Kaune atidarytas rekonstruotas „Girstučio“ baseinasD.Grybauskaitė: meilutyčių rūtelių tikrai galės užaugti daugiau

 (50)
Kaune atidarytas rekonstruotas „Girstučio“ baseinas
© DELFI (P.Garkausko nuotr.)

Ketvirtadienį Kaune oficialiai duris atvėrė rekonstruotas moderniausias Lietuvoje „Girstučio“ baseinas. Atidarymo iškilmės prasidėjo Kauno moksleivių plaukimo varžybomis, kurioms startą davė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

"Noriu pasveikinti Kauną su šia švente, kuri simbolziuoja Lietuvos plaukimo naują etapą. Gerai, kad tai Kaunas - konkurencija Vilniui, kuris turi pasitempti", - kalbėjo D. Grybauskaitė.

Prezidentė taip pat vylėsi, kad naujo centro atidarymas turės įtakos ir Lietuvos sportininkų rezultatams.

"Šis centras ir šviesesnis, ir didesnis ir, galų gale, atitinka visus olimpinius reikalavimus. Taigi meilutyčių rūtelių tikrai galės užaugti daugiau", - teigė D. Grybauskaitė.

"Kol kas dar nespėjau visko apžiūrėti, tačiau kiek mačiau - nuteikia optimistiškai. Dar kažko trūksta, tačiau gražu, švaru, nauja. Žinoma, kiekvienos tokios sporto bazės atidarymas yra šventė ne tik miestui, bet ir sportui", - teigė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Lietuvoje iki šiol buvo vos trys 50 metrų ilgio baseinai, Kaune - nė vieno.

Rekonstruotas baseinas bus pritaikytas treniruotis sportininkams.

Pirmoji „Girstučio“ baseino abonemento savininkė - Kauno miesto savivaldybės dovaną gavusi olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.

„Girstučio“ kultūros ir sporto rūmų rekonstrukcija finansuota Kauno miesto savivaldybės, Lietuvos valstybės biudžetų ir Europos Sąjungos lėšomis. Bendra projekto vertė - 20,7 mln. litų.

Lankytojams atviras nuo liepos

Visiems lankytojams "Girstučio" plaukimo centras atviras bus nuo liepos 1-osios. Vasaros sezono metu dviejų valandų apsilankymas centre kainuos 20 Lt. Už šią kainą lankytojai galės lankytis pirčių zonoje, leisti laiką vandens pramogų zonoje bei plaukioti didžiajame baseine.

Ateityje planuojama įrengti ir sporto salę, kuri reikalinga sportininkams. Čia sportuoti galės ir tėveliai, kurie į treniruotes atves savo vaikus.

Centro vadovas Mindaugas Špokas vylėsi, kad ateityje centras didžiąją dalį fuknciuonavimui reikalingų lėšų sugeneruos pats.

"Mūsų tikslas, kad ne mažiau milijono litų pajamų sugeneruotų lankytojai ir bųtų einama link to, kad kaštai mažėtų iš savivaldybės pusės. Ko negalima pasakyti apie kitas savivaldybės sporto mokyklas. Sportininkai užims tik 30 proc. viso laiko, o gyventojai - visą likusią dalį", - teigė M. Špokas.

www.DELFI.lt
 
50
Registruoti (0) Anonimiški (50)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kitos sporto šakos

R. Morkevičius „Powerfight“ kovas stebės nuo žiūrovų suolelio du video

2015 sausio mėn. 27 d. 16:19
Pastaraisiais metais Lietuvoje žaibiškai išpopuliarėjęs muai tai tęsia kraują stingdančių kovų maratoną! Dar praėjusiais metais įvykusiais ir didžiulio susidomėjimo sulaukusiais „Bigfight“ ir „Bestfight“ turnyrais organizatoriai neapsiriboja. Jau sausio 31 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje vyksiančios pirmos „Powerfight“ turnyrų ciklo kovos žada daug netikėtumų ir staigmenų adrenalino ištroškusiems žiūrovams.

P. Auštrevičius ragina boikotuoti pasaulio plaukimo čempionatą Rusijoje ir kitas varžybas (107)

2015 sausio mėn. 27 d. 14:11
Europarlamentaras Petras Auštrevičius ragina 2018-aisiais Rusijoje planuojamą pasaulio futbolo čempionatą perkelti į kitą valstybę, priešingu atveju – jį ignoruoti.

R. Milevičius: tikimės, kad visas savo nesėkmes jau išnaudojome

2015 sausio mėn. 27 d. 13:58
Volvo Ocean Race buriavimo regata
Organizatorių nuotr.
Antradienio ankstų rytą, 6 val. 25 min. 10 s. Lietuvos laiku, buriuotojas Rokas Milevičius su olandų komanda „Team Brunel“ kirto „Volvo Ocean Race“ lenktynių aplink pasaulį trečiojo etapo finišo liniją.

Sporto žurnalistams – rankininkų paskaita

2015 sausio mėn. 27 d. 13:50
Sporto žurnalistams – rankininkų paskaita
Organizatorių nuotr.
Lietuvos sporto žurnalistų federacija (LSŽF) surengė antrąjį seminarą žiniasklaidos atstovams. Šį kartą Kūno kultūros ir sporto departamento konferencijų salėje įvyko susitikimas su Lietuvos rankinio federacijos vadovais.

Toliau buriamos Lietuvos bobslėjaus, skeletono ir rogučių rinktinės ypač reikia merginų ir moterų (5)

2015 sausio mėn. 27 d. 12:16
Moterų skeletonas
AP/Scanpix
Lietuvos bobslėjaus ir skeletono sporto (LBSSF) bei Lietuvos rogučių sporto (LRSF) federacijos kartu su Lietuvos sporto universitetu (LSU) rengs dar vieną atranką sportininkų, siekiančių atstovauti Lietuvai bobslėjaus ir skeletono bei rogučių komandoms.