Lietuvoje

D. Grybauskaitė nudžiugino šimtametę (11)

2015 kovo mėn. 4 d. 18:40
Birutė Fedaravičienė, Dalia Grybauskaitė
DELFI (R.Tenio nuotr.)
Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį Istorinėje Prezidentūroje Kaune 100 metų jubiliejaus proga pasveikino Lietuvos visuomenės veikėją Birutę Fedaravičienę ir įteikė Lietuvos valstybės apdovanojimą.

Kariuomenės vadas sklaido Rusijos paleistus gandus dėl šauktinių (434)

2015 kovo mėn. 4 d. 18:37
Kariuomenės vadas sklaido Rusijos paleistus gandus dėl šauktinių
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Lietuvos kariuomenė trečiadienį patikino neketinanti siųsti šauktinių į tarptautines operacijas užsienyje, taip paneigdama Rusijos žiniasklaidoje paskleistus gandus, kuriais, anot kariuomenės vado, bandoma diskredituoti šauktinių grąžinimo idėją.

„120s“ žinios: pritarta šauktiniams ir B. Nemcovo žudikai

2015 kovo mėn. 4 d. 18:23
„120s“ žinios: pritarta šauktiniams ir B. Nemcovo žudikai
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
DELFI TV trumposiose žiniose žiūrėkite: Vyriausybė pritarė, kad vėl būtų kviečiami šauktiniai, Rusijos saugumas tikina nustatęs įtariamus B. Nemcovo žudikus, prabilo ir V. Putinas, ilgesni mokslo metai: mokytojai – už, JAV teigia, kad Rytų Ukrainoje yra 12 tūkst. Rusijos karių, orų prognozė ir dienos kadras.

Į darbą grįžo išteisintas Kauno ligonių kasų vadovas (8)

2015 kovo mėn. 4 d. 18:15
Trečiadienį į pareigas grįžo Kauno teritorinės ligonių kasos (TLK) direktorius Virgilijus Šiaudikis, jis baudžiamosios bylos nagrinėjimo metu buvo laikinai nušalintas nuo direktoriaus pareigų.

Socialdemokratai pasirinko, ką palaikyti antrame ture (53)

2015 kovo mėn. 4 d. 18:01
Socialdemokratai pasirinko, ką palaikyti antrame ture
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Per antrą merų rinkimų turą socialdemokratai rems centrinės valdžios koalicijos partnerių - „Tvarkos ir teisingumo“ bei Darbo partijos - kandidatus ten, kur rinkimuose nedalyvauja patys.

Ministrės patarėjas taškėsi kalėjimo žargonu (114)

2015 kovo mėn. 4 d. 16:40
Saulius Jakimavičius ir Virginija Baltraitienė
Darbo partijos ir DELFI nuotr.
Žemės ūkio ministrės, „darbietės“ Virginijos Baltraitienės patarėjas ir partietis Saulius Jakimavičius žodžio kišenėje neieško. O gal geriau būtų, jei paieškotų.

S. Vyzentalio centras Vilniaus merą ragina uždrausti tautininkų eitynes Kovo 11-tąją (105)

2015 kovo mėn. 4 d. 16:18
Tarptautinė žydų teisių gynimo organizacija - Simono Vyzentalio centras - kreipėsi į Vilniaus merą Artūrą Zuoką, prašydama uždrausti arba apriboti Kovo 11-tąją tautininkų planuojamas eitynes sostinės Gedimino prospektu.

D. Grybauskaitė: grėsmė – reali be sąjungininkų tektų atsilaikyti tris dienas (2459)

2015 kovo mėn. 4 d. 15:20
Baltijos šalims yra iškilusi reali grėsmė, ir jos turi ruoštis karinio konflikto metu savarankiškai atsilaikyti bent tris paras, kol į pagalbą atvyktų NATO sąjungininkai, trečiadienį pareiškė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Vyriausybė pritarė šauktinių grąžinimui žada įstatymo pataisas (705)

2015 kovo mėn. 4 d. 14:05
Vyriausybė trečiadienį pritarė Krašto apsaugos ministerijos parengtam įstatymo projektui, kurio priėmimas būtinas, siekiant šiemet pakviesti kariuomenės šauktinius.

Prezidentė patarė, ką rinktis kauniečiams per mero rinkimus (280)

2015 kovo mėn. 4 d. 13:48
Dėl Kauno mero posto aršiai kovoja dabartinis meras Andrius Kupčinskas ir verslininkas Visvaldas Matijošaitis. Konkurentai apsikeitė ne vienu aštriu komentaru, o savo žodį tarė ir prezidenė Dalia Grybauskaitė.

