Politiko akimis

V. Čmilytė-Nielsen. Reali, o ne popierinė pagalba nevaisingoms poroms (17)

2017 birželio mėn. 23 d. 11:32
Pagalbinio apvaisinimo įstatymo priėmimas buvo didžiulis žingsnis pirmyn vaisingumo sutrikimų turinčioms poroms. Praėjus pusmečiui atėjo laikas apžvelgti, ar nevaisingoms poroms teikiama pagalba yra efektyvi, kaip įstatymas veikia praktikoje.

R. Žakaitienė. Ar tikrai reikalinga aukštojo mokslo reforma? (49)

2017 birželio mėn. 23 d. 09:00
Roma Žakaitienė
Lietuvos savivaldybių asociacijos nuotr.
Dažnai šiuo metu kalbame apie talentų pritraukimą, bet dar per retai apie talentų išlaikymą. Lietuvių, pasirenkančių studijuoti užsienio universitetuose, skaičius kasmet auga. Pagrindinė to priežastis – aukštesnė studijų kokybė.

A. Maldeikienė. Valdžios kurtumo kaina (126)

2017 birželio mėn. 22 d. 18:10
Birželio pradžioje Seimo Biudžeto ir finansų komiteto posėdyje finansų ministrui Viliui Šapokai uždaviau, atrodytų, paprastą klausimą: kokia pajamų suma keturių asmenų šeimą (tėveliai ir du vaikai) jau padaro pakankamai turtinga, kad ji galėtų pradėti mokėti didesnius mokesčius.

R.J. Dagys. Strategiškai siekiame proveržio mokslo srityje? Ne. (30)

2017 birželio mėn. 22 d. 10:36
Kalbos apie vykstantį ir būsimą proveržį technologijų, biomedicinos, fizinių mokslų srityse yra tapęs beveik gero skonio ženklu tarp aukštesnio rango šalies politikų.

A. Kontrimienė. Vilniaus savivaldybė rodo pavyzdį kovoje su smurtu (5)

2017 birželio mėn. 22 d. 09:22
Auksė Kontrimienė
Asmeninio archyvo nuotr.
Smurtaujančių artimoje aplinkoje atvejų vis daugėja - 2015 m. užfiksuoti 38 510 pranešimai policijai dėl smurto artimoje aplinkoje, o tai beveik trečdaliu daugiau negu 2014 m. Dažniausiai dėl smurto artimoje aplinkoje kenčiame mes, moterys.

J. Dapšauskas. Ar prezidentė nepraleido progos patylėti apie alkoholio mažinimo priemones? (40)

2017 birželio mėn. 21 d. 14:54
Birželio 9 d. prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Seimo priimtą Alkoholio kontrolės įstatymą: griežtinimo pakeitimus, kurie tikrai yra istoriniai.

A. Sakalas. Ar dar bus kada nors reikalinga LSDP narių nuomonė? (74)

2017 birželio mėn. 21 d. 13:53
Iki šių dienų LSDP vadovai, o tiksliau LSDP pirmininkas pats vienasmeniškai spręsdavo pagrindinius politinius klausimus.

R. Žemaitaitis. Popieriniais pažadais daugiabučių neapšiltinsi (33)

2017 birželio mėn. 21 d. 09:33
Remigijus Žemaitaitis
Asmeninio albumo nuotr.
Šią savaitę Sauliaus Skvernelio vyriausybė iškilmingai paskelbė: „Valdantieji užsimojo grandioziniam būsto renovacijos planui“. Kokia euforija! Koks platus užmojis! O kokia, vis dėl to, realybė?

V. Landsbergis. Prokurorų tylėjimas (245)

2017 birželio mėn. 20 d. 15:24
Nusibaigiantis „Šri Lankos rytas“, vis dar įsivėlęs į aferytę su nusibaigiančia šturvalų kankinio partija, o kartkartėm varginamas rasistinių atavizmų, dar sykį puolė savo įsikalbėtą seną priešą.

A. Guoga. Gelbėjant eilinį Rainą ar ... profesinę? (21)

2017 birželio mėn. 20 d. 11:12
Antanas Guoga
Asmeninis archyvas
Profesinis mokymas šiandien Lietuvai yra per svarbus, kad leistume jam dūsti aferų pilnuose skandaluose.

L. Linkevičius. Po „tradicinių vertybių“ užsklanda – priešiškumas žmogaus teisių vertybėms (53)

2017 birželio mėn. 20 d. 10:49
Prieš ketverius metus - 2013 m. birželio 7 d. - man teko garbė Lietuvos vardu pasirašyti Europos Tarybos Stambulo konvenciją. Tai vienas pažangiausių tarptautinių dokumentų kovoje su smurtu prieš moteris ir smurtu artimoje aplinkoje, kurią praėjusią savaitę pasirašė ir Europos sąjunga. Tačiau Lietuvoje vis dar svarstoma, ar verta šią Konvenciją ratifikuoti.

