S. Skvernelis: intervencija į žiniasklaidos turinį negalima

 (30)
Politikai negali imtis žiniasklaidos kontrolės, įsitikinęs Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Tokią nuomonę Premjeras pareiškė, paklaustas apie kai kurių Seimo narių iniciatyvą nustatyti vadinamosios teigiamos ir neigiamos informacijos proporcijas žiniasklaidoje.
Saulius Skvernelis
© DELFI / Kiril Čachovskij

„Negali būti jokio kišimosi ir intervencijos – ypač iš politikų ar stambaus verslo atstovų – į žiniasklaidos turinį. Žiniasklaidos prigimtis yra pateikti objektyvią informaciją, informuoti visuomenę, būti tam tikru „sarginiu šunimi“, ir tas principas, manau, kad negali būti demokratinėje šalyje kvestionuojamas“, – antradienį LRT radijui sakė S. Skvernelis.

Vis dėlto Premjeras atkreipė dėmesį, kad patys politikai iš dalies atsakingi už pozityvesnio turinio dalį žiniasklaidoje, kita vertus, reikia atsižvelgti, kiek tos teigiamos informacijos reikalauja pati auditorija.

„Dėl tos „neigiamos informacijos“ – ar jos per daug, ar per mažai. Kalbant apie politikus, tai tiesiog mums reikia daryti teigiamus darbus, tada bus ir jie viešinami, ir nebus skandalų, ir jie nebus pirmuose žiniasklaidos puslapiuose. Kita medalio pusė, – na, deja, mūsų visuomenė imli negatyviai informacijai. Žiniasklaida rodo tą vaizdą, kokį turime – patinka ar nepatinka“, – sakė S. Skvernelis.

Kaip žinoma, įstatymo pataisas Seimo posėdžių sekretoriate įregistravę Seimo nariai Dovilė Šakalienė, Zenonas Streikus ir Robertas Šarknickas siūlo nustatyti, „kad visuomenės informavimo priemonės turinyje turi būti išlaikytos proporcijos tarp teigiamos (pozityvios) ir neigiamos informacijos“.

Jie taip pat siūlo nustatyti proporcijas: turinyje turi būti ne mažiau kaip 50 procentų teigiamos (pozityvios) informacijos, ir ji pateikiama informacinės programos pradžioje ar pirmuosiuose leidinio puslapiuose.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Konservatoriai laidoja universitetų reformą (5)

Opoziciniai konservatoriai Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio remiamą Vytauto didžiojo universiteto (VDU) planą jungti po savo stogų smulkesnius universitetus vadina reformos sabotavimu, tuo tarpu „valstiečių“ vadovai tvirtina, kad viskas vyksta pagal planą – svarbu ne laikytis pačių patvirtinto pertvarkos plano, o sumažinti universitetų skaičių.

Duomenų, kad per išpuolį būtų nukentėję Lietuvos piliečiai, kol kas nėra (1)

Užsienio reikalų ministerija susisiekė su ambasada Jungtinėje Karalystėje dėl išpuolio Mančesteryje. Šiuo metu neturima duomenų, kad per išpuolį būtų nukentėję Lietuvos piliečiai, informuojama pranešime spaudai.

Keis tūkstančių gyvenimus: Darbo kodekso pataisos, kurių nepraleidžia S. Skvernelis (64)

Darbo kodeksas iš valdžios išvertė socialdemokratus, jis gali pakenkti ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai – partijai, kuri Seimo rinkimus laimėjo kritikuodama Algirdo Butkevičiaus proteguotą Darbo kodeksą.

S. Skvernelis dėl universitetų Seime sulaukė iššūkio iš savų (69)

Premjero Sauliaus Skvernelio sudaryta darbo grupė jau yra pasiūliusi, kaip turi vykti aukštojo mokslo pertvarka. Bet ši pertvarka nebūtinai sulauks palaikymo Seime.

Seimas alkoholio ribojimų imsis ketvirtadienį (62)

Seimas daug aistrų sukėlusių Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų imsis ketvirtadienį. Taip antradienio rytą sutarė Seimo seniūnų sueiga.