Broliai ir seserys! Nė vienas negali ištarti: „Jėzus yra Viešpats“, jei Šventoji Dvasia nepaskatina. Esama skirtingų malonės dovanų, tačiau ta pati Dvasia.
© Shutterstock

Esama skirtingų tarnysčių, tačiau tas pats Viešpats. Ir esama skirtingų darbų, tačiau tas pats Dievas, kuris visa veikia visur kur. Kiekvienam suteikiama Dvasios apraiška bendram labui. Kaip vienas kūnas turi daug narių, o visi nariai, nepaisant daugumo, sudaro vieną kūną, taip ir Kristus. Mes visi buvome pakrikštyti vienoje Dvasioje, kad sudarytume vieną kūną, visi – žydai ir graikai, vergai ir laisvieji; ir visi buvome pagirdyti viena Dvasia. (1 Kor 12, 3–7. 12–13) (Iš šv. Bazilijaus Didžiojo († 379) knygos „Apie Šventąją Dvasią“)

Kas gi, išgirdęs Dvasios vardus, nepažadina dvasios ir nekreipia minčių prie aukščiausiosios prigimties? Juk ji vadinama Dievo Dvasia ir tiesos Dvasia, kylančia iš Tėvo; tiesumo Dvasia, Dvasia vadove, Šventąja Dvasia, – tai ypatingas, tik jai priskiriamas vardas.

Į ją kreipiasi visi, stokojantys šventumo, jos trokšta visi, gyvenantys pagal dorybę, nes jos dvelkimu jie tarsi palaistomi ir atgaivinami, idant pasiektų savo tikrąjį tikslą. Ji šventumo šaltinis, pažinimo šviesa, kiekvienai protaujančiai būtybei tarsi nušviečianti tiesos paieškas.

Ji taip pasiskirsto, kad pati visai nenukenčia; nors jos gauna visi, ji išlieka vientisa, nelyg saulės spindulys, kuriuo žmogus džiaugiasi tarsi šviečiančiu jam vienam, o jis ir žemę, ir jūrą apšviečia, ir su oru susimaišo.
Br. Ramūnas Mizgiris, OFM

Jos prigimtis nepasiekiama, tačiau ją galima atpažinti iš maloningumo. Savo galybe ji visa pripildo, bet yra pasiekiama tik vertiesiems, ir jiems dovanoja save nevienodai, bet savo galią paskirsto pagal jų tikėjimo laipsnį.

Jos esatis paprasta, savybės skirtingos. Ji visa esti kiekviename atskirame žmoguje ir visa esti visur. Ji taip pasiskirsto, kad pati visai nenukenčia; nors jos gauna visi, ji išlieka vientisa, nelyg saulės spindulys, kuriuo žmogus džiaugiasi tarsi šviečiančiu jam vienam, o jis ir žemę, ir jūrą apšviečia, ir su oru susimaišo.

Šitaip ir Šventoji Dvasia, nors kiekvienam gebančiam ją priimti atsiduoda tarsi jam vieninteliam, lygiai taip pat ji visiems teikia vientisą malonę; visi ja besidalijantieji mėgaujasi ja tiek, kiek leidžia jų prigimtis, o ne kiek ji gali duoti.

Ji aukštyn kelia širdis, veda už rankos silpnuosius, ištobulina žengiančiuosius tobulėjimo keliu. Sušvitusi tiems, kurie apsivalė nuo bet kokio purvo, ji savo bendryste juos padaro dvasiniais žmonėmis.

Kaip skaidrūs ir vaiskūs kūnai, spindulių palytėti, labiau nei įprastai sutviska ir patys ima spinduliuoti šviesą, taip ir Dvasią savyje nešiojančios ir josios apšviečiamos sielos pačios darosi dvasinės ir malonę ima skleisti kitiems.

Iš jos gauname būsimų įvykių įžvalgą, slėpinių supratimą, paslėptosios tikrovės suvokimą, skirtingas dovanas, dangiškąjį gyvenimą, bendrystę su angelais. Iš jos kyla niekada nesibaigsiantis džiaugsmas, ištikimybė Dievui, panašumas į Dievą; iš jos gauname tai, kas pranoksta visus mūsų lūkesčius – tampame kaip Dievas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: vasara pasiduoda (14)

Artimiausiomis dienomis vasara nepažers jokių staigmenų: dangumi vis plauks debesų virtinės, tad...

3 milijardų apyvartą valdančios bendrovės prezidentė: pinigus pradėjau uždirbti vos 12 metų (30)

Iš Glazgo kilusi Allison Kirkby – nedidutė, tvirto sudėjimo šviesiaplaukė valdo kompaniją,...

Lietuviškos kainos galioja ne visiems: pasiūlė mokėti gerokai brangiau (49)

Lietuvoje įdarbinus profesionalę iš užsienio, paaiškėjo labai nemalonus dalykas: visus leidimus...

Akušerė-ginekologė: šlapimo pūslės uždegimas gali turėti baisių pasekmių (13)

„Daugeliu atveju, negydomas šlapimo pūslės uždegimas gali praeiti savaime, be gydymo, jei tik...

M. Kuzminskas įsikūrė D. Sabonio ir V. Mačiulio kaimynystėje (24)

Aistringas Lietuvos krepšinio gerbėjas iš Rygos (Latvija) Normundas Macis papildė savo asmeninę...

Dėl planų griauti pajūrio tualetus ginklus surems teisme: tai – absurdas (109)

Rugpjūčio pradžioje naujieji Palangos paplūdimio tualetai buvo pripažinti neteisėtais...

„Napoli“ sulaužė Nicos įtvirtinimus ir žengė į UEFA Čempionų lygos grupių etapą džiaugiasi škotai, slovėnai, graikai ir ispanai

Į UEFA Čempionų lygos grupių varžybų etapą užtikrintai žengė Italijos vicečempionė...

Tiesiog atėmė žadą: 70 eurų kainavusio bilieto pareikalavo ir iš 4 mėnesių kūdikio (518)

DELFI skaitytoja Virginija pasakoja patekusi į absurdišką situaciją – už galimybę klausytis...

Kuriantiems savo namus – vertingi interjero architektės patarimai (23)

Nemažai apie savo būsto interjerą galvojančių žmonių vis dar iki galo nesupranta, ko gali...

Vyro išradingumas stebina: internautai pametė galvas dėl kambario šuniui (13)

Vienas vyras sumąstė savo šuniui įrengti kambarį po laiptais. Kai jis pasidalino nuotraukomis...