Žemaitijos atradimai ir staigmenos - patarimai keliaujantiems į vakarus

 (4)
Lietuvoje yra tūkstančiai žmonių, aplankiusių turkijas ar egiptus, bet nė karto nemačiusių kerinčio Ventės rago, šimtmečius menančių Panemunės pilių, iš jų atsiveriančių panoramų grožio bei kitų pakeliui link Žemaitijos atsiveriančių įdomybių. Tokios nuomonės laikosi kelionę į Žemaitiją surengusi aktyvaus laisvalaikio projekto „Borjomi Odisėja: Lietuvos pažinimas“ ambasadorė Gabrielė Misevičiūtė.
Žemaitija
Žemaitija
© Organizatorių nuotr.

Pasak vilnietės G. Misevičiūtės, susipažinti su visais gražiausiais Žemaitijos kampeliais gali būti per maža ir mėnesio, tad keliautojai turėtų pasiplanuoti savo išvykos maršrutą. Į Žemaitiją mergina keliavo automobiliu ir buvo sudariusi dviejų dienų maršrutą savaitgaliui.

„Pirmasis mano patarimas skirtas Vilniaus ir Kauno keliautojams – nepamirškite didmiesčių automobilių spūsčių, kurie yra neatsiejami penktadienio vakarų palydovai. Dėl jų mes sugaišome nemažai brangaus laiko ir nemenkai pasinervinome. Tačiau jau po kelių valandų pamatyti pirmieji panemunės vaizdai su kaupu viską atpirko“, – teigia Gabrielė.

Kelionei link Žemaitijos ir Pamario krašto keliautoja pasirinko įspūdingą maršrutą palei Nemuną. Raudondvario pilis tapo pirmuoju kelionės sustojimu.

„Čia dabar aktyviai pluša pilį restauruojantys statybininkai. Norėjome užeiti į vidų, bet sakė „viduj nieko gero nėra“. Prižadėjo, kad „kas nors gero“ atsiras po renovacijos. Mes patikėjom. Būtinai važiuosim kitais metais vėl. O kol kas vaikštinėjome parke ir grožėjomės gamta“, – pirmąjį sustojimą prisimena G. Misevičiūtė.

Ant kalno iškilęs didingas raudonų plytų pastatas privertė pasukti į dešinę, o čia – Raudonės pilis. Užkilus ant kalno, spalvų kontrastas apakino. Dar labiau keliautojas nustebino prie sienos išrikiuoti konteineriai.

„Palaikome ekologiškumo idėją, bet toliau nuo istorinės pilies sienų“, – šypteli mergina.  

Pirmąją dieną iš visų aplankytų objektų Gabrielę labiausiai nustebino kelias Kaunas – Jurbarkas. 80 km kelias palei Nemuną su nuostabiais gamtos vaizdais. Ramybė, saulėlydis ir draugų kompanija prie didžiausios Lietuvos upės. Kas dar gali būti geriau?

„Toliau – Uostadvaris. Čia dvaro neradom, bet uostas tikrai yra. Uoste sutikom pilną autobusą turistų. Ekskursijos gidė galvojo, kad mes esame vienos iš turisčių ir kategoriškai liepė lipti į laivą su visais. Atsisakėm. O gal reikėjo pasinaudoti proga?“, – šmaikštauja „Borjomi Odisėjos“ ambasadorė.

„Pakeliui į Ventę pamatėm ančiukų koloniją. Matyt, bijo skristi pro Ventės ragą, nes nenori būti sužieduoti, – pasakoja Gabrielė. – penki kilometrai žvyrkeliu ir mes Lietuvos Venecijoje – Mingėje. Į Veneciją nesinorėtų važiuoti žvyrkeliu, tačiau kelis kilometrus į Mingę – mielai. Mažytis kaimelis, kuris įspūdingai atrodo žvelgiant iš vandens“.

Vakarienės mergina sustojo Šturmų švyturyje. Ant restorano sienos kabėjo įrėmintas laikraščio straipsnis, kuriame Prancūzijos kino legenda Gerard Depardieu rekomenduoja Šturmų švyturio virtuvę ir kviečia paragauti ką tik pagautos žuvies patiekalų. Kvietimą mergina ir ją kelionėje lydėjusios draugės priėmė. Rezultatas – iš Šturmų švyturio išvažiuoti apskritai nesinorėjo ir dviejų dienų kelionė tapo trijų dienų kelione.

„Norėjau geriau pažinti Žemaitiją ir savo pavyzdžiu parodyti, jog Lietuvoje yra daug dėmesio vertų vietų ir objektų, kurie gali suteikti ne ką mažesnių įspūdžių nei išvyka į užsienį. Tam nereikia daug pinigų – tereikia noro ir gero nusiteikimo“, – savo kelionės įspūdžius reziumuoja G. Misevičiūtė.

Aktyvaus šio laisvalaikio projekto tikslas – skatinti lietuvius atrasti naujus kelionių Lietuvoje maršrutus ir geriau pažinti dar mažai žinomas savo šalies vietas. Šiltuoju metų laiku, keturis mėnesius truksiančio projekto metu organizuojamos specialios išvykos į keturis Lietuvos regionus – Žemaitiją, Aukštaitiją, Dzūkiją bei Suvalkiją.

Visi kelionių entuziastai yra kviečiami dalyvauti konkursuose, kurių metu bus renkami likusių kelionių ambasadoriai. Kandidatai gali pasiūlyti įdomių idėjų ir maršrutų kelionėms.

Gabrielės Misevičiūtės siūlomas kelionės link Žemaitijos ir Pamario krašto maršrutas:

PIRMA DIENA:

• Raudondvaris;
• Raudonės pilis;
• Panemunės pilis;
• Jurbarko dvaro sodyba ir apylinkės;
• Tauragės pilies rūmų ansamblis.

ANTRA DIENA:

• Šilutė (senamiestis, uostas);
• Rusnė (bažnyčia, tiltai, Nemuno delta);
• Uostadvario švyturys;
• Kintai;
• Minija (Mingė);
• Ventės ragas, švyturys.
• Šturmai.

TREČIA DIENA:

Kelionė laivu po Nemuno deltą bei Marias.

Važiuojant iš Vilniaus automobiliu nuvažiuojama apie 800 kilometrų.
Kelionės išlaidos:

Automobilio kuras – apie 250 litų;
Dvi nakvynės – apie 100-160 litų;
Maistas – apie 100 litų/asm.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lietuva

Išskirtinė ekskursija: čia patekti gali ne kiekvienas

Vilniuje, Liepkalnyje, yra nebenaudojama vandens saugykla, kuri, pasak istorikų, išsiskiria tokiems statiniams nebūdinga architektūra.

Laimingiausių pasaulyje bičių ir 4 vandenų kraštas: tokios Lietuvos dar nematėte (11)

Kur gyvena laimingiausios pasaulyje bitės? Kur yra didžiausia Lietuvoje 4 vandenų skalaujama sala? Kas sieja M.Gandį su Rusne? Kuo skiriasi žuvienė nuo žuvies sriubos? Išgliaudyti šiuos ir kitus klausimus galima tik pasiryžus leistis į kelionę po Lietuvą – palei Nemuną, į Pamario kraštą ir link Mažosios Lietuvos.

Obuolinės Anykščiuose: naktyje pirmą kartą nušvis Medžių lajų takas

Rugsėjo 24 dieną (šeštadienį) Anykščiuose vyks kasmetinė šventė Obuolinės, organizuojama Anykščių rajono savivaldybės ir partnerių. Miestas svečius šiais metais žada nustebinti ne tik rudens pradžios ir darbų pabaigtuvių įamžinimu – rekordinės aukštaitiškos juostos iš obuolių dėlione, bet ir Tarptautinei turizmo dienai skirtais renginiais bei ryškiausiu jų akcentu – naktyje pirmą kartą nušvisiančiu Medžių lajų taku, sakoma pranešime spaudai.

„The Guardian“ įvertino Kauno išskirtinumą: jis nusileido tik Paryžiui (46)

Tarp dešimties britų dienraščio „The Guardian“ paskelbtų geriausių Europos miestų, išsiskiriančių art deco stiliaus architektūra, Kaunas nusileido tik Paryžiui, kuriame šis stilius ir gimė. Šiame sąraše Kaunas aplenkė tokius miestus kaip Valensija, Lisabona, Londonas, Amsterdamas, Maskva ir Berlynas.

Radviliškis: Radvilos, susipinantys geležinkelio bėgiai ir pajuodę žvirbliai

Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose Radviliškis paminėtas 1567 m. knygoje, kurioje išvardyti miestai, mokantys mokesčius. Manoma, kad miesto pavadinimas kilo iš bajorų Radvilų giminės, kuri Radviliškį valdė beveik 100 metų su pertraukomis nuo 1546 iki 1764 m., vardo.

Kelionių po Lietuvą poveikis: kaip iš pieno plaukus

Orą gryninantis kadagynas, išmanusis parkas, pieniška pasaka, žolynų grožio procedūros, dviračių takas aplink ežerą... Turizmo naujovių bei idėjų gausu ne tik besibaigiančios vasaros, bet ir rudeninėms kelionėms po Lietuvą.

Videožurnale „Neįtikėtino grožio Dzūkija“ jau įamžinta Dusia, Nemunaitis ir Pivašiūnai (1)

„Neįtikėtino grožio Dzūkija“ – taip videožurnalą apie gimtąjį kraštą seriją pavadino Alius Mikelionis.

Lietuvos regionai kviečia, kur dar nebuvote: muziejai tik nuo 18-kos (15)

Populiarėjantis pramoninis turizmas kviečia pakeliauti po visą Lietuvą ir išbandyti neatrastas pramogas. Vis daugiau įvairių gamyklų atveria savo duris lankytojams – turistams siūloma atrasti naujus skonius ir susipažinti su įvairiais gamybos procesais.

Merkinė – istorijos ir kraštovaizdžio sostinė (5)

Šiais metais Merkinė (Varėnos raj.) tikrai pelnytai paskelbta Mažąja Lietuvos kultūros sostine. Jau dešimtys kaimų ir miestelių perima Naisių (Šiaulių raj.) iniciatyvą puoselėti kultūros vertybes savo bendruomenėje bei skleisti jas visos šalies mastu.

Pakruojyje žmonės kviečiami vienai dienai patirti XIX a. dvarų autentiką (3)

Pakruojo dvare lankytojai sako nepastebintys, kaip prabėga diena. Įtraukti į dvaro gyvenimo kasdienybę, buities, ūkio darbus ir šventes jie tampa XIX amžiaus dvaro gyventojais.

Pakruojo dvare gaivinamos javapjūtės tradicijos

Liepos viduryje Lietuvoje ir kartu Pakruojo dvare minima rugiapjūtės pradžia. Seniau tą dieną būdavo apeidami rugiai, apžiūrimas galimas derlius, nupjaunama pirma sruoga rugių ir parnešama pavaišinti šeimai.

Kuo panašūs Ventos–Dubysos ir Panamos kanalai? (8)

Prof. Steponas Kolupaila pagrįstai vadinamas Lietuvos upių ir ežerų hidrologijos pradininku, jis sakė: „Tik tas žmogus laimingas, kuris turi aiškų gyvenimo tikslą. Mano tikslas aiškus kaip kristalas – tirti žavingą Dievo kūrinį – gamtą ir stengti ją prasmingai palenkti žmogaus naudai, pirmiausiai savo krašto žmonių naudai.

Prienai – vasaros bučinys iš dangaus (30)

Kodėl Prienai, kai šimtai miestų ir miestelių vasarą išskleidžia savo viliones? Tik eik ir grožėkis, atrask, pažink, užuosk, pajausk, pasimėgauk.

Tiškevičių Palangos dvaro rūmai - Baltijos kultūrinio paveldo perlas (4)

Tai didingi neorenesansiniai rūmai, kuriuos, garsėjant Palangai kaip kurortui, Tiškevičiai pavertė savo giminės vasaros rezidencija.

Šiaulių miesto TOP 8: privalote tai aplankyti (43)

Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus katedra, Saulės laikrodžio aikštė, Chaimo Frenkelio vila, Žaliūkių malūniniko vila, mažoji architektūra, paminklas popiežiui Jonui Pauliui II, skulptūra „Geležinė lapė“, šokolado muziejus, dviračių muziejus - tai vietos, kurias būdami Šiauliuose privalote pamatyti!