audros

Klimatologas: Lietuvoje atsirado naujas reiškinys  (49)
2014 m. rugpjūčio 29 d. 13:03
Pastaraisiais metais lietuviai stebinami orų anomalijomis: tai besniegė žiema su sausį žydinčiomis gėlėmis, tai didžiuliai karščiai, tai stiprios liūtys ir audros. Ar tai – tiesiog audringesni metai, ar jau galime sakyti, kad ir mes jaučiame ryškius klimato kaitos padarinius? Ar iš tiesų įvairios žemesnės Lietuvos vietos netrukus bus skalaujamos patvinusio Nemuno, o Kuršių neriją atminsime tik iš nuotraukų?
Radvilos: europinio masto politikai, karvedžiai, intelektualai, oligarchai  (19)
2014 m. rugpjūčio 27 d. 15:42
Ateinantį penktadienį kino teatruose pasirodys naujas lietuviškas filmas „Radviliada “. Filme susipina ir vaidybinis kinas, ir dokumentiniai tyrinėjimai, ir garsių ekspertų atradimai bei „kinas kine“. Todėl filmas pristatomas netradiciniu žanru – kino kelionė.
O. Koršunovas apie prestižinėje Venecijos bienalėje gimusį spektaklį: tai buvo sprogimas  (2)
2014 m. rugpjūčio 27 d. 11:55
Praėjus penkiolikai metų režisierius Oskaras Koršunovas vėl sugrįžo į prestižinę Venecijos bienalę. Šiemet organizatoriai siekė pakviesti devynis įdomiausiai šiuo metu kuriančius Europos teatro menininkus, tarp kurių – ir lietuvių režisierius, savaitę trukusiose kūrybinėse dirbtuvėse Antono Čechovo „Žuvėdros“ tema dalinęsis patirtimi su profesionaliais italų aktoriais.
Santorino gidas
2014 m. rugpjūčio 23 d. 09:25
Iki maždaug 1610 pr. Kr., Santorinas – tuomet vadintas Kalista – buvo eilinė kūgio formos vulkaninė sala, jos pietinėje pakrantėje klestėjo senovės kretiečių kultūros miestelis. Tuomet įvyko vienas stipriausių ir galybę žalos pridariusio vulkano išsiveržimų per visą salos istoriją. Santorino centras paskendo jūros gelmėse - susidarė kaldera (plati stačiašlaitė dauba, susidarusi po sprogimo įgriuvusioms ugnikalnį sudarančioms uolienoms ir užkimšusioms ugnikalnio stemplę), kurią užliejo jūra, todėl iš salos beliko tik pusmėnulis. Po išsiveržimo sekęs žemės drebėjimas sukėlė smarkų cunamį, kuris, sakoma, pagreitino Mino kultūros Kretoje žlugimą.
Diagnozę sužinojo netyčia: ant plauko pakibo ir karjera, ir šeima  (132)
2014 m. rugpjūčio 22 d. 09:56
Vestuves atšokusią vilniečių Šeikų porą užgriuvo didžiulis išbandymas – liga, apie kurią net bijoma užsiminti.
Ko iš sekso tikisi skirtingo amžiaus vyrai  (18)
2014 m. rugpjūčio 21 d. 11:26
Vyrams reikia tik sekso? Galbūt, bet metams bėgant – vis kitokio. Tai, ko jis trokšta būdamas 20-metis, gali visai nevilioti sulaukus 40-ties!
Studentai paprastą „Citroeną“ pavertė neeiliniu „Citroplanu“  (40)
2014 m. rugpjūčio 19 d. 16:53
Pasitelkus fantaziją ir universitete įgytas žinias, paprastą „Citroeną“ galima paversti neeiliniu automobiliu. Pateikiame studentų pasakojimą apie tai, kaip gimė „Citroplanas“.
Žaibiškai nyksta Prancūzijos delikatesas  (5)
2014 m. rugpjūčio 19 d. 08:10
Midijų augintojams vakarų Prancūzijoje nebeliko nieko kito, kaip tik kreiptis į vietos savivaldą ir prašyti juos gelbėti - išauginamų midijų kiekis krito apie 90 proc., tad tam, kad pagamintų garsųjį „ moules-frites “ (midijos su gruzdintomis bulvėmis,- liet. ) patiekalą, Prancūzijos restoranai turi šias jūros gėrybes importuoti, praneša portalas telegraph.co.uk
Mes jau nebesuvokiame, kodėl ir kur skubame
2014 m. rugpjūčio 17 d. 00:10
Tie lėtapėdžiai išties erzina. Jie žiovauja sankryžose, nors žalias šviesoforo signalas dega jau kelias sekundes, paskui vėžlio greičiu velkasi antrąja kelio juosta, kol galiausiai, pastebėję pakelėje ką nors intriguojama, pavyzdžiui, pasiklydusį kačiuką, netikėtai sustoja. Ką šie dinozaurai veikia šiuolaikiniame pasaulyje ir kodėl jie vis dar neišnyko?