G. Paluckas. Po 100 eurų kiekvienam vaikui (76)

2017 birželio mėn. 19 d. 16:04
Beveik kas trečias vaikas Lietuvoje gyvena skurde arba ties skurdo riba. Tas trečdalis vaikų negauna nei tinkamos sveikatos priežiūros, nei išsilavinimo, nei galimybės ateityje dirbti gerai apmokamą darbą ar kurti stabiliais santykiais pasižyminčias šeimas.

A. Strelčiūnas. Didžiausias pėsčiųjų mirtingumo lygis Europoje – gal laikas kažką dėl to daryti? (31)

2017 birželio mėn. 19 d. 14:08
Žinia apie praėjusią savaitę Seime įregistruotą Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siūloma drausti pėstiesiems, einantiems pėsčiųjų perėja naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis Lietuvos gyventojų buvo priimta dvejopai.

V. Vaitiekūnaitė. Sostinės valdžia nebeslepia požiūrio į tautines mažumas (80)

2017 birželio mėn. 18 d. 11:25
Vilma Vaitiekūnaitė
Asmeninio albumo nuotr.
Laikas eina, o Vilniaus Aleksandro Puškino mokyklos mokiniai ir jų tėvai vis dar nežino, kur rugsėjį mokysis jų vaikai. Mokyklos pertvarkai skirtas laikas jau ištirpo.

A. Žilvinskas. Eutanazija: ar žmogus priklauso valstybei? (45)

2017 birželio mėn. 18 d. 11:14
A. Žilvinskas. Eutanazija: ar žmogus priklauso valstybei?
Teisingumo poreikis lydėjo žmoniją nuo jos aušros. Teisingumo jausmas suteikia ramybės, pasitenkinimo, stabilumo, o susidūrimas su neteisybe kursto nerimą, pyktį ir ryžtą veikti, neretai – ir autodestruktyviai.

S. Gentvilas. S. Skvernelio nokdaunas mokesčių mokėtojui (51)

2017 birželio mėn. 18 d. 11:14
Biurokratai suvalgė premjerą per 7 mėnesius. Taip galima būtų apibūdinti 7 mėnesius mininčios Vyriausybės intenciją didinti biurokratų algas. Auksinė taisyklė „arba tu padarai reformas per pirmus 3 mėnesius, arba tave patį sugniauš biurokratijos spąstai“ pasirodė esanti tikrai auksinė šiai Vyriausybei.

L. Balsys. Policijos poskyriai vietovėse, kuriose yra didesnis nusikalstamumas, bei oro uostuose negali būti naikinami (24)

2017 birželio mėn. 17 d. 11:00
Šią savaitę kreipiausi į Vidaus reikalų ministrą Eimutį Misiūną dėl Naujininkuose uždaromo policijos poskyrio, iš kurio pareigūnai bus perkeliami į Naujamiestyje esantį 2-ajį policijos komisariatą.

P. Auštrevičius. Kodėl vis dar turime mokėti už skambučius iš vienos Europos į 3 Lietuvas? (25)

2017 birželio mėn. 17 d. 10:00
Viso gero, „roamingo“ mokesčiai! Tokiu šūkiu birželio 15-ąją sutiko Europos Sąjunga ir nemaža dalis Europos šalių.

D. Kreivys. Pripažinta: Astravo elektrinė – nesaugi. Ką tai reiškia? (139)

2017 birželio mėn. 17 d. 09:00
Seimas ketvirtadienį patvirtino įstatymą, kuriuo Astrave statoma branduolinė elektrinė pripažinta nesaugia ir keliančia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.

V. Kernagis. Neleisti, uždrausti, atimti, aptverti, apmokestinti (66)

2017 birželio mėn. 16 d. 14:09
Praėjusią savaitę Seimo posėdyje prezidentė Dalia Grybauskaitė skaitė savo metinį pranešimą, apžvelgdama politinę padėtį Lietuvoje, aktualijas bei situaciją tarptautinėje erdvėje. Vienas iš esminių prezidentės kalbos akcentų buvo buldozerinė valdančiųjų kova su alkoholizmu.

