audros

Išgyvendinti benamius – misija neįmanoma?  (2)
2014 m. balandžio 21 d. 23:02
Nuolatinės gyvenamosios vietos neturintys asmenys yra ne vienos ES valstybės galvos skausmas. Šiuo atveju koją pakiša laisvas asmenų judėjimas, mat tenka rūpintis ne tik savo piliečiais, kurie neturi stogo virš galvos, bet ir atvykėliais. Tačiau išgyvendinti benamystę – kone neįveikiama užduotis: net išsiuntus tokius žmones į gimtąsias šalis, gyvenimo būdo jie dažniausiai nekeičia.
Pasiūlė pigesnės energijos Europai receptą  (4)
2014 m. balandžio 17 d. 17:30
Ne kartą Vilniuje viešėjusi Europos Komisijos narė, atsakinga už klimato kaitos politiką Connie Hedegaard yra akcentavusi, kaip Europai svarbu išsikelti aiškius tikslus energetikos ir klimato kaitos politikos srityse ir juos pasiekti iki 2030 metų. Specialiame interviu GRYNAS.lt komisarė akcentavo du dalykus: pirma, turime ruoštis pasauliui, kuriame greitu metu gali gyventi net iki 10 mlrd. žmonių ir antra, reikia investuoti į pokyčius, kurie padėtų išsivaduoti nuo brangių energijos šaltinių – kuro bei šildymo – kaštų.
T. Girdzijauskas: jei berniukus Lietuvoje mokytų vyrai, vyrų savižudybių problema išnyktų  (187)
2014 m. balandžio 17 d. 00:01
Tęsiame pokalbį ( nuoroda į pirmąjį tekstą ) su lektoriumi, teologu Tomu Girdzijausku, raginančiu sugrįžti prie amžinųjų principų, norint išlaikyti darną savo šeimose, auginant vaikus, bandant įveikti konfliktus. Kalbėdamas apie vyro ir moters vaidmenį tarpusavio santykiuose, lektorius teologas pabrėžia dar vieną svarbų dalyką – vaikų ugdymą. Pasak jo, būtina atkreipti dėmesį į skirtingą tiek mergaičių, tiek berniukų psichologiją, prigimtį.
Verbų sekmadienio dovanos – į kiekvienus namus  (20)
2014 m. balandžio 13 d. 12:17
Sekmadienį krikščionys švenčia Verbas - DELFI domisi, ką jos reiškia ir ką verba dovanoja tikinčiųjų namams.
Smarkus atogrąžų ciklonas smogė Didžiojo barjerinio rifo regionui  (5)
2014 m. balandžio 12 d. 13:07
Smarkus atogrąžų ciklonas šeštadienį niokojo Australijos Didžiojo barjerinio rifo pakrantę, palikdamas tūkstančius žmonių be elektros ir telefono ryšio, taip pat grasindamas sukelti potvynių, nors susilpnėjo artėdamas prie įpiečiau esančių svarbių kurortų.
Estija surengs didžiausias šalies istorijoje karines pratybas  (73)
2014 m. balandžio 12 d. 10:34
Estijos kariuomenė 2015 metų gegužę planuoja surengti didžiausias šalies istorijoje pratybas, kurių metu bus mobilizuoti 7 000 rezervistų, rašo nacionalinio transliuotojo portalas "news.err.ee".
Čilėje žaibas nutrenkė daugiau kaip 60 galvijų  (14)
2014 m. balandžio 11 d. 18:56
Pietiniame Čilės Los Rioso regione per stiprią audrą dviejuose ūkiuose žaibas nutrenkė 64 pieningas karves, antradienį pranešė vietos žiniasklaida. „Las Cascadas“ ūkio darbuotojai šiurpų vaizdą išvydo po medžiu, kur karvės slėpėsi nuo audros.
Plaukiojančios salos Lietuvoje: gamtos įdomybė ir nelaimė  (9)
2014 m. balandžio 6 d. 15:00
Neišsigąskite ir nepulkite krapštytis akių, jei ilsėdamiesi prie ežero nejučia pastebėsite, kad priešais buvusi sala pakeitė vietą. Lietuvoje yra nemažai ežerų, kurių salos juda. Vieną dieną sala gali plūduriuoti ežero viduryje, o kitą – jau būti vėjo nunešta į pakraštį. Tačiau aplinkosaugininkų toks neįprastas gamtos reiškinys nedžiugina. Migruojančios salos išduoda ežero senėjimą ir reiškia, kad jis palengva virsta pelke.
