agrastai

Vaismedžiai, kuriuos geriausia auginti mažose sodybose ar soduose  (13)
2015 m. vasario 27 d. 17:13
Mažose sodybose ar sodeliuose daugybės sodo augalų nepakanka vietos pasisodinti, todėl sodininkai ieško naujų galimybių ir idėjų, svajoja apie vaismedžius, kurių vaisių skonis patiktų kiekvienam šeimos nariui, o tuo pačiu augalai būtų ir dekoratyvūs – puoštų sodybą, sodą ar nedidelį plotelį prie namo. Norima, kad gėrybių nebūtų per mažai ir niekada per daug. Skaudu yra kibirais išmetinėti obuolių, slyvų perteklių, juolab kai po poros savaičių vėl kyla noras paskanauti šiltojo sezono gėrybių.
Vaiko meniu: ką ir kada valgyti pirmaisiais gyvenimo metais  (4)
2014 m. spalio 24 d. 00:05
Kol vaikas valgo mamos pieną, ramu: jis patenkina visus mažylio poreikius, yra ir maistas, ir vaistas, ir gėrimas. Tačiau atėjus laikui primaitinti mažylį, mamos sunerimsta: ko duoti pirmiau – daržovių ar kruopų? Jūsų dėmesiui - aiškiai ir suprantamai apie pirmąsias kūdikių košeles - makalaines.
Kokiuose produktuose yra daugiausia geležies?  (1)
2014 m. rugsėjo 8 d. 06:00
Anemija, arba mažakraujystė - tai patologinė būklė, kai, sumažėjus hemoglobino koncentracijai ir eritrocitų skaičiui, organizme sutrinka deguonies apykaita.
Česnakinis agrastų pagardas prie mėsos  (1)
2014 m. rugpjūčio 11 d. 00:01
Šis pagardas labai tinka prie mėsos, žuvies ir net sumuštinių.
Amarai sode ir darže – ar žinote, kaip juos įveikti?  (5)
2014 m. liepos 24 d. 09:32
Niekada nėra malonu išvysti sužalotus vaismedžių ar vaiskrūmių lapus. Vis dėlto, net aptikus tokį rezultatą, nereikia nuleisti rankų – geriausia išsiaiškinti, kas tas kenkėjas ir imtis atitinkamų priemonių. Kadangi amarai yra vienas dažniausių soduose ir daržuose aptinkamų kenkėjų, nenustebkite, jei už jūsų derliaus niokojimą atsakingi bus būtent jie. Kaip amarus atpažinti ir kaip nuo jų apsisaugoti, paklausėme mokslininkų.
Uogienė ar šaldytos uogos – kas geriau?  (3)
2014 m. liepos 23 d. 15:38
Norite žiemą mėgautis vasaros uogų skoniu, išsaugant jose esančius vitaminus? Sutiksite, kad yra daug naudingesnių būdų tai padaryti nei uogienės .
Kauno r. ūkininkai neįprastai džiovina vaisius  (25)
2014 m. liepos 19 d. 00:00
Smalsūs ir novatoriški, aukštąjį žemės ūkio specialistų išsilavinimą turintys Žydrūnė ir Dainius Sungailos įrodė, kad uogų, vaisių ir daržovių liofilizacija (džiovinimas šalčiu) yra puikus būdas išsaugoti jų maistinę vertę ir kokybę.
Celiulitas: kaip kovoti su pirmaisiais jo požymiais?
2014 m. liepos 16 d. 09:40
Tau - vos „niolika“, o ant šlaunų jau pastebi celiulitą? Neišgąsk, tu - ne vienintelė, šiandien daugelis merginų, net ir būdamos ganėtinai jauno amžiaus, tačiau gyvendamos kitokiu gyvenimo ritmu nei jų močiutės, pastebi nelemtuosius šlaunų gumbelius. O kaip su jais kovoti?
Kurie serbentai vertingiausi, ką skystina agrastai ir kodėl žemuogės gerina apetitą?
2014 m. liepos 14 d. 00:00
Šiuo metu daržuose bei soduose noksta uogų ir vaisių derlius. Tai, kad valgyti šviežių vaisių ir daržovių sveika, žinome visi. Tačiau kokių naudingųjų medžiagų turi slyva ir nuo kokio amžiaus serbentų jau gali paskanauti vaikai, galime būti primiršę. Pateikiame svarbiausią informaciją.