Politologas: dėl Ukrainos judama kita kryptimi (31)

2015 kovo mėn. 4 d. 13:07
Politologas: dėl Ukrainos judama kita kryptimi
AP/Scanpix
Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidentui paskelbus pratęsiant sankcijas Rusijai dar metams ir vis daugiau aukštų JAV pareigūnų skatinant pradėti paramą Ukrainai ginklais, Rytų Europos studijų centro analitikas Linas Kojala „Žinių radijui“ sakė, kad minėti pasisakymai neturi didelės reikšmės.

V. Matijošaitis pratrūko (849)

2015 kovo mėn. 4 d. 12:42
Visvaldas Matijošaitis
DELFI (R.Tenio nuotr.)
Kauno miesto taryboje ateinančią kadenciją daugiausiai narių turės rinkimus laimėjęs visuomeninis judėjimas „Vieningas Kaunas“. Jų taryboje bus net 16.

Į grąžinamų šauktinių gretas mandatą laimėjęs J. Oleko sūnus nesiveržia (343)

2015 kovo mėn. 4 d. 12:22
Baziniai kariniai mokymai, Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko nuotr.
Valstybės gynimo taryba pristatė iniciatyvą penkeriems metams sugrąžinti privalomąją pradinę karo tarnybą, tačiau krašto apsaugos ministro Juozo Oleko sūnus, irgi Juozas, į kariuomenę nesiveržia.

Pripažįsta: liberalai kopia į viršų (44)

2015 kovo mėn. 4 d. 12:07
Antanas Guoga, Remigijus Šimašius
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai atnešė ir nelauktų rezultatų – liberalai pagal surinktų balsų skaičių šoktelėjo į trečią poziciją Lietuvoje.

Liberalai Kaune sprendimus priims po antro turo (19)

2015 kovo mėn. 4 d. 11:29
Pagal laimėtų savivaldos ir mero rinkimuose balsų skaičių Lietuvos liberalų sąjūdžio atstovai Kaune buvo treti. Tačiau, anot šios partijos Kauno skyriaus pirmininko Rimanto Mikaičio, lūkesčiai buvo didesni, todėl jis pats rinkimų rezultatus linkęs vertinti patenkinamai.

Orai: snigs ir šals (6)

2015 kovo mėn. 4 d. 10:14
Įpusėjus savaitei į šalį plūstels vėsesnių orų banga. Vyraus debesuotumas, sulauksime mišrių kritulių. Naktimis numatoma minusinė temperatūra.

Iš mamos atimto Gabrieliaus istorijoje – naujos detalės (525)

2015 kovo mėn. 4 d. 09:30
Iš mamos atimto Gabrieliaus istorijoje – naujos detalės
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Trečiadienio rytą Seime susirinko Lietuvos visuomeninių organizacijų atstovai ir ugdymo ekspertai, Norvegijos vaikų teisių apsaugos specialistai, atvyko ir Gražinos Leščinskienės advokatė Sandra Latotinaitė. Jie diskutuos apie tai, kaip užtikrinti vaiko teises Lietuvoje ir užsienyje.

V. Grigaravičius: tapti Alytaus meru vedė sportinis įniršis (91)

2015 kovo mėn. 4 d. 09:18
Daugiau kaip 67 proc. rinkėjų balsų surinkęs ir jau pirmajame ture triuškinamai laimėjęs Vytautas Grigaravičius mano, kad jo pergalę lėmė du dalykai: jo anksčiau nuveikti darbai Alytuje ir pelnytas žmonių pasitikėjimas bei tai, kad žmonės paprasčiausiai pavargo nuo politinių partijų.

Neslepia: kariuomenei jau duotas įsakymas ruoštis šauktinių sugrąžinimui (273)

2015 kovo mėn. 4 d. 09:00
Nors įstatymas dėl šauktinių kariuomenės grąžinimo trečiadienį dar tik bus svarstomas Vyriausybėje, o vėliau Seime, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas informavo, kad kariuomenė jau pradėjo pirmuosius pasiruošimo darbus galimam privalomos karinės tarnybos grąžinimui.

Vyriausybėje – svarstymas dėl šauktinių grąžinimo (80)

2015 kovo mėn. 4 d. 08:18
Vyriausybė trečiadienį turėtų svarstyti Krašto apsaugos ministerijos parengtą įstatymo projektą, kurio priėmimas būtinas, siekiant šiemet pakviesti kariuomenės šauktinius.

