Politiko akimis

G. Paluckas. Apie karves ir žmones (42)

2016 gruodžio mėn. 2 d. 18:25
Aš ne karvė. Nors genetikos nesu mokytas, bet karve nesijaučiu. Ir nenoriu, kad su manimi kaip su karve būtų elgiamasi. Intuityviai jaučiu, kad tokio elgesio nenori ir penkiasdešimt tūkstančių vaikų susilaukti negalinčių šeimų.

V. Čmilytė-Nielsen. Atimti iš žmonių viltį – vertybė? (86)

2016 gruodžio mėn. 2 d. 13:52
Viktorija Čmilytė-Nielsen
DELFI (A.Ufarto nuotr.)
Taip, klausimą užduodu tikslingai ir galiu jį tik pakartoti: atimti iš žmonių viltį – ar tai vertybė? Ar apskritai vilties iš žmonių atėmimas gali turėti ką nors bendra su vertybėmis? Mano įsitikinimu – NE.

V. Blinkevičiūtė. Dar kartą apie svarbią mūsų visuomenės dalį! (37)

2016 gruodžio mėn. 2 d. 08:02
Vilija Blinkevičiūtė ir Eglė Samoškaitė
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Kartais žmonės pasako, o tik po to pagalvoja, ką pasakė. Net ir iš valdžios atstovų, valdininkų ar verslininkų pusės pasigirsta priekaištų žmonėms, kurie teprašo juos išgirsti. Taip, Lietuvoje esama daug visuomenės grupių, kurios teisėtai reikalauja valdžios dėmesio, bandydamos parodyti juos supančias problemas. Jau daugybę metų prisidedu spręsdama žmonių su negalia problemas ir suprantu, kiek dar daug reikia padaryti, norint, kad šie žmonės taptų visaverčiais mūsų visuomenės nariais.

L. Kasčiūnas. Kaip eurofederalistai tampa Putino draugais (76)

2016 gruodžio mėn. 2 d. 07:53
Šeštadienį mirė ilgametis Kubos lyderis Fidelis Castro. Iš pirmo žvilgsnio, pusę amžiaus nedemokratiškai ją valdęs ir oponentus į kalėjimus sodindavęs žmogus nusipelno būti vadinamas diktatoriumi ir tironu. Tačiau kai kam jis – didvyris.

R. J. Dagys. Pensininkai laukti ilgiau nebegali (144)

2016 gruodžio mėn. 1 d. 10:41
Rimantas Dagys
DELFI (M. Ažušilio nuotr.)
Noras sutvarkyti socialinio draudimo sistemą ir pakoreguoti socialdemokratų vadovaujamos Vyriausybės kadencijos pabaigoje paskubomis priimtą reformos variantą yra vienas iš sveikintinų rinkimus laimėjusios partijos norų.

L. Balsys. Naujajame Seime bandoma prastumti įstatymą, kuris saugos tik stambiojo žemės ūkio ir pramonės verslo interesus (14)

2016 gruodžio mėn. 1 d. 08:07
Linas Balsys
DELFI (M. Ažušilio nuotr.)
Antradienį po pateikimo Seimo plenariniame posėdyje pritarta Planuojamos ūkinės veiklos įstatymo pakeitimo projektui.

Ž. Pavilionis. Sugrįžtantis pilietis – svarbiausia ir didžiausia reinvesticija į šalies ateitį (110)

2016 gruodžio mėn. 1 d. 08:06
Seimas po svarstymų vieningai pritarė bendram Tėvynės Sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) bei Lietuvos socialdemokratų (LSDP) frakcijų atstovų LR Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijoje narių (Ž. Pavilionio, V. Juozapaičio, D. Šakalienės, A.Vinkaus) inicijuotam nuostatų pakeitimui praplėsti šios bendros Komisijos paskirtį „Sugrįžtančios Lietuvos“ problematika, konkrečiai – įpareigoti Komisiją rengti Sugrįžtančios Lietuvos planą.

