Muziejus, kuriame galima išvysti ir tikrą vampyrų medžiojimo įrangą

 (4)
Pačiame Londono centre, Pikadilio gatvėje prieš kelis metus atidarytas muziejus: „Ripley’s Believe It or Not!“ tapo naujausiu iš po visą pasaulį išsibarščiusių Ripley muziejų.
Muziejus, kuriame galima išvysti ir tikrą vampyrų medžiojimo įrangą
© Shutterstock nuotr.

Šiame muziejuje eksponuojami įvairiausi neįtikėtini dalykai – pavyzdžiui, tikra vampyrų medžiojimo įranga, 70 centimetrų ilgio plaukų kuokštas, ištrauktas iš karvės skrandžio, ar trys džiovintos galvos iš Ekvadoro.

Pirmasis Ripley muziejus, dar vadinamas Oditoriumu, buvo atidarytas Čikagoje (JAV) 1933 metais, rašoma tripspirit.com. Idėjos autorius buvo Robertas L. Ripley – menininkas, žurnalistas, architektas ir kolekcininkas.

Ripley muziejus
Ripley muziejus
© Reuters/Scanpix

1918 metų gruodį, kuomet dirbo laikraščio „New York Globe“ komiksų dailininkų, jis sukūrė savo pirmąjį komiksą – „Believe It Or Not!“. Šiais laikais taip vadinamas skyrelis nuolat spausdinamas 38 pasaulio valstybių laikraščiuose, o pats šūkis tapo visų 29 po pasaulį išsibarsčiusių Ripley muziejų vizitine kortele.

Ieškant eksponatų muziejams, iš kurių kiekvienas yra architektūros ir dizaino meno šedevras, R. L. Ripley apkeliavo visą pasaulį. Kiekvienas muziejus savaip unikalus, kiekvienas įsikūręs įmantriame pastate ir nė viename muziejuje esantys eksponatai nesikartoja kitame.

R.L. Ripley projekto idėja buvo panaudota ne tik kuriant stulbinančius muziejus, kuriuose įdiegtos pačios šiuolaikiškiausios technologijos, bet ir televizijos šou „Ripley's „Believe It or Not!“, kuriame maždaug valandą pasakojama apie visokiausius neįtikėtinus viso pasaulio atsitikimus: apie mergaitę pakistanietę, kuri verkia stiklinėmis ašaromis, apie aklą muzikantą kiną, kuris pianinu gali atkartoti bet kokią melodiją, pirmą kartą išgirstą prieš porą sekundžių, apie unikalias chirurgines Siamo dvynių padalinimo operacijas, apie tailandiečius vorų medžiotojus ir pan.

Tarp eksponatų, pristatomų Holivudo Ripley muziejuje yra automobilis „Rolls-Royce Silver Ghost“, kuris iš 1 016 711 degtukų buvo sukurtas brito Rego Pollardo, o San Francisko Ripley muziejuje yra 2,5 m aukščio dinozauro figūra, sukurta vien iš automobilio bamperių ir Vincento Van Gogho portretas iš skrudintos duonos.

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Keliautojų ligos: ką reiškia, kai lėktuve ima skaudėti ausis ar akis? (3)

Ar kada nors keliaujant lėktuvu yra ėmę skaudėti ausis? O diegę akis? Aerootitas (stiprus skausmas ausyse) bei aerosinusitas (diegimas prienosiniuose ančiuose) priskiriami keliautojų ligų sąrašui. Ką žinote apie šias ligas?

Į vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių įkopęs S. Damulevičius: nuolat kovojau su savimi (5)

Saulius Damulevičius – vienas žymiausių Lietuvos alpinistų. Jam neseniai pavyko įveikti vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių – 8163 m aukščio Manaslu („Dvasios“) kalną, esantį Nepale, Himalajų kalnų grandinėje.

3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste

Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

Mongolija susižavėjęs keliautojas: nustebino, kad gyvuliai stepėse suvarinėjami motociklais

Anot kai kurių kelionių entuziastų, Mongolija – tai kiekvieno keliautojo svajonių šalis. Remiantis stereotipais, tai kraštas, kuriame žmonės gyvena jurtose, užsiima klajokline gyvulininkyste, didžiuojasi unikaliu gerkliniu dainavimu ir šamanizmu. Kaip yra iš tiesų?

