audros

Lietuvos pajūrio ateitis: 12 m aukščio pylimai ir betonuotos pakrantės?  (47)
2015 m. sausio 30 d. 16:01
Mokslininkai konstatuoja, kad Baltijos jūros krantus stipriai veikia erozija , jų būklė tik blogėja ir tai kelia didžiulį susirūpinimą. Šią problemą jie detaliai ištyrė ir aprašė studijoje „Baltijos jūros krantų erozijos problemų analizė ir sprendimo būdai“. Studijos pagrindiniai aspektai trumpai pristatyti penktadienį vykusioje spaudos konferencijoje.
HOROSKOPAS SAVAITGALIUI (01 30-02 01)
2015 m. sausio 30 d. 13:21
Kas tavęs laukia savaitgalį? Sužinok!
Niujorkas rengiasi didžiulei pūgai  (3)
2015 m. sausio 26 d. 11:27
JAV šiaurės rytų regiono pareigūnai sekmadienį perspėjo dėl artėjančios smarkios pūgos, galinčios sukelti chaosą ir atnešti į Niujorką beveik metrą sniego.
JAV ir Europos paniekintas Kremlius Davose suprato: blogiausia tik įvyks  (176)
2015 m. sausio 25 d. 22:24
Kasmetinio turtingiausiųjų susitikimo atidarymo vakarą Rusijos valstybinis bankas VTB surengė prabangų vakarėlį su tradiciniais rusų kostiumais pasipuošusiais šokėjais, šiuolaikinėmis rusiškos virtuvės variacijomis ir trankia muzika, o viena garbiausių vakarėlio kviestinų žvaigždžių tapo garsusis Balkanų filmų režisierius, prorusiškasis Emiras Kusturica .
Nepavyko iš antro karto iškelti sudužusio „AirAsia“ lėktuvo korpuso
2015 m. sausio 25 d. 16:47
Antrasis mėginimas iškelti iš jūros dugno sudužusio bendrovės „AirAsia“ lėktuvo fiuzeliažą nebuvo sėkmingas, kai sekmadienį nutrūko vienas lynas, jungiantis korpusą su keliančiaisiais balionais.
Pradėjo „AirAsia“ lėktuvo iškėlimo operaciją
2015 m. sausio 24 d. 14:43
Tarnybos pradėjo nukritusio bendrovės „ AirAsia “ lėktuvo iškėlimo iš Javos jūros operaciją. Tikimasi, kad pagrindinę korpuso dalį pavyks iškelti per šeštadienį.
Žiūrėkite D. Grybauskaitės kalbą išskirtiniame politikų ir ekonomistų susitikime  (491)
2015 m. sausio 21 d. 15:28
Trečiadienį Davose prasidėjo viso pasaulio dėmesio sulaukiantis Pasaulio ekonomikos forumo susitikimas.
Keliaujate slidinėti automobiliu? Pasiruoškite netikėtumams!  (2)
2015 m. sausio 20 d. 11:17
Nepaisant to, kad keliauti lėktuvu yra greičiau, autobusu – lengviau, dalis žmonių renkasi keliones nuosavu automobiliu. Ir ne be reikalo – keliavimas automobiliu taip pat turi ne vieną teigiamą aspektą – daugiau pamatoma, daugiau patiriama nuotykių, galima sustoti kur tik norisi, apsidairyti, pasigrožėti gamtovaizdžiais.
Filipinuose popiežių lydėjusius aukštus pareigūnus skraidinęs lėktuvas patyrė avariją
2015 m. sausio 17 d. 10:03
Lėktuvas, skraidinęs Filipinų prezidento Benigno Aquino aukšto rango patarėjus, šeštadienį nuslydo nuo tako – tuojau po to, kai iš to paties oro uosto pakilo šalyje viešinčio popiežiaus Pranciškaus lėktuvas, pranešė pareigūnai.
Pajūryje – didžiulė talka  (21)
2015 m. sausio 17 d. 09:24
Audros „Feliksas“ nusiaubtiems pajūrio paplūdimiams tvarkyti telkiami savanoriai. Penktadienį talka vyko Kuršių nerijoje, šeštadienį rengiama Klaipėdoje .