D. Razmislevičius. Auginti vaikus – taip pat darbas (8)

2017 birželio mėn. 16 d. 12:02
Darius Razmislevičius
Asmeninio archyvo nuotr.
Kaip ir reikėjo tikėtis, vos viešojoje erdvėje pasirodė informacija apie socialdemokratų siūlomą vaiko pinigų idėją, netruko sureaguoti politikai ir apžvalgininkai. Tačiau net ir gan siauriems interesams atstovaujantys ekspertai, matyt, nebeturi argumentų įtikinti visuomenę, kad vaiko pinigų nereikia ar jie būtų žalingi.

E. Vareikis. Trečiasis pasaulinis karas prasidės anksčiau (65)

2017 birželio mėn. 16 d. 10:42
George'as Friedmanas – vienas iš protingiausių JAV geopolitikų ­­- Trečiąjį pasaulinį karą numatė apie 2050 metus. Tuomet du nauji galios centrai – Japonija ir Turkija - neva užpuls JAV-Vidurio Europos aljansą. Kas laimės ir kas bus po to - aprašyta G. Friedmano knygose ir išsakyta gausiose diskusijose (neseniai ir Lietuvoje). Smalsiesiems belieka paskaityti tekstus.

R. Žemaitaitis. Partnerystė – lyg šuniui penkta koja (47)

2017 birželio mėn. 15 d. 17:02
Remigijus Žemaitaitis
Asmeninio albumo nuotr.
Prieš dvejus metus Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryba Ženevoje patvirtino rezoliuciją, kurioje pabrėžiama, kad šeima yra prigimtinis ir svarbiausias visuomenės vienetas. Šia rezoliucija vyriausybės raginamos vykdyti šeimoms jautrią politiką ir imtis veiksmų, kad būtų užkirstas kelias šeimos, kaip institucijos, išlikimui kylančioms grėsmėms.

V. Juozapaitis. Apie Vyriausybės alergiją bibliotekoms ir Europos Sąjungos vidurkį (33)

2017 birželio mėn. 15 d. 15:55
Praėjusią savaitę kultūros bendruomenę pasiekė gandas, kad Vyriausybės įpareigota Finansų ministerija, siekianti stabilizuoti finansinę valstybės padėtį, nusprendė tai padaryti Kultūros ministerijos, o tiksliau, jai pavaldžių įstaigų sąskaita. Konkrečiau – kultūros sektorių primygtinai prašoma susimažinti savo poreikius nei daug nei mažai – 17,5 milijonų eurų...

V. Mazuronis. Aukštojo mokslo reforma arba kaip išparceliuoti tai, kas dar liko (28)

2017 birželio mėn. 15 d. 09:00
Seimo sesija eina į pabaigą ir jau mažėja vilties, kad Vyriausybės pradėtas reformų muliažas pajudės. Greičiausiai viskas nusikels rudens sesijai. Tas pats laukia ir aukštojo mokslo (AM).

E. Gentvilas. R. Karbauskis ir S. Skvernelis – puikūs dūsaujamojo žanro aktoriai (63)

2017 birželio mėn. 14 d. 16:34
Kai valstiečių partijos pirmininkas ir frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis per Vyriausybės valandą susiruošia klausti savo deleguoto premjero Sauliaus Skvernelio – gali laukti politinio spektaklio. Taip nutiko ir per pastarąją Vyriausybės valandą birželio 8 d.

A. Gelūnas. Kaip išmokti gyventi laisvėje? (Ar lietuvis gali būti ponu?) (66)

2017 birželio mėn. 14 d. 15:12
Arūnas Gelūnas
Asmeninis archyvas
Gyvenime įvyksta daugybė pokalbių - vieni jų pasimiršta iškart, kiti tampa neatsiejama mūsų sąmonės dalimi, juos nešiojamės su savimi lyg amžiną virusą, kuris suaktyvinamas vos patekus į atitinkamą, su pokalbiu susijusią situaciją.

A. Anušauskas. Stribų išpažinties nebus (177)

2017 birželio mėn. 14 d. 08:51
Taip, stribų išpažinties nebus. Taip bendriniu žodžiu apibūdinami tie, kurie bet kuriuo Lietuvos okupacijos laikotarpiu trėmė ir žudė savo artimuosius bei mėgino valyti okupanto batus savo ilgais skundikų liežuviais.

A. Kubilius. Po prezidentės kalbos (196)

2017 birželio mėn. 13 d. 19:18
O KAS TOLIAU?

A. Sakalas. Egzaminas nepriklausomai Generalinei prokuratūrai (63)

2017 birželio mėn. 13 d. 13:56
Aloyzas Sakalas
DELFI / Valdas Kopūstas
Pastaruoju metu padaugėjo publikacijų apie teroro aktus Vakarų valstybėse, kurių vykdytojai -tai įvairaus plauko džichadistai.