Motociklininkų pora išvyko į kelionę aplink pasaulį (7)

Šį šeštadienį Vilniuje motociklininkų kolona į kelionę aplink pasaulį griausmingai išlydėjo du savo bendruomenės narius – Astą Dovydėnaitę ir Liną Mockevičių. Motociklininkų pora per artimiausius dvejus metus ketina aplankyti 5 pasaulio žemynus, įveikti daugiau kaip 60 tūkst. km atstumą ir tapti pirmaisiais lietuviais, kurie motociklais apkeliaus aplink Žemės rutulį, sakoma pranešime spaudai.

Stebuklinga Uzbekija: Šilko kelio egzotika ir sovietmečio pėdsakai (6)

Stulbinamų vaizdų pilna Uzbekija – bene pati įdomiausia Vidurio Azijos šalis. Bent jau taip mano apie 80 šalių spėjęs aplankyti keliautojas Augustinas Žemaitis, neseniai viešėjęs šiame Azijos egzotikos ir sovietmečio pėdsakų kupiname krašte.

9 gudrybės keliautojams – tiesiai iš stiuardesių lūpų (27)

Skrydžių palydovams kelionės yra lyg antra prigimtis, tad kas galėtų duoti geresnius kelionės patarimus, negu jų ekspertai?

Dalykinio bendravimo su užsieniečiais etiketas: kaip nesuklysti? (12)

Natūralu, kad net bendraujant su artimiausiais kolegomis, kartais nesusikalbame ir kyla įvairių nesusipratimų. Tačiau dirbant globaliose komandose, itin dažnai tenka susidurti ir su kitų kultūrų atstovais, kuriems priimtinos kitokios dalykinio bendravimo subtilybės nei mums įprasta. Tad ką reiktų žinoti prieš vykstant į susitikimą su kitos šalies atstovu, kad derybos baigtųsi sėkmingai?

25 britiškos frazės, kurių likęs pasaulis nesupranta (37)

Konservatoriškoji Jungtinė Karalystė pasižymi sava išskirtine tvarka, kuri užsieniečiui kartais gali atrodyti kiek nelogiška. Kalba - vienas iš šių dalykų. Pateikiame britiškas frazes, kurias, ko gero, supranta tik patys britai. Perspėjimas - sąraše yra ir keiksmažodžių.

Čekija kviečia į vyno šventę

Lapkričio 11-ąją, 11:11 val. Šv. Martyno dieną Čekijoje bus tradiciškai atkemšami šiemečio derliaus vyno buteliai.

11 vaiduoklių apsėstų pastatų Londone

Londonas – senas miestas su spalvinga istorija, tad visai nenuostabu, kad jis apipintas vaiduoklių istorijomis. Tikinama, kad vaidenasi čia visur – nuo karalių rezidencijų, parkų ir viešbučių, iki vietinių pub’ų.

Įspūdžių žemėlapis susiruošusiems į Fuerteventūrą: ką pamatyti, ką patirti, ko paragauti (8)

Nors dėl saulėto klimato ištisus metus ir pakrantes šiaušiančio vėjo daugeliui Fuerteventūra siejasi su vandens sportu ir paplūdimio malonumais, vis dėlto tai – tik kelios iš saloje aktyviai kultivuojamų pramogų. Prieš 20 mln. metų susiformavusi seniausia vulkaninės kilmės Kanarų sala garsėja įspūdingu Marso paviršių primenančiu kraštovaizdžiu bei autentiškomis tradicijomis ir kultūra, išlikusiomis dar nuo pirmųjų salos gyventojų laikų, sakoma pranešime spaudai.

Populiariausios lietuvių kelionių kryptys Europoje (2)

Kelionės – vienas mėgstamiausių daugumos gyventojų hobių. Paprastai jos asocijuojasi su atostogomis, poilsiu ir naujais potyriais. Drauge, tai neišvengiama vykstant į darbines komandiruotes ar keliaujant susitikti su seniai matytais artimaisiais bei draugais. Tačiau nesvarbu, kur ir kodėl ketinate vykti – visuomet tenka pasirinkti keliavimo būdą.

Pamatė kitokią Norvegiją (3)

Šiemet į neįprastą kelionę išsiruošė fizikas Mindaugas Sarpis, kuris su komanda keliavo į vieną iš rečiausiai apgyvendintų vietų Europoje – Norvegijos šiaurę.

Šiaurės pašvaistė Reikjavike valandai pakeitė gatvių apšvietimą (2)

Reikjavike valandai išjungtas gatvių apšvietimas, kad Islandijos gyventojai galėtų ryškiau matyti šiaurės pašvaistės švytėjimą.