Nusiaubtus paplūdimius apžiūrėjęs aplinkos ministras pasakė, kas bus daroma toliau  (31)
2015 m. sausio 15 d. 16:31
„Situacija tikrai nėra beviltiška, paplūdimius bus galima išgelbėti. Blogiausiu atveju žmonės vasarą galėtų degintis ir tokiuose pliažuose, kokie liko“, – konstatavo aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas , ketvirtadienį apžiūrėjęs uragano „Feliksas“ savaitgalį nusiaubtus Palangos ir Klaipėdos paplūdimius.
Savaitgalį pajūryje laukiami darbo nebijantys žmonės  (20)
2015 m. sausio 15 d. 15:38
Organizacija „DAROM“ nelieka nuošalyje visai neseniai praūžusiam uraganui Feliksas Klaipėdos regione. „DAROM“ su pajūrio savivaldybėmis kvies Lietuvos piliečius prisijungti prie šios stichinės nelaimės padarinių sutvarkymo dar iki šiltojo sezono pradžios.
Uraganas „Feliksas“ sudraskė Klaipėdos viltis apie paplūdimius  (41)
2015 m. sausio 14 d. 22:12
Uraganas „Feliksas“ veikiausiai sugriovė Klaipėdos savivaldybės planus šią vasarą Smiltynės ir Melnragės paplūdimiams siekti Mėlynosios vėliavos, kuri yra pliažų kokybės ženklas.
Elektros dar neturi keli šimtai vartotojų  (1)
2015 m. sausio 13 d. 19:52
Po savaitgalį siautusio uragano antradienio vakarą be elektros dar likę keli šimtai vartotojų, gedimų šalinimo darbai bus vykdomi ir naktį, juos numatoma pabaigti per trečiadienį.
Po audros pajūryje prasidėjo tikra „lobių medžioklė“  (42)
2015 m. sausio 12 d. 19:48
Praūžus stipriai audrai Baltijos jūroje, pakrantę nusėjo gintaro gabalėliai, o vietos gyventojai išskubėjo į pajūrį rinkti šio brangaus mineralo.
D. Šakalienė. Keturi milijonai už laisvę ar prieš smurtą?  (25)
2015 m. sausio 12 d. 14:16
Vakar aš, lietuvė, kartu su dešimtimis tūkstančių prancūzų, arabų, ispanų, marokiečių ir kitų Strasbūro gyventojų, išėjau į centrinę miesto aikštę ir praleidau ten kelias valandas.
Apžvelgė audros padarinius: Palangai prognozuoja Venecijos likimą  (57)
2015 m. sausio 12 d. 13:26
Savaitgalį praūžęs uraganas Palangos paplūdimyje pridarė daug žalos: buvo išvartyti medžiai, reklaminiai stendai, apgadintos tilto konstrukcijos, patvino Rąžės upė, vanduo apsėmė kai kuriuos dviračių takus, gatves. Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus sako dar negalintis įvardyti tikslios nuostolių sumos, tačiau neatmeta tikimybės, kad pagalbos gali reikėti prašyti iš Aplinkos ministerijos ar net Vyriausybės. Savo ruožtu Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos hidrologas Aleksandras Kajutis net neabejoja, kad ateityje ir toliau nesiliaujant audroms Palanga gali gerokai pakeisti savo veidą ir netgi virsti Venecija. Tokia ateitis jai gresia maždaug iki šimtmečio pabaigos.
Klaipėdos jūrų uoste atnaujinta laivyba
2015 m. sausio 12 d. 10:01
Po savaitgalį praūžusios audros Klaipėdos jūrų uostas sekmadienio vakarą visiškai atnaujino laivybą. Į uostą pamažu įleidžiami laivai. Sekmadienį į Vokietiją ir Švediją išplaukė du DFDS keltai.
Audra pridarė nuostolių: virto medžiai, sutrikdytas elektros tiekimas  (1)
2015 m. sausio 12 d. 09:31
Savaitgalį siautęs stiprus vėjas Lietuvoje pridarė daug žalos. Ugniagesiai gelbėtojai sako, kad kvietimų sulaukta dėl išvirtusių medžių ar nukritusių šakų bei reklaminių stendų. Audra nuostolių pridarė ir Baltijos jūros paplūdimiams, o tūkstančiai gyventojų liko be elektros.
