audros

Baltijos jūroje – „gintarinis“ vėjas  (4)
2014 m. rugsėjo 15 d. 08:02
Atėjus rudeniui daugelis šukuoja miškus ir ieško grybų, o pajūris tuo metu tampa gintarautojų meka, rašo portalas lzinios.lt
Siautėja stichija: vėjo greitis jau siekia 217 km/val.  (8)
2014 m. rugsėjo 14 d. 13:24
Uraganas „Odile“, į Meksikos Žemutinės Kalifornijos pusiasalį atnešęs stiprias liūtis ir sukėlęs didžiules bangas, sparčiai sustiprėjo iki 4 kategorijos audros.
Krentančio stiklo šukės pažiro ant pareigūno galvos  (8)
2014 m. rugsėjo 13 d. 17:35
„Kai būsite Alytaus pataisos namuose, užduokite klausimėlių valdžiai apie griūvančią maskuojančią sieną, kuri pareigūnams kelia pavojų, apie supuvusius langus, kurie iš antro aukšto krinta pareigūnams ant galvų, sužaloja. Laimingai baigėsi – gyvas liko“, - tokį pavardės neskelbti prašiusio skaitytojo laišką gavo alytusplius.lt redakcija.
Kaip laboratorijoje įdarbinti saulę ir vėją  (2)
2014 m. rugsėjo 11 d. 14:48
Lietuvoje jau nieko nebestebina laukuose stovinčios ir elektrą gaminančios vėjo jėgainės ar saulės elementai. Manoma, kad jų turėtų vis daugėti, nes Europos Sąjunga kelia ambicingus tikslus – iki 2020 metų 20 proc. galutinės energijos pasigaminti iš atsinaujinančių išteklių . Tačiau skirtingai nei tradicinės, atsinaujinančių išteklių technologinės naujovės reikalauja detalaus planavimo ir modeliavimo, kad būtų pasiektas optimalus rezultatas.
Saulė tiesiai į Žemę paleido galingiausios X kategorijos žybsnį  (34)
2014 m. rugsėjo 11 d. 11:14
Vakar, rugsėjo 10 d. vakarą, 20:45 val. Lietuvos laiku Saulės disko centre įvyko galingiausios X kategorijos gama spindulių žybsnis, kurį palydėjo plazmos pliūpsnis. Deja, šįkart galingas didelės energijos dalelių užtaisas skrieja tiesiai į Žemę.
Lietuviški krateriai egzistuoja net Marse  (6)
2014 m. rugsėjo 11 d. 08:36
Dažnas skaitytojas atsimena epizodą iš animacinio filmuko „Šrekas”, kuriame Šrekas rodo Asilui žvaigždynus, pavadina juos neįprastais vardais ir pasakoja apie juos įvairias istorijas. Šioje scenelėje rasime daug tiesos.
Mokslininkas paaiškino, kurį mėnesį geriausia gimti  (24)
2014 m. rugsėjo 9 d. 21:29
Atlikus ne vieną tyrimą, paaiškėjo, kad daug sveikesni ir ilgiau gyvena rudenį gimę žmonės, ir gali būti, kad kosminiai fizikos veiksniai keičia  genų aktyvumą, sako kardiologas ir klinikinės kosmobiologijos specialistas Elijahas Stupelis.
Skaitytojo radiniai Dzūkijoje glumina: nežinia, ar reiktų jais džiaugtis  (89)
2014 m. rugsėjo 9 d. 19:43
Prasidėjus intensyviam grybavimo sezonui ir vyraujant palankiems orams, dažnas grybautojas iš miško pareina pilnomis pintinėmis grybų – kokių tik jų nuotraukų nesulaukė redakcija: buvo ir mažų, ir didelių, nepažintų, stebinančių, taip pat skaitytojai viešino surastų grybų skaičiaus rekordus. O štai vienas skaitytojas Mindaugas, save pavadinęs aistringu grybautoju, GRYNAS.lt atsiuntė į baravykus panašių grybų nuotraukų ir perklausė, kas tai per rūšis, ar nekelia pavojaus esamoms grybų rūšims miškuose. Mikologas, Gamtos tyrimų centro Mikologijos laboratorijos jaunesnysis mokslo darbuotojas Jonas Kasparavičius mielai sutiko paaiškinti plačiau, kokius radinius Dzūkijos miškuose skaitytojui pavyko surasti ir kokiomis savybėmis jie pasižymi.