Jei Jūsų vaikas Avinas
2014 m. balandžio 6 d. 00:13
Jeigu jums gimė vaikutis po Avino ženklu, pasiruoškite tam, kad sūnus ar duktė iš jūsų pareikalaus daug dėmesio. Kūdikystėje jis bus judrus, aktyvus ir smalsus. Jis garsiai verks tik esant konkrečiai priežasčiai: arba jis šlapias ir išalkęs, arba nepasiekia žaislo, kuris reikalingas nedelsiant. Kantrybės jis neturi visai. Jis jautrus temperatūrai, todėl kambaryje turi būti šilta, bet ne karšta.
Fitneso trenerė: po gimdymo reikia atrodyti štai taip! FOTO  (111)
2014 m. balandžio 3 d. 00:05
Lea-Ann Ellison iš JAV žiniasklaidos dėmesio centre buvo 2013 metų rugsėjį. Tuomet paskutinį mėnesį nėščia moteris surengė provokuojančią fotosesiją, kurioje kilnojo sunkumus.
Du nesivystantys nėštumai ir beširdžiai medikai skaitytojos istorija  (48)
2014 m. balandžio 2 d. 11:35
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Sandrai.
Jei būtume statę užtvaras jūroje, paplūdimių nebeturėtume  (18)
2014 m. balandžio 2 d. 08:58
Pajūrio mylėtojai gali atsipūsti, prieš dešimtmetį ant sunaikinimo ribos buvę Lietuvos pajūrio krantai šiandien – visiškai atstatyti. Vis dėlto, specialistai įsitikinę, kad darbas dar nebaigtas ir paplūdimius maitinti smėliu reikės tiek, kiek juos norėsime turėti.
Naujausia ataskaita dėl klimato kaitos: poveikis bus drastiškas ir jį pajus kiekvienas  (22)
2014 m. kovo 31 d. 11:55
Tikėtina, kad pasaulinio atšilimo poveikis bus „drastiškas, paplitęs ir negrįžtamas“, įspėjama Jungtinių Tautų (JT) ataskaitoje, kuria remiasi BBC.
NASA parodė, kaip žaibai atrodo iš kosmoso  (5)
2014 m. kovo 27 d. 12:21
NASA publikavo neįtikėtinus Tarptautinės kosmoso stoties ( TKS ) žaibo smūgių ir juose aptinkamų gama spindulių tyrimo metu darytus kadrus. Šiuo metu mokslininkai, naudodami naujus TKS erdvėlaivio prietaisus, siekia išsiaiškinti daugiau apie žaibavimą bei jo poveikį.
Miego trūkumas gali prišaukti baisią ligą  (53)
2014 m. kovo 20 d. 10:36
„Žmonės, kuriuos kamuoja nemiga , linkę keturis kartus dažniau sirgti depresija“, - teigia neurologė Sigla Ščeponavičienė ir netrunka pridurti, kad dažniausiai nemigą išprovokuojame patys – už neišmiegotas naktis atsigriebiame savaitgaliais.
Japonijos skrydžių bendrovė „Skymark“ sulaukė kritikos dėl pernelyg trumpų uniformų  (2)
2014 m. kovo 18 d. 19:06
Japonijos žiniasklaidos audros centre atsidūrė naujosios japonų pigių skrydžių bendrovės uniformos, kai viena stiuardesių profsąjunga pavadino jas pernelyg trumpomis ir skatinančiomis seksualinį priekabiavimą. Kai kurių uniformų sijonai baigiasi ties 15 – 20 cm virš kelių. Tai reiškia, kad darbuotojos sulauks daugiau dėmesio negu įprastai, be to, gali padaugėti nepageidaujamų keleivių veiksmų, tvirtina profsąjunga.
Taip jūsų kūnas jausis iš karto po gimdymo  (8)
2014 m. kovo 16 d. 14:33
Gimus kūdikiui moters kūnas vėl keičiasi. Sužinokime, kokie fiziniai pokyčiai būdingi moterims po devynių nėštumo mėnesių.
Pamaryje vėtra knežino stogus, rovė medžius ir kėlė dvimetrines bangas jūroje  (35)
2014 m. kovo 16 d. 10:32
Skersai kiemo statinių, tiesiai ant medinės vasaros virtuvės stogo, visu kamieno ilgiu vėtra šeštadienį užvertė storakamienę eglę Vilkyčių kaime( Šilutės r.) . Medis, augęs kiemo pakrašty, jau buvo senas, išlakių šakų tankmė didelė, ir įsisiautusi vėjo jėga jį prilenkė, kol su trenksmu patiesė.
Lietuvoje siautė vėjas: tragedijos neišvengta  (338)
2014 m. kovo 15 d. 18:05
Šeštadienį Lietuvoje pučia stiprus vėjas, kuris jau tapo ir nelaimės kaltininku: Kupiškio rajone virstantis medis užmušė moterį ir sužalojo ugniagesį - gelbėtoją.
