Politiko akimis

P. Auštrevičius. Galime daugiau nei uždrausti ar „patrolinti“ (35)

2017 balandžio mėn. 28 d. 08:04
Žvelgiant iš šalies neapleidžia įspūdis, kad Lietuvos politiniame gyvenime tebesitęsia televizijos debatų formatas ir kažkur aplink diskusijos dalyvius skraido įkyri musė. Seimo rinkimai įvyko prieš gerą pusmetį, bet Vyriausybėje ir Seime toliau kalbama „kas būtų, jeigu būtų“, tebebandoma įtikinti turint gerų ketinimų, mosikuojama rankomis. Pirmajame plane įsitvirtino alkoholio draudimo epopėja. Be viso šito – nauji apsižodžiavimai.

A. Guoga. V. Mazuronis. Ar ateities kartos dar turės miško? (66)

2017 balandžio mėn. 28 d. 08:02
Karštas diskusijas sukėlusi miškų urėdijų reforma paskatino atidžiau pasiaiškinti kas, kodėl ir kaip.

E. Vareikis. Patriotizmas ir informacinės grėsmės nacionaliniam saugumui (39)

2017 balandžio mėn. 27 d. 10:31
Teisūs yra tie politikai, kurie žino, kad karas kyla tada, kai jo mažiausiai tikiesi, ir pasirodo yra, būtent, toks, kokiam nesi pasiruošęs.

A. Kubilius. Svarbiausias iššūkis Gintautui Paluckui – ar atsikratys socialdemokratų priklausomybės nuo totalinio melo? (280)

2017 balandžio mėn. 26 d. 17:36
Gintautas Paluckas keičia Algirdą Butkevičių. Tai gerai. Nepažįstu taip gerai Gintauto Palucko, kad galėčiau lengvabūdiškai spėlioti, kaip jam seksis, bet akivaizdu, kad baigiasi 27 metus trukusi „brazauskinė“ era socialdemokratų gyvenime.

V. Mazuronis. Turtinės nelygybės mažinimas – prioritetas Nr. 1 (94)

2017 balandžio mėn. 26 d. 17:32
Premjeras Saulius Skvernelis antradienį pateikė Vyriausybės veiklos ataskaitą, iš kurios aiškiai matėsi didžiausi Lietuvos skauduliai: savižudybės ir emigracija, bet už vis svarbiausia, mano manymu, yra nedovanotinai aukšti atskirties, skurdo ir pajamų bei turtinės nelygybės rodikliai. Vaistų šioms ligoms gydyti, panašu, kad naujoji valdžia neturi.

Ž. Šilgalis. „Liberalas“ R. Šimašius eina Vengrijos premjero ir Turkijos prezidento keliu (41)

2017 balandžio mėn. 26 d. 15:17
Kažkada Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas buvo liberalas, o dabar pretenduoja į „diktatoriaus“ titulą ES. Kažkada Turkijos premjeras, dabar prezidentas, Recepas Erdoganas, Europą ir pasaulį žavėjo kaip pažangus reformatorius, o dabar brutalia jėga kovoja prieš laisvą žodį ir kitokią nuomonę. Panašiu keliu suka ir Liberalų sąjūdžio pirmininkas, Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

M. Skomantienė. Atsargiai! Radioaktyvusis Kubilius vis dar spinduliuoja (184)

2017 balandžio mėn. 25 d. 16:41
Konservatoriams jis beveik šventas žmogus. Toks gerbiamas ir mylimas, kad yra pirmasis po šventosios dinastijos atstovų: patriarcho bei jo anūko.

A. Veryga. Netikėkite skleidžiamais gandais apie vaistus (159)

2017 balandžio mėn. 25 d. 12:10
Neseniai buvo paskleista klaidinanti informacija apie Vyriausybės nutarimą, kuris leis realiai sumažinti kompensuojamųjų vaistų kainas. Buvo teigiama, neva kainos realiai nemažės, o tam tikrų būtinų vaistų rinkoje gali visai nelikti. Noriu patikinti, kad taip tikrai nebus, ir paaiškinti, ko iš tiesų yra siekiama.

V. Martikonis. Paviršutiniškas ministrės požiūris skaldo švietimo bendruomenę (26)

2017 balandžio mėn. 25 d. 08:02
Yra tokia gyvenimiška taisyklė, kad daugiau ne visada yra geriau.

B. Matelis. Seimas nenori, kad atliekų tvarkymas gyventojams kainuotų mažiau (40)

2017 balandžio mėn. 24 d. 18:26
B. Matelis. Seimas nenori, kad atliekų tvarkymas gyventojams kainuotų mažiau
Asmeninio albumo nuotr.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė neseniai vetavo Seimo priimtą Viešųjų pirkimų įstatymą, kaip skatinantį korupciją, nesąžiningą verslą ir nelygias galimybes versle. Net kaip prieštaraujantį Lietuvos Konstitucijai.

