Svajojate apie vasarnamį Provanse? Pasiruoškite sugyventi su šiurpiausiais kaimynais!

 (9)
Provansas iš tikrųjų gali atrodyti idiliškas, bet jeigu kartais nuspręstumėte čia persikraustyti šiek tiek ilgesniam laikui - būkite pasiruošę dalintis savo būstu su kai kuriais neįprastais svečiais. Tokiu patarimu dalinasi Jon'as Bryant'as, kurio straipsnį pateikiame savo skaitytojams.
Voras
Voras
© Shutterstock nuotr.

Aš visuomet laikiau save užjaučiančiu žmogumi, visuomet pasiruošusiu ištraukti vorus iš vonių ir išlaisvinti per miegamųjų langus įstrigusias bites. Vis dėlto, nuo tada, kai prieš 3 metus persikėliau į pietų Prancūziją, daug kas pasikeitė. Kasdieninis gyvenimas pavirto nesibaigiančia kova su didžiuliais vabzdžiais ir plėšriomis reptilijomis.

Tapau sadistišku ir bjauriu žmogumi, nukamuotu nuolatinio širšių zvimbimo virš galvos ir naktinių krebždėjimų. Tai yra gražus Provansas, šviečia saulė, šaldytuve stovi butelis rožinio vyno, bet aš dalyvauju kare, kurio neturiu jokių šansų laimėti.

Mes gyvename netoli buvusios Markizo de Sado pilies Luberone ir, žiūrint iš šalies, ši vieta yra tikrai žavi; storos akmenų sienos, inksto formos baseinas ir kininės visterijos, svyrančios po kiekvienu stogo kraigu.

Bet per mūsų pirmąją dieną čia mes pamatėme tokį didelį skorpioną, kad aš iš pradžių pamaniau, kad tai yra kažkoks sienos kronšteinas: žvilgantis, juodas plaktukas karamelei skaldyti, kuris galėjo išlikti statiškas visą savaitgalį ir net nesureagavo, kai buvo badomas pasibaigusiu tualetinio popieriaus rulonu. Jis su savo šeima buvo įsikūrę po grindų lentomis pirmo aukšto tualete, naudodamiesi juo kaip butu per du aukštus.

Du kartus buvome pažadinti per mūsų kojas po antklode ropojančių skorpionu. Bėda yra tame, kad kaip ir daugumoje kaimo namų, esančių šalia Viduržemio jūros, turite saugotis ne tik skorpionų, bet ir daugybės milžiniško dydžio voragyvių ir nemalonios formos vabalų, kurie gali gelti, kąsti, žnybti, įkyrėti ir gąsdinti jus tol, kol jūs sutiksite, kad tai yra ir jų namai.

Vilos saulėje atrodo kaip zoologijos sodo vabzdžių namai ir Provansas yra kraštas, kur virpūnėliai nėra vieninteliai, kurie ten karaliauja. Pačios nemaloniausios yra skolopendros. Jos yra priešistorinės išvaizdos, pusia perregimi šimtakojai, kurie slampinėja pavėsyje sode.

Jei jiems gresia pavojus, jų užpakalinės kojos gali pakilti ir rangytis link jūsų kaip mirtina deserto šakutė, bet gelia jie naudodamiesi savo priekinėmis kojomis (forcipules), kuriose yra siaubą keliantys nuodai, galintys nužudyti varles ir peles ir tikrai reiškia apsilankymą artimiausios ligonines priimamajame.

Beveik tokie pat blogi kaip erkės, kurios gali sukelti Viduržemio jūros karštinę ir gerklę užgniaužiantys „alerginiai“ vikšrai, kurie krenta žemyn nuo pušų ir gali sukelti bėrimą.

Praėjusią vasarą vienu metu mes turėjome skolopendrą ant stogo esančioje terasoje, vapsvas, geliančias žmones prie baseino, širšes, kovojančias figos medyje, milžinišką vapsvavorį, drebinantį savo tinklą levandoje, pėdos ilgio žalią driežą, besislepiantį už galinių durų, ir iš lauramedžio šnypščiančią gyvatę bei eskadronus skorpionų ir juodų, nenupasakojamų gyvių garaže. Ar vis dar norite persikelti į Provansą?

Net skruzdės atrodo visiškai nesusirūpinusios dėl mūsų buvimo ir atrodo besimėgaujančios baltais milteliais, kuriuos aš kas vakarą išbarstau. Mažos, rausvai gelsvos išlenda ir siurbia išlietą uogienę ar sultis, o didelės, su raudonom galvom nugvelbia maistą iš po stalo greičiau nei taksas.