Vašingtono valstiją užgriuvo reta dulkių audra
2014 m. rugpjūčio 13 d. 18:23
JAV Vašingtono valstiją antradienio vakarą užgriuvo reta ir smarki dulkių audra , teigia vietos žiniasklaida. Audros, vadinamos habubais, šiaurės vakarinėje Ramiojo vandenyno pakrantėje yra retos. Pareigūnai tvirtina, kad jos sumažino matomumą iki nulio.
Antžeminiais teleskopais pastebėti besiformuojantys Urano uraganai  (6)
2014 m. rugpjūčio 12 d. 17:58
Urane pradėjo formuotis didžiulės audros – tokios didelės, jog matomos net ir pro antžeminių teleskopų objektyvus.
Specialistų rekomendacijos, kaip apsisaugoti nuo žaibo  (1)
2014 m. rugpjūčio 11 d. 15:37
Žaibai – dažnas reiškinys Lietuvoje. Tačiau danguje išsiraizgiusį žybsnį dažnai lydi ne tik trenksmas ar elektromagnetinis spinduliavimas, bet ir didžiuliai nuostoliai namų ūkiams.
Kaip savo namus apsaugoti nuo žaibo?
2014 m. rugpjūčio 11 d. 11:47
Žaibai – dažnas reiškinys Lietuvoje. Tačiau danguje išsiraizgiusį žybsnį dažnai lydi ne tik trenksmas ar elektromagnetinis spinduliavimas, bet ir didžiuliai nuostoliai namų ūkiams.
Japoniją niokoja taifūnas, yra aukų  (2)
2014 m. rugpjūčio 11 d. 11:28
Nemažiau kaip 10 žmonių žuvo, o dar dešimtys buvo sužeisti taifūnui „Halong“ savaitgalį užgriuvus Japonijos salyną, pirmadienį pranešė žiniasklaida, šalies šiaurėje tebepliaupiant smarkioms liūtims.
Filmo „Audros sūkuryje“ recenzija: įdomūs tik specialieji efektai  (2)
2014 m. rugpjūčio 10 d. 09:00
Paskutinės filmo „Galutinis tikslas“ dalies režisierius Steven‘as Quale‘as jau keletą metų norėjo pritaikyti savo draugo John‘o Sweetnam‘o scenarijų apie negailestingą ir viską savo kelyje naikinantį viesulą, prieš kurio galią visi tampa bejėgiais. Pagaliau jam pasisekė, gavus studijos „ Warner Bros “ palaikymą. Kino kūrėjas kviečia į dar vieną įtampos kupiną pasivažinėjimą su grupele išsigandusių žmonių, atsidūriusių katastrofos centre ir susidūrusių su tokiu galingu priešu kaip gamtos stichija. Jie iš paskutinių jėgų bando išsaugoti gyvybę. Visa tai – juostoje „Audros sūkuryje“ (angl. Into The Storm).
Faktai, kurių nežinojote apie R. Armitage‘ą: aktorius, kuris nėra kalbėjęs apie savo asmeninius santykius
2014 m. rugpjūčio 9 d. 13:25
Holivude sėkmės sulaukęs ir „Hobito“ trilogijoje Toriną Ąžuolskydį įkūnijęs Anglijos aktorius Richardas Armitage‘as jau šią savaitę Lietuvos kino teatruose filme „Audros sūkuryje“ (angl. „Into the Storm“) sulauks grėsmingos akistatos su iki šiol neregėtu gamtos šėlsmu. Aktoriaus herojui teks išlikti itin tvirtos dvasios, mat jis mėgins iš audros gniaužtų išvaduoti savo sūnus.
Honkongo gidas
2014 m. rugpjūčio 8 d. 08:07
Tai - įspūdingas bei energingas miestietiško, kaimietiško ir jūrinio derinys. Kinija ir Didžioji Britanija čia skelbėsi sukūrusios unikalią šventovių ir tramvajų, feng shui ir finansų vietą. Nes pavalgysite skaniausio kada nors ragauto maisto ir pasivaikščiosite viename saugiausių pasaulio miestų. Nes jis jus apakins, suerzins ir priblokš, bet niekada nenusibos.
Mistika danguje: nufilmavo kyšančią „Dievo ranką“  (79)
2014 m. rugpjūčio 7 d. 18:13
Mėgstantys žvalgytis į dangų, ko gero, yra pastebėję pačių įvairiausių debesų kombinacijų ir darinių. Turintiems didesnę vaizduotę tai padaryti visai nesunku, tačiau kartais paveikslai būna tokie ryškūs, kad atima žadą. Štai, pavyzdžiui, vienas britų fotografas Davidas Christie vaizdo įraše įamžino milžinišką ranką, kyšančią pro debesis ir pavadino ją „Dievo ranka“.