Ž. Pinskuvienė. Ar valstiečiai sugebės padėti tašką? (59)

2017 balandžio mėn. 24 d. 15:17
Dar praėjusiais metais Lietuvos pašto bendrovė paskelbė parengusi ir netrukus pradėsianti vykdyti ambicingai pavadintą projektą „Ateities laiškininkas“. Tačiau iš tiesų ši reforma – it negailestingas budelis ne tik dabarties paštininkams, bet ir Lietuvos regionams.

D. Šakalienė. Apie meilę Lietuvai ir neapykantą sau (31)

2017 balandžio mėn. 24 d. 11:30
Po socialinius tinklus kaip virusas plinta eilinis patyčių kupinas vaizdo įrašas. Nedrąsus berniukas tardomas improvizuotame lietuvių kalbos ir Lietuvos istorijos egzamine, kurį, matyt, oro uosto kavinėje vaikui surengė tūlas super patriotu besijaučiantis lietuvis.

R. Lapinskas. Apie „žaliosios“ Vyriausybės planus didinti oro taršą (6)

2017 balandžio mėn. 24 d. 11:17
Šiuo metu, turbūt, tik ponai Trumpas ir Putinas abejoja klimato kaita pasaulyje. Net naujoji Lietuvos Vyriausybė pasišovė spręsti oro taršos problemas. Tik bėda ta, kad pati savo skaičiavimuose pasiklydusi, priėjo prie labai įdomios išvados – Lietuvoje reikia didinti CO2, šiltnamio efektą skatinančių dujų, išmetimus, kitaip tariant – reikia teršti orą dar labiau. Tai kaipgi čia yra su ta naująja „žaliąja“ Vyriausybe?

L. Balsys. Seimo valstiečių valia, ekspertizę dėl miškų valdymo reformos atliks ekspertai, nieko neišmanantys apie miškus (34)

2017 balandžio mėn. 24 d. 08:06
Ketvirtadienį Aplinkos apsaugos komitetas nepritarė mano siūlymui, kad valstybinių miškų ūkio valdymo reformos nepriklausomą ekspertinį vertinimą atliktų ne tik aplinkos ministerijos ir komiteto vadovybės siūlomi teisės, verslo ir vadybos srities išsilavinimą turintys specialistai, bet ir miškotyros srities mokslininkai.

K. Masiulis. Willkommen „Hella“ arba sudie, emigrantai (76)

2017 balandžio mėn. 22 d. 16:28
Pasaulio automobilinių žibintų gamybos lyderė Vokietijos kompanija „Hella“ paskelbė apie savo investicijas Lietuvoje. Tai puiki žinia, kuri yra geriausias nacionalinis susitarimas dėl emigracijos sustabdymo.

R. Budbergytė. Ar valstybė gali sudaryti sąlygas jaunoms šeimos turėti savo būstą? (95)

2017 balandžio mėn. 22 d. 16:27
Šiandien dirbanti, tačiau mažas pajamas gaunanti jauna šeima ar be tėvų globos likę vaikai, neįgalūs asmenys, šeimos, auginančios tris ir daugiau vaikų, socialinio būsto nuomos yra priverstos laukti metų metus, o didžiuosiuose miestuose praverti valstybės pažadėto būsto duris gali pavykti tik po kelių dešimtmečių. Ko vertas šis ilgas valstybės „malonės“ laukimas? Ar jis nėra tik deklaracija?

D. Kreivys. Lietuvos sinchronizacija su Vakarais – pasaka be galo (58)

2017 balandžio mėn. 21 d. 16:58
Baltijos šalių energetikos sistema vis dar sinchroniškai sujungta su rusiška sistema. Apie persijungimą prie europinės sistemos kalbama jau gerą dešimtmetį, tačiau galutinė data nuolat atidėliojama.

A. Vyšniauskas. Reformatoriai prieš stagnatorius (22)

2017 balandžio mėn. 21 d. 12:58
Andrius Vyšniauskas
Asmeninio archyvo nuotr.
Lietuvos politiniame gyvenime vyksta giluminiai pokyčiai. Tai realybė, kurią turime pradėti matyti, apmąstyti ir įsisavinti.

T. Tomilinas. Kaip didės algos Lietuvoje? (136)

2017 balandžio mėn. 21 d. 07:50
Daug kas tikėjosi, jog pagal ankstesnių kadencijų praktiką Seime bus užkurtas minimalios algos buldozeris ir tuo viskas pasibaigs.

A. Maldeikienė. Ar S. Skvernelis jau tapo šunimi, kurį šokdina jo uodega(os)? (203)

2017 balandžio mėn. 20 d. 18:01
Nežinau, ar premjeras dar priklauso kartai, kuri matė 1997 metų Barry Levinson‘o politinę satyrą Wag the Dog (lietuviškai pervardintą „Uodega vizgina šunį”), tad man sudėtinga pasakyti, ar jis geba atpažinti, kada ir kaip uodega (valstybės aparatas) pradeda vizginti šunį (patį S. Skvernelį ir jo Vyriausybę).

