Olimpinės Lietuvos rinktinės gydytojas ortopedas, traumatologas Tomas Vorobjovas įklimpo – Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai išsiaiškino, kad medikas pragyvenimui užsidirbo ne tik iš atlyginimo, bet ir kyšių.
Tomas Vorobjovas
© Shutterstock

Ikiteisminio tyrimo metu surinktus pareigūnų duomenis jau patvirtino ir teismas, be to, ir pats T. Vorobjovas pripažino jam pateiktus kaltinimus dėl kyšininkavimo.

Vilniaus miesto apylinkės teismas, išnagrinėjęs Vilniaus apygardos prokuratūros perduotą baudžiamąją bylą, konstatavo, kad gydytojas T. Vorobjovas kyšį gavo iš farmacijos bendrovės „Valentis Pharma“ vadybininkės, kuri veikė įmonės vadovų vardu.

„T. Vorobjovas, būdamas valstybės tarnautojui prilygintas asmuo, tiesiogiai savo naudai susitarė priimti kyšį ir priėmė kyšį už teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus“, – jau įsiteisėjusiame baudžiamajame įsakyme pažymėjo teisėja Rasa Paužaitė.

Teismas gydytojui skyrė ne tik 32 MGL (1 205 eurų) baudą, bet ir papildomą baudžiamojo poveikio priemonę – neteisėtų pajamų kaip nusikalstamos veikos rezultato konfiskavimą (beveik 64 Eur).

Bylos duomenimis buvo nustatyta, kad T. Vorobjovas su bendrovės „Valentis Pharma“ darbuotoja Jurgita Misevičiene, kurios atžvilgiu dar atliekamas ikiteisminis tyrimas, sutarė, kad šis pacientams rekomenduos įsigyti jos platinamą medicinos prietaisą „Versan Fluid“, o vėliau šiuos vaistus suleis pacientams į sąnarius.

Už vieną pacientams rekomenduotą ir suleistą medicinos prietaisą „Versan Fluid“ gydytojui buvo pažadėta sumokėti 15,92 Eur. Vykdydamas šį susitarimą T. Vorobjovas savo darbo patalpose vienai pacientei rekomendavo įsigyti „Valentis Pharma“ gaminamus vaistus, kuriuos ir suleido.

Už tai gydytojui farmacijos bendrovės atstovė sumokėjo 63,71 Eur. Tai buvo traktuojama kaip kyšis.

Baudžiamojon atsakomybėn patrauktas gydytojas visiškai pripažino jam pateiktus kaltinimus ir nurodė, kad dažnai bendravo su „Valentis Pharma“ atstove J. Misevičiene, kuri lankydavosi gydymo įstaigose ir rekomeduodavo savo darbdavio gaminamą ir platinamą produkciją.

„2014 m. pradžioje J. Misevičienė pasiūlė pacientams rekomenduoti įsigyti „Valentis Pharma“ platinamus medicinos prietaisus „Versan Fluid“, – per apklausą pareigūnams sakė žinomas gydytojas. – Vadybininkė sakė, kad šio preparato kaina vaistinėje yra 43,44 Eur, o man juos pasiūlė įsigyti po 20,27 Eur. Likusi suma, už kurią pacientai iš manęs įsigys šį preparatą, kuris vėliau bus jiems suleistas į sąnarius, turėjo būti mano uždarbis.“

Gydytojas sakė, kad preparatų įsigijo net už 400 Eur, tačiau beveik visus vaistus jis suleido savo giminaičiams, uošvienei – iš jos pinigų medikas neėmė. O kitus – vienai pacientei, iš kurios už vaistus paėmė vaistinėje nustatytą kainą.

„Dėl padaryto nusikaltimo labai gailiuosi“, – tyrėjams nurodė T. Vorobjovas.

Kaip medicinos preparatą platino gydytojas, bene geriausiai pareigūnams atskleidė „Valentis Pharma“ Vilniaus regiono vadybininkė J. Misevičienė.

Nuo 2009 m. bendrovėje dirbusi moteris sakė, kad pagal pareigybes jai buvo privalu gydytojus ir vaistininkus supažindinti su bendrovės produkcija.

„2014 m. sausį iš savo tiesioginės vadovės susirinkimo metu sužinojau, kad atsiras naujas produktas – sinovinio skysčio papildas „Versan Fluid“, – sakė ji. – Kai tik jis mums buvo pristatytas, jį pristačiau ir gydytojams bei vaistininkams. Viena „Versan Fluid“ ampulė vaistinėje kainuoja 43,44-57,92 Eur, bet jeigu ji perkama tiesiogiai iš manęs, kainuoja 43,44 Eur. Mano tiesioginė vadovė buvo davusi nurodymą domėtis, ar yra potencialas šiam produktui, o domėtis reiškia tai, kad einant pas gydytojus ir vaistininkus reikia klausti, ar yra pacientai, kurie domisi injekcijomis hialurono rūgštimi.“

Vadybininkė teigė, kad netrukus sužinojo, kad šie vaistai yra paklausūs, nes žmonės šiomis injekcijomis domisi.