Norintiems lieknėti: vaisių ir uogų kaloringumo lentelė  (17)
2014 m. liepos 7 d. 06:15
Atėjus vasarai, norime pasimėgauti uogomis ir vaisiais . Tačiau tiems, kurie nori sulieknėti, pravartu žinoti šių gėrybių kaloringumą .
Kaip gydyti „karalių ligą“ – podagrą?  (51)
2014 m. gegužės 31 d. 21:56
Senovėje podagra buvo vadinama „karalių liga“, nes ji dažniausiai pasirenka geriausius 35–45 metų vyriškos lyties atstovus. Tokie vyrai moka džiaugtis gyvenimu, tai yra pirmiausia – skaniai pavalgyti.
Sodų žydėjimas, braškės ir šalnos: kokia žala?  (10)
2014 m. gegužės 9 d. 00:00
Lietuvoje dabar pats sodų žydėjimas – nuostabus grožis, kerintis svaigiais kvapais ir baltais, gelsvais, rausvais, vyšniniais žiedais. Pirmiausia žiedus išskleidžia geltonžiedės sedulos.
Pavasario sezono vynai Lietuvoje
2014 m. balandžio 18 d. 12:17
Pirmi metų mėnesiai Lietuvos vyno pasaulyje yra vyno naujienų dykuma. Po šventinio Kalėdų laikotarpio vyno pirkimas sulėtėja, vyno importuotojai ir platintojai ruošiasi tarptautinėms vyno parodoms, tokioms kaip ProWein, ir žvalgosi naujų gamintojų, naujų derlių vynų ar tiesiog gerų sandorių.
Netikėti gydytojo fitoterapeuto J. Ruolios patarimai  (9)
2014 m. balandžio 7 d. 00:00
Šiuolaikiniai tyrimai įrodo, kad augalų terapija ir kitos natūralios medicinos priemonės yra veiksmingos, bet toli gražu ne šiaudas skęstančiajam, – patikina Vilniaus universiteto Onkologijos instituto Fitoterapijos laboratorijos vedėjas Juozas Ruolia .
Ką parodė ūkininkas, kad taip nustebino žurnalistę?  (48)
2013 m. spalio 26 d. 00:00
Originalūs žmonės visada kiek įdomesni už tuos, kurie mėgina tilpti į įprastus standartus. Vieni įsitikinę, kad vagos turi būti tik tiesios ir traktoriumi suartos, tačiau yra tokių, kurie savo žemės sklypelyje jas moka paversti paslaptingais labirintais, atitinkamą simboliką turinčiais ornamentais. Dauguma įsivaizduoja, kad daržovės gali augti tik žemėje, tačiau yra tokių, kurie sugeba įtikinti, kad jos puikiai dera ir šiauduose. Paprastai manoma, kad namas yra statomas, bet yra tokių žmonių, kurie tiki, kad jį galima... užsiauginti. Apsilankius Kęstučio Laukio sodžiuje Pabuktės kaime (Marijampolės sav.) įprasti standartai subyra į šipulius, mat čia kiekviename žingsnyje stulbina įdomūs ir originalūs sprendimai.
Fitoterapeutas J. Ruolia: ką valgyti ir gerti, kad apsisaugotume nuo vėžio  (192)
2013 m. rugsėjo 29 d. 18:04
Juozas Ruolia – Vilniaus universiteto Lietuvos onkologijos instituto fitoterapeutas, jau daugiau nei du dešimtmečius padedantis po vėžio sveikstantiems pacientams atgauti turėtą sveikatą bei užkirsti kelią ligos sugrįžimui. DELFI pateikia ištraukas iš leidyklos „ForSmart“ knygos „77 istorijos apie pergalę prieš vėžį“, kuriose bene garsiausias šios srities Lietuvos specialistas dalinasi patarimais, kaip paprasti būdai gali padėti išvengti vėžio .
Agrastų ir žemuogių marmeladas
2013 m. rugsėjo 3 d. 01:33
Puikus skonių derinys.
