Politiko akimis

R. Markauskas. Ar kandidatai į Seimą pasiruošę eklezijai? (14)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 10:49
Neseniai teko garbė dalyvauti akcijos „Balsuok atsakingai“ organizuotuose debatuose. Tai buvo tikrai kokybiški debatai, kuriuos moderavo profesionalus LRT žurnalistas Virginijus Savukynas.

P. Auštrevičius. ES reikalai – arba kaltinam kitus, arba plaukiam pasroviui (39)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 10:47
Petras Auštrevičius
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
ES lyderiai viršūnių susitikime Bratislavoje pasiplaukiojo laivu. Tai neišvengiamai apaugo legendomis apie tai, kas kartu vienoje valtyje (suprask, skęsta). Realybėje išėjo atvirkščiai.

G. Kirkilas. Politiniai (ir ne tik) lietuviškų reformų kaštai (25)

2016 rugsėjo mėn. 24 d. 12:55
Gediminas Kirkilas
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Lietuvoje mėgstama šnekėti apie reformas, jų poreikį, stygių ir pan. Tos kalbos, natūralu, ypač suintensyvėja rinkimų kampanijų metu. Besižvalgant po mūsų jau ketvirčio amžiaus politikos istoriją, matai, jog reformų vis tik padaryta nemažai, ne mažiau nei, pavyzdžiui, kaimyninėje Estijoje.

V. Benkunskas. Socialdemokratinė klasika teisingumo ministerijoje (29)

2016 rugsėjo mėn. 24 d. 12:52
Valdas Benkunskas
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Per ketverių metų šios Vyriausybės kadenciją neliko ministerijos, kurios nebūtų supurtęs didesnis ar mažesnis neskaidrumo skandalas. Nuo buvusios ūkio ministrės Birutės Vėsaitės skrydžių „Arvi“ lėktuvais, iki ką tik praūžusio auksinių šaukštų skandalo krašto apsaugos ministerijoje.

E. Gentvilas. Lietuva po L. Donskio: tapo sunkiau (78)

2016 rugsėjo mėn. 23 d. 17:30
Tapo sunkiau visiems, kuriems Leonidas buvo draugas, bičiulis ar tiesiog pažįstamas veidas. Skaudu prarasti dvasios brolį ir bendramintį. Bet tai tik asmeninis santykis su Leonidu, asmeninė netektis. Žiauri... Leonidas (Liuka) mus paliko.

V. Žiemelis. Nespekuliuokite Lietuvos saugumu (38)

2016 rugsėjo mėn. 23 d. 14:33
Gediminas Žiemelis
DELFI (A.Ufarto nuotr.)
Politinių partijų diskusijų laidoje per LRT TS-LKD lyderis G. Landsbergis pareiškė: „Trumpas pastebėjimas tai, kad buvo sustabdyta Lietuvos atominės elektrinės statyba. Mes turime kitą pasekmę iš to išplaukusią – tai Baltarusijoje prie Lietuvos sienos statoma Astravo elektrinė. Ir šioje salėje yra keturi atstovai, kurie pasirašė po įstatymu, kad ta elektrinė būtų sustabdyta. Viena partija, beje, ne.“

A. Abromavičius. Lietuva gali geriau (115)

2016 rugsėjo mėn. 23 d. 11:16
Dirbdamas Ukrainos ekonominės plėtros ir prekybos ministru, kartu su komanda rengiau Vyriausybės programą – planą, kaip iš pagrindų pertvarkyti Ukrainos ekonomiką.

A. Bagdonas. Kiekvienam rinkėjui – po 5000 eurų? (22)

2016 rugsėjo mėn. 23 d. 08:11
Andrius Bagdonas
Organizacijos nuotr.
Lietuvos politikų varžybos – pačiame įkarštyje. Ypač įnirtinga kova verda pažadų estafetėje „atlyginimų dydis“. Kol kas Seimo kandidatų rekordas šioje rungtyje yra „1200 eurų į rankas“. Prieš ketverius metus tos pačios rungties rekordas buvo „Minimali alga – 1500 litų“. Neišsipildė.

J. Džiugelis. Šviesti ir ugdyti gerbiant kiekvieną vaiką ir jaunuolį (9)

2016 rugsėjo mėn. 23 d. 08:09
Justas Džiugelis
Organizacijos nuotr.
Valstybės švietimo sistema, atspindėdama požiūrį į mokinį ir mokytoją, kartu parodo, kokia visuomenė ir kokia tauta joje kuriama. Deja, Lietuvos švietimas vis labiau nevaldomai krypsta į mokinių ir mokyklų rūšiavimą pagal akademinius pasiekimus.

V. Bakas. Mainai: gyventojų sveikata į pigesnę šilumą? (17)

2016 rugsėjo mėn. 22 d. 14:17
Jei iki šiol atliekų deginimo gamykla Vilniuje (oficialus pavadinimas – kogeneracinė jėgainė) buvo tik kalbos, tai dabar – tik mėnesių klausimas, kada bus pradėti lieti pamatai.