Galbūt vienintelis geras dalykas dėl namų dalinimosi yra tas, kad kartkartėm užsuka kas nors tikrai ypatingas. Praėjusią savaitę tai buvo milžiniškas vabalas raganosis, kuris vaikštinėjo po vidinį kiemą, veldamasis į muštynes su kitais, mažiau žaviais vabzdžiais. Jam trūko kojos ir jo ragas buvo kruvinas. Neturėdamas pakankamai didelės stiklinės, kurią būtų galima ant jo užvožti, mano trimetis sūnus pastatė su juo susigrumti savo drąsiausią plastikinį piratą.

Didžiausiai nuostabai, raganosis puolė piratą, nuvertė jį ir ėmė kramsnoti jo apnuogintą kardą.

Kitas mano šiek tiek abejotinas džiaugsmas yra, kai vabzdžiai pamato raudoną spalvą ir puola vieni kitus. Ar matėte kada nors kaip maldininkas suvalgo svirplio galvą? Arba voras apraizgo voratinkliu varginančią sparvą? Būdamas mažas berniukas, mūsų kaimynas mėgdavo sudėti skorpioną, plaukuotakojį vorą ir maldininką į kartoninę dėžutę ir švelniai pakratyti ją, kad jie atsitrenktų vienas į kitą. Pasirodo, kad rezultatas visuomet būdavo tas pats: voras pabėgdavo, o maldininkas suvalgydavo skorpioną.

Praėjusią vasarą man įgėlė skorpionas ir, nepaisant vietinių gyventojų patikinimo, kad tai nėra blogiau nei vapsvos įgėlimas, mano koja atrodė kaip skaistalais papuoštas ruonis, o niežėjimas truko savaitę. Skorpionai gyvena iki 17 metų, skruzdėlės motinėlės gyvena iki 15 metų – tai yra ilgiau nei dauguma šunų.

Tai nėra mano namas, tai – jų ir yra lengviau, jei mes visi tiesiog stengsimės sutarti, nes aš esu įsitikinęs, kad jie turi ir savų problemų... pavyzdžiui, potvynis, agresyvūs kaimynai ir atostogaujantys vaikai, mojuojantys pagaliais.

Kaip įveikti tokias pabaisas:

- Aplink visas duris ir langus priklijuokite nuo vabzdžių apsaugančią lipnią juostą

- Jei imsite rastus iš malkų šūsnies, mūvėkite pirštines

- Pasodinkite snapučių, nes vabzdžiams jie nepatinka

- Laikykite kelis didelis vorus netoliese, kad jie sugaudytų smulkesnius vabzdžius

- Vieną kartą per savaitę išplaukite grindis su dezinfekuojančia priemone

- Deginkite kvapiųjų citrinžolių žvakę

- Užtaisykite grindjuosčių skyles

- Ant medžių pakabinkite peršviečiamus, vandens pilnus maišus atbaidyti vapsvas

- Turėkite po ranka specialią priešnuodžių mini siurbimo pompą ir priešalerginės injekcijos šratinuką

- Iškvieskite gaisrininkų komandą, kad nuimtų širšių lizdus.

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Mokinių rudens atostogos: nuo Rygos cirko pasirodymų iki nuotykių vaiduoklių namuose (1)

Mokinių atostogos – puikus laikas ne tik atsipūsti nuo mokslų, bet ir pasisemti įspūdžių bei gerų emocijų. O kad jos nepraslinktų beprasmiškai kiūtant prie kompiuterio ar televizoriaus, leiskitės su vaikais kad ir į trumpą kelionę. Pažintis su gyvūnais legendiniame Rygos Cirke ar prisilietimas prie mokslo Budapešto Mokslo stebuklų centre – mokiniai tikrai turės ką papasakoti draugams po atostogų, sakoma pranešime spaudai.

Nustatyta, kokioje šalyje jauni žmonės gyvena geriausiai (4)

Naujame tyrime buvo atskleista, kuriose pasaulio šalyse 15-29 metų amžiaus jauni žmonės gyvena gyvena geriausiai.

Keliautojų ligos: ką reiškia, kai lėktuve ima skaudėti ausis ar akis? (6)

Ar kada nors keliaujant lėktuvu yra ėmę skaudėti ausis? O diegę akis? Aerootitas (stiprus skausmas ausyse) bei aerosinusitas (diegimas prienosiniuose ančiuose) priskiriami keliautojų ligų sąrašui. Ką žinote apie šias ligas?

Į vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių įkopęs S. Damulevičius: nuolat kovojau su savimi (6)

Saulius Damulevičius – vienas žymiausių Lietuvos alpinistų. Jam neseniai pavyko įveikti vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių – 8163 m aukščio Manaslu („Dvasios“) kalną, esantį Nepale, Himalajų kalnų grandinėje.

