Gražiausi planetos ežerai

 (6)
Fotografijos su šių ežerų vaizdais niekad nedings nuo atvirukų parduotuvių prekystaliuose, o keliautojai svajos patekti prie kiekvieno iš jų. Romantiški ir didingi, šviesiai žydri ir tamsiai mėlyni... Štai dešimt gražiausių ežerų pasaulyje.
Gražiausi planetos ežerai
© Shutterstock nuotr.

Gardo ežeras (Italija)

Nuostabus Gardo ežeras, išsidriekęs Alpių papėdėje – didžiausias Italijoje. Jo pietiniame krante gausu mielų viešbučių, namukų su terakotiniais stogais ir ramių paplūdimių. Šiaurinė, siaura ir ilga dalis primena fiordą dėl aplinkinių kalnagūbrių iki 2000 metrų. Ten aktyvų laisvalaikį mėgsta leisti dviratininkai. Iki Gardos galima nukakti iš Milano arba Venecijos: ežeras yra pusiaukelėje tarp šių dviejų miestų.

Gardo ežeras
Gardo ežeras
© Shutterstock nuotr.

Plitvicos ežerai (Kroatija)

16 smaragdinių ežerų, sujungtų vienas su kitu krioklių sistema, galėtų tapti puikia vieta kitos „Juros periodo parko“ dalies filmavimui. Įdomu tai, kad nauji kriokliai Plitvicos ežeruose atsiranda kiekvienais metais.

Viskas vyksta taip: nukritę medžių lapai ir šapai pasidengia vadinamaisiais „kreidiniais augalais“, kurie džiūdami suakmenėja ir virsta tvirtais dariniais, padengiančiais upes. Vanduo nuolat plauna tokias dambas ir susidaro nauji kriokliai. Nacionaliniame parke gausu įvairiausių gyvūnų, tarp jų – laukinių kačių ir net meškų!

Plitvice ežerai Kroatijoje
Plitvice ežerai Kroatijoje
© Shutterstock nuotr.

Baikalo ežeras (Rusija)

Giliausias ežeras pasaulyje (vidutinis gylis – 745 metrų) visai nusipelno būti ir vienu gražiausių. Manoma, kad Baikalo grožį be gausybės ant kranto susirinkusių turistų geriausia stebėti vasaros pradžioje. Šiuo metu Baikale nutirpsta ledas, ir lengvai galima pamatyti žieduotuosius ruonius ant plaukiančių ledo salų.

Baikalas
Baikalas
© Shutterstock nuotr.

Anesi ežeras (Prancūzija)

Anesi – Prancūzijos Alpių širdis, nutolusi vos trisdešimt mylių nuo Ženevos. Ežeras idealiai tinka visoms poilsio formoms, pradedant nuo vestuvinių romantiškų ir baigiant ekstremaliomis – Anesi pamėgo viso pasaulio banglentininkai ir baidarininkai. Šio ežero krantuose švyti jaukių kavinukių ir restoranų langai, o kai kur pakrantėse pasislėpusios viduramžių pilys ir tvirtovės. Visai galimas daiktas, kad jums pavyks rasti ten ką nors ir iš senesnių laikų, juk Anesi yra daugiau nei aštuoniolika tūkstančių metų.

Anesi, Prancūzija
Anesi, Prancūzija
© Shutterstock nuotr.

Medisono ežeras (Naujoji Zelandija)

Kitas šio ežero pavadinimas – Veidrodinis. Šis pavadinimas lengvai paaiškinamas – vandens telkinys atspindi dvi aukščiausias Naujosios Zelandijos viršukalnes – Kuko ir Tasmano kalnus. Geriausias laikas mėgautis šio ežero vaizdais – iškart po saulėtekio, kai tylūs ežero vandenys virsta idealiu veidrodiniu paviršiumi.

Kraterio ežeras (JAV)

Pats giliausias ežeras JAV susidarė daugiau nei prieš septynis tūkstančius metų, po Maunt Mazamo vulkano išsiveržimo. Ežerą supa tankus miškas ir aukštos uolos. Dabar Krateris – nacionalinio parko pietų Oregone centras. Parkas garsėja stulbinama gamta ir neįtikėtinais peizažais.

