S. Skvernelis: intervencija į žiniasklaidos turinį negalima

 (30)
Politikai negali imtis žiniasklaidos kontrolės, įsitikinęs Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Tokią nuomonę Premjeras pareiškė, paklaustas apie kai kurių Seimo narių iniciatyvą nustatyti vadinamosios teigiamos ir neigiamos informacijos proporcijas žiniasklaidoje.
Saulius Skvernelis
© DELFI / Kiril Čachovskij

„Negali būti jokio kišimosi ir intervencijos – ypač iš politikų ar stambaus verslo atstovų – į žiniasklaidos turinį. Žiniasklaidos prigimtis yra pateikti objektyvią informaciją, informuoti visuomenę, būti tam tikru „sarginiu šunimi“, ir tas principas, manau, kad negali būti demokratinėje šalyje kvestionuojamas“, – antradienį LRT radijui sakė S. Skvernelis.

Vis dėlto Premjeras atkreipė dėmesį, kad patys politikai iš dalies atsakingi už pozityvesnio turinio dalį žiniasklaidoje, kita vertus, reikia atsižvelgti, kiek tos teigiamos informacijos reikalauja pati auditorija.

„Dėl tos „neigiamos informacijos“ – ar jos per daug, ar per mažai. Kalbant apie politikus, tai tiesiog mums reikia daryti teigiamus darbus, tada bus ir jie viešinami, ir nebus skandalų, ir jie nebus pirmuose žiniasklaidos puslapiuose. Kita medalio pusė, – na, deja, mūsų visuomenė imli negatyviai informacijai. Žiniasklaida rodo tą vaizdą, kokį turime – patinka ar nepatinka“, – sakė S. Skvernelis.

Kaip žinoma, įstatymo pataisas Seimo posėdžių sekretoriate įregistravę Seimo nariai Dovilė Šakalienė, Zenonas Streikus ir Robertas Šarknickas siūlo nustatyti, „kad visuomenės informavimo priemonės turinyje turi būti išlaikytos proporcijos tarp teigiamos (pozityvios) ir neigiamos informacijos“.

Jie taip pat siūlo nustatyti proporcijas: turinyje turi būti ne mažiau kaip 50 procentų teigiamos (pozityvios) informacijos, ir ji pateikiama informacinės programos pradžioje ar pirmuosiuose leidinio puslapiuose.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

V. Matijošaitis: įrodysime, kad Kauną gali garsinti ne tik „Žalgiris“

Po penkerių metų tapęs Europos kultūros sostine Kaunas įrodys, kad yra garsus ne tik dėl „Žalgirio“ krepšinio klubo, sako miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Berlyne rastas Vasario 16-osio akto originalas lietuvių kalba (79)

Vokietijos diplomatiniame archyve trečiadienį rastas Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalas lietuvių kalba. Tai BNS patvirtino Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis.

Trečia žiežirba: valstiečius skaldo dar ir A. Kubiliaus dokumentas (31)

Konservatorių ekspremjero Andriaus Kubiliaus parengtas Vardų ir pavardžių rašymo asmens dokumentuose įstatymo projektas skaldo Valstiečių ir žaliųjų sąjungą. Tai jau trečia žiežirba po urėdijų ir aukštojo mokslo reformų.

Trys parlamentarai nusišalino nuo K.Pūko apkaltos komisijos darbo, bandyta nutraukti posėdį (8)

Nepaisant Seimo nario Kęstučio Pūko pastangų stabdyti apkaltos komisijos veiklą, ji dirba – išklausė prokurorus bei advokatą ir planuoja susipažinti su ikiteisminio tyrimo medžiaga.

Prokurorai netirs M. Basčio skundo prieš VSD (3)

Generalinė prokuratūra netirs Valstybės saugumo departamento (VSD) veiksmų nesuteikiant parlamentarui socialdemokratui Mindaugui Basčiui teisės dirbti su įslaptinta informacija.