Vakarai baiminasi, jog islamistai gali pasinaudoti Maliu ir čia įkurti karines bazes, iš kurių rengs atakas prieš Vakarų valstybes ir taip plės grupuočių, siejamų su "Al Qaeda", įtaką Jemene, Somalyje ir Šiaurės Afrikoje.

"Mūsų misija dar nebaigta", - sakė Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as.

Šeštadienį buvo skelbiama, jog daugybė sukilėlių kovotojų jau traukiasi į šiaurę. Aukšto rango Malio prezidentūros atstovas pranešė, kad per susirėmimą Konos mieste žuvo 11 Malio karių ir daugiau nei 60 buvo sužeisti.

F. Hollande'as informavo, kad prancūzų kariniai veiksmai prasidėjo penktadienio popietę, jie bus tęsiami "tiek, kiek reikės".

"Malis susidūrė su teroristų grupių iš šiaurės puolimu, kurių brutalumas ir fanatizmas yra žinomas visame pasaulyje", - sakė Prancūzijos prezidentas. Jo teigimu, Malio kaip valstybės egzistencijai iškilo grėsmė. Būtina apsaugoti šalies gyventojus ir 6 tūkst. ten gyvenančių prancūzų.

Po karinių veiksmų Malyje Prancūzijos prezidentas nurodė pakelti terorizmo grėsmės lygį šalyje, praneša "The Telegraph".

Taip pat F. Hollande'as pažadėjo sustiprinti saugumą viešosiose įstaigose ir visos šalies transporto sistemoje.

Prancūzija tęsia karinę operaciją prieš sukilėlius Malyje, siekdama išstumti islamistų kovotojus, siejamus su "Al Qaeda".

F. Hollande'as teigia, jog Malio prezidento prašymu Prancūzija yra pasiryžusi remti Malio kariuomenę kovoje, kurią jis vadina "teroristine agresija, keliančią grėsmę visai Vakarų Afrikai".

Tuo tarpu Somalyje prancūzų kariai nesėkmingai bandė išvaduoti jau trejus metus įkaitu laikomą Prancūzijos žvalgybos agentą.

"Prisijungiu prie kenčiančių šeimų ir noriu pareikšti visos tautos užuojautą, tačiau šie kariniai veiksmai patvirtina Prancūzijos pasiryžimą nepasiduoti teroristų šantažui", - sakė F. Hollande'as.