Peito ežeras (Kanada)

Šį sukrečiančio grožio ežerą dažnai galima išvysti peizažiniuose atvirukuose ir dėl jo žydrynės lengva suklysti, kad tai ne Kanada, o tropinis Bora Bora rojus. Pagrindinis Peito ypatumas – jo turkio spalva. Tirpstantys ledai nuplauna į ežerą kalnų uolienų daleles, kurios šviečiant saulei suteikia stulbinamą spalvinį efektą. Žvelgiant į ežerą iš viršaus nuo uolos, jo forma primena didžiulę šuns arba vilko galvą.

Atitlano ežeras (Gvatemala)

Šis ežeras išsidėstęs šalia trijų didingų vulkanų – Atitlano, Tolimano ir San Pedro. Išvertus iš majų kalbos, ežero pavadinimas verčiamas kaip „vieta, kur vaivorykštė semiasi spalvas“. Atitlanas atrodo įspūdingai iš bet kurio taško, ar tai būtų restoranėlis ant ežero kranto, ar žvejų valtelė, ar nedidelis kaimelis ant kalno. Pastaraisiais metais iš tamsiai mėlyno ežeras virsta melsvai žaliu. Specialistai kaltina dėl to dumblius, kurie žydi ištisus metus.

Loch-Lomondo ežeras (Škotija)

Didžiausio gėlavandenio Škotijos ežero ilgis – 24 mylios, plotis – 5 mylios. Romantiški Loch-Lomondo peizažai įkvėpė Valterį Skotą paversti apylinkes savo romanų veiksmo vieta. Ežere gausu salelių: kai kurios iš jų tokios nedidelės, kad potvynių metu jas padengia vanduo, kitos ganėtinai didelės, jose įrengti viešbučiai.

Nakuru ežeras (Kenija)

Neatremiamo mėlynumo vanduo ir už jos nusidriekiančios bekraštės prerijos sukuria neįtikėtiną Nakuru peizažą. Vis dėlto šis ežeras unikalus dėl visai kitos priežasties. Dumblių gausa ežere pritraukia daugybę flamingų. Milijonai šių paukščių sukuria rožinių ežero salų efektą. Įdomu tai, kad flamingai – vieni iš nedaugelio gyvūnų, kurie gali ramiai gyventi Nakuru, mat ežeras šarminis.

Nakuru ežeras - flamingų traukos vieta
Nakuru ežeras - flamingų traukos vieta
© Shutterstock nuotr.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Keisčiausios mirusiųjų dienos tradicijos pasaulyje

Visame krikščioniškame pasaulyje lapkričio mėnesio pirmosiomis dienomis yra minima Visų šventųjų diena ir Vėlinės. Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų Europos šalių, šios dienos suprantamos kaip rimties ir susikaupimo metas, kai lankomi mirusiųjų kapai, deginamos žvakės ir meldžiamasi. Tačiau kituose kraštuose įprasti mirusiųjų pagerbimo papročiai europiečius gali ne tik nustebinti, bet ir šokiruoti, sakoma pranešime spaudai.

„Wizz Air“ paskelbė 2017 m. vasaros skrydžių iš Lietuvos tvarkaraštį

Oro linijų bendrovė „Wizz Air“ paskelbė savo vasaros skrydžių tvarkaraštį. Naujausi aviakompanijos maršrutai nuo šiol jungia Lietuvą su saulėtuoju Bariu Italijoje ir Nica Prancūzijoje. Nuo spalio 31 dienos oro linijų bendrovės lėktuvai kils į magiškąjį Reikjaviką Islandijoje, o nuo kitų metų rugsėjo 18 dienos – Lenkijos sostinę Varšuvą, sakoma pranešime spaudai.

Mokinių rudens atostogos: nuo Rygos cirko pasirodymų iki nuotykių vaiduoklių namuose (1)

Mokinių atostogos – puikus laikas ne tik atsipūsti nuo mokslų, bet ir pasisemti įspūdžių bei gerų emocijų. O kad jos nepraslinktų beprasmiškai kiūtant prie kompiuterio ar televizoriaus, leiskitės su vaikais kad ir į trumpą kelionę. Pažintis su gyvūnais legendiniame Rygos Cirke ar prisilietimas prie mokslo Budapešto Mokslo stebuklų centre – mokiniai tikrai turės ką papasakoti draugams po atostogų, sakoma pranešime spaudai.