Įspūdingame vaizdo klipe - Fynikso miestą užklumpanti dulkių audra  (4)
2014 m. rugsėjo 9 d. 17:45
Šeštadienio vakarą Arizonoje kilo dulkių audra, dar vadinama habubu, kai Nacionalinė meteorologijos tarnyba paskelbė įspėjimą visam regionui. Finiksą užgriuvusi audra apgaubė automobilius, pastatus ir lėktuvus. Nemažai įmonių ir namų dėl audros nutrūko elektros tiekimas. Po audros visame Finikse kilo smarkios liūtys ir potvyniai.
Mokslas ar pramanai? Mokslininkai rado ryšį tarp sveikatos ir kosminių reiškinių  (9)
2014 m. rugsėjo 9 d. 15:58
Atlikus ne vieną tyrimą, paaiškėjo, kad daug sveikesni ir ilgiau gyvena rudenį gimę žmonės, ir gali būti, kad kosminiai fizikos veiksniai keičia genų aktyvumą, sako kardiologas ir klinikinės kosmobiologijos specialistas Elijahas Stupelis.
Šou virtusios J. Rivers laidotuvės: garsenybių būrys, gėjų choro pasirodymas ir aplodismentų jūra  (5)
2014 m. rugsėjo 8 d. 10:39
Rugsėjo 7 d. rytą gerbėjų minioms užplūdus šaligatvius šalia Niujorko Aukštutiniame Istsaide esančios „Temple Emanu-El“ sinagogos, artimieji ir velionės J. Rivers draugai susirinko į laidotuvių ceremoniją, kad atiduotų pagarbą velionės atminimui, rašo www.people.com. Į J.Rivers laidotuvių ceremoniją susirinko būrys įžymybių. Hugh Jackmanas , Whoopi Goldberg , Sarah Jessica Parker ir Kelly Osbourne buvo tarp žvaigždžių, rugsėjo 7 d. dalyvavusių legendinės komikės Joan Rivers laidotuvėse Niujorke. Būtent tokio žvaigždžių būrio savo laidotuvėse norėjo ir nusipelnė komikė Joan Rivers.
Klimatologas: Lietuvoje atsirado naujas reiškinys  (48)
2014 m. rugpjūčio 29 d. 13:03
Pastaraisiais metais lietuviai stebinami orų anomalijomis: tai besniegė žiema su sausį žydinčiomis gėlėmis, tai didžiuliai karščiai, tai stiprios liūtys ir audros. Ar tai – tiesiog audringesni metai, ar jau galime sakyti, kad ir mes jaučiame ryškius klimato kaitos padarinius? Ar iš tiesų įvairios žemesnės Lietuvos vietos netrukus bus skalaujamos patvinusio Nemuno, o Kuršių neriją atminsime tik iš nuotraukų?
Radvilos: europinio masto politikai, karvedžiai, intelektualai, oligarchai  (18)
2014 m. rugpjūčio 27 d. 15:42
Ateinantį penktadienį kino teatruose pasirodys naujas lietuviškas filmas „Radviliada “. Filme susipina ir vaidybinis kinas, ir dokumentiniai tyrinėjimai, ir garsių ekspertų atradimai bei „kinas kine“. Todėl filmas pristatomas netradiciniu žanru – kino kelionė.
O. Koršunovas apie prestižinėje Venecijos bienalėje gimusį spektaklį: tai buvo sprogimas  (2)
2014 m. rugpjūčio 27 d. 11:55
Praėjus penkiolikai metų režisierius Oskaras Koršunovas vėl sugrįžo į prestižinę Venecijos bienalę. Šiemet organizatoriai siekė pakviesti devynis įdomiausiai šiuo metu kuriančius Europos teatro menininkus, tarp kurių – ir lietuvių režisierius, savaitę trukusiose kūrybinėse dirbtuvėse Antono Čechovo „Žuvėdros“ tema dalinęsis patirtimi su profesionaliais italų aktoriais.