Jei paauglio kaulai trapūs
2014 m. kovo 12 d. 15:48
Kaulai paauglystėje lūžta ne vien išdykaujant – tai gali būti signalas apie vaiko kaulų trapumą.
Motociklų ralis Afrikoje lietuvių akimis: nuo įspūdingos gamtos iki mirtinų pavojų dykumoje  (11)
2014 m. kovo 9 d. 17:30
Vasarį finišavusiame ralyje „ Budapeštas - Bamakas 2014“ motociklais važiavę broliai Vytautas ir Gintautas Šimkūnai įgyvendino seną svajonę ir aplankė „Juoduoju žemynu“ vadinamą Afriką.
10 keisčiausių dalykų, kada nors išplautų į krantą  (4)
2014 m. kovo 6 d. 08:33
Pripažinkime - Lietuvos pajūryje radę gintaro gabaliuką, džiaugiames labiau, negu įsigiję šimtus kartų daugiau šio gėro iš vietos prekeivių. Tačiau visame pasaulyje į krantą išmesti daiktai kartais gali suteikti juos atradusiems dar daugiau džiaugsmo, gerokai nustebinti arba net... išgąsdinti. Kas tai per daiktai? Pateikiame jums dešimt pačių įdomiausių, atrastų skirtingose mūsų planetos kampeliuose.
Laisve alsuojantys kadrai: kaip pelikanas išmoko skraidyti?  (1)
2014 m. kovo 5 d. 11:32
Vienam Tanzanijos pelikanui stipriai nepasisekė: po smarkios audros jis buvo nublokštas į vandenyno pakrantę, pametė tėvus. Nelaimėlį paukštį atrado stovyklos Greystock Mahale darbuotojai. Ši stovykla teikia turistams laukinių šimpanzių stebėjimo paslaugas. Tanzanijoje dirbantis vyras pasakoja komišką istoriją - žmonės turėjo bėgioti paplūdimiu kaip išprotėję plasnodami rankomis, nes tai buvo vienintelis būdas parodyti pelikanui, kaipgi jo rūšis pakyla į orą.
Rusijos Dūmoje – Krymo prisijungimo projektas  (750)
2014 m. kovo 3 d. 07:35
Pranešama, kad Rusijos kariškiai, naudodamiesi apšviečiamosiomis-garsinėmis granatomis, sužeidė Ukrainos karininkus. Beto jie užėmė beveik visus Ukrainos Krymo Belbeko 4515-ojo dalinio pastatus, pirmadienio paryčiais pranešė unian.net. Vakarų šalys smerkia Rusijos veiksmus, protestuoja ir daug Ukrainos miestų, regionų, tačiau Sevastopolyje daug žmonių atrodė patenkinti bet kokia Rusijos intervencija.
D. Ibelhauptaitė atvirai apie santykius su vedusiu dėstytoju, šokius ant stalų ir pašėlusią jaunystę Maskvoje  (200)
2014 m. kovo 2 d. 15:44
Vis artėjant kovo 7, 8, 9 dienos paskutiniams „Bohemos“ spektakliams, pristatome paskutiniuosius bohemiškus jų kūrėjų nuotykius. Šį kartą – Dalios Ibelhauptaitės kova už moters režisierės vietą Maskvoje .
Potvynių Didžiojoje Britanijoje pasekmes pajus visi  (36)
2014 m. kovo 1 d. 10:12
Savaičių savaitėmis Didžiąją Britaniją skandinantys potvyniai šalyje sukėlė chaosą.
Dėl Sočyje startavusių „Kalnų erelių“ JAV lietuvė perskrido Atlantą  (9)
2014 m. vasario 23 d. 10:55
Jennifer Virskus tesėjo sau duotą pažadą ir kartu su broliu ir drauge iš Brazilijos atvyko į Sočį stebėti Lietuvos kalnų slidininkų startų. J. Virskus į Rusiją iš Amerikos net atsivežė slides, kad galėtų paslidinėti olimpiniame Sočyje.
Iš skęstančio laivo išsigelbėjusi lietuvė: kunigas visiems suteikė paskutinį palaiminimą  (11)
2014 m. vasario 21 d. 17:36
Knygoje „Manėm, kad greit grįšim. 18 pokalbių apie pasitraukimą į Vakarus“ – daugybė įdomių ir šiurpinančių pasitraukimo detalių, pasakojančių, koks iš tiesų buvo lietuvių bėgimas iš Lietuvos karo metu.
Po Saulės žybsnio Žemėje prasidėjo geomagnetinė audra  (24)
2014 m. vasario 19 d. 15:00
Saulėje prieš kelias paras įvykęs vainikinės masės išsiveržimas kartu su saulės vėjo dalelių srautu šiąnakt mūsų planetoje sukėlė geomagnetinę audrą, kuri, astrofizikų vertinimu, gali tęstis dar bent pusantros paros.