Ji sakė mananti, kad turėtų būti grįžtama prie specialiųjų tarnybų jungimo idėjos. Kaip depolitizuotos institucijos pavyzdį prezidentė išskyrė jai pavaldžią Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT).

"Džiaugiuosi, kad, pavyzdžiui, STT ir kitos institucijos, kurios pavaldžios prezidentui, yra santykinai depolitizuotos ir nebijo paklibinti nei valdančiųjų, nei opozicijos", - teigė D.Grybauskaitė.

Ji prisiminė ir dėl atleistų Finansinių nusikaltimų tarnybos (FNTT) vadovų kilusį ir vos valdančiosios koalicijos nesugriovusį skandalą.

"Kiekviena naujai ateinanti vyriausybė norėtų išlaikyti jai naudingus svertus. Konfliktas dėl FNTT kaip tik dėl to ir įvyko", - komentavo šalies vadovė.

Vasario vidury tuometinis vidaus reikalų ministras, liberalcentristas Raimundas Palaitis, atleido FNTT direktorių Vitalijų Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą. Prezidentė D.Grybauskaitė aktyviai palaikė šį sprendimą, tačiau tam pasipriešino premjeras Andrius Kubilius ir jo atstovaujami konservatoriai. R.Palaitis galų gale turėjo pasitraukti iš pareigų, o buvę FNTT vadovai sprendimus dėl jų atleidimo ginčija teismuose.

Paklausta, ar jaučia kokybinius pokyčius VSD veikloje, D.Grybauskaitė sakė, kad kol kas pernelyg anksti tai vertinti.

"Pirmiausia, mes dar nepakankamai juos finansuojame. Vyko pokyčiai, rotacijos. Tačiau kokybės taip greit negausime. Į tokias institucijas reikia investuoti ne tik pinigus, bet ir žinias, patirtį. Pasakyti, kad įvyko ženklus kokybinis šuolis, negalėčiau. Tai, kad ši tarnyba tampa atviresnė ir mažiau politizuota - taip. Tačiau kokybinio pokyčio dar reikės palaukti", - dėstė prezidentė.

D.Grybauskaitės pradėjus eiti prezidento pareigas buvo pakeista beveik visa VSD vadovybė.