3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste

Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

Mongolija susižavėjęs keliautojas: nustebino, kad gyvuliai stepėse suvarinėjami motociklais

Anot kai kurių kelionių entuziastų, Mongolija – tai kiekvieno keliautojo svajonių šalis. Remiantis stereotipais, tai kraštas, kuriame žmonės gyvena jurtose, užsiima klajokline gyvulininkyste, didžiuojasi unikaliu gerkliniu dainavimu ir šamanizmu. Kaip yra iš tiesų?

Motociklininkų pora išvyko į kelionę aplink pasaulį (7)

Šį šeštadienį Vilniuje motociklininkų kolona į kelionę aplink pasaulį griausmingai išlydėjo du savo bendruomenės narius – Astą Dovydėnaitę ir Liną Mockevičių. Motociklininkų pora per artimiausius dvejus metus ketina aplankyti 5 pasaulio žemynus, įveikti daugiau kaip 60 tūkst. km atstumą ir tapti pirmaisiais lietuviais, kurie motociklais apkeliaus aplink Žemės rutulį, sakoma pranešime spaudai.

Stebuklinga Uzbekija: Šilko kelio egzotika ir sovietmečio pėdsakai (6)

Stulbinamų vaizdų pilna Uzbekija – bene pati įdomiausia Vidurio Azijos šalis. Bent jau taip mano apie 80 šalių spėjęs aplankyti keliautojas Augustinas Žemaitis, neseniai viešėjęs šiame Azijos egzotikos ir sovietmečio pėdsakų kupiname krašte.

9 gudrybės keliautojams – tiesiai iš stiuardesių lūpų (27)

Skrydžių palydovams kelionės yra lyg antra prigimtis, tad kas galėtų duoti geresnius kelionės patarimus, negu jų ekspertai?

Dalykinio bendravimo su užsieniečiais etiketas: kaip nesuklysti? (13)

Natūralu, kad net bendraujant su artimiausiais kolegomis, kartais nesusikalbame ir kyla įvairių nesusipratimų. Tačiau dirbant globaliose komandose, itin dažnai tenka susidurti ir su kitų kultūrų atstovais, kuriems priimtinos kitokios dalykinio bendravimo subtilybės nei mums įprasta. Tad ką reiktų žinoti prieš vykstant į susitikimą su kitos šalies atstovu, kad derybos baigtųsi sėkmingai?

25 britiškos frazės, kurių likęs pasaulis nesupranta (37)

Konservatoriškoji Jungtinė Karalystė pasižymi sava išskirtine tvarka, kuri užsieniečiui kartais gali atrodyti kiek nelogiška. Kalba - vienas iš šių dalykų. Pateikiame britiškas frazes, kurias, ko gero, supranta tik patys britai. Perspėjimas - sąraše yra ir keiksmažodžių.

Čekija kviečia į vyno šventę

Lapkričio 11-ąją, 11:11 val. Šv. Martyno dieną Čekijoje bus tradiciškai atkemšami šiemečio derliaus vyno buteliai.

11 vaiduoklių apsėstų pastatų Londone

Londonas – senas miestas su spalvinga istorija, tad visai nenuostabu, kad jis apipintas vaiduoklių istorijomis. Tikinama, kad vaidenasi čia visur – nuo karalių rezidencijų, parkų ir viešbučių, iki vietinių pub’ų.

Įspūdžių žemėlapis susiruošusiems į Fuerteventūrą: ką pamatyti, ką patirti, ko paragauti (8)

Nors dėl saulėto klimato ištisus metus ir pakrantes šiaušiančio vėjo daugeliui Fuerteventūra siejasi su vandens sportu ir paplūdimio malonumais, vis dėlto tai – tik kelios iš saloje aktyviai kultivuojamų pramogų. Prieš 20 mln. metų susiformavusi seniausia vulkaninės kilmės Kanarų sala garsėja įspūdingu Marso paviršių primenančiu kraštovaizdžiu bei autentiškomis tradicijomis ir kultūra, išlikusiomis dar nuo pirmųjų salos gyventojų laikų, sakoma pranešime spaudai.

Populiariausios lietuvių kelionių kryptys Europoje (2)

Kelionės – vienas mėgstamiausių daugumos gyventojų hobių. Paprastai jos asocijuojasi su atostogomis, poilsiu ir naujais potyriais. Drauge, tai neišvengiama vykstant į darbines komandiruotes ar keliaujant susitikti su seniai matytais artimaisiais bei draugais. Tačiau nesvarbu, kur ir kodėl ketinate vykti – visuomet tenka pasirinkti keliavimo būdą.