Santorino gidas
2014 m. rugpjūčio 23 d. 09:25
Iki maždaug 1610 pr. Kr., Santorinas – tuomet vadintas Kalista – buvo eilinė kūgio formos vulkaninė sala, jos pietinėje pakrantėje klestėjo senovės kretiečių kultūros miestelis. Tuomet įvyko vienas stipriausių ir galybę žalos pridariusio vulkano išsiveržimų per visą salos istoriją. Santorino centras paskendo jūros gelmėse - susidarė kaldera (plati stačiašlaitė dauba, susidarusi po sprogimo įgriuvusioms ugnikalnį sudarančioms uolienoms ir užkimšusioms ugnikalnio stemplę), kurią užliejo jūra, todėl iš salos beliko tik pusmėnulis. Po išsiveržimo sekęs žemės drebėjimas sukėlė smarkų cunamį, kuris, sakoma, pagreitino Mino kultūros Kretoje žlugimą.
Diagnozę sužinojo netyčia: ant plauko pakibo ir karjera, ir šeima  (132)
2014 m. rugpjūčio 22 d. 09:56
Vestuves atšokusią vilniečių Šeikų porą užgriuvo didžiulis išbandymas – liga, apie kurią net bijoma užsiminti.
Ko iš sekso tikisi skirtingo amžiaus vyrai  (18)
2014 m. rugpjūčio 21 d. 11:26
Vyrams reikia tik sekso? Galbūt, bet metams bėgant – vis kitokio. Tai, ko jis trokšta būdamas 20-metis, gali visai nevilioti sulaukus 40-ties!
Studentai paprastą „Citroeną“ pavertė neeiliniu „Citroplanu“  (40)
2014 m. rugpjūčio 19 d. 16:53
Pasitelkus fantaziją ir universitete įgytas žinias, paprastą „Citroeną“ galima paversti neeiliniu automobiliu. Pateikiame studentų pasakojimą apie tai, kaip gimė „Citroplanas“.
Žaibiškai nyksta Prancūzijos delikatesas  (5)
2014 m. rugpjūčio 19 d. 08:10
Midijų augintojams vakarų Prancūzijoje nebeliko nieko kito, kaip tik kreiptis į vietos savivaldą ir prašyti juos gelbėti - išauginamų midijų kiekis krito apie 90 proc., tad tam, kad pagamintų garsųjį „ moules-frites “ (midijos su gruzdintomis bulvėmis,- liet. ) patiekalą, Prancūzijos restoranai turi šias jūros gėrybes importuoti, praneša portalas telegraph.co.uk
Mes jau nebesuvokiame, kodėl ir kur skubame
2014 m. rugpjūčio 17 d. 00:10
Tie lėtapėdžiai išties erzina. Jie žiovauja sankryžose, nors žalias šviesoforo signalas dega jau kelias sekundes, paskui vėžlio greičiu velkasi antrąja kelio juosta, kol galiausiai, pastebėję pakelėje ką nors intriguojama, pavyzdžiui, pasiklydusį kačiuką, netikėtai sustoja. Ką šie dinozaurai veikia šiuolaikiniame pasaulyje ir kodėl jie vis dar neišnyko?
Vašingtono valstiją užgriuvo reta dulkių audra
2014 m. rugpjūčio 13 d. 18:23
JAV Vašingtono valstiją antradienio vakarą užgriuvo reta ir smarki dulkių audra , teigia vietos žiniasklaida. Audros, vadinamos habubais, šiaurės vakarinėje Ramiojo vandenyno pakrantėje yra retos. Pareigūnai tvirtina, kad jos sumažino matomumą iki nulio.
Antžeminiais teleskopais pastebėti besiformuojantys Urano uraganai  (6)
2014 m. rugpjūčio 12 d. 17:58
Urane pradėjo formuotis didžiulės audros – tokios didelės, jog matomos net ir pro antžeminių teleskopų objektyvus.