Darbai sode, darže ir gėlyne rugsėjo mėnesį
2013 m. rugpjūčio 30 d. 00:00
Vėsiais rytais su kylančia migla, besidraikiančiais sidabro voratinkliais ir gražiomis, dar saulėtomis dienomis prasideda rudens metas. Sode svyra šakos nuo nokstančių sviestinių kriaušių obuolių, slyvų, svarainių, geltonžiedžių sedulų, riešutų gausos. Saulėgrąžos gręžiasi į saulę, nokindamos savo dideles galvas, kasame bulves, džiaugiamės nokstančiu derliumi.
Agrastų gira
2013 m. rugpjūčio 6 d. 16:14
Karštą dieną atsigaivinti namine gira - tikras malonumas.
6 naudingiausi vidurvasario produktai  (2)
2013 m. liepos 29 d. 14:28
Vasarą, pasak mitybos specialistų, vietoje atvežtinių vaisių ir daržovių, turėtume mėgautis mūsų krašte užaugintomis gėrybėmis. Jose daug daugiau vitaminų bei kitų naudingųjų medžiagų.
Soduose populiarėja kamieniniai serbentai  (13)
2013 m. liepos 8 d. 10:40
Žemė šiais laikais tampa prabanga ir selekcininkai tą taip pat žino, todėl uogakrūmiai pamažu virsta medeliais. Šiandien prisiminsime kamieninius agrastus ir serbentus, kurie iš tiesų jau nėra jokia naujiena ir sėkmingai auga ne vieno sodininko aplinkoje.
Kas geriau: šaldytos uogos ar uogienės?  (18)
2013 m. liepos 5 d. 06:53
Sutikite, jog XXI amžiuje yra daug sveikesnių paruošimo būdų nei uogienės, kad žiemą galėtumėte mėgautis vasaros uogų skoniu. Norėdami išsaugoti uogose esančius vitaminus, kurių taip reikės šaltuoju sezonu, jas geriausia šaldyti.
Šaldytos uogos ar uogienė - kas geriau?  (9)
2013 m. liepos 2 d. 20:00
Sutikite, jog XXI amžiuje yra daug sveikesnių būdų nei uogienės, kad žiemą galėtumėte mėgautis vasaros uogų skoniu. Norėdami išsaugoti uogose esančius vitaminus, kurių tai reikės šaltuoju sezonu, jas šaldykite.
Patarimai, kaip šaldyti uogas  (6)
2013 m. birželio 30 d. 10:00
Vasarą soduose noksta įvairiausios uogos . Jeigu kas nors paklaustų, koks vasaros skonis, reikėtų pasiūlyti krepšelį su braškėmis, avietėmis, gervuogėmis, mėlynėmis, vyšniomis, agrastais ar serbentais. Turbūt neverta aiškinti, kiek juose yra naudingų medžiagų. Dalelę vasaros skonio ir naudingųjų savybių galima išsaugoti šaldiklyje.
Būtiniausi darbai sode, darže ir gėlyne liepos mėnesį
2013 m. birželio 28 d. 07:09
Liepą galite genėti vyšnias, trešnes, sėti bei sodinti daigais daržoves. Tai pats metas sodinti vilkdagius ir trumpinti vijoklines rožes. Daugiau patarimų, kaip artėjantį mėnesį galite puoselėti ir prižiūrėti sodą, daržą ir gėlyną pataria specialistė Rūta Antanaitienė.
Patarimai veisiantiems sodus (II dalis)
2013 m. birželio 11 d. 05:52
Pirmoje dalyje kalbėjome apie veislių pasirinkimo aspektus, augumo svarbą, vietos sodui parinkimą ir paruošimą. Šioje dalyje aptarsime, kaip naikinamos piktžolės , kaip sklype sužymimos eilės ir vaismedžių sodinimo vietos bei nagrinėsime vaismedžių sodinimą tinkamu gyliu.
Ligos greitesnės nei derlius  (2)
2013 m. gegužės 25 d. 00:00
Kenkėjai ir ligos neišrankūs. Jie puola ne tik obelis ir kriaušes, bet ir kaulavaisinius augalus bei uogakrūmius. Gelbėti juos nuo piktadarių dar yra laiko, nes pavasaris vėluoja, o drauge vėluoja ir žydėjimas.