabdytas oro ir jūrų laivų eismas, itin smarkiam vėjui ir liūčiai niokojant pastatus ir verčiant medžius.
Turkanos ežeras vidury dykumos - vienintelis toks
2014 m. liepos 9 d. 09:34
Stovint ant šio ežero kranto jums gali pasirodyti, kad esate prie jūros. Klaidina banguojantis vanduo, smėlėta pakrantė, bangų ošimas.
Galingas taifūnas niokoja Japoniją  (1)
2014 m. liepos 8 d. 20:53
Taifūnui „Neoguri“ antradienį pasiekus Japonijos pietines Okinavos salas, du žmonės žuvo ir daugiau nei pusė milijono gyventojų buvo priversti palikti namus bei ieškoti prieglobsčio, buvo sustabdytas oro ir jūrų laivų eismas, itin smarkiam vėjui ir liūčiai niokojant pastatus ir verčiant medžius.
Pučiamųjų instrumentų orkestrų koncertas: istoriniai šokiai, karietos su žirgais ir dainuojanti minia  (7)
2014 m. liepos 5 d. 18:46
Vilniaus kalvomis praūžė vario dūdų audra – Kalnų parke vyko vienas siautulingiausių jubiliejinės Dainų šventės renginių – pučiamųjų instrumentų orkestrų koncertas. Čia susirinkusius džiugino ir pirmą kartą Dainų šventėje dalyvausiantys būgnų, tūbų bei saksofonų orkestrai.
Arizonos Finikso mieste siautė dulkių audra  (5)
2014 m. liepos 4 d. 18:31
JAV Arizonos Pinalo apygardoje susiformavo galinga dulkių audra – naktį iš ketvirtadienio į penktadienį ji siautė Finikso mieste. Vietos meteorologai skelbia, jog dulkių audra Finikse siautė apie 3-4 valandas. Dulkių audros užkluptiems vairuotojams specialistai pataria sustoti šalikelėje, išjungti šviesas ir laukti, kol vėl bus saugu tęsti kelionę.
Vyčio vėliava – pavojus „Lenino stulpams“  (53)
2014 m. liepos 4 d. 14:53
Liepos 6-ąją – Valstybės dieną – ant Gedimino pilies bokšto Vilniuje vėl plazdės Vyčio vėliavos. Šįkart tai jau bus daroma oficialiai – tam gauti leidimai. O dar pernai judėjimo „ Mūsų vėliavos “ aktyvistai šias vėliavas bokšte kėlė „partizaniškai“.
Atskleidė, kada Palanga neteks to, kas jai svarbiausia  (17)
2014 m. birželio 30 d. 19:43
Mokslininkai paskaičiavo, kad maždaug už 100 metų Baltijos gintaro ištekliai išseks. Jei manote, kad iki tol dar daug laiko ir nerimauti neverta, mokslininkai jums turi kitą svarbią žinią. Pastaruoju metu kinai nuperka tiek daug gintaro, kad jo kainos vis kyla ir todėl lietuviams jis gali pasidaryti nebeįperkamas. Dėl to gali ateiti diena, kai negalėdami sau leisti nusipirkti šių Baltijos jūros gėrybių, jas galėsime apžiūrėti tik muziejų vitrinose.
Nustatytos vietos, kur didžiausia tikimybė susidaryti orų anomalijoms  (1)
2014 m. birželio 25 d. 14:54
Staigūs potvyniai, audros , šalčio ar karščio bangos tam tikrose Šiaurės pusrutulio dalyse pasitaiko dažnai. Tik neskubėkite dėl to kaltinti klimato kaitos – šįkart ji čia niekuo dėta.