L. Jonauskas. Dar vienas NE verslinei žūklei (38)

2016 rugsėjo mėn. 22 d. 14:17
Linas Jonauskas
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Kruonio HAE aukštutinis baseinas, kurio plotas yra didesnis nei 300 ha, iki 2012 m. buvo gana populiari žvejybos vieta Kauno ir aplinkinių rajonų žvejams mėgėjams. Nuo 2012 m. mėgėjų žvejyba šiame telkinyje nebeleidžiama, kadangi Kruonio HAE yra strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinti įmonė ir jai nustatytas aukščiausias fizinės saugos lygis.

A. Kontrimienė. Placebas iš konservatorių laboratorijos (121)

2016 rugsėjo mėn. 22 d. 08:10
A. Kontrimienė (D. Jagėlaitės-Čeginskienės nuotr.)
Seimo rinkimai – finišo tiesiojoje. Tai progai konservatoriai savo laboratorijoje pasigamino placebą ir jau bando juo dosniai pamaitinti rinkėjus.

V. Landsbergis. Kad Lietuva gyventų (372)

2016 rugsėjo mėn. 22 d. 08:07
Kodėl mes turim už jus balsuoti? – klausinėja žmonės.

A. Mockus. Neįgaliųjų pergalės parodė: privalome sveikti ir mes, sveikieji (4)

2016 rugsėjo mėn. 21 d. 17:01
Arvydas Mockus
Asmeninio archyvo nuotr.
Rio de Žaneire įvykęs Mindaugo Biliaus ir Lietuvos golbolo rinktinės triumfas suteikė ne tik džiaugsmo.

Ž. Pavilionis. LEXIT kaip gyvenimo būdas: būsimi ketveri Lietuvos gyvenimo metai (74)

2016 rugsėjo mėn. 21 d. 16:23
Ž. Pavilionis
DELFI nuotr.
Praėjo ketvirtadalis amžiaus, tačiau jaunimas, stovėjęs prie bokšto ar parlamento, iki šiol negrįžo į Lietuvos politiką.

R. Paksas. Rinkimai ir Europa: ir viena, ir kita iš Lietuvos patylomis vagiama (99)

2016 rugsėjo mėn. 21 d. 08:44
Rolandas Paksas
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Gyvenimas vis dar gali nustebinti. Norinčiais pasitarnauti ir išsitarnauti. Ne itin muzikaliais žmonėmis, bet pučiančiais į tą dūdą, į kurią reikia.

G. Skaistė. Gyventojų pajamos skiriasi jau 9 kartus (70)

2016 rugsėjo mėn. 21 d. 08:42
Gintarė Skaistė
Asmeninio albumo nuotr.
Metų pradžioje pradėjau gyventojų pajamų tyrimą, kuriame aiškiai matėsi socialinės atskirties augimo tendencija. Tačiau naujausi duomenys paprasčiausiai šokiravo. Visai šalies ekonomikai augant, mažiausias pajamas gaunančių asmenų pajamų lygis per pastaruosius metus nukrito nuo 242 Eur/mėn. iki 229 Eur/mėn. Tai netgi šiek tiek žemiau nei pokriziniais 2012-aisiais metais. Akivaizdu, jog šiuos ketverius metus jautriausia visuomenės grupė liko už Vyriausybės dėmesio ribų.

A. Čaplikas. Liberalų sąjūdžio žlugimas nereiškia liberalizmo žlugimo Lietuvoje (67)

2016 rugsėjo mėn. 20 d. 15:40
Iš pirmo žvilgsnio keistai skamba teiginys, kuriuo ir pats ilgai netikėjau, jog Lietuvai reikia dviejų liberalių partijų.

V. Mazuronis. Ar apsispręs valstiečiai-žalieji dėl homoseksualų partnerystės? (47)

2016 rugsėjo mėn. 20 d. 15:38
Valentinas Mazuronis
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Rinkimai yra išties stebuklų metas, tik pastarasis valstiečių-žaliųjų lyderių susipainiojimas vertybėse, programinėse nuostatose ir asmeninėje nuomonėje kelia nebe juoką, o rimtą problemą: kas dėsis Lietuvoje po rinkimų? Ir kiek dar politikams svarbios vertybės?

V. Kernagis. Kūrybingumas mokyklose – neįmanoma misija? (29)

2016 rugsėjo mėn. 20 d. 08:09
Švietimo ir mokslo ministerija jau kurį laiką yra tapusi pajuokos objektu.

B. Vėsaitė. Už ką R. Karbauskiui grėsė apkalta? (78)

2016 rugsėjo mėn. 20 d. 08:08
Kompetenciją valstybės valdyme žadančios Valstiečių ir žaliųjų partijos vadovas Ramūnas Karbauskis stengiasi vengti savo ankstesnio buvimo valdžioje temos. Būtent buvimo. Nes būdamas Seimo nariu, R. Karbauskis sėkmingai juo pabuvo, bet ne dirbo. Jam netgi grėsė apkalta ir mandato praradimas už tokį nedarbą.