Prasiautė vėtra: viskas aplinkui sukosi tarsi būtų prasidėjusi pūga  (27)
2014 m. rugpjūčio 7 d. 10:00
Raseinių rajone galingi vėjų sukūriai prikrėtė eibių: virto ne tik obelys, beržai, ažuolai, bet ir pastatų dalys.
9 auksiniai patarimai, kaip auklėti vaikus jų nebaudžiant  (5)
2014 m. rugpjūčio 7 d. 00:05
Nustatyti vaikams ribas nepažeidžiant jų savigarbos - nelengva užduotis mums, tėvams. Surinkome į vieną vietą 9 patarimus, kurie padės tai padaryti.
Orai: po rekordinių karščių žadamos audros  (12)
2014 m. rugpjūčio 4 d. 09:58
Pirmomis rugpjūčio dienomis termometrų stulpeliai fiksuos rekordinius karščius.
Laukia dar viena karšta savaitė  (24)
2014 m. rugpjūčio 3 d. 21:26
Savaitės pradžioje bus labai karšta . Tik artėjant savaitgaliui truputį atvės, tačiau šiluma liks, praneša LRT „Orai“. Antroje savaitės pusėje žemę dažniau palaistys lietus.
Panikos dėl stichijos kine įkvėpti patarimai: kaip elgtis šėlstant tornadui?  (3)
2014 m. liepos 30 d. 19:10
Milžiniška tornadų lavina užgrius Silvertono miestelį Oklahomos valstijoje naujajame trileryje „Audros sūkuryje“ (angl. „Into the Storm“). Filme netrūks aštrių emocijų – kol stichija sės paniką ir nerimą dėl artimųjų, adrenaliną mėgstantys „tornadų medžiotojai“ apsišarvoję specialia techniika mėgins unikalų gamtos reiškinį pamatyti iš arti. Nors Lietuvoje viesulai nepridaro tiek rūpesčių kaip vadinamojoje Tornadų alėjoje JAV , tačiau, klimatologų teigimu, tai anaiptol nėra retas reiškinys.
5 didžiausi mitai apie oro turbulenciją  (1)
2014 m. liepos 29 d. 09:28
Dauguma keleivių, kurie patyrė oro turbulenciją, prisipažįsta, kad tai viena iš sunkiausių kelionės patirčių.
Pliuškenimasis jūroje grasina ne tik baisiomis infekcijomis  (122)
2014 m. liepos 27 d. 11:51
Dauguma emigravusių lietuvių neįsivaizduoja vasaros be šašlykų, išvykų į gamtą ir, žinoma, pliuškenimosi jūroje.
Kaip lietuviai Sibire kovojo su siautėjančia gamtos stichija  (40)
2014 m. liepos 25 d. 20:11
„ Misija Sibiras “ dalyviai jau savaitę keliauja po Krasnojarsko kraštą ir tvarko lietuvių tremtinių kapus.
Pasaulį apiplaukęs S. Budrevičius: nedelsk – svarbiausia, ko išmokau buriuodamas  (5)
2014 m. liepos 25 d. 13:06
Jau 20 metų verslininkas, kapitonas Saulius Budrevičius žino iš anksto, kur keliaus paskutinį liepos savaitgalį. Besiplakančios bangos, baltos išpūstos burės ir nenuspėjamas vėjas nepaliaujamai traukia į Lietuvos pajūryje rengiamą Kuršių marių regatą. Čia savęs išbandyti ir pabendrauti su bendraminčiais kasmet renkasi pajėgiausi Lietuvos ir kaimyninių šalių buriuotojai. „ Ecoservice “ įmonių grupei vadovaujantis verslininkas pasakoja, kaip užsikrėtė aistra burei ir kaip praverčia buriuojant įgyta patirtis – ne tik priimant verslo sprendimus, bet ir kasdieniam gyvenime.
Žemė prieš dvejus metus vos išvengė kosminės katastrofos  (56)
2014 m. liepos 25 d. 11:40
Prieš dvejus metus Saulėje įvykusio galingos žybsnio paskleistas dalelių srautas nepataikė į Žemę, tačiau jis grasino sukelti geomagnetinę audrą, kuri tikriausiai būtų buvusi pakankamai smarki, kad „nublokštų šiuolaikinę civilizaciją atgal į XVIII amžių“, paskelbė JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA).
Aptemptos odinės V.Leontjevo kelnės šokiravo Jūrmalos publiką  (18)
2014 m. liepos 24 d. 23:53
Panašu, kad joks kitas atlikėjas Jūrmaloje (Latvija) vykstančiame tarptautiniame konkurse-festivalyje „Naujoji banga“nesukels tokios apkalbų audros kaip rusų estrados veteranas Valerijus Leontjevas. Nors jam jau yra 65 metai, seksualiausių ir labiausiai moteris iš proto varančių vyrų varžytuvėse V.Leontjevas nesunkiai ant menčių paguldytų perpus jaunesnius konkurentus.