„Platinimas per gydytojus Vilniaus regione vykdavo taip, kad lankantis pas gydytoją yra paliekamas produktas, kartais vienas, kartais du produktai, o tuomet, kai jis būdavo suleidžiamas, atvykdavau pas gydytoją ir pasiimdavau pinigus už suleistą produktą, – sakė J. Misevičienė.

– Susirinkimo metu vadovė pasakė, kad „mergaitės dabar bus taip, kad viena ampulė „Versan Fluid“ bus parduodama už 43,44 Eur, iš kurių į įmonės buhalterijos kasą reikės grąžinti 21,72 Eur, o likę pinigai turės likti gydytojui už tai, kad jis suleido mūsų platinamą vaistą pacientui“. Pinigai buvo gydytojams mokami ir tuo atveju, kai pacientai ampulę „Versan Fluid“ pirkdavo vaistinėje, o gydytojas preparatą suleisdavo – jis turėdavo man atiduoti suleisto preparato šaknelę (vaisto nugarėlę), o aš jam už tai palikdavau voką su pinigais.“

„Valentis Pharma“ vadybininkė sakė, kad gydytojui T. Vorobjovui taip pat buvo nuvežusi „Versan Fluid“ preparatų.

„Jam preparatai palikti kaip reklama, nes jis dirba su sportininkais“, – aiškino J. Misevičienė.

Pas ją per kratą pareigūnai rado užrašus, kuriuose buvo užfiksuota, kiek preparatų, kokiems gydytojams ir kiek pinigų jie gavo už vaisto platinimą.

„Šiuos užrašus vedžiau savo iniciatyva, nes labai bijojau, kad man po to teks pačiai susimokėti, o sumos buvo tokios, kad tokių pinigų aš niekada neuždirbčiau“, – teigė J. Misevičienė, kurios byla dar tiriama.

Tyrimą dėl galimo gydytojų kyšininkavimo STT pareigūnai pradėjo 2015 m. vasarį – tada pareigūnai atliko daugybę kratų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Pasak STT, atlikus ilgalaikį kriminalinės žvalgybos tyrimą, nustatyta nusikalstama korupcinė schema, kurioje dalyvavo „Valentis Pharma“ atstovai ir įvairių šalies gydymo įstaigų gydytojai.

Jau nustatyta, kad farmacijos įmonės atstovai buvo susitarę su savo aptarnaujamų daugiau kaip 30 Lietuvos miestų ir rajonų gydytojais, kad jie už neteisėtą atlygį rekomenduotų pacientams įsigyti brangius jų įmonės produktus ir nesiūlytų konkuruojančių įmonių platinamos panašios pagal sudėtį farmacinės produkcijos.

STT duomenimis, gydytojams papirkti vien per 2014 m. kyšiams įmonė galėjo skirti daugiau kaip 145 tūkst. Eur.

Pirminiais tyrėjų duomenimis, šioje nusikalstamoje sisteminės korupcijos veikloje dalyvavo daugiau kaip 100 Lietuvos gydytojų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: po tikros karščio bangos vėl teks ieškotis megztinio (4)

Vasara tempo nemažina ir jau artimiausiomis dienomis vėl sulauksime tikros karščio bangos: oras...

Teroristinis išpuolis Barselonoje: aukų skaičius dramatiškai išaugo nuolat pildoma (749)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Išpuolis Barselonoje: sulaikyti du įtariamieji (259)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...

Liudininkas apie kraupų išpuolį Barselonoje: jis per žmonių minią lėkė visu greičiu, nė nebandė stabdyti (29)

Ketvirtadienio vakarą Barseloną sukrėtė kraupi teroro ataka – į minią žmonių įsirėžė...

Barselonos centre gyvenantis lietuvis: nejauku ir pikta, bet tenka priimti tokią realybę (42)

Apie šešerius metus Katalonijos sostinėje Barselonoje gyvenantis kaunietis Eduardas Žigunovas...

„Sūduva“ po pertraukos neatlaikė Bulgarijos čempionų spaudimo (173)

Bulgarijos čempionai parodė savo meistriškumą. Paskutinio UEFA Europos lygos atrankos varžybų...

Lietuvoje pristatyta įspūdinga aukštosios mados Indijos kolekcija (9)

Vilniuje ketvirtadienio vakarą įvyko neeilinis mados renginys. Indijos nepriklausomybės dienos...

Ekonomistai įvertino R. Karbauskio norą (208)

Ekonomistai Nerijus Mačiulis ir Gitanas Nausėda neigiamai vertina „valstiečių“ lyderio...

Berniukas susirūpino benamių kačių likimu: tapo jų gelbėtoju ir superherojumi (9)

Kaskart aplankęs Kris Papiernik ir Kia Griffin, jų penkiametis sūnėnas Shon'as tenori daryti viena...

Kodėl princas Williamas negali skristi vienu lėktuvu su šeima (8)

Pasak karališkojo protokolo, karališkoji šeima neturėtų lėktuvu skraidyti kartu, tačiau...