G. Kirkilas. Penki nuošimčiai optimizmo sujaudino ekspertus (17)

2016 rugsėjo mėn. 19 d. 11:27
Gediminas Kirkilas
DELFI (A.Ufarto nuotr.)
Lietuviai, niekam ne paslaptis, nėra dideli optimistai, gal net daugiau pesimistai arba skeptikai. Bet kuriuo atveju optimizmo tikrai niekada nėra ir, matyt, nebus Lietuvoje per daug.

R. Sadauskas. Galiu būti nauju jūsų prietaisu (82)

2016 rugsėjo mėn. 19 d. 10:51
R. Sadauskas. Galiu būti nauju jūsų prietaisu
Asmeninio archyvo nuotr.
Dar nesibaigė rugsėjis, dar tik pirmuosius anksti nukritusius klevo lapus skuba sušluoti ryškiaspalvėmis liemenėmis vilkintys kurorto tvarkdariai, prie šviesoforo sustoja didelis kampuotas Buick Le Sabre iš XX-ojo amžiaus.

A. Bagdonas. Ar Lietuva gali tapti išmania valstybe? (24)

2016 rugsėjo mėn. 18 d. 20:54
Andrius Bagdonas
Asmeninio albumo nuotr.
Dabartinis pasaulis sulig kiekviena diena vis labiau persikelia į virtualią erdvę. Kompiuterinių įrenginių ir interneto pagalba žmogus taupo savo laiką bei energiją. Mes privalome neatsilikti nuo pažangiausių pasaulio valstybių ir tapti išmania valstybe. Ir nors daug ką jau spėjome kompiuterizuoti, Lietuvoje vis dar liko nemažai biurokratijos ir iš to sekančios nelygybės, neefektyvumo, korupcijos.

L. Balsys. Atliekų krize Vilniuje gali būti bandoma paankstinti deginimo gamyklos sostinėje statybas (51)

2016 rugsėjo mėn. 18 d. 20:53
Šiuo metu Vilniuje prasidėjusi atliekų krizė, kai sostinės mechaninio biologinio apdorojimo (MBA) gamykla nepriima vežėjų vežamų atliekų, gali būti sukurta dirbtinai tam, kad būtų paankstintos atliekų deginimo gamyklos statybos.

V. Jankauskaitė-Milčiuvienė. Balsuoju blaivus, nes myliu jus! (21)

2016 rugsėjo mėn. 18 d. 11:15
Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė
Asmeninio archyvo nuotr.
Tikriausiai visi atsimenam maždaug tokias frazes: „Šį testamentą sudariau būdamas blaivaus proto...“ Taip, brangieji, testamentui sudaryti reikia blaivaus proto. Kad giminės ir artimieji būtų tikri, jog palikimas paskirstytas laisva valia ir sąžiningai.

R. Burokas. Kodėl lentpjūvių Lietuvą mato G. Landsbergis? (72)

2016 rugsėjo mėn. 18 d. 11:15
Ramūnas Burokas
Asmeninio albumo nuotr.
„Lentpjūvės, mokančios minimumą“, – taip LRT debatuose Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas pavadino užsienio investuotojus ir jų Lietuvoje įgyvendinamus investicinius projektus.

E.Papečkys: Lietuvos kariuomenė turi būti maža, bet pikta (67)

2016 rugsėjo mėn. 17 d. 10:22
Egidijus Papečkys
Asmeninio archyvo nuotr.
Lietuva nuosekliai didina savo išlaidas gynybai. Kam to reikia? Kodėl šių lėšų neskiriame papildomoms investicijoms į mokslą, socialinėms reikmėms, sveikatos apsaugai ar švietimui?

R. Pavolas. Kaip sustabdyti emigraciją? (83)

2016 rugsėjo mėn. 17 d. 10:21
Romas Pavolas
Asm. albumo nuotr.
Pasimetimas ir desperacija padiktavo Lietuvos valdžios kreipimąsi į piliečius su prašymu padėti stabdyti emigraciją.

M. Zasčiurinskas. Darbo kodeksas – ne pergalė prieš Prezidentę, bet pralaimėjimas nepasotinamam verslui (50)

2016 rugsėjo mėn. 16 d. 10:26
Mečislovas Zasčiurinskas
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Seime vykęs Darbo kodekso ir Pagalbinio apvaisinimo įstatymų priėmimas viešojoje erdvėje traktuojamas kaip Seimo nesiskaitymas su Prezidente ir siekis priešintis jos valiai.
Iki rinkimų liko:

D.
::
Sužinokite kaip
BALSUOTI
Atsispausdinkite rinkėjo
KORTELĘ