Nustatyta, kokioje šalyje jauni žmonės gyvena geriausiai (4)

Naujame tyrime buvo atskleista, kuriose pasaulio šalyse 15-29 metų amžiaus jauni žmonės gyvena gyvena geriausiai.

Keliautojų ligos: ką reiškia, kai lėktuve ima skaudėti ausis ar akis? (6)

Ar kada nors keliaujant lėktuvu yra ėmę skaudėti ausis? O diegę akis? Aerootitas (stiprus skausmas ausyse) bei aerosinusitas (diegimas prienosiniuose ančiuose) priskiriami keliautojų ligų sąrašui. Ką žinote apie šias ligas?

Į vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių įkopęs S. Damulevičius: nuolat kovojau su savimi (6)

Saulius Damulevičius – vienas žymiausių Lietuvos alpinistų. Jam neseniai pavyko įveikti vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių – 8163 m aukščio Manaslu („Dvasios“) kalną, esantį Nepale, Himalajų kalnų grandinėje.

3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste

Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

Mongolija susižavėjęs keliautojas: nustebino, kad gyvuliai stepėse suvarinėjami motociklais

Anot kai kurių kelionių entuziastų, Mongolija – tai kiekvieno keliautojo svajonių šalis. Remiantis stereotipais, tai kraštas, kuriame žmonės gyvena jurtose, užsiima klajokline gyvulininkyste, didžiuojasi unikaliu gerkliniu dainavimu ir šamanizmu. Kaip yra iš tiesų?

Motociklininkų pora išvyko į kelionę aplink pasaulį (7)

Šį šeštadienį Vilniuje motociklininkų kolona į kelionę aplink pasaulį griausmingai išlydėjo du savo bendruomenės narius – Astą Dovydėnaitę ir Liną Mockevičių. Motociklininkų pora per artimiausius dvejus metus ketina aplankyti 5 pasaulio žemynus, įveikti daugiau kaip 60 tūkst. km atstumą ir tapti pirmaisiais lietuviais, kurie motociklais apkeliaus aplink Žemės rutulį, sakoma pranešime spaudai.

Stebuklinga Uzbekija: Šilko kelio egzotika ir sovietmečio pėdsakai (6)

Stulbinamų vaizdų pilna Uzbekija – bene pati įdomiausia Vidurio Azijos šalis. Bent jau taip mano apie 80 šalių spėjęs aplankyti keliautojas Augustinas Žemaitis, neseniai viešėjęs šiame Azijos egzotikos ir sovietmečio pėdsakų kupiname krašte.

9 gudrybės keliautojams – tiesiai iš stiuardesių lūpų (27)

Skrydžių palydovams kelionės yra lyg antra prigimtis, tad kas galėtų duoti geresnius kelionės patarimus, negu jų ekspertai?

Dalykinio bendravimo su užsieniečiais etiketas: kaip nesuklysti? (13)

Natūralu, kad net bendraujant su artimiausiais kolegomis, kartais nesusikalbame ir kyla įvairių nesusipratimų. Tačiau dirbant globaliose komandose, itin dažnai tenka susidurti ir su kitų kultūrų atstovais, kuriems priimtinos kitokios dalykinio bendravimo subtilybės nei mums įprasta. Tad ką reiktų žinoti prieš vykstant į susitikimą su kitos šalies atstovu, kad derybos baigtųsi sėkmingai?

25 britiškos frazės, kurių likęs pasaulis nesupranta (37)

Konservatoriškoji Jungtinė Karalystė pasižymi sava išskirtine tvarka, kuri užsieniečiui kartais gali atrodyti kiek nelogiška. Kalba - vienas iš šių dalykų. Pateikiame britiškas frazes, kurias, ko gero, supranta tik patys britai. Perspėjimas - sąraše yra ir keiksmažodžių.

Čekija kviečia į vyno šventę

Lapkričio 11-ąją, 11:11 val. Šv. Martyno dieną Čekijoje bus tradiciškai atkemšami šiemečio derliaus vyno buteliai.

11 vaiduoklių apsėstų pastatų Londone

Londonas – senas miestas su spalvinga istorija, tad visai nenuostabu, kad jis apipintas vaiduoklių istorijomis. Tikinama, kad vaidenasi čia visur – nuo karalių rezidencijų, parkų ir viešbučių, iki vietinių pub’ų.