A. Butkevičius. Jeigu jau prabilome apie ryšius ir žalą, tai apsidairykime (264)

2017 balandžio mėn. 20 d. 16:01
Po Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto parlamentinio tyrimo išvadų apie politikų ryšius su Rusijos kompanijų atstovais bei veikimą prieš Lietuvos valstybės interesus verta plačiau pažvelgti į šį klausimą, t.y., kalbėti apie kur kas platesnį politikų, turėjusių ryšių su kitų valstybių atstovais, ratą bei kalbėti apie tų ryšių pasekmes, įvertinti padarytą žalą valstybei.

R. Žakaitienė. Kai rankoje laikai plaktuką, aplinkui matai vien vinis (48)

2017 balandžio mėn. 20 d. 09:35
Roma Žakaitienė
Lietuvos savivaldybių asociacijos nuotr.
Šiuo taikliu pastebėjimu dar praėjusio amžiaus viduryje instrumentinį požiūrį į problemų sprendimą sukritikavo garsus amerikiečių psichologas Abrahamas Maslow. Panašu, kad į šių žodžių prasmę dar kartą vertėtų įsiklausyti aukščiausioms šalies valdžios institucijoms. Pastaruoju metu tiek Prezidentūroje, tiek Vyriausybėje vis labiau įsigali nuostata, kad geriausias būdas bet kokiai problemai išspręsti yra įstatymais įtvirtintas draudimas. Bet paskubomis draudžiant viską, kas kelia bent mažiausią abejonę dėl skaidrumo ir atitikimo įstatymo normoms, padėtį regionuose rizikuojama tik dar labiau pabloginti.

J. Dapšauskas. Sisteminė politinė korupcija – net nelaikoma blogybe? (23)

2017 balandžio mėn. 20 d. 07:49
Prieš šv. Velykas viešojoje erdvėje skambėjo dviejų politikų istorijos, kaip tarnaujama ne viešajam interesui, o siauroms finansinių interesų grupėms. Socialdemokratų stovyklos atstovo Mindaugo Basčio ir liberalo Gintaro Steponavičiaus atspalviai kiek skirtingi, bet veikla panaši.

R. Juknevičienė. Nuo ko prasideda išdavystė (342)

2017 balandžio mėn. 19 d. 17:20
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK) Seimas nurodė iširti, ar Seimo narys Mindaugas Bastys išdavė valstybės interesus.

R. Šimašius. Tujos ir kiti darbai (78)

2017 balandžio mėn. 19 d. 11:49
Šią savaitę sukanka dveji metai, kai tapau meru. Ką pavyko nuveikti per tuos dvejus metus, šiuo metu pasakoju įvairioms auditorijoms, tad norėčiau pasidalinti kai kuriomis mintimis ir su didžiausio Lietuvoje naujienų portalo DELFI skaitytojais.

A. Maldeikienė. Kada mirė ikirinkiminis Saulius Skvernelis? (236)

2017 balandžio mėn. 18 d. 18:09
Antradienį Seimo posėdyje klausėme dar vienos mirusio žmogaus kalbos. Jis nuobodžiaujančiu tonu, beveik žiovaudamas skaitė Vyriausybės veiklos ataskaitą, vardino menkai susietas statistines eilutes, skaičiukus, nė karto neuždavęs politiko verto klausimo.

Z. Balčytis. Už ką aš balsuosiu partijos pirmininko rinkimuose? (52)

2017 balandžio mėn. 18 d. 16:11
Mūsų, socialdemokratų, laukia nelengvas pasirinkimas. Mindaugas ar Gintautas?

A. Sakalas. Socialdemokratai kryžkelėje (62)

2017 balandžio mėn. 18 d. 08:00
Po skaudaus pralaimėjimo per praeitus Seimo rinkimus socialdemokratai renka naują partijos vadovybę ir turi du galimus kelius, kuriuos siūlo du potencialūs LSDP pirmininkai. Nuo šių rinkimų rezultatų ir priklausys, kuriuo keliu pasuks LSDP.

Ž. Pavilionis. 7 mitai apie Pilietybės įstatymo pataisas (182)

2017 balandžio mėn. 18 d. 07:52
Kai pirmą kartą per dvidešimt septynerius metus visų frakcijų ir partijų atstovams pavyko susitarti ir surinkti daugiau nei įtikinamą daugumą balsų pakeisti Pilietybės įstatymą, viešojoje erdvėje pasirodė ne vienas „mitas“ apie tai, kad šios pataisos pasmerktos žlugti ir yra net pavojingos mūsų valstybei.