Tunisiečiai pralaimėjo ir visus penkis ankstesnius susitikimus - Nigerijai (56:60), JAV (63:110), Argentinai (69:72) ir Prancūzijai (69:73).

Pergalė mače su Tunisu iš karto užtikrino mūsiškiams kelialapį į ketvirtfinalį. Jame Lietuva žais su Rusija.

Prastai pradėję rungtynes lietuviai trečio kėlinio viduryje buvo atsilikę net 14 taškų skirtumu (34:48), bet lemiamu momentu susikaupė ir išplėšė būtiną pergalę. Prie laimėjimo stipriai savo tolimais metimais prisidėjo Simas Jasaitis ir Renaldas Seibutis, o po krepšiais sunkiomis akimirkomis dominavo Darius Songaila.

Rungtynės

Lietuvos rinktinės starto penketas: Mantas Kalnietis, Rimantas Kaukėnas Simas Jasaitis, Linas Kleiza ir Jonas Valančiūnas neatsigynė nuo dviejų iš eilės tunisiečių atakų ir tuoj praleido 5 „sausus“ taškus - 0:5. Tik 4-ą minutę R. Kaukėnas dvitaškiu ir tritaškiu išlygino santykį (5:5). Neilgam. Už neatidų J. Valančiūno ir S. Jasaičio žaidimą priešininkai dar 4 taškais nubaudė mūsiškius (5:9). Atakoje taškus rinko tik R. Kaukėnas (7:9). Lietuviai žaidė tarsi nenorėdami ir Tuniso rinktinė po tritaškio ir dvitaškio vėl pabėgo - 7:14. Kęstutis Kemzūra buvo priverstas paimti minutės pertraukėlės. Ji nepadėjo, nes Lietuva prarado dar du kamuolius ir praleido dar 4 taškus. Po tragiškų pirmų 10 minučių - 7:18.

Antras ketvirtis prasidėjo Tuniso krepšininkų taškais (7:20). Šarūnas Jasikevičius tritaškiu timptelėjo mūsiškius pirmyn (10:20), bet Martyno Pociaus techninė pražanga lėmė du lengvus taškus į Lietuvos krepšį (10:22). Pauliaus Jankūno ir Jono Mačiulio pastangomis pavyko kiek priartėti (15:22), bet Š. Jasikevičiaus ir M. Pociaus klaidos kitose dviejose atakose - pristabdė įkarštį. Po Antano Kavaliausko, L. Kleizos ir Š. Jasiekvičiaus surengto spurto 6:0, atrodė, kad viskas aikštėje susitvarkė. Tačiau atsitiko priešingai - varžovai atsakė atkarpa - 0:10 (3-tšk.+ 2-tšk.+ 2-tšk.+ 3-tšk) ir vėl atitrūko (21:32). Tik du Š. Jasikevičiaus ir vienas R. Kaukėno tolimi metimai leido lietuviams po 20 minučių žaidimo kažkiek „laikyti galvą virš vandens“ - 29:35.

Trečias ketvirtis prasidėjo varžovų dėjimu (29:37), bet tuoj dvitaškiu atsakė A. Kavaliauskas (31:37). Tačiau nedovanotinos klaidos - prarasti kamuoliai ir nepataikyti metimai net iš po krepšio - vėl lėmė pavojingai išaugusį deficitą - 31:43 (25 min.). dar po kelių akimirkų jau - 34:48. Geriausia, ką lietuviams pavyko padaryti sumažinti skirtumą iki 9-11 taškų (43:54, 45:54). Kažkodėl tik trečiame kėlinyje aikštėje pasirodęs Darius Songaila surinko 6 taškus iš eilės, tolima bombą pataikė Š. Jasikevičius ir po 30 minučių Lietuvos rinktinė priartėjo - 50:54.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo S. Jasaičio tritaškiu ir D. Songailos metimu su pražanga (atkarpa - 6:0), o Lietuvos rinktinė pirmą kartą persvėrė rezultatą 56:54 (sužaidus 31,2 min.). Varžovai išlygino skirtumą (56:56), bet S. Jasaitis viena bauda sugrąžina trapų pranašumą (57:56). Kurį laiką rezultatas nesikeitė. Šiuo sunkiu momentu metu du svarbius tritaškius pataikė Renaldas Seibutis - 63:56 (likus 4:45 min.). D. Songaila įmetė iš po krepšio (65:56), bet varžovai atsakė tritaškiu (65:59). R. Seibutis pataikė 4 baudas iš eilės (69:59), bet varžovai atsakė dvitaškiu (69:61). Mantas Kalnietis prametęs dvi baudas, atsikovojus kamuolį po varžovų krepšiu drąsiai metė tritaškį ir... pataikė - 72:61 (likus 1:20 min.). Tuniso krepšininkai atsakė greitu dvitaškiu (72:63), bet prie baudos linijos šįkart taiklus buvo M. Kalnietis (74:63). D. Songaila baudomis padėjo tašką rungtynėse ir Lietuvos rinktinė šventė sunkią pergalę - 76:63.

Rezultatas:

Lietuva - Tunisas - 76:63 (7:18, 22:17, 21:19, 26:9).

Lietuva: Darius Songaila (12:16 min., 5/6 dvitaškiai, 3/3 baudos) ir Šarūnas Jasikevičius (5 rez. perdav., 3 klaid., 2/6 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai) po 13, Renaldas Seibutis (16:14, 0/1 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 4/4 baudos), Rimantas Kaukėnas (2/2 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai) ir Simas Jasaitis (3/6 tritaškiai, 1/2 baudos) po 10, Antanas Kavaliauskas 6 (5 atk. kam., 3/5 dvitaškiai, 0/2 baudos), Mantas Kalnietis 5 (9 rez. perdav., 2 klaid., 0/2 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 2/4 baudos), Linas Kleiza 4 (24:19, 6 atk. kam., 2 klaid., 2/6 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai), Paulius Jankūnas 3 (4 atk. kam., 1/2 dvitaškiai, 1/2 baudos), Jonas Mačiulis 2 taškai. Jonas Valančiūnas (11:42, 6 atk. kam., 3 klaid., 0/2 dvitaškiai) ir Martynas Pocius (9:18, 0/1 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai) taškų nepelnė.

Tunisas Amine‘as Rzigas 17, Salah Majri 16, Makramas Ben Romdhane‘as 12, Mouradas El Mabroukas 6, Radhouane‘as Slimane ir Marouanas Laghnejus po 3, Nizaras Knioua, Mohamedas Hadiddane‘as ir Mokhtaras Ghayaza po 2 taškus.