Pasibaisėjo pasakojimu apie „kaimiečius“ vestuvėse: dalyvavau miestiečių vestuvėse ir žinau, kas ten būna

 (92)
DELFI skaitytoja, papasakojusi apie košmariškas savo vestuves, kurias, pasak jos, sugadino „kaimiečių giminė“, susilaukė kritikos iš komentatorių. Nuotaka tikino, kad iš savo šventės turėjo išvažiuoti, nes vestuvės „baigėsi mirtinomis išgertuvėmis, kaip ir dera kaimui“, bet skaitytojus papiktino priekaištai kaime gyvenantiems žmonėms bei jiems klijuojami stereotipai. Viena komentatorė pasakojo pati kilusi iš kaimo, o „pasiekusi daugiau, nei kai kurie „grynakraujai“ miestiečiai pasiekia“. Dalijamės jos komentaru su jumis.
Taurės
© Fotolia nuotr.

Na, niekaip nesuprantu, kiek galima kaimo žmones absoliutinti ir visus pagal vieną kurpalių lyginti! Galiu drąsiai pasakyti, kad tų tokių „kaimiečių“, apie kokius rašoma straipsnyje, mieste lygiai taip pat pilna, kaip ir kiekviename kaime yra tikrai nemaža dalis normalių, išsilavinusių, inteligentiškų žmonių, kurie nei kiek nenusileidžia įsivaizduojamiems tikriems „miestiečiams“.

Pati esu kilusi iš kaimo (beje, to niekada niekada niekada nesigėdijau ir niekada nemaniau ir nemanau esanti „normalesnė“ už visus kitus kaimo žmones (priešingai, nei straipsnio autorė). Ir ką? Dirbu kvalifikuotą darbą, esu pasiekusi daugiau, nei kai kurie „grynakraujai“ miestiečiai pasiekia. Ir į savo vestuves nebijojau pakviesti nei vieno savo giminaičio, nors ne visi jie yra tobuli, o ir per savo pačios vestuves nesėdėjau ausų ištempusi ir neklausiau, ką kas kur šneka.

Vestuvės nėra kažkoks unikaliai išskirtinis renginys, kuriame analizuojamos vien su santuoka susijusios temos ir, neduok Dieve, kas nors leis sau su stalo kaimynu aptarti kasdienes problemas, o ne tik aikčioti, alpti ir akti nuo nuotakos grožio ir jaunikio sąmojų (cha, drąsiai galiu pasakyti, kad net mokslinėse konferencijose žmonės atsipalaiduoja ir šneka juos dominančiomis asmeninėmis temomis, o ne vien kalba apie statistikas, atradimus, procesus ir kitas mokslines problemas).

Esu ne sykį dalyvavusi tikrų miestiečių vestuvėse ir ką galiu pasakyti – jose lygiai taip pat renkasi įvairūs žmonės, turintys skirtingų patirčių, diskutuojantys skirtingomis ir kartais net juokingomis temomis. Supratau, kad kuo žmogus labiau įsivaizduoja esąs kitoks nei kiti, kuo labiau bando pažeminti kitus, tuo labiau slepia būtent tas pačias savybes savyje. Tad gal nustokim įsivaizduoti, kad kaimiečiai yra nevalos, nesigaudantys aplinkoje, mužikai ir t.t., o miestiečiai yra aukštesnioji rasė.

Tiek mieste, tiek kaime „miestiečių“ ir „kaimiečių“ (na, čia tie tokie stereotipiniai apibūdinimai) santykis yra lygiai toks pat. Sykį girdėjau – visi mes esam trečia karta nuo žagrės. Tad... Daugiau pagarbos ir pakantumo aplinkui esantiems ir neįsivaizduokim esantys geresni nei visas likęs pasaulis. Galiausiai, ir straipsnio autorė kilusi būtent iš tokios šeimos, kokios bodisi. Jei ne ta šeima, jos apskritai nebūtų...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite pasidalyti savo patirtimi ar nuomone? Papasakoti savo patirtį? Rašykite el.paštu pilieciai@delfi.lt arba žemiau:

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Lankėsi koncerte ir negalėjo patikėti: taip kovojame su alkoholizmu (6)

Rugpjūčio mėnesio vakare Vilnius dūzgė nuo žmonių antplūdžio Vingio parke vykusiame koncerte. Mes irgi ten lankėmės.

Nusivylė „Emodži filmu“: pasigedau kritikos šiuolaikinėms problemoms (62)

Dar kartą įsitikinau, kad kino teatruose karaliauja konsumerizmas ir prastos kokybės kultas. Ko gero, nesu matęs nieko prastesnio, kaip šią savaitę matytas „Emodži filmas“ .

Glaustytis mėgstantis katinas ieško namų arba globos (3)

Mielas, jaukus, pūkuotas, minkštas, gražus, švelnus, meilus iki begalybės katinas ieško namų arba globos. Kaip jis atsidūrė gatvėje – nežinome, bet kad lauke gyvenantis katinėlis būtų toks jaukus, sunku patikėti.

Įsiutino dukart pabrangusi draudimo poliso įmoka: ar visi jau uždirba didesnius atlyginimus? (420)

Kosminiu greičiu augančios kainos ir jausmas, kad tu, žmogau, esi tiesiog įkaitas – tai ir paskatino parašyti viešai.

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (14)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.