Konservatorių partijoje bręsta permainos? (459)

2015 kovo mėn. 4 d. 07:06
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) gegužę laukia partijos pirmininko rinkimai. LRT.lt žiniomis, iššūkį dabartiniam partijos pirmininkui A. Kubiliui greičiausiai mes ne tik apie tai anksčiau skelbęs Seimo narys Mantas Adomėnas, bet ir buvusi Seimo pirmininkė Irena Degutienė, kurios kandidatūrą jau siūlo kai kurie TS-LKD skyriai. Šaltiniai partijoje nurodo, kad dalis žinomų TS-LKD politikų, anksčiau palaikiusių A. Kubilių, dabar nori permainų.

5 svarbiausi miestai: kokios valdžios tikėtis balsuokite už savo miesto favoritą (302)

2015 kovo mėn. 4 d. 05:30
R.Šimašius, A.Zuokas, A.Bilotaitė, V.Grubliauskas, V.Matijošaitis
DELFI montažas
Penkiuose Lietuvos miestuose rinkimai atnešė naujovių: Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje į antrą turą iškopė nepartiniai pretendentai į merus. Vilniuje aukštąjį pilotažą pademonstravo liberalai, tik Klaipėda išliko ramesnė.

Analizuoja B. Nemcovo žmogžudystę: tai signalas – „arba nutilkite, arba išvažiuokite“ (279)

2015 kovo mėn. 3 d. 22:12
Apie planuojamą Boriso Nemcovo nužudymą turėjo žinoti Kremlius, o gal ir valdžios struktūros, mano apžvalgininkas Viktoras Denisenko. Tą patį tvirtina ir Vilniaus universiteto (VU) Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) dėstytojas Vytis Jurkonis.

Nakvynės namų gyventojas apie naują mokestį: truputį per skaudžiai (27)

2015 kovo mėn. 3 d. 21:48
Nakvynės namų gyventojas apie naują mokestį: truputį per skaudžiai
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Klaipėdos nakvynės namuose gyvenantiems žmonėms nuo kovo pradžios teks susimokėti už nakvynę. Toks sprendimas jau anksčiau buvo priimtas Vyriausybėje, o Klaipėdos savivaldybė yra pirmoji, pradėjusi realiai įgyvendinti šį nutarimą.

Konservatoriai nusprendė, ką rems antrajame merų rinkimų ture (65)

2015 kovo mėn. 3 d. 20:35
Per antrąjį merų rinkimų turą Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) rems Liberalų sąjūdžio kandidatus tose savivaldybėse, kur dėl merų posto nebekovoja patys konservatoriai.

Širvintų rajono meras nesulaukė padidintos algos: spręs, ką daryti (17)

2015 kovo mėn. 3 d. 20:18
Širvintų rajono meras nesulaukė padidintos algos: spręs, ką daryti
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Teismo įpareigojimas padidinti Širvintų rajono mero pareiginės algos koeficientą bus svarstomas paskutiniame šios tarybos posėdyje kovo pabaigoje, sako pareigas paliekantis miesto vadovas Vincas Jasiukevičius.

Šauktinių klausimas: ginklus gali tekti imti ir seimūnams? (401)

2015 kovo mėn. 3 d. 20:02
Lietuvos ir JAV karinės pratybos Klaipėdos rajone
M.Milinio nuotr.
Krašto apsaugos ministerijai parengus įstatymo projektą, kuriuo siekiama dar šiemet pakviesti kariuomenės šauktinius, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas „Žinių radijui“ antradienį sakė, kad apribojimų, renkant šaukinius, galėtų likti tik keli, o kai kurių apribojimų reikėtų atsisakyti.

Ministras K. Trečiokas apsisprendė: atsisakys iškovoto Telšių tarybos nario mandato (70)

2015 kovo mėn. 3 d. 19:19
Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, kuris vedė „Tvarkos ir teisingumo“ partijos sąrašą savivaldybių tarybos rinkimuose Telšiuose, atsisakys iškovoto savivaldybės tarybos nario mandato.

Į Ukrainą su JAV kariais vyksta trys lietuviai (123)

2015 kovo mėn. 3 d. 19:05
Lietuva jungiasi prie Jungtinių Valstijų vykdomos Ukrainos ginkluotųjų pajėgų narių mokymo misijos ir teiks paramą Ukrainos paramedikams, dalyvaudama medicinos mokymuose.

Debatų laida „Kauno ringas“: Andrius Kupčinskas prieš Visvaldą Matijošaitį (275)

2015 kovo mėn. 3 d. 18:54
Visvaldas Matijošaitis, Andrius Kupčinskas
DELFI montažas
Po pirmojo tiesioginių merų rinkimų turo – kovos darosi vis aršesnės. Kuris kandidatas džiaugsis laimėjęs Kauno vadovo postą? Kurio argumentai labiau įtikins rinkėjus? Šioje debatų laidoje kaunasi kandidatai į Kauno mero postą Andrius Kupčinskas ir Visvaldas Matijošaitis.