Specialistų rekomendacijos, kaip apsisaugoti nuo žaibo  (1)
2014 m. rugpjūčio 11 d. 15:37
Žaibai – dažnas reiškinys Lietuvoje. Tačiau danguje išsiraizgiusį žybsnį dažnai lydi ne tik trenksmas ar elektromagnetinis spinduliavimas, bet ir didžiuliai nuostoliai namų ūkiams.
Kaip savo namus apsaugoti nuo žaibo?
2014 m. rugpjūčio 11 d. 11:47
Žaibai – dažnas reiškinys Lietuvoje. Tačiau danguje išsiraizgiusį žybsnį dažnai lydi ne tik trenksmas ar elektromagnetinis spinduliavimas, bet ir didžiuliai nuostoliai namų ūkiams.
Japoniją niokoja taifūnas, yra aukų  (2)
2014 m. rugpjūčio 11 d. 11:28
Nemažiau kaip 10 žmonių žuvo, o dar dešimtys buvo sužeisti taifūnui „Halong“ savaitgalį užgriuvus Japonijos salyną, pirmadienį pranešė žiniasklaida, šalies šiaurėje tebepliaupiant smarkioms liūtims.
Filmo „Audros sūkuryje“ recenzija: įdomūs tik specialieji efektai  (2)
2014 m. rugpjūčio 10 d. 09:00
Paskutinės filmo „Galutinis tikslas“ dalies režisierius Steven‘as Quale‘as jau keletą metų norėjo pritaikyti savo draugo John‘o Sweetnam‘o scenarijų apie negailestingą ir viską savo kelyje naikinantį viesulą, prieš kurio galią visi tampa bejėgiais. Pagaliau jam pasisekė, gavus studijos „ Warner Bros “ palaikymą. Kino kūrėjas kviečia į dar vieną įtampos kupiną pasivažinėjimą su grupele išsigandusių žmonių, atsidūriusių katastrofos centre ir susidūrusių su tokiu galingu priešu kaip gamtos stichija. Jie iš paskutinių jėgų bando išsaugoti gyvybę. Visa tai – juostoje „Audros sūkuryje“ (angl. Into The Storm).
Faktai, kurių nežinojote apie R. Armitage‘ą: aktorius, kuris nėra kalbėjęs apie savo asmeninius santykius
2014 m. rugpjūčio 9 d. 13:25
Holivude sėkmės sulaukęs ir „Hobito“ trilogijoje Toriną Ąžuolskydį įkūnijęs Anglijos aktorius Richardas Armitage‘as jau šią savaitę Lietuvos kino teatruose filme „Audros sūkuryje“ (angl. „Into the Storm“) sulauks grėsmingos akistatos su iki šiol neregėtu gamtos šėlsmu. Aktoriaus herojui teks išlikti itin tvirtos dvasios, mat jis mėgins iš audros gniaužtų išvaduoti savo sūnus.
Honkongo gidas
2014 m. rugpjūčio 8 d. 08:07
Tai - įspūdingas bei energingas miestietiško, kaimietiško ir jūrinio derinys. Kinija ir Didžioji Britanija čia skelbėsi sukūrusios unikalią šventovių ir tramvajų, feng shui ir finansų vietą. Nes pavalgysite skaniausio kada nors ragauto maisto ir pasivaikščiosite viename saugiausių pasaulio miestų. Nes jis jus apakins, suerzins ir priblokš, bet niekada nenusibos.
Mistika danguje: nufilmavo kyšančią „Dievo ranką“  (79)
2014 m. rugpjūčio 7 d. 18:13
Mėgstantys žvalgytis į dangų, ko gero, yra pastebėję pačių įvairiausių debesų kombinacijų ir darinių. Turintiems didesnę vaizduotę tai padaryti visai nesunku, tačiau kartais paveikslai būna tokie ryškūs, kad atima žadą. Štai, pavyzdžiui, vienas britų fotografas Davidas Christie vaizdo įraše įamžino milžinišką ranką, kyšančią pro debesis ir pavadino ją „Dievo ranka“.