Gyvenimas Marse – netolima ateitis?  (39)
2015 m. sausio 11 d. 21:04
Panašu, kad Marso kolonizavimo idėja, anksčiau kaitinusi tik mokslinės fantastikos kūrėjų ir jos gerbėjų vaizduotę, dabar tapo rimtų tyrimų objektu. Pastaruoju metu apie šią hipotetinę žmogaus apsigyvenimo Raudonojoje planetoje galimybę kalbama vis dažniau.
Sekmadienio naktį ne tik siautė audra, bet ir dangų skrodė žaibai  (50)
2015 m. sausio 11 d. 16:45
Keliautojus, nepabūgusius sekmadienio naktį siautusios audros, nustebino netoli Vilniaus dangų perskrodęs žaibas, nors tuo metu iš daugaus krito žiemiška šlapdriba.
„Saulės broliai“: natų nepripažįsta, bet groti gali viską  (2)
2015 m. sausio 11 d. 00:00
Tai, ką broliai multiinstrumentalistai Saulius (30 m.) ir Donatas (20 m.) Petreikiai išdarinėja scenoje , kad klausytojų kūnais bėgioja šiurpuliukai, žodžiais nusakyti nelengva.
Mokslinis tyrimas: mūsų gyvenimo trukmė priklauso nuo to, po kokia Saule gimstame  (23)
2015 m. sausio 8 d. 14:54
Norvegų mokslininkai, atlikę neįprastą tyrimą, kurio rezultatus paskelbė trečiadienį, aiškinosi, ar Saulė galėtų būti žmogaus laiminga – arba nelaiminga – žvaigždė.
Paparacių taikiklyje - italų bikini deivės viliotinis vandenyno bangose  (12)
2015 m. sausio 8 d. 00:20
Ten, kur italų porelė – lauk audros arba aistros. Ši taisyklė pasitvirtino saulėtame Majamio paplūdimyje, kur šiomis sausio savaitėmis galima išvysti nemažai įžymybių, besimėgaujančių saulės ir vandenyno voniomis.
A. Kubilius. Vilnius be Zuoko: svajonė, kuri taps realybe  (295)
2015 m. sausio 7 d. 13:25
Turiu paprastą svajonę – kada nors Lietuvą ir Vilnių pamatyti valdomą ne kokių nors oligarchinių grupuočių, abonentiškai valdančių sostinę ar Lietuvos valdžioje įsitvirtinusių smulkių sukčių, už Lietuvos europinius pinigus „perkančių dramblį“ savo partijos boso garbei.
Sustiprėję JAV respublikonai perima kontrolę  (5)
2015 m. sausio 6 d. 14:54
Respublikonai , pasiryžę duoti atkirtį prezidento Baracko Obamos inicijuotoms reformoms, antradienį perima kontrolę abiejuose Kongreso rūmuose – pirmąkart per pastaruosius aštuonerius metus – atverdami areną grumtynėms dėl įvairiausių klausimų, pradedant sveikatos apsauga, baigiant aplinkosauga, kurios gali apkartinti paskutinius dvejus darbo metus Baltųjų rūmų šeimininkui ir nulemti jo politinį palikimą.
„AirAsia“ lėktuvas neturėjo teisės skristi  (1)
2015 m. sausio 5 d. 11:40
Oro bendrovė „Indonesia AirAsia“, kurios 49 proc. akcijų priklauso Malaizijos pigių skrydžių bendrovei „AirAsia“, neteko licencijos rengti reisus Surabaja–Singapūras, kai pareigūnai pareiškė, jog bendrovė turėjo teisę skraidyti tuo maršrutu tik pirmadieniais, antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais.
Aiškėja „AirAsia“ lėktuvo nelaimės priežastys  (54)
2015 m. sausio 4 d. 10:43
Oro sąlygos buvo „priežastinis faktorius“ per „ AirAsia “ lėktuvo, skridusio reisu 8501, katastrofą – apledėjimas galėjo pakenkti varikliui, pranešė Indonezijos meteorologijos agentūra.
Po audringos nakties – nauji įspėjimai  (52)
2015 m. sausio 3 d. 08:23
Penktadienio vakarą pro Lietuvą prasiautęs stiprus vėjas šeštadienio rytą jau nurimo, tačiau dėl sudėtingų kelių būklės įspėjimo signalus siunčia kelininkai.