Porošenka apkaltino Rusiją žlugdant taikos procesą Rytų Ukrainoje (0)

1555
REUTERS
2019 m. balandžio 25 d. 11:57
Ukrainos prezidentas Petro Porošenka trečiadienį pareiškė, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino sprendimas palengvinti Rusijos pilietybės suteikimo tvarką Donecko ir Luhansko sričių gyventojams lėtina taikos procesą konflikto krečiamoje Rytų Ukrainoje.

Rusijos Federacija vėl peržengė „raudonąsias linijas“, atvirai ir įžūliai žlugdo taikos procesą Donbase “, – vaizdo kreipimesi sakė kadenciją baigiantis Ukrainos vadovas.

Jo teigimu, Kremliaus sprendimas palengvinta tvarka išduoti Rytų Ukrainos gyventojams rusiškus pasus yra mėginimas legitimizuoti Rusijos karinį buvimą toje teritorijoje, taip pat paminėdamas Gruzijos ir Moldovos separatistinius regionus, kur Rusija dislokavusi savo karių.

Pasak jo, Maskva per pastaruosius kelerius metus Donbase ėmėsi virtinės Ukrainai priešiškų žingsnių, tokių kaip „netikrų rinkimų“ organizavimas, rublio zonos įvedimas, ukrainiečių įmonių ekspropriacija, neteisėtų dokumentų išdavimas.

P. Porošenka vertina Rusijos veiksmus kaip beprecedentį kišimąsi į Ukrainos vidaus reikalus, jos suvereniteto pažeidimą ir Minsko susitarimų nesilaikymą.

Jis pranešė, kad pavedė Užsienio reikalų ministerijai nedelsiant iškelti šį klausimą Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje ir kitose tarptautinėse organizacijose.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas anksčiau trečiadienį pasirašė įsaką, leisiantį Rytų Ukrainos gyventojams paprasčiau gauti Rusijos pilietybę. Tokią teisę turės tam tikrų Ukrainos Donecko ir Luhansko sričių rajonų nuolatiniai gyventojai.

Separatistinių regionų gyventojai galės gauti rusišką pasą per tris mėnesius nuo paraiškos pateikimo.
Įsake tvirtinama, kad V. Putinas priėmė tokį sprendimą „siekdamas apginti žmogaus ir piliečių teises ir laisves“ remdamasis tarptautine teise ir Rusijos įstatymais.

Išrinktasis Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį paragino paskelbti Maskvai daugiau tarptautinių sankcijų dėl jos sprendimo palengvinti Rusijos pilietybės suteikimo tvarką Rytų Ukrainos gyventojams.

Kijevas „tikisi didesnio diplomatinio ir sankcijų spaudimo Rusijos Federacijai“, pranešime sakė V. Zelenskio spaudos tarnyba.

Naujausi