A. Kubilius. Didžiausias iššūkis Sauliui Skverneliui (210)

2016 lapkričio mėn. 30 d. 08:02
Nei Lietuvos demografijos neišgelbėsi, nei emigracijos nesustabdysi, nei skurdo Lietuvoje neįveiksi, jeigu Vyriausybė nesugebės sukurti sąlygų daug spartesniam ekonomikos augimui ir to augimo vaisių tolygesniam pasiskirstymui tarp įvairių visuomenės sluoksnių. O tam pirmiausia reikalingas kur kas spartesnis ekonomikos augimas, nei matėme per pastaruosius 4 metus.

V. Žiemelis. Tokia rinkėjų valia (73)

2016 lapkričio mėn. 30 d. 08:01
Vidmantas Žiemelis
Asm. albumo nuotr.
Sveiku protu vadovaujantis būtų logiška nekritikuoti naujos valdžios bent jau 100 dienų. Labai gaila, bet dar net nepradėjus dirbti naujai valdžiai, pasipylė lavina įžeidimų, niekuo nepagrįstų laimėjusių rinkimus programinių nuostatų kritinių vertinimų, iš anksto konstatuojant, kad jos taip ir liks popieriuje, tačiau realiai nebus įgyvendintos, o jeigu jau bus įgyvendintos, ypač moralinės nuostatos, jos pažeis žmogaus teises ir t.t.

V. Landsbergis. Apsimetę pamišėliai. Slapti agentai. Neapykantos vergai? (512)

2016 lapkričio mėn. 29 d. 12:42
Vytautas Landsbergis
DELFI (A.Ufarto nuotr.)
Gausi kategorija veikėjų, gausiai teršiančių moderniąją elektroninę informacinę erdvę. Pavadinimą jiems nepigu rasti, štai vėl ieškau. Bet randu ir teikiu kol kas tik pasiūlas pačių autorių savivokai ir apsisprendimui.

D. Petrošius. Vieno Seimo nario paskleistas šmeižtas valdo valstybę (128)

2016 lapkričio mėn. 28 d. 18:45
Principai kainuoja. Tai supratau dar vadovaudamas Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijai. Man buvo suteiktas leidimas dirbti su visiškai slapta, net žvalgybinio pobūdžio, informacija.

P. Auštrevičius. Ar Europa nusiteikusi toleruoti melą? (58)

2016 lapkričio mėn. 28 d. 16:21
Nemažai kas Europoje ir toliau galvoja, kad tai mūsų neliečia. Tuo pat metu, kai iš Kremliaus siunčiama žinia (palinkėjimas), jog Rusija „niekur nesibaigia“, dalis Europos Sąjungos politinių sprendimų priėmėjų vis dar bando save įtikinti, kad čia tik vaikiški žaidimai, nekalti pokštai arba kažkieno perdėtos baimės. Kalbu apie Europoje sėjamo melo, propagandos bacilą. Reaguoti smarkiai vėluojame, o, regis, ir ne visai esame linkę.

R. Baškienė. Kodėl V. Valentinavičius turėtų palikti TS-LKD (237)

2016 lapkričio mėn. 28 d. 10:19
Rasa Baškienė
Asmeninio archyvo nuotr.
Šį tekstą paskatino parašyti prieš kelias dienas DELFI portale pasirodžiusi žinia apie mano siūlymą TS-LKD Priežiūros komitete įvertinti TS-LKD Antakalnio skyriaus nario Virgio Valentinavičiaus jau nebe pirmą kartą viešai reiškiamą nuomonę apie TS-LKD pirmininką Gabrielių Landsbergį.

A. Čaplikas. Vilnius „stoja“... (51)

2016 lapkričio mėn. 27 d. 14:47
Europos statistikos tarnyba „Eurostat“ pranešė viešai, kad Lietuvoje statybų sektorius Europos sąjungoje smuko bene daugiausia. Tiesa, kas atidžiau stebi, šiuos ženklus pastebėjo ir be „Eurostat“ išvadų.

A. Širinskienė. Apie Dievo ir rinkėjų „bausmes“ (734)

2016 lapkričio mėn. 27 d. 14:46
Agnė Širinskienė
DELFI (A.Ufarto nuotr.)
Kone savaitę skambios antraštės skelbė, jog savo disertacijoje neva pasisakiau, jog AIDS yra „Dievo bausmė“.

A. Guoga. 5 patarimai naujajai Vyriausybei (106)

2016 lapkričio mėn. 25 d. 15:43
Antanas Guoga
Asmeninio albumo nuotr.
Tokia jau ta žmogiška prigimtis – visada išsirenkam ne tuos. Šie Seimo rinkimai ne pirmieji, kai laimėjusi partija, dar net darbų nepradėjusi, kalama prie kryžiaus. Bet ką jau padarysi, tokia jau ta demokratija. Kai jau išrenkam, tai turim duoti naujai valdžiai pasitikėjimo kreditą. Kadangi apie šviežiai išrinktą valdžią dar galima kalbėti tik būsimuoju laiku, tai apie ją šiek tiek vėliau. Bet leiskite detaliau pažiūrėti į praėjusios kadencijos valdančiųjų gerus darbus ir „nuodėmes“.

L. Kasčiūnas. S. Skvernelio programa: neatsakyti klausimai (49)

2016 lapkričio mėn. 25 d. 07:53
Naujosios Vyriausybės programos projektas jau tapo apžvalgininkų, politologų, ekonomistų diskusijų objektu.

V. Uspaskichas. Puodas vienas, o lėkščių bei šaukštų atsiranda vis daugiau (148)

2016 lapkričio mėn. 24 d. 18:12
Viktoras Uspaskichas
DELFI (A.Ufarto nuotr.)
Praūžė rinkimai, baigtas valdančiosios daugumos formavimas, postų pasidalijimai, programos, kai kurių kontūrų paryškinimai. Ir net 100 dienų be kritikos gaunama pasitikrinti kabinetuose. Ir net tvarkiečių, lenkų ir darbiečių balsai tapo priimtini. Čia jau gerai – mažiau bus skaldymų.

S. Kairys. Ministerijas reikia kraustyti į internetą (56)

2016 lapkričio mėn. 24 d. 07:58
Simonas Kairys
DELFI (R. Achmedovo nuotr.)
Kiekvienam miestui – po ministeriją, ir visi Lietuvos regionai suklestės. Atrodo, tokia logika vadovaujasi valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis nutaręs, kad Žemės ūkio ir Aplinkos ministerijas reikia perkelti į Kauną.

A. Pitrėnienė. Kodėl Lietuvai būtina pedagoginių profesijų prestižo kėlimo programa? (66)

2016 lapkričio mėn. 24 d. 07:56
Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO) yra parengusi rekomendacijas, koks turi būti mokytojų statusas.

K. Masiulis. Tikiuosi, kad S. Skverneliui pavyks (78)

2016 lapkričio mėn. 23 d. 11:04
Seimas patvirtino naujojo premjero Sauliaus Skvernelio kandidatūrą tapti Lietuvos premjeru. Nuo to, kaip jam seksis pasirinkti darbingą komandą ir kaip išmintingai valdyti, – priklauso visos valstybės likimas, o problemų susikaupę labai daug. Labai tikiuosi ir linkiu naujajam Ministrui Pirmininkui sėkmės, nes jo pralaimėjimas bus visos šalies pralaimėjimas.

L. Balsys. S. Skvernelis Europos vadovų taryboje galėtų perimti atstovavimą Lietuvai (69)

2016 lapkričio mėn. 23 d. 11:04
Linas Balsys
DELFI (M. Ažušilio nuotr.)
Palaikiau Saulių Skvernelį Seime, skiriant jį į premjero postą. Palinkėjau, kad netaptų valstiečių frakcijos marionete, turėtų tvirtą savo nuomonę.

R. J. Dagys. Ar pripažįstame Vakarų ligas, kurias reikia gydyti? (54)

2016 lapkričio mėn. 22 d. 14:54
Po referendumu priimto Didžiosios Britanijos sprendimo išstoti iš Europos Sąjungos, daugelio rinkimų visoje Europoje, Lietuvoje ir, galiausiai, Jungtinėse Amerikos Valstijose, politologai vardija įvairių priežasčių, kodėl taip nutiko, tačiau beveik niekam nebekyla abejonių dėl vykstančių sisteminių poslinkių Vakarų visuomenėse.

S. Gentvilas. Neveiklumas žmonių atlyginimų nepakels (69)

2016 lapkričio mėn. 22 d. 14:21
Šiuo metu Lietuvoje dirba 1,3 milijono žmonių. Jie išlaiko dar 1,2 milijono vaikų ir pensininkų bei 300 000 nedirbančių asmenų. Lietuva kenčia nuo trijų akivaizdžių problemų - per mažai dirbančiųjų, per didelė jų dalis dirba valstybiniame sektoriuje ir dirbti nemotyvuojantys žemi atlyginimai.

A. Kubilius: negaliu balsuoti už S. Skvernelį (1002)

2016 lapkričio mėn. 21 d. 18:16
Saulių Skvernelį pažįstu kaip padorų žmogų, netgi turintį neblogą humoro jausmą, kas politikoje yra svarbi savybė. Džiaugiuosi, kad jam sekasi kopti karjeros laiptais ir linkiu jam visokeriopos sėkmės - Premjero darbas nėra lengvas užsiėmimas.

V. Landsbergis. Ateina supratimas rudenėjančiais laukais (153)

2016 lapkričio mėn. 21 d. 16:27
Vytautas Landsbergis
DELFI (A.Ufarto nuotr.)
Protingas lenkų politikas Pawelas Kowalis rašo "Rzeczpospolitoj": "Kontaktuose su Lietuva iš esmės neatšaukta Sikorskio doktrina, kad kol nepriims mūsų teisingų postulatų dėl pavardžių rašybos, neturim apie ką kalbėtis".

P. Saudargas: „Laisvės piknikas“ pagal Karbauskį (87)

2016 lapkričio mėn. 20 d. 14:28
Paulius Saudargas
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Tikrai gražu, kad solidžią 59 mandatų frakciją Seime turinti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) deklaruoja esmines demokratijos vertybes ir išpažįsta parlamentarizmo dvasią.

A. Bilotaitė. Viešumas – vienas efektyviausių vaistų kovojant su korupcija (165)

2016 lapkričio mėn. 18 d. 17:11
Agne Bilotaitė
DELFI (A.Ufarto nuotr.)
Dažnai tenka atsakinėti į vieną ir tą patį klausimą: kaip efektyviai kovoti su korupcija? Jeigu korupciją laikytume lėtine liga (valstybė nuo jos nemiršta, bet kenčia smarkiai), tai jos visiškai išnaikinti neįmanoma, galima tik sustabdyti jos progresavimą ir maksimaliai palengvinti simptomus.

J. Mačiulis. Populistų Ukmergėje neuždrausi, bet nuo skolų rajono tai neišgelbės (4)

2016 lapkričio mėn. 17 d. 16:41
Justinas Mačiulis
Asmeninio albumo nuotr.
Gal jeigu būčiau tik Vilniaus miesto gyventojas, tai galėčiau praleisti negirdomis ir nereaguoti į dabartinio Ukmergės mero Rolando Janicko portale paskelbtą nuomonę „Apie auksines absurdo pamokas: nuo gąsdinimų iki kaltinimų nacionalizacija“

K. Starkevičius. Ūkininkams rengiamas 6 kartus didesnis pajamų mokestis (218)

2016 lapkričio mėn. 17 d. 16:26
Kazys Starkevičius
DELFI (T. Vinicko nuotr.)
Ketvirtadienį „LRT forumą“ stebėję Lietuvos ūkininkai nustėro: parinktasis naujos Seimo daugumos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pareiškė, kad ūkininkams bus taikomas 29 proc. gyventojų pajamų mokestis: „Nereikia jokių išimčių“.
Sužinokite kaip
BALSUOTI
Atsispausdinkite